Okrskové volební komise OVK 2018

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
Tato sekce fóra dříve sloužila jako úkolovník. Nyní úkoly evidujeme v systému redmine.pirati.cz.
Sekce zůstává nadále otevřená, ale spíše jako archiv, případně místo pro prodiskutování nápadů, z nichž se poté mohou stát projekty a úkoly.
Zamčeno
anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okrskové volební komise OVK 2020

Příspěvek od anonym53077 »

Lukas.Dolezal píše: 20 črc 2020, 11:39 Sobotní Právo, sekce inzerce 🙂.
Dříve se stávalo, že vůbec nedošel ani zamítavý e-mail, prostě se pověřený člověk Pirátů na OVK vybodnul. I když jsem měl od radnice ověřeno, že volné místo bylo a zkoušel jsem e-maily zachránit co se dalo, stejně se na to lidé Pirátů opakovaně vykašlali a to již šestkrát. A nezlobte se, ale 6*2400 je 14400 a to je už celkem hodně peněz o které nechcete jen tak přijít. Práci ve volební komisi však neděláte pro peníze, ale z přesvědčení. Chtěl bych tímto Piráty také vyzvat k tomu, aby se práce s OVK raději zřekli, pokud nebudou schopni své kvality v komunikaci s radnicemi zlepšit a najmout si na to profesionály. To se jim zatím už řadu let v této věci příliš nedaří. Jak potom chtějí kandidovat v krajských volbách, nebo později do zastupitelstev?
Naposledy upravil(a) anonym53077 dne 01 zář 2020, 10:48, celkem upraveno 6 x.
anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okrskové volební komise OVK 2018

Příspěvek od anonym53077 »

Martin.Kucera píše: 01 zář 2020, 10:21 4) Ano, k pozdnímu odeslání delegací skutečně kdysi došlo, je to AFAIK minimálně 5 let (protože tehdejšímu členovi TO zodpovědnému za jejich odeslání nedošlo, že odesílání potrvá řadu hodin, nechal ho až na poslední možný den a část delegačních listin byla odeslána až po 16. hodině).
Edit:
5) Web ovk.pirati.cz je v současné době řešen technicky mnohem lépe než před 5 a více lety, ovšem zájemce o členství v komisi to pochopitelně příliš nepozná, protože ten vyplňuje jen okruh údajů požadovaných zákonem (a ty se nemění), plus kontaktní údaje, preferenci okrsku, a zaškrtne pár checkboxů (má-li zájem o další informace či spolupráci).
K pozdnímu delegování, případně nedelegování vůbec ze strany Pirátů docházelo opakovaně několikrát i přes potvrzení, dokonce i přes potvrzení i ze strany radnice. Ohledně webu jsem se již vyjádřil a k Vám se raději vyjadřovat nebudu.
Naposledy upravil(a) anonym53077 dne 01 zář 2020, 10:46, celkem upraveno 3 x.
anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okrskové volební komise OVK 2018

Příspěvek od anonym53077 »

Pokud nebudete OVK řešit profesionálně, tak je nedělejte. Nehrajte nedůstojné divadlo. To je celé.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Okrskové volební komise OVK 2018

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jestli "profesionální řešení" má znamenat "když si někdo řekne, že chce být v komisi, tak ho tam dáme", pak ne, takto profesionálně OVK řešit nehodláme a nebudeme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Zuzana.Kudlackova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okrskové volební komise OVK 2018

Příspěvek od anonym53077 »

Profesionální řešení znamená hlavně a především:
- nepodávat delegace pozdě, nebo vůbec
- zamítavé stanovisko k delegaci by měl zasílat vždy krajský koordinátor, nikoli osoba, která v telefonu a e-mailu odpovídá, že OVK neřeší (toho času Martin Kučera)
- vážit si práce lidí, kteří mají zájem opakovaně, nebo dokonce pokaždé být volebními komisaři a sčítat hlasy, nechovat se k nim jako k obtížné mouše
OFFTOPICPozastavuji se nad tím, že Michaela z kontrolní komise dává lajky Kučerovi.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Okrskové volební komise OVK 2018

Příspěvek od Martin.Kucera »

Tomas Babicky píše: 01 zář 2020, 11:47 Profesionální řešení znamená hlavně a především:
- nepodávat delegace pozdě, nebo vůbec
Viz bod 4 v mém příspěvku viewtopic.php?p=713683#p713683.
- zamítavé stanovisko k delegaci by měl zasílat vždy krajský koordinátor, nikoli osoba, která v telefonu a e-mailu odpovídá, že OVK neřeší (toho času Martin Kučera)
Vyrozumění o zamítnutí je samozřejmě odesláno z aplikace automaticky poté, co registrátor žádost zamítne. (Posílat ty maily ručně by bylo extrémně neefektivní.) Jinak ocituji ze svého dřívějšího příspěvku: "Ano, jsem pod tím mailem podepsán, z jednoduchého důvodu. Považoval jsem za slušné, aby i pod maily, které generuje automat, byl někdo podepsán. Zřejmě je čas to přehodnotit, automatické maily mít podepsané jen "administrativní odbor Pirátů" a doplnit je o větu "tento mail byl vygenerován automaticky, neodpovídejte na něj"."
- vážit si práce lidí, kteří mají zájem opakovaně, nebo dokonce pokaždé být volebními komisaři a sčítat hlasy, nechovat se k nim jako k obtížné mouše
Tak já ještě o něco podrobněji (do telefonu to zřejmě nestačilo) vyložím, jak proces funguje.
Uložené žádosti zpracovává tým registrátorů, v každém kraji je aspoň jeden, někteří mají na starosti třeba jen jeden okres či město.
Každý registrátor je oprávněn rozhodnout o potvrzení či zamítnutí žádosti (často kvůli přetlaku uchazečů, ale může tak činit třeba i na základě feedbacku od úřadů z předchozích let a kupříkladu upřednostnit uchazeče, na nějž má pozitivní reference, před uchazečem neznámým; či naopak odmítnout uchazeče s negativními referencemi). Do těchto rozhodování administrátoři celého procesu nezasahují, ani by to vzhledem k množství zájemců nebylo možné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okrskové volební komise OVK 2018

Příspěvek od anonym53077 »

Vendula.Svobodova píše: 01 zář 2020, 15:57 Milý Tomáši,

říkala jsem ti to už po telefonu, došel ti určitě i oficiální email. Tvoji registraci jsem zrušila na základě zaplnění okrsku jinými uchazeči. Můžeš to zkusit příští rok opět na https://ovk.pirati.cz/. Pro tento rok jsou registrace ukončeny a delegační listiny odeslány na příslušné úřady.

S pozdravem

Vendula
Jen konstatuji, že žádný oficiální e-mail, podepsaný krajskou koordinátorkou Svobodovou mi nepřišel. Nicméně se mi dostalo e-mailu se zamítnutím delegace od Martina Kučery, který se za oficiální považovat nedá. Sám tvrdí, že s řešením OVK nemá nic společného a i další vysoce postavení Piráti o něm říkají, že OVK vůbec nedělá. Udělejte si pořádek ve své vlastní straně, než vůbec začnete uvažovat, zda budete i nadále ještě někdy delegovat lidi do komisí u voleb. A připomínám, že tato tragikomedie a amatérismus Pirátů s přehazováním viny jeden na druhého koordinátor nekoordinátor se neděje poprvé, jen tentokrát to je Kučera - Vendula Svobodová, minule Kučera - Magdaléna Škapová a předtím ještě jiná dvojka, to už si nepamatuji, ale KK stejně bude musit prošetřit ta jména, protože tam zjevně opakovaně docházelo k pochybení a nekalým úmyslům. Dokud tam nedosadíte profesionály, tak se dále proces nepohne ani kdybyste si udělali všichni profily na linkedin. Nejsem sám, kdo měl tento problém, jen nad tím někteří mávnou rukou a jdou se delegovat jinou stranou, nebo nechtějí psát do fóra. Což i já dělám minimálně, ale tady musím. Takovéto excesy jsou nevhodné i vzhledem k tomu, že jde o volby a ty jsou doposud hlavní odpovědí občanů na to, jak která strana funguje.
Naposledy upravil(a) anonym53077 dne 01 zář 2020, 18:10, celkem upraveno 1 x.
anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okrskové volební komise OVK 2018

Příspěvek od anonym53077 »

to Vendula Svobodova: Žádný oficiální e-mail jsem nedostal a v sms jsem Vám jasně napsal, do kterého okrsku chci být delegován a napsal jsem to opakovaně na e-mail, takže jste to v databázi měli. Jste tedy obyčejná lhářka a z mého pohledu neprofesionální člověk.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym53077 za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Okrskové volební komise OVK 2018

Příspěvek od Martin.Kucera »

No tak si to zopakujeme ještě jednou.
Tomas Babicky píše: 01 zář 2020, 17:53 Jen konstatuji, že žádný oficiální e-mail, podepsaný krajskou koordinátorkou Svobodovou mi nepřišel oproti e-mailu se zamítnutím delegace od Martina Kučery, který se za oficiální považovat nedá.
Oficiální e-maily rozesílá automaticky aplikace. Obdržel jsi oficiální mail podepsaný mnou (důvod proč je podepsaný mnou jsem tu psal už dvakrát), ve kterém stojí, že registrátor zamítl tvoji žádost.
Tomas Babicky píše: 01 zář 2020, 17:53Sám tvrdí, že s řešením OVK nemá nic společného
Nevymýšlej si, do telefonu jsem ti sdělil, že dělám supervizi. Krom toho průběžně připomínkuji vývoj aplikace (vývojář je Standa Štipl) a v posledních několika dnech jsem též vypomáhal s řešením některých problémů (povahy lidského faktoru na straně uchazečů či úředníků).
Tomas Babicky píše: 01 zář 2020, 17:53a i další vysoce postavení Piráti o něm říkají, že OVK vůbec nedělá
Vysoce postavení Piráti nejsou autoritativním informačním zdrojem. Tím je vedoucí AO, kteroužto funkcí byla během prázdnin pověřena (až do včerejšího zvolení nové vedoucí) Lucie Spáčilová.

Edit:
A připomínám, že tato tragikomedie a amatérismus Pirátů s přehazováním viny jeden na druhého koordinátor nekoordinátor se neděje poprvé, jen tentokrát to je Kučera - Vendula Svobodová, minule Kučera - Magdaléna Škapová a předtím ještě jiná dvojka, to už si nepamatuji, ale KK stejně bude musit prošetřit ta jména, protože tam zjevně opakovaně docházelo k pochybení a nekalým úmyslům.
Opakuji, že KK nemá co prošetřovat, protože nedelegování někoho do komise lze těžko označit za porušení vnitrostranických předpisů či zákonů ČR.

A dále bych podotkl, že útočení na koordinátorku rozhodně nikomu šanci na delegování do komise nezvýší, ba naopak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

anonym53077
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 805
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 874 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Okrskové volební komise OVK 2018

Příspěvek od anonym53077 »

Podpis Martina Kučery na automatickém e-mailu z aplikace OVK (??) znamená, že je tento neoficiální, protože s OVK nepracuje. Měl by tam být podepsán vždy krajský koordinátor. Už samotný fakt, že je takto závažná věc řešena strojově a prostřednictvím aplikace zavdává na řadu otázek, ale to teď není předmětné. Důležité je, že veškeré e-maily došlé z této aplikace byly tentokrát neoficiální a tudíž kdykoliv napadnutelné kterýmkoliv členem, registrovaným příznivcem i člověkem zvenčí, který byl také podobně poškozen.

Na krajskou koordinátorku Pirátů tady přece nikdo neútočí. Ona si pod sebou židli podkopává úspěšně sama. Lže, nezvedá telefony, dělá podrazy a nechává za sebe řešit věci člověka, který s nimi nemá nic společného. Možná nízké sebevědomí, nebo tak.
Zamčeno

Zpět na „Technika“