Funguje pirátské fórum dobře?

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od Martin.Stanek »

kaze píše: 07 led 2022, 22:56

jak to udělat, aby příspěvek od petr.vileta nenaskakoval do upozornění při sledování tématu?

Pokud to chceš na všechna vlákna, zkusil bych přidat si ho mezi nepřítele v uživatelském panelu. Ale nevim.

torrespondent
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 361
Registrován: 05 črc 2016, 16:42
Profese: např. právník, grafik, student práva
Dal poděkování: 268 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od torrespondent »

Jak naložit s Podpalubím a proč musí být fórum zničeno - podobenství o Fortranu

Skoro nikomu už nevyhovuje, ale bez něj by nastal civilizační kolaps. Ti, co v něm neumí, se ho dílem děsí, dílem závidějí těm druhým. Ti, co v něm umí, se ho dílem děsí, dílem závidějí těm druhým.

:)

petrhor
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 12
Registrován: 14 říj 2021, 22:10
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od petrhor »

téma jsem před časem otevřel a myslím, že po pár měsících ho můžu pro sebe virtuálně uzavřít s verdiktem - nefunguje.

Důvody

  • neplní funkci platformy pro diskuzi a zapojení nových členů a příznivců do činnosti strany, osobní zkušenost viz níže. tato funkce je zcela klíčová obzvlášť v "epidemické" době, která nepřeje osobním setkáním
  • nevadí mi vzhled, ale pro stranu prezentující se jako tahoun digitalizace a moderního státu je to nechtěná sebevražda. Těžko někdo Pirátům uvěří, že umí zajistit online fungování státu, když jejich vlastní komunikační platforma vypadá (a chová se) jak předchůdce ICQ z 90 let minulého tisíciletí.

Alternativy i v oblasti otevřeného sw jsou, stačí pár minut googlit. Problém není technický, ale nedostatečný uživatelský tlak a funkční vlastnictví aplikace (v korporátní hantýrce "business vlastník").

Osobní pokusy než jsem nad fórem zlomil hůl - obeslal jsem asi 4 lidi se snahou mít možnost psát příspěvky do regionálních skupin a možnost tak také sledovat, co děje. Marně, byť nemužu říct, že by chyběla ochota. Pak jsem podle návodu zadal požadavek někde přes profil (super tam vyhledávat v tom milionu skupin - zkuste si to pak představit třeba na mobilu ;-) a neděje se nic, a protože uplynul asi měsíc, tak se ani nic dít nebude. Na všech funkčních platformách, které znám, je to otázka jednoho tlačítka na skupině, která mě zajímá a nejpozději do druhého dne, je požadavek vyřízen a uživatel informován včetně upozornění.

zákony jsou doporučení, hodnoty si nosíme v sobě

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od Petr.Vileta »

petrhor píše: 26 led 2022, 14:38

Osobní pokusy než jsem nad fórem zlomil hůl - obeslal jsem asi 4 lidi se snahou mít možnost psát příspěvky do regionálních skupin a možnost tak také sledovat, co děje. Marně, byť nemužu říct, že by chyběla ochota. Pak jsem podle návodu zadal požadavek někde přes profil (super tam vyhledávat v tom milionu skupin - zkuste si to pak představit třeba na mobilu ;-) a neděje se nic, a protože uplynul asi měsíc, tak se ani nic dít nebude. Na všech funkčních platformách, které znám, je to otázka jednoho tlačítka na skupině, která mě zajímá a nejpozději do druhého dne, je požadavek vyřízen a uživatel informován včetně upozornění.

Jenže ty nejsi RegP (registrovaný příznivec) a to může být důvodem, proč se do tebou vybrané skupiny nemůžeš dostat. Každá ze skupin opravňuje ke vstupu do vybraných částí fóra. Někam mohou pouze členové, jinam mohou členové a RegP, zase jinam mohou členové a RegP psát a ostatní jen číst. Která konkrétní skupina tě zajímá?

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od ypsilonx »

Petr.Vileta píše: 26 led 2022, 14:56
petrhor píše: 26 led 2022, 14:38

Osobní pokusy než jsem nad fórem zlomil hůl - obeslal jsem asi 4 lidi se snahou mít možnost psát příspěvky do regionálních skupin a možnost tak také sledovat, co děje. Marně, byť nemužu říct, že by chyběla ochota. Pak jsem podle návodu zadal požadavek někde přes profil (super tam vyhledávat v tom milionu skupin - zkuste si to pak představit třeba na mobilu ;-) a neděje se nic, a protože uplynul asi měsíc, tak se ani nic dít nebude. Na všech funkčních platformách, které znám, je to otázka jednoho tlačítka na skupině, která mě zajímá a nejpozději do druhého dne, je požadavek vyřízen a uživatel informován včetně upozornění.

Jenže ty nejsi RegP (registrovaný příznivec) a to může být důvodem, proč se do tebou vybrané skupiny nemůžeš dostat. Každá ze skupin opravňuje ke vstupu do vybraných částí fóra. Někam mohou pouze členové, jinam mohou členové a RegP, zase jinam mohou členové a RegP psát a ostatní jen číst. Která konkrétní skupina tě zajímá?

Ten bordel s těmi skupinami je fakt a taky mě to triggeruje... těžko pochopit kam se mohu přihlásit a za druhé někde mi visí přihláška do skupiny už přes rok a nejde s tím nic dělat...

Jinak souhlasím se zbytkem - prostě jsou témata kam mohu koukat, psát, pak jsou témata kde mohu jenom koukat a pak jsou i témata kde nemohu nic...

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od Petr.Vileta »

ypsilonx píše: 26 led 2022, 15:07

Ten bordel s těmi skupinami je fakt a taky mě to triggeruje... těžko pochopit kam se mohu přihlásit a za druhé někde mi visí přihláška do skupiny už přes rok a nejde s tím nic dělat...

PhpBB bohužel nemá moc dobře udělané oprávnění k jednotlivým subfórům a musí se to obcházet přes skupiny, proto je jich tolik. Jednu skupinu máte pro "členové Plzeň" a druhou pro "Skrýt členové Plzeň", protože někdo si to subfórum prostě chce skrýt, nezajímá ho.

Alternativu hledáme už delší dobu, ale žádný opensource se nám zatím najít nepodařilo, aby měl vyhovující vlastnosti, byl schopen pojmout stovky subfór, desetitisíce jednotlivých příspěvků, měl přepínání mezi stromovým a flat zobrazením, a hlavně uživatelsky přívětivou správu oprávnění. Komerčních řešení by se pár našlo, ale buď to musí běžet na cizím serveru, nebo sice na našem, ale za šílenou roční cenu za jednoho uživatele. Jestli tedy o něčem víte, dejte vědět technickému odboru. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

petrhor
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 12
Registrován: 14 říj 2021, 22:10
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od petrhor »

Díky Petře za snahu pomoct. Po dnešní schůzi už jsem členem těchto skupin, ale nic moc se nezměnilo, zato to otevřelo otázku registrované příznivectví, které je taky dost komplikované a rozhodně ne uživatelsky srozumitelné. Myslel jsem si, že jsem registrovaným, ověřeným členem, ale nebyl jsem. Zpět ke skupinám, teď tedy to, co je pod místním sdružením můžu i přispívat, ale to co je pod krajem ne. Příjde mi to zbytečně věnované úsilí, ono si to nějak sedne.

Petr.Vileta píše: 26 led 2022, 14:56
petrhor píše: 26 led 2022, 14:38

Osobní pokusy než jsem nad fórem zlomil hůl - obeslal jsem asi 4 lidi se snahou mít možnost psát příspěvky do regionálních skupin a možnost tak také sledovat, co děje. Marně, byť nemužu říct, že by chyběla ochota. Pak jsem podle návodu zadal požadavek někde přes profil (super tam vyhledávat v tom milionu skupin - zkuste si to pak představit třeba na mobilu ;-) a neděje se nic, a protože uplynul asi měsíc, tak se ani nic dít nebude. Na všech funkčních platformách, které znám, je to otázka jednoho tlačítka na skupině, která mě zajímá a nejpozději do druhého dne, je požadavek vyřízen a uživatel informován včetně upozornění.

Jenže ty nejsi RegP (registrovaný příznivec) a to může být důvodem, proč se do tebou vybrané skupiny nemůžeš dostat. Každá ze skupin opravňuje ke vstupu do vybraných částí fóra. Někam mohou pouze členové, jinam mohou členové a RegP, zase jinam mohou členové a RegP psát a ostatní jen číst. Která konkrétní skupina tě zajímá?

zákony jsou doporučení, hodnoty si nosíme v sobě

petrhor
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 12
Registrován: 14 říj 2021, 22:10
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od petrhor »

Jak jsem psal, myslím, že problém je v definici k jakým cílům fórum slouží - požadavky musí definovat někdo, kdo nebude souběžně přemýšlet o řešení, ale bude si schopen obhájit prioritu požadavků z pohledu fungování strany, a pak se k tomu řešení najde. Příjde mi, že požadavky na práva jsou přemrštěná a nepodložená reálnou potřebou, resp. jde o míchání dvou neslučitelných požadavků - otevřené diskusní fórum pro desítky tisíc uživatelů a hlasovaní jednotek členů v nějaké místní organizaci.
sečteno podtrženo - až se doberou Piráti nebo někdo odpověný k závaznému seznamu požadavků, jejich aspoň základnímu rozdělení a dalším kritériím výběru platformy pro fórum, tak pak je to teprve úkol pro technický odbor ;-)

Petr.Vileta píše: 26 led 2022, 15:25
ypsilonx píše: 26 led 2022, 15:07

Ten bordel s těmi skupinami je fakt a taky mě to triggeruje... těžko pochopit kam se mohu přihlásit a za druhé někde mi visí přihláška do skupiny už přes rok a nejde s tím nic dělat...

PhpBB bohužel nemá moc dobře udělané oprávnění k jednotlivým subfórům a musí se to obcházet přes skupiny, proto je jich tolik. Jednu skupinu máte pro "členové Plzeň" a druhou pro "Skrýt členové Plzeň", protože někdo si to subfórum prostě chce skrýt, nezajímá ho.

Alternativu hledáme už delší dobu, ale žádný opensource se nám zatím najít nepodařilo, aby měl vyhovující vlastnosti, byl schopen pojmout stovky subfór, desetitisíce jednotlivých příspěvků, měl přepínání mezi stromovým a flat zobrazením, a hlavně uživatelsky přívětivou správu oprávnění. Komerčních řešení by se pár našlo, ale buď to musí běžet na cizím serveru, nebo sice na našem, ale za šílenou roční cenu za jednoho uživatele. Jestli tedy o něčem víte, dejte vědět technickému odboru. ;)

zákony jsou doporučení, hodnoty si nosíme v sobě

Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1985
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Vileta nejde dat do nepratel, takze nefunguje

Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Funguje pirátské fórum dobře?

Příspěvek od ypsilonx »

Petr.Vileta píše: 26 led 2022, 15:25
ypsilonx píše: 26 led 2022, 15:07

Ten bordel s těmi skupinami je fakt a taky mě to triggeruje... těžko pochopit kam se mohu přihlásit a za druhé někde mi visí přihláška do skupiny už přes rok a nejde s tím nic dělat...

PhpBB bohužel nemá moc dobře udělané oprávnění k jednotlivým subfórům a musí se to obcházet přes skupiny, proto je jich tolik. Jednu skupinu máte pro "členové Plzeň" a druhou pro "Skrýt členové Plzeň", protože někdo si to subfórum prostě chce skrýt, nezajímá ho.

Alternativu hledáme už delší dobu, ale žádný opensource se nám zatím najít nepodařilo, aby měl vyhovující vlastnosti, byl schopen pojmout stovky subfór, desetitisíce jednotlivých příspěvků, měl přepínání mezi stromovým a flat zobrazením, a hlavně uživatelsky přívětivou správu oprávnění. Komerčních řešení by se pár našlo, ale buď to musí běžet na cizím serveru, nebo sice na našem, ale za šílenou roční cenu za jednoho uživatele. Jestli tedy o něčem víte, dejte vědět technickému odboru. ;)

Ty o voze a já o koze...

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“