Informační letáčky pro občany s návody k Pirátským tématům

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26210
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36995 poděkování
Dostal poděkování: 30156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Informační letáčky pro občany s návody k Pirátským tématům

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ok, projekt začíná ukazovat životaschopnost.

Chceme tedy někde rozjet rozcestník a úložiště? wiki.pirati.cz/rady?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Antonino.Milicia, Jan.Zavadil

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: Informační letáčky pro občany s návody k Pirátským tématům

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Janka.Michailidu píše: 12 črc 2020, 12:30 Panda mě už informoval, že jste se nějakým způsobem domluvili. Budeme to řešit (jako všecko) kolektivně u nás na zulipu :)
ok, super.
Hlavní je tak nějak pracovat s tou myšlenkou, že na první straně letáčku jsou užitečný rády, na druhý relevantní věci z programu a pak k info ke "garantovi".
Dobrá inspirace by snad mohlo být to kompostování a OSA.
S oběma Martinama to fungovalo myslím že výborně a ani jsem je moc otravoval. Poslali mi podklady a já zpracoval texty. Programový věci a medailonek jsem upirátil z webů. A pak jsme to na pár iterací už jen ladili.

O konopí jsme se už bavili s Punkiem. Asi by bylo fajn vykopnout, že jsou různý druhy konopí a že některý lze podle obsahu účinných látek pěstovat legálně (mastičky, oleje, technický...). Taky info, že ani ten známý limit 5 kytek není legální, jen "méně nelegální". Sám to téma objevuju, tak to jsou jen takový výstřely...
V úvodu by mohlo být info, že konopí je samo o sobě nesmírně užitečná rostlina, má jeden z nejzdravějších olejů; zajímavý aplikace ve stavebnictví atd. Mělo by to ale celkově působit vyváženě a ne fanaticky jednostranně. Moc se mi třeba líbilo, když Martin sám doplnil výhodu registrace u OSA.
Cílovka jsou normální lidi, co si pěstujou konopí na mazání nebo třeba i něco málo jinak. Cílem je ho oddémonizovat a tak. Však víte...
Název bychom pak doladili, ale pro začátek třeba "Konopí legálně aneb možnosti jeho pěstování a držení".

Vojtech.Pikal píše: 12 črc 2020, 13:27 Ok, projekt začíná ukazovat životaschopnost.

Chceme tedy někde rozjet rozcestník a úložiště? wiki.pirati.cz/rady?
Díky.
Nevím, jestli chceme směřovat veřejnost na wiki nebo raději na hlavní stránky... . Myslel jsem, že spíš na hlavní, kde jsou programy.
Jestli můžeš kouknout sem: viewtopic.php?p=706193#p706193 Ptal jsem se na pár procesních věcí, co mne napadly... Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvek:
Jan.Zavadil

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

B_Pat
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 279
Registrován: 07 dub 2018, 19:27
Profese: technik
Dal poděkování: 459 poděkování
Dostal poděkování: 358 poděkování

Re: Informační letáčky pro občany s návody k Pirátským tématům

Příspěvek od B_Pat »

Dobře jsi to rozjel.
Jaká je představa o distribuci letáčků? Předpokládám že online i tisk. Jaký formát - A5 nebo A4? Je tam hodně textu a na A5 bude to namačkaný. Chtělo by to zkrátit pro přehlednost - ale zase ne na úkor sdělení. Graficky to je myslím si z 90 % použitelný, drobnosti se doladí (odrážky, apod... možná bude i magenta?? :-D).
Pokud bude shoda na finálním obsahu (co ten QR?) a projde to přes dyzajnového cenzora, můžu připravit tisková data.
Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: Informační letáčky pro občany s návody k Pirátským tématům

Příspěvek od Antonino.Milicia »

jan.zavadil píše: 12 črc 2020, 12:10 Ahoj všem!
Předně moc díky a velký klobouček za pěkný a prospěšný napad, který má hned několik benefitů.
Díky
jan.zavadil píše: 12 črc 2020, 12:10 Do budoucna myslím, že by podobná témata mohl v nějaké pěkné formě zpracovávat i např. Institut Aarona Swartze, který by tomu mohl vtisknout více apolitickou tvář, aby to bylo šiřitelné některými kanály, které programově nebudou chtít být spojovány s žádnou politickou stranou.
To neumím posoudit, ale jedním z cílů je posílit značku a vnímání Pirátů, což vnímám jako důležité.
jan.zavadil píše: 12 črc 2020, 12:10 U každého letáčků bych se zamyslel také nad tim, KDO je jeho ideálním příjemcem, a jakým způsobem k němu informaci dostat.
V případě legální/free hudby jsou to určitě provozovatelé barů, hospod a restaurací.
Jak k nim informací dostat?

Přímo

Vytipovat ve svém okolí provozovatele podniků tohoto typu a letáček jim s krátkým informačním mailem zaslat, pro jejich informaci (zde je na místě položit si otázku, jak by ten mail měl vypadat a případně kým by měl být vytvořen a podepsán - mohu to udělat já jako "nečlen" RegP jménem svým - nikoliv jménem Pirátů - ale nechtěl bych, aby to bylo kontraproduktivní).

Vytisknout a osobně přinést do některých podniku, které navštěvujeme a kde jsme zákazníky. To jistě může vzbudit příjemný ohlas.

Nepřímo

Obce a obecní nástěnky?
Profesní organizace a svazy?
Poradenské firmy v různých oblastech?
Servisní firmy v dané oblasti?
Obchody, kde tito lidé nakupují?
Klubovny, sokolovny, kulturní instituce, kde se lidé setkávají?
...

Berte prosím jen jako námět k úvaze. Sebelepší dokument vytvoříme, bez správné distribuce nemusí být dopad takový, jako by mohl být ;)
Zrovna ten letáček k OSA je s cílovkou trošku jinde. Většina ale byla zaměřena na normálního občana. Moje původní představa byly infostánky, které běžně fungují během kampaní a samozřejme PiCe. Je tu i slušný potenciál virálnosti. Ale tak daleko neuvažuji. Chci, aby to bylo pravdivý a užitečný a to si pak cestičky najde samo. I takový, jaký dnes třeba nevidíme...
B_Pat píše: 12 črc 2020, 14:26 Dobře jsi to rozjel.
Jaká je představa o distribuci letáčků? Předpokládám že online i tisk. Jaký formát - A5 nebo A4? Je tam hodně textu a na A5 bude to namačkaný. Chtělo by to zkrátit pro přehlednost - ale zase ne na úkor sdělení. Graficky to je myslím si z 90 % použitelný, drobnosti se doladí (odrážky, apod... možná bude i magenta?? :-D).
Pokud bude shoda na finálním obsahu (co ten QR?) a projde to přes dyzajnového cenzora, můžu připravit tisková data.
Díky. Distribuce viz výše. Ano - tisk i online. Jaký se to vytiskne, takový to bude, ale předpoklad byl A5.
Texty doufám zkracovat nebudu :-D Už tak to byly u každého letáčku hodiny tahaní se o každý slovo a písmenko, aby to tam vešlo.
Andrej mi rozmluvil, že nejlepší to bude černobílý a měl pravdu, takže magenta nebude :)
Super :-D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvek:
Jan.Zavadil

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34711
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31639 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Informační letáčky pro občany s návody k Pirátským tématům

Příspěvek od Petr.Vileta »

Antonino píše: 12 črc 2020, 11:21 Hurá, další leták! Svobodná hudba aneb jak v provozovně neplatit poplatky OSA


NOOSA.jpg

noOSAx.pdf
Já vám nechci kazit radost, ale kdyby ten odkaz https://www.pirati.cz/rady nevedl na "404 Stránka nebyla nalezena" bylo by to mnohem lepší. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: Informační letáčky pro občany s návody k Pirátským tématům

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Petr.Vileta píše: 12 črc 2020, 17:35 Já vám nechci kazit radost, ale kdyby ten odkaz https://www.pirati.cz/rady nevedl na "404 Stránka nebyla nalezena" bylo by to mnohem lepší. ;)
Petře, ty zase čteš diskusi od konce nebo na přeskáčku. Jsou to prototypy letáčků, aby si každý mohl představit něco hmatatelnýho. Je tam napsáno, že:
- nefungují odkazy
- nefunguje QR
- není k tomu webová podpora
- nebylo to nikým "oficiálně" schváleno
- neprošlo to grafickou revizí

Ještě k tomu dopíšu, že to neprošlo ani jazykovou korekturou.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34711
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31639 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Informační letáčky pro občany s návody k Pirátským tématům

Příspěvek od Petr.Vileta »

Antonino píše: 12 črc 2020, 21:05
Petr.Vileta píše: 12 črc 2020, 17:35 Já vám nechci kazit radost, ale kdyby ten odkaz https://www.pirati.cz/rady nevedl na "404 Stránka nebyla nalezena" bylo by to mnohem lepší. ;)
Petře, ty zase čteš diskusi od konce nebo na přeskáčku. Jsou to prototypy letáčků, aby si každý mohl představit něco hmatatelnýho. Je
Jsem běžný český čtenář, čtu tedy titulky a sem tam něco, co na mě zrovna vyskočí ( search.php?search_id=unreadposts )
Slovo prototyp prostě v titulku nebylo :? a mě zaujal konkrétní letáček a to dokonce tak, že jsem si ho zvětšil, abych ho dokázal přečíst celý a tedy jsem si i zkusil opsat to URL. Kdybych tam viděl něco na první pohled nesmyslného třeba www.doména.cz/rady tak mě to trkne.

Ale něco konstruktivního. Když je náš web k rychlé aktualizaci vysloveně nepřátelský, ať to TO přesměruje na obdobné URL na wiki a tam se mohou ty dva letáčky klidně dát už dnes a během pár sekund je možné tam dávat další.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: Informační letáčky pro občany s návody k Pirátským tématům

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Petr.Vileta píše: 12 črc 2020, 21:16 Ale něco konstruktivního. Když je náš web k rychlé aktualizace vysloveně nepřátelský, ať to TO přesměruje na obdobné URL na wiki a tam se mohou ty dva letáčky klidně dát už dnes a během pár sekund je možné tam dávat další.
To už o kus výše řeším s Vojtou, který to taky navrhl. Protože jedním z cílů je dostat lidi na web s programem apod., tak si tím nejsem úplně jistý.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 2):
Jan.Zavadil, Petr.Vileta

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

B_Pat
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 279
Registrován: 07 dub 2018, 19:27
Profese: technik
Dal poděkování: 459 poděkování
Dostal poděkování: 358 poděkování

Re: Informační letáčky pro občany s návody k Pirátským tématům

Příspěvek od B_Pat »

Po domluvě s autorem jsem zkusil leták rozvrhnout na formát A4 - třídílná skládačka, formát DL OFFTOPIChttps://dobrejtisk.cz/wp-content/upload ... lank-k.jpg. Množství uváděných informací se nevejde na formát A5 v čitelné podobě, tak si myslím, že je nevyhnutelné použít větší formát. Skládačka DL je pořád vytisknutelná v domácích podmínkách, nevýhodou je, že se musí složit - ale je to atraktivní a "pevný" formát. Další nevýhoda, ta bude u domácího tisku vždycky, že budou bílý okraje.

Snažil jsem se zachovat posloupnost sdělování informací, jak to měl Antonino. Větší formát umožňuje větší písmo (12) a ještě vzniká místo pro doplňující grafiku - na úvodní straně by měl být výrazný prvek k danému tématu, který zaujme. Další možnosti použití grafiky dle tématu a podle toho, kolik bude místa. Myslím si, že je to takto po vytištění určitě čitelnější a snad i dostatečně přehledné.

Je to cesta nebo vám to přijde zbytečně složité a komplikované?
(Pro jistotu: odkazy, QR, čísla stránek atd. jsou jen ilustrační.)
001.fw.png
002.fw.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi B_Pat za příspěvky (celkem 5):
Jakub.Nepejchal, Antonino.Milicia, Janka.Michailidu, Lukas.Dolezal, Vit.Fux
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34711
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31639 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Informační letáčky pro občany s návody k Pirátským tématům

Příspěvek od Petr.Vileta »

šťouravá otázka: proč je ten kus vpravo dole šedý a ne černý? Na mě to působí rušivě a navíc se mi to fakt blbě čte.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“