MFP3 2020/6 - Volba předsednictva MSP3

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 3

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MFP3 2020/6 - Volba předsednictva MSP3

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Jan.Bartko píše: 13 lis 2020, 12:01
Frantisek.Dosedel píše: 10 lis 2020, 13:17 Dále si dovolím připomenout, že by bylo vhodné, abny kandidáti zveřejnili alespoň krátkou kandidátní řeč.
Zkusím odrážky namísto státnické řeči.

- Místopředsedování pár hodin týdně asi věnovat dokážu
- Schůzky si píšu do kalendáře, nezapomínám na ně a většinou je pak ani nepotřebuju přesouvat
- Můžu občas přinést křupky, zařídit místnost, a dokážu používat elementární featury Jitsi
- Chci, aby se ostatní "vedení" cítilo, že v tom není samo a ZK není totálně odpojená partička od zbytku MS
- Předsednictvo podle mě potřebuje někoho, kdo je víc zabořený v dění na radnici (což Margita a Franta jsou, ale u neuvolněných to kaskádování informací funguje hůře) a dokáže říct, proč něco jde/nejde/kde je skrytý důležitý detail
- Nebudu asi navrhovat a vést nějaké celostní úkoly a projekty, ale rád z něčích beder seberu vždy konkrétní kus agendy, pokusím se to celý naplánovat a pak najít 58 banalit, proč něco nejde (abych pak s mručením souhlasil a všechno udělal jak se chtělo původně)
- Doufám, že předseda/kyně na mě nebude chtít hodit hospodářování :)
- Musíme nějak zařídit, aby se noví členové dokázali dlouhodobě zapojit, cítili se jako platní členové skupiny (pokud chtějí) a zároveň musíme nastavit pravidla fungování a očekávání "výkonů" celého MSka (protože chci stranu masovou, ne partu elitářů orientovaných na výkon)
Jestli to dobře chápu, tak nominuji Jana Bartka jako kandidáta do PMS. Jestli to dobře nechápu, tak žádám o překladač, protože nerozumím řeči jeho kmene...

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MFP3 2020/6 - Volba předsednictva MSP3

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Ahoj MSko,
na férovku a dobrovolně sdílim, že za měsíc pomíjejí problémy z mé strany, proč bych neměla být minikodo (spojnicí mezi PKS a MS) (do této chvíle pro mě to, že bych jakkoli měla spolupracovat s Alicí Hamalovou, představovalo nepřekrčočitelný problém. Za měsíc tenhle problém pomine, takže jsem schopná a ochotná se od toho oprostit a zase se naplno účastnit cvrkotu).

Ráda bych svou troškou přispěla k tomu, aby se naše MS probudilo, konsolidovalo a začlo fungovat. Udělám pro to, co budu moci, bez ohledu na to, jestli mě zvolíte nebo ne.

Před 14 dny se @Stepan.Strebl a @Anna.Kratochvilova narodilo malé pirátě. Gratuluju! Ale připadá mi to tak trochu signifikantní, že Štěpán ani Anička necejtili potřebu se nám pochlubit... Asi nás necítí jako svojí bublinu. A na tom, abychom byli jako tým a abychom všichni měli pocit, že je to naše věc, když se dvěma lidem z naší party narodí dítě, bych (m,j.) v PMS strašně ráda zapracovala....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvek:
Frantisek.Dosedel

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Ondrej.Chrast
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 621
Registrován: 04 led 2018, 17:38
Profese: projektový manažer
Bydliště: Praha 6, Bubeneč
Dal poděkování: 1162 poděkování
Dostal poděkování: 1539 poděkování

Re: MFP3 2020/6 - Volba předsednictva MSP3

Příspěvek od Ondrej.Chrast »

Ahoj trojko, prý se správný moderátor pozná tak, že o něm nevíte, a jak vidíte, o mě nevíte! :-)

Díky @Frantisek.Dosedel za úpravu úvodního příspěvku, z mého pohledu vypadá, že tam je vše jak má být.

- Konstatuji, že skončila doba pro navrhování kandidátů a případných změn a volba bude dle plánu zahájena ve středu 18.11.2020 pomocí Helios.
- Rozprava může běžet i nadále, do zahájení volby.
- Dnes také máte naplánované, dle informací zde ve vlákně, grilování kandidátů. Přeji všem hodně sil a úspěchů!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Chrast za příspěvky (celkem 3):
Jan.Bartko, Nikol.Marhounova, Frantisek.Dosedel

Předseda Krajského sdružení Praha. Zastupitel Prahy 6.
Vedoucí Resortního týmu kultura Pirátské strany.
Politický náměstek ministra kultury (01/2022 - ?).
Blog; Pirátský profil; CV
Nevíte co pod stromeček, podpořte záchranu ukrajinského kulturního dědictví www.zapojmeukrajinu.cz

Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 834
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1360 poděkování
Dostal poděkování: 1118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MFP3 2020/6 - Volba předsednictva MSP3

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Vážení,
dovoluji si předkložit krátkou nominační řeč.
Profil na lide.pirati - https://wiki.pirati.cz/lide/frantisek_dosedel
Jsem místopředsedou MSP3 od roku 2017, zastupitel MČP3 od roku 2018, radní MČP3 od roku 2019 a předseda Krajské rozhodčí komise Praha od roku 2020.
V případě zvolení bych pokračoval v již plněných úkolech (správa fora, předsedání jednání, administrativa...) dále bych rád pracoval na větším zapojení MSP3 do ostatních pirátských struktur a samozřejmě na úspěchu Pirátů v nadcházejících sněmovních i parlamentních volbách.
A zbytek na dnešním grilování :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Dosedel za příspěvek:
Nikol.Marhounova

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Uživatelský avatar
Nikol.Marhounova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 206
Registrován: 17 lis 2017, 13:20
Profese: Sociální pracovnice, psychoterapeutka
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 354 poděkování
Dostal poděkování: 131 poděkování

Re: MFP3 2020/6 - Volba předsednictva MSP3

Příspěvek od Nikol.Marhounova »

Vážené místní fórum,
nazrál ba dokonce možná i přezrál čas, abych doručila svou řeč. Vezmu to zkrátka a podělím se o to, co bych chtěla v následujících dvou letech dělat. A to ať už jako předsedkyně, místopředsedkyně nebo řadová členka.

Budu se snažit o to, abychom společnými silami naplňovali naši vizi. Jako nejdůležitější vnímám:
- posílení týmové spolupráce
- práci na plnění slibů, které jsme dali našim voličům
- tvorbu volební strategie a řízení kampaně tak, abychom vyhráli komunální volby 2022
- důkladnou přípravu našich členů na výkon zastupitelského mandátu

Naše sdružení má obrovský potenciál, a já se budu všemi silami snažit, abychom ho naplno využili.

A co jsem dělala dosud? U mé nominace bylo řečeno, že jsem přirozeně skromná. Tak já se nepřirozeně překonám a pochlubím se 😊

V rámci MS Praha 3 – se starám o zapojování nováčku; o fungování mediálního týmu; o to, aby se dotahovaly projekty a stalo se, co se má stát; občas vypomůžu Janovi s drobnostmi z jeho agendy; a další 1000 a 1 drobností, které nejsou moc vidět, ale někdo je udělat musí.

V rámci MČ jako zástupkyně Pirátů – jsem předsedkyní Komise pro Sociální politiky (čemuž se snažím věnovat hodně nad rámec pouhého organizování zasedání komise, tzn. sedávám u výběrek do funkcí spojených se sociální oblastí, zapojuji se do pracovních skupin, pravidelně se setkávám s gesčním radním a vedoucím oboru, iniciuji projekty jako např. Spolubydlení seniorů), jsem místopředsedkyní Komise pro sociálně právní ochranu dětí, jsem členkou Řídící skupiny komunitního plánování.

V rámci MHMP – jsem členkou Výboru pro sociální politiku a zdravotnictví

V rámci Pirátů obecně- jsem zapojena do projektu Zapojování nováčků a do projektu Zastupitelský inkubátor (obojí pod vedením Lindy z PO), jsem členkou pracovní skupiny Duševní zdraví (pracujeme na přípravě programového podbodu duševní zdraví, působím zde jak spojka do Rezortního týmu zdravotnictví).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikol.Marhounova za příspěvek:
Frantisek.Dosedel
Anna.Strebl
Člen KS Praha
Příspěvky: 25
Registrován: 13 kvě 2017, 13:47
Profese: International Trade Director, UK Embassy
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování

Re: MFP3 2020/6 - Volba předsednictva MSP3

Příspěvek od Anna.Strebl »

Bohdana.Hola píše: 14 lis 2020, 21:57 Před 14 dny se @Stepan.Strebl a @Anna.Kratochvilova narodilo malé pirátě. Gratuluju! Ale připadá mi to tak trochu signifikantní, že Štěpán ani Anička necejtili potřebu se nám pochlubit... Asi nás necítí jako svojí bublinu. A na tom, abychom byli jako tým a abychom všichni měli pocit, že je to naše věc, když se dvěma lidem z naší party narodí dítě, bych (m,j.) v PMS strašně ráda zapracovala....
Ahoj Bobo a ostatní,

děkujeme za přání! Mrzí mě, jestli to, že jsme více nesdíleli narození a vlastně i očekávání Adelinky působí nějak nespolečensky. Vůbec jsme to tak nemysleli. Ale znáte Štěpána, ten na sdílení nějakých osobních věcí moc není a hlídá si soukromí :) Já jsem zase těhotenství a narození malé vnímala jako hodně osobní záležitost a nechtělo se mi to sdílet dokud nebudeme všichni tři ve zdraví doma (teda s Otíčkem čtyři). Napravím to v kajutě ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Anna.Strebl za příspěvky (celkem 4):
Michal.Gill, Frantisek.Dosedel, Bohdana.Hola, Jiri.Hoskovec
Anna.Strebl
Člen KS Praha
Příspěvky: 25
Registrován: 13 kvě 2017, 13:47
Profese: International Trade Director, UK Embassy
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování

Re: MFP3 2020/6 - Volba předsednictva MSP3

Příspěvek od Anna.Strebl »

Návrh postupu: dejme volbu počtu členů PMS (možnosti: 3, 4, 5) ještě před hlasování o místopředsedech, ať víme, kolik lidí vlastně volíme. Volba předsedkyně nebo předsedy může normálně proběhnout podle harmonogramu, protože tu výsledný počet členů PMS nijak neovlivní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Anna.Strebl za příspěvek:
Bohdana.Hola
Uživatelský avatar
Ondrej.Chrast
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 621
Registrován: 04 led 2018, 17:38
Profese: projektový manažer
Bydliště: Praha 6, Bubeneč
Dal poděkování: 1162 poděkování
Dostal poděkování: 1539 poděkování

Re: MFP3 2020/6 - Volba předsednictva MSP3

Příspěvek od Ondrej.Chrast »

Zaznamenávám návrh postupu k novému určení počtu členů předsednictva formou hlasování o 3, 4 nebo 5 lidech v předsednictvu. Nebude-li nikdo dnes 17.11 do 22:40 hod proti, budeme ho mít za konsenzuálně schválený.

Následný postup:

- Volbu předsedy to neohrozí, bude se hlasovat dle plánu.
- Zároveň se spustí hlasování o počtu členů PMS - nejdříve první kolo s možnostmi 3,5 (4 je stávající stav, netřeba hlasovat). Pokud uspějou obě možnosti, bude druhé kolo, pokud ani jedna, zůstává počet jaký je (4). Pokud uspěje jen jedna, stane se vítězná už po prvním kole.

EDIT: úpravy čísel o počtu členů stávajícího PMS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Chrast za příspěvky (celkem 2):
Bohdana.Hola, Frantisek.Dosedel

Předseda Krajského sdružení Praha. Zastupitel Prahy 6.
Vedoucí Resortního týmu kultura Pirátské strany.
Politický náměstek ministra kultury (01/2022 - ?).
Blog; Pirátský profil; CV
Nevíte co pod stromeček, podpořte záchranu ukrajinského kulturního dědictví www.zapojmeukrajinu.cz

Uživatelský avatar
Ondrej.Chrast
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 621
Registrován: 04 led 2018, 17:38
Profese: projektový manažer
Bydliště: Praha 6, Bubeneč
Dal poděkování: 1162 poděkování
Dostal poděkování: 1539 poděkování

Re: MFP3 2020/6 - Volba předsednictva MSP3

Příspěvek od Ondrej.Chrast »

Přátelé, 1. kolo hlasování o předsedovi*předsedkyni MS Praha 3 bylo spuštěno, přišel vám všem email od Heliosu.
Hlasujete v prvním kole o přijatelnosti.
Tedy můžete volit buď pro jednoho, oba dva, nebo odevzdat prázdný lístek.

Odkaz na hlasování zde, musíte být přihlášeni do Heliosu svým pirate loginem.
https://helios.pirati.cz/helios/electio ... a0114/view

Hlasování trvá 72hodin, ode dnes 18.11.2020 19:30 hod. do soboty 21.11.2021 19:30 hod.

Následné hlasování o počtu členů místního předsednictva (3,4,5) bude vytvořeno zvláště.

@Frantisek.Dosedel jelikož nemám práva rozesílat soukromé hromadné maily zde na fóru, prostím Tě o rozeslání tohototo textu všem členům P3.

Předseda Krajského sdružení Praha. Zastupitel Prahy 6.
Vedoucí Resortního týmu kultura Pirátské strany.
Politický náměstek ministra kultury (01/2022 - ?).
Blog; Pirátský profil; CV
Nevíte co pod stromeček, podpořte záchranu ukrajinského kulturního dědictví www.zapojmeukrajinu.cz

Uživatelský avatar
Ondrej.Chrast
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 621
Registrován: 04 led 2018, 17:38
Profese: projektový manažer
Bydliště: Praha 6, Bubeneč
Dal poděkování: 1162 poděkování
Dostal poděkování: 1539 poděkování

Re: MFP3 2020/6 - Volba předsednictva MSP3

Příspěvek od Ondrej.Chrast »

Přátelé, v prvním hlasování o určení počtu členů předsednictva jsme objevili chybku, stává se max. 1x za 10 let, omlouvám se. Přišlo vám storno prvního heliosu, druhé hlasování je označeno prvním slovem "Opakované"

Zahájil jsem tedy opakované hlasování ve věci určení počtu členů Předsednictva místního sdružení Prahy 3.

Návrh byl předložen zde ve vlákně, nikdo nebyl ve stanoveném termínu proti.

Oblastní předsednictvo dle stanov:

a) sestává z předsedy a dvou až čtyř místopředsedů,

V současné době je počet členů 4.
Hlasujeme tedy o možnostech, že členů předsednictva bude 3, 4 nebo 5.
Nezvolí li se žádná hlasovaná varianta, počet zůstane neměnný 4.

1. kolo hlasujeme všechny přijatelné možnosti ze tří, je možné vhodit také prázdný lístek:

Možnost: Chci, aby počet členů předsednictva MS Praha 3 byl 3.

Možnost: Chci, aby počet členů předsednictva MS Praha 3 byl 4.

Možnost: Chci, aby počet členů předsednictva MS Praha 3 byl 5.

Získá-li jen jedna nadpoloviční většinu, bude vybrána, získají-li nadpoloviční většinu 2 a více, bude druhé kolo.

Hlasování poběží od 19. 11. 12:30hod. minimálně do 22. 12. 12:30hod., tedy 72hodin.

Odkaz na hlasování zde:

https://helios.pirati.cz/helios/electio ... df7b6/view
Naposledy upravil(a) Ondrej.Chrast dne 19 lis 2020, 18:09, celkem upraveno 1 x.

Předseda Krajského sdružení Praha. Zastupitel Prahy 6.
Vedoucí Resortního týmu kultura Pirátské strany.
Politický náměstek ministra kultury (01/2022 - ?).
Blog; Pirátský profil; CV
Nevíte co pod stromeček, podpořte záchranu ukrajinského kulturního dědictví www.zapojmeukrajinu.cz

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 3“