Vnitrostranická volební kalkulačka pro Eurovolby

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitrostranická volební kalkulačka pro Eurovolby

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Mikulas.Peksa píše: 14 črc 2023, 14:46

ad 3) - píšeš "plošně sledovat komunitu". Asi by tedy bylo lepší to "plošně" škrtnout, protože zjevně chceš mluvit o neplošném, výběrovém sledování komunity.
ad 7) - nevyjádřil jsem se přesně. Současné Turecko je de facto diktatura, záleží tedy na tom, zda-li tam bude vládnout Erdogan či nějaký jiný diktátor, resp. zda-li se ta země transformuje k demokracii (s ohledem na zmiňovanou dělbu moci, svobodu médií atp.).

3) plošně myšleno napříč EU
7) tedy za tebe by byla odpověď: "ne, pokud se nezmění Erdoganův režim"

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Vnitrostranická volební kalkulačka pro Eurovolby

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Daniel.Galuszka píše: 14 črc 2023, 15:09
Mikulas.Peksa píše: 14 črc 2023, 14:46

ad 3) - píšeš "plošně sledovat komunitu". Asi by tedy bylo lepší to "plošně" škrtnout, protože zjevně chceš mluvit o neplošném, výběrovém sledování komunity.
ad 7) - nevyjádřil jsem se přesně. Současné Turecko je de facto diktatura, záleží tedy na tom, zda-li tam bude vládnout Erdogan či nějaký jiný diktátor, resp. zda-li se ta země transformuje k demokracii (s ohledem na zmiňovanou dělbu moci, svobodu médií atp.).

3) plošně myšleno napříč EU
7) tedy za tebe by byla odpověď: "ne, pokud se nezmění Erdoganův režim"

Ad 7) - jo, proto mi přijde, že to nelze úplně chápat jako ano x ne otázku.
Ad 3) - aha. Tj. rozumí se tím, že EU uloží legislativně úkol svým členským státům potažmo jejich tajným službám nebo to, že si EU za tímto účelem zřídí vlastní tajnou službu?

Já třeba nemám s evropskou tajnou službou jako konceptem problém a priori, ale předpokladem by byla extrémně striktiní (euro)parlamentní kontrola takové instituce. V druhé variantě bych naopak nerad viděl, aby nařízení EU obcházelo parlamentní kontrolu v jednotlivých členských státech. Ergo, byť se v obecné rovině nejspíš shodneme, že sledovat Putinovy agenty mezi ruskými expaty je dobrý nápad, nejsem si úplně jist, jestli se shodneme, že konkrétní implementace nepřináší více problémů než užitku.

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitrostranická volební kalkulačka pro Eurovolby

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Otázky, které se dost točí ve veřejné debatě

Podporuješ genderové kvóty za účelem rovného zastoupení mužů a žen?
Podporuješ kvóty na přerozdělování migrantů?
Podporuješ povinnou dovolenou pro pracovníky na dohody?
Podporuješ zákaz prodeje aut se spalovacími motory po roce 2035?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Valek, Petr.Vileta, Vit.Fux

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Vnitrostranická volební kalkulačka pro Eurovolby

Příspěvek od David.Wagner »

Hale já si nejsem jistej, nakolik je dobrý, aby kandidáti zasahovali do sestavování kalkulačky popravdě, můžeme si to nějak vyjasnit? Mě se to třeba zdá vlastně hloupatý z hlediska nějaké procesní čistoty.

Druha otázka k ujasnění je, s jakým záměrem tvoříme kalkulačku, jestli na to "co se říká" nebo na reálný problémy které kandidátům můžou přistát na stole a budou je reálné jménem strany hlasovat. Oba zajíce zároveň není myslím úplně možný chytit.

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2494
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1766 poděkování
Dostal poděkování: 2847 poděkování

Re: Vnitrostranická volební kalkulačka pro Eurovolby

Příspěvek od Tomas.Valek »

Chápu Davide tvůj point, v principu souhlas, nicméně kalkulačka nemá být nic tajného, takže pokud tu někdo netlačí vyloženě zaujaté věci, tak je to jedno, stejně se pak finální výběr musí udělat trochu vyváženě.

Záměr na kalkulačku (pokud mohu interpretovat Vojtu) je pomoci voličům se zorientovat v názorech kandidátů. Tedy jedno ze základních hledisek je, aby se na ni dobře odpovídalo i členům, takže se nevyhneme i zprofanovaným tématům, ale bude snaha držet se věcně u věcí, které MEP může ovlivnit nebo o nich hlasovat.

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitrostranická volební kalkulačka pro Eurovolby

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

David.Wagner píše: 14 črc 2023, 20:49

Hale já si nejsem jistej, nakolik je dobrý, aby kandidáti zasahovali do sestavování kalkulačky popravdě, můžeme si to nějak vyjasnit? Mě se to třeba zdá vlastně hloupatý z hlediska nějaké procesní čistoty.

Druha otázka k ujasnění je, s jakým záměrem tvoříme kalkulačku, jestli na to "co se říká" nebo na reálný problémy které kandidátům můžou přistát na stole a budou je reálné jménem strany hlasovat. Oba zajíce zároveň není myslím úplně možný chytit.

Mně přišel newsletter, že se to řeší, tak jsem nahodil otázky, které považuju za aktuální, ať s nimi autoři naloží jak chtějí. Ale upřímně, aby to k něčemu bylo, tak jsou potřeba otázky, kde se kandidáti budou lišit v odpovědích, ty vymyslí spíš kandidáti než voliči tipuju.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitrostranická volební kalkulačka pro Eurovolby

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Ještě velké téma byla taxonomie jádra a plynu, co si vybavuju.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Petr.Vileta

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2494
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1766 poděkování
Dostal poděkování: 2847 poděkování

Re: Vnitrostranická volební kalkulačka pro Eurovolby

Příspěvek od Tomas.Valek »

Mikulas.Ferjencik píše: 14 črc 2023, 22:52

Ještě velké téma byla taxonomie jádra a plynu, co si vybavuju.

A naformuluješ to prosím do otázky?

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Vnitrostranická volební kalkulačka pro Eurovolby

Příspěvek od David.Wagner »

Tomas.Valek píše: 14 črc 2023, 21:24

Chápu Davide tvůj point, v principu souhlas, nicméně kalkulačka nemá být nic tajného, takže pokud tu někdo netlačí vyloženě zaujaté věci, tak je to jedno, stejně se pak finální výběr musí udělat trochu vyváženě.

Záměr na kalkulačku (pokud mohu interpretovat Vojtu) je pomoci voličům se zorientovat v názorech kandidátů. Tedy jedno ze základních hledisek je, aby se na ni dobře odpovídalo i členům, takže se nevyhneme i zprofanovaným tématům, ale bude snaha držet se věcně u věcí, které MEP může ovlivnit nebo o nich hlasovat.

Jasný, ale pak jde výrazně o formulace a jak umoznis doplňující odpovedi. Třeba u těch kvót se teď často řeší věci jako "co takhle dělat povinné ne výsledky, ale shortlisty na nominace" a tam ta debata už může být užší. Ale věřím vám!

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: Vnitrostranická volební kalkulačka pro Eurovolby

Příspěvek od David.Wagner »

Mikulas.Ferjencik píše: 14 črc 2023, 22:51
David.Wagner píše: 14 črc 2023, 20:49

Hale já si nejsem jistej, nakolik je dobrý, aby kandidáti zasahovali do sestavování kalkulačky popravdě, můžeme si to nějak vyjasnit? Mě se to třeba zdá vlastně hloupatý z hlediska nějaké procesní čistoty.

Druha otázka k ujasnění je, s jakým záměrem tvoříme kalkulačku, jestli na to "co se říká" nebo na reálný problémy které kandidátům můžou přistát na stole a budou je reálné jménem strany hlasovat. Oba zajíce zároveň není myslím úplně možný chytit.

Mně přišel newsletter, že se to řeší, tak jsem nahodil otázky, které považuju za aktuální, ať s nimi autoři naloží jak chtějí. Ale upřímně, aby to k něčemu bylo, tak jsou potřeba otázky, kde se kandidáti budou lišit v odpovědích, ty vymyslí spíš kandidáti než voliči tipuju.

Nemyslím to vůbec jenom na tebe, druhý Mikuláš tady taky píše a hlavně můj instinkt "není to moc dobry" nemusí být vůbec spravne, jen bych si to rád ujasnil:)

Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“