Interpelace na poslankyni Kozlovou - expertiza

Prostor pro diskuzi k tématu činnosti poslaneckého klubu a všeho okolo sněmovny, včetně dotazů na jednotlivé poslance.

Moderátor: Poslanecka snemovna - poslanci

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9058 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Interpelace na poslankyni Kozlovou - expertiza

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

lubos.lisner píše:
Lenka.Wagnerova píše:když by se spojily vaše teoretické znalosti (určitě máte nastudováno víc než já), má/naše praxe a znalost legislativy (nejen školské) a Lenčino postavení, tak bychom mohli něčeho užitečného dosáhnout.
Toto je klíčové.

Souhlasím, nicméně to mělo být řečeno před začátkem hejtu, tu i jinde.
Neumím spolupracovat, když jsem napadána.
Nechci plýtvat časem ani energií ve věčných hádkách. Nemám ve zvyku účastnit se jich a nehodlám na tom nic měnit.
Beru věcnou debatu. Lenka se nevyhýbá osobní rovině, proto s ní neumím, ani nechci komunikovat Její odbornost uznávám, ale ne její způsoby prosazování se.Je mi líto a to myslím vážně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvek:
Jakub.Dedek

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9058 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Interpelace na poslankyni Kozlovou - expertiza

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Mrzí mě, že Václav tu nezhodnotil výstupy z jednání pracovní skupiny, kde byl účastníkem.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Interpelace na poslankyni Kozlovou - expertiza

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Jenže jsem měl za to, že výstupem jednání bylo jednoznačné zrušení předškolní povinné docházky - bez kliček, debat ...

Ano diskutovali jsme možnosti, jak zajistit školní zralost u zanedbávaných dětí, řešením je ale zřízení nultých ročníků při ZŠ, nikoli povinné předškolní vzdělávání.

Jestli chceš bych potvrdil, že to myslíš dobře - POTVRZUJI TÍMTO, ŽE TO LENKA (A I OSTATNÍ) MYSLÍ DOBŘE. Co mě trápí je terminologická neobratnost při vyjádřeních do médií a při tom i dobře míněné věci mohou být (v podstatě vždy jsou) dezinterpretovány.
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9058 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Interpelace na poslankyni Kozlovou - expertiza

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Hm, určitě jsme se bavili o tom, že je třeba zachytit děti , které potřebují "dohánět" a ve spojitosti s tím o vysokém počtu odkladů.
K neobratnosti - vysvětlovala jsem výše.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Interpelace na poslankyni Kozlovou - expertiza

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Ano, řešení je zrušit odklady a kdo "má" odklad, tak šup do nultého ročníku, nikoli odklad a pobyt v MŠ.

OFFTOPICA toto by mohlo řešit i předčasné nástupy - i tyto děti by byly zařazeny do nulťáku, kdokoli z nulťáku by mohl průběžně přestoupit do první (nebo i vyšší třídy).

Jedinou nevýhodu vidím v kapacitě současných ZŠ - proto s tím ani nyní není třeba vycházet ven, je to řešitelné v horizovntu 2 - 3 let.

V souladu se strategií zrušení povinné školní docházky a jejím nahrazení povinným vzděláváním, jsou další kroky nasnadě - rodiče jsou zodpovědní za to, že dítě je připravené do života / školy / (do povinného vzdělávacího procesu) a nikoli škola. Škola (vzdělávací proces) je ze strany státu rodičům / dětem ... nabízen - je to spíše na odborně filozofickou debatu o vizích, nicméně byroproces s povinnou předškolní výchovou jde jednoznačně opačným směrem, než jsou naše dlouhodobé cíle.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvek:
Lenka.Wagnerova
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Interpelace na poslankyni Kozlovou - expertiza

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Lenka.Kozlova píše:
lubos.lisner píše:
Lenka.Wagnerova píše:když by se spojily vaše teoretické znalosti (určitě máte nastudováno víc než já), má/naše praxe a znalost legislativy (nejen školské) a Lenčino postavení, tak bychom mohli něčeho užitečného dosáhnout.
Toto je klíčové.

Souhlasím, nicméně to mělo být řečeno před začátkem hejtu, tu i jinde.
Neumím spolupracovat, když jsem napadána.
Nechci plýtvat časem ani energií ve věčných hádkách. Nemám ve zvyku účastnit se jich a nehodlám na tom nic měnit.
Beru věcnou debatu. Lenka se nevyhýbá osobní rovině, proto s ní neumím, ani nechci komunikovat Její odbornost uznávám, ale ne její způsoby prosazování se.Je mi líto a to myslím vážně.
Lenko, nestydíš se? Já nedala najevo, že chci spolupracovat... Takže trocha historie (neboj, jen té nedávné):
To, že chci přispět k tomu, aby měli Piráti kvalitní a reálný program pro vzdělávání, bylo nejen řečeno, ale konáno dávno a stále, o mnoho dřív, než ses stala poslankyní a začala se o problémy vzdělávání a příslušného programu zajímat. Proto asi ani nevíš, že i přes Ivanovy hejty a plivání na mě v době cca před rokem a kousek, jsem s Jankem a přispěním dalších pár lidí dělala volební program na základě předchozího, taky našeho, programu. Když to bylo hotovo, tak jsem se stáhla, především znechucena tím, že Petr Chaluš zcela nehorázně vydával naši práci (Janek, Dan, Vašek, já a svou trochou přispělo pár dalších) za svou zásluhu, aby získal dobré místo na kandidátní listině. To víš.
Když ses stala poslankyní, byla jsem moc ráda. Nabídla jsem Ti svou pomoc, rady, konzultace, prostě, co bude potřeba. Ujistila jsi mě, že až se v Parlamentu zabydlíš, určitě se ozveš a se spoluprací počítáš. A tak jsem čekala. Potom jsem náhodně našla, že Petru Chalušovi byl zadáno a dopředu zaplaceno zpracování analýzy, která je na důvodem vzniku tohoto vlákna. My s jankem se problematikou zabýváme soustavně mnoho let, Janek velmi intenzivně právě tím, co Petr měl zpracovat. Spousta materiálů je na Jankově webu a samozřejmě i na fb, twitteru, nověji na fb Pedagogické komory, sem dává odkazy na nejdůležitější věci. Toho sis nemohla nevšimnou, na fb občas i lajkuješ, ohledně komory Tě Janek i kontaktoval, jednala jsi s kolegou. Proto mě Tvé rozhodnutí ohledně analýzy nepříjemně překvapilo. Mohlo to totiž být obratem, zdarma a kvalitně. Ano, naštvala jsem se. Může se mi však někdo divit? Zvláště někdo, kdo ví, jak jsem na tom a co mám za sebou? OFFTOPICStres a zejména šikana ze strany zřizovatele především pro mé postoje nekompatibilní s ODS papaláši, která vygradovala poté,co jsem se stala pirátskou místopředsedkyní, vedly k totálnímu vyčerpání, vyhoření, těžkým depresím. Takže občas nefunguju vůbec, občas trochu, ale snadno se unavím, když jsem unavená, jsem vzteklá. K tomu paranoidní tendence,
což je vzhledem ke spouštěči problémů celkem logické. Ano, jsem občas naprosto nesnesitelná. Ale pořád toho hodně vím, zkušeností mám fůru, a to v mnoha pozicích - učitel, výchovný poradce, psycholog v poradně i výzkumu, ředitel školy, cca 10 let ve školské komisi na MČ, taky rodič a prarodič.


Prostě se Lenka Kozlová i další lidi, kteří nejspíš byli řádně instruováni, co jsem za nesnesitelného psychopata, rozhodli, že o spolupráci se mnou nestojí. I to mezi námi Lenkami proběhlo, že mi má LK říct na rovinu, že nemá zájem, ale to prý že ne, že se mnou počítá... Jsem ráda, že tady našla odvahu a konečně řekla něco bez vytáček.
Mrzí mě, že u Pirátů je důležitější komfort osob ve vedoucích pozicích před tím, aby občanům nabídli kvalitní program, potažmo zákony a život. Ivánkovi je nepříjemné se mnou komunikovat, Lence teď taky. Respekt. Pokud by šlo o soukromé osoby, v pohodě, já to mám podobně, i když ne tak vyhraněně OFFTOPICpořád na každém hledám to dobré, a to i když mě opakovaně podrazí, nakonec nikdo nejsme dokonalí.... Otázkou je, jestli je tento postoj adekvátní, když svým voličům slíbili, že budou pracovat pro ně. A najednou místo svobody volby, minimalizace buzerace atd., se dočkají od Pirátů podpory povinného předškolního vzdělávání, zatěžování rodičů, kteří se svým dětem věnují, byrokratickými nesmysly, děti vystaví zbytečnému vyšetřování v poradnách, které jsou tak přetíženy, že nemohou dělat svou práci, tedy pomáhat. A když se já nebo Luboš zeptáme, jak si to představují, odpovědí je jedna věta, která vůbec nic neříká. A já obviněna, že útočím... :roll:

Jo, jestli jsou otázky hejtem, tak to je tedy věc. Možná by to měli vědět voliči, aby si náhodou nenaběhli, kdyby po paní poslankyni chtěli něco vysvětlit... (TEĎ JE TO OSOBNÍ, mám na Lenku Kozlovou vztek. Ne kvůli sobě, ale kvůli těm dětem, které je ochotna obětovat jen proto, že neumí komunikovat s bláznivou Wagnerovou.) :twisted:

Nejsem ráda, že jsem byla dotlačena k této osobní výpovědi. Ale nenechám se obviňovat z nespolupráce od někoho, kdo od začátku spolupráci odmítá a nemá ani dost odvahy, aby mi to sdělil přímo.

Co se týče té analýzy, tak jsme to opřipomínkovali, doplnili a Janek to poskytne Danovi coby garantovi.
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Interpelace na poslankyni Kozlovou - expertiza

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Vaclav.Fortik píše:Ano, řešení je zrušit odklady a kdo "má" odklad, tak šup do nultého ročníku, nikoli odklad a pobyt v MŠ.

OFFTOPICA toto by mohlo řešit i předčasné nástupy - i tyto děti by byly zařazeny do nulťáku, kdokoli z nulťáku by mohl průběžně přestoupit do první (nebo i vyšší třídy).

Jedinou nevýhodu vidím v kapacitě současných ZŠ - proto s tím ani nyní není třeba vycházet ven, je to řešitelné v horizovntu 2 - 3 let.

V souladu se strategií zrušení povinné školní docházky a jejím nahrazení povinným vzděláváním, jsou další kroky nasnadě - rodiče jsou zodpovědní za to, že dítě je připravené do života / školy / (do povinného vzdělávacího procesu) a nikoli škola. Škola (vzdělávací proces) je ze strany státu rodičům / dětem ... nabízen - je to spíše na odborně filozofickou debatu o vizích, nicméně byroproces s povinnou předškolní výchovou jde jednoznačně opačným směrem, než jsou naše dlouhodobé cíle.
Jo, tohle přece navrhujeme už dávno, jsem ráda, že držíš linii dlouhodobého programu a aplikace pirátských priorit (myslím ty naše, dneska fakt nevím) do vzdělávání. Jen si musíte ujasnit, jak je to se začátkem školní docházky. Přípravka, tedy nultý ročník, je dle stávající legislativy předškolní vzdělávání, takže odklad je formálně nutný.
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Interpelace na poslankyni Kozlovou - expertiza

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Přípravka, tedy nultý ročník, je dle stávající legislativy předškolní vzdělávání, takže odklad je formálně nutný.
To už je na debatu - nultý ročník bych už počítal do (momentálně) povinné 9 leté školní docházky (kde souhlasím se Štysem - jenž to snad má i zpracované, že bychom klidně mohli vrátit na 8 letou). Nechci do tohoto vlákna zanášet jiná témata - když to vrátím zpět k tématu - Lenku Kozlovou znám dlouho a jak jsem psal už výše - jsem přesvědčen o jejích chvályhodných úmyslech :).
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Interpelace na poslankyni Kozlovou - expertiza

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Vaclav.Fortik píše:
Přípravka, tedy nultý ročník, je dle stávající legislativy předškolní vzdělávání, takže odklad je formálně nutný.
To už je na debatu - nultý ročník bych už počítal do (momentálně) povinné 9 leté školní docházky (kde souhlasím se Štysem - jenž to snad má i zpracované, že bychom klidně mohli vrátit na 8 letou). Nechci do tohoto vlákna zanášet jiná témata - když to vrátím zpět k tématu - Lenku Kozlovou znám dlouho a jak jsem psal už výše - jsem přesvědčen o jejích chvályhodných úmyslech :).
Píšu, že "dle stávající legislativy". Pokud by se legislativa vrátila před Valachovou, je to tak, jak píšu. Bez nutných dalších úprav. A bylo by to o 100% lepší než teď. Samozřejmě, že to jde dál ladit třeba tak, jak píšeš. A roky bych ani neřešila, pokud je cílem nahradit povinnou školní docházku povinným vzděláváním, je to zbytečná ztráta času a energie. Jinak přípravka v povinné školní docházce by mohla způsobit, že by dítě splnilo povinnou docházku už v 8. třídě a o devítce by potom rozhodovala škola (ve správním řízení ?) na základě žádosti. Potom je otázka, zda je to dobře nebo špatně. Ale to tu asi řešit nebudeme.

Cesta do pekel je lemována dobrými úmysly... ;) Říkej to rodinám, které jsou šikanovány státem, který vydává zákony bez znalosti problematiky. :roll:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvek:
Vaclav.Fortik
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9058 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Interpelace na poslankyni Kozlovou - expertiza

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

@Lenka
Ano, je pravda, že hejty z tvé strany začaly přesně ve chvíli, kdy jsi zjistila, že jsem zadala analýzu Petrovi. O tom to celé totiž je.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Odpovědět

Zpět na „Diskuse - poslanecký klub“