Napad "Chytrý pirát"

Pokud straně můžete a chcete nabídnout jakoukoliv pomoc, nestyďte se napsat.

Moderátor: Personální odbor - celý

Pravidla fóra
Pokud můžete nabídnout jakoukoliv podporu či pomoc, pište.
Uživatelský avatar
nyx
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 92
Registrován: 01 zář 2012, 23:22
Profese: environmentální inženýr
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napad "Chytrý pirát"

Příspěvek od nyx »

Ahoj, omlouvám se že reaguju na diskusi kterou jsem nečetl, ale pokud jde o děti, za sebe říkám - akce pro děti - ANO, ale pozor na cíl! Pro pobavení, rozšíření obzorů apod. klidně tématicky pirátsky, ale bez hlubších souvislostí k politické straně a bez ambicí děti "obracet na víru", protože politická strana je takový nezištný pomocník, starosta a pod., to lidé jsou ti, kteří politickou stranu oslovují a měla by být natolik taktní, charakterní a moudrá aby to lidé zjistili sami, to mohou nejlépe, pokud jim k tomu bude ponechán prostor bez jakékoliv "manipulace". Já osobně bych neslučoval svátky Mikuláše s pirátstvím, řekl bych že pokud je svět tvořen z více dimenzí, pak proto, aby byly samy za sebe "čistší, čitelnější, pochopitelnější".
Tito uživatelé poděkovali autorovi nyx za příspěvek:
Roman.Kucera
Uživatelský avatar
nyx
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 92
Registrován: 01 zář 2012, 23:22
Profese: environmentální inženýr
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napad "Chytrý pirát"

Příspěvek od nyx »

Šílený Dračí Vědec píše:
nyx píše: Založ ale samostatnou diskuzi.
Ahoj, já myslel že se tady mohou psát jakékoliv nápady, nevěděl jsem že jde o konkrétní akci, tak tu diskuzi prosímtě založ ty, já to neumím.
Uživatelský avatar
Daniel.Mazur
Republikový výbor
Příspěvky: 748
Registrován: 25 lis 2013, 10:23
Profese: fyzik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napad "Chytrý pirát"

Příspěvek od Daniel.Mazur »

Konečně jsem si přečetl i tuhle debatu, je to moc dobrý nápad. Diskuze odhalila hlavní slabinu, obavu z dopadu toho, že by dítě mělo mít nějakou roli v politicky zaměřené aktivitě. Byl bych pro vypilování nápadu oběma směry - jako politickou akci pro dospělé a jako v podstatě apolitickou akci pro děti na Den dětí.

Nějaký vědomostní kvíz za symbolickou odměnu může bavit i dospělé - samozřejmě jenom ty, kdo budou trochu relaxovaní, nebudou se řítit z práce na rande nebo z pařby do práce - a může být klidně těsně spjatý s programem strany. Prostě forma osvěty, bourání předsudků, že je Pirátská strana recese apod... Všechna města se k tomu hodí, jenom v Praze, myslím, budeme muset vymyslet něco navíc, aby z toho nebyla jen další atrakce pro turisty nebo další marketingový průzkum/další Greenpeace/WWF/WTF...

Akce pro děti by měla být jenom akce pro děti a pirátské by na ní mělo být "pouze" vzezření aktérů, logo PS na rozdávaných předmětech a (opatrně) nějaký opodál stojící panel s nekonfliktními programovými body. Řada z nás tyhle akce (počítá se i příprava letních táborů) někdy dělala, není to těžké. Ať je aktivitou pro děti kvíz nebo hra nebo skládačka, nesmí mít politický podtext - rodiče to vycítí, mainstreamový tisk rozmázne a vybouchne nám to do obličeje. Apeloval bych na lidi s aprobací pedagogiky prvního a druhého stupně, aby se zapojili do vymýšlení otázek odpovídajících věku.
Akce pro děti musí být projevem naší společenské angažovanosti, jeden ze střípků v mozaice komunitní práce. Když se nás tam někdo zeptá na agendu PS, musíme být schopni podat všechny informace, ale na rozdíl od akce pro dospělé by informace neměly být okatě podsouvané. Když se mezi náma najdou nějací baviči, můžou nacvičit skeče, které ponesou nějaké poselství z ideového základu Pirátů. Ale to je tak maximum. Smyslem budiž nenásilná fixace PS v povědomí lidí-rodičů v pozitivním kontextu. V souvislosti s dětmi je nulová agitace tou správnou politickou agitací. Toť můj názor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Mazur za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Maria.Vasickova

Daniel Mazur

+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz

"Hey, what does this button do?" (Curiosity)

Odpovědět

Zpět na „Chci pomoci s...“