PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Moderátoři: PKS Vysočina, PMS Jihlavsko

Tomas.Ryska
Příznivec Pirátů – Vysočina
Příspěvky: 6
Registrován: 23 kvě 2018, 21:35
Profese: student práva
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od Tomas.Ryska »

Tak jsem tu se svou kandidátskou řečí.

Rozhodl jsem se kandidovat na místo, na kterém už mám šanci získat post zastupitele, přestože jsem si donedávna myslel, že o takovouto pozici usilovat nebudu. Když jsem před čtyřmi lety začal pracovat v rámci jihlavských Pirátů, mým cílem bylo zorientovat se v politice a dovědět se o práci politiků více. Teprve poté jsem chtěl eventuálně přijmout nějakou politickou funkci, abych ji mohl kvalitně a zodpovědně vykonávat. Časem jsem dospěl k názoru, že nejvíce se mohu naučit právě tím, že již začnu v nějaké pozici pracovat. Stejně jako se člověk učí v zaměstnání, i zde jsou věci, na které se dopředu moc připravit nedá a musejí se naučit až za pochodu. I když stále ještě studuji, věřím, že případnou svěřenou politickou práci budu dělat svědomitě, už jen proto, že bych se jinak cítil opravdu hloupě.

Navíc jsem přesvědčen o tom, že v lidech, které v PiFu okolo sebe mám, můžu najít oporu a pomoc, když to budu potřebovat. To samé platí i ode mě pro ně, jak jen to bude v mých schopnostech.

Ucházet se chci o pozice až od pátého místa, a to proto, že jsou zde dle mého názoru zkušenější a vhodnější lidé než já, které milerád uvidím v kandidátce před sebou. V nejlepším případě bych viděl svoje místo jako neuvolněný zastupitel a eventuálně bych měl zájem, vzhledem ke svému vzdělání, v budoucnu pracovat v dozorčí radě městské společnosti. Větší ambice momentálně nemám, jednak kvůli odbornosti a zkušenostem, které dle mého názoru vyšším ambicím neodpovídají, jednak i proto, že stále studuji a chci-li dobře pracovat, musí tomu odpovídat i množství času, které do práce mohu vkládat.

Snahu o přední místo na kandidátce vnímám primárně jako podporu kandidátky a také vyjádření svého zájmu se více angažovat, nejen nezbytně jako zastupitel.

To je vše, děkuji za důvěru a budou-li další otázky (kromě těch od Míši, na které se ještě podívám), rád na ně odpovím, a doplním tak svou řeč o další relevantní informace.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Ryska za příspěvky (celkem 6):
Eva.Novakova, Tomas.Bouda, Michaela.Vodova, Vit.Zacek, libor.dusek, Daniel.Skarka
Uživatelský avatar
Tomas.Bouda
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 237
Registrován: 23 říj 2017, 20:37
Profese: Projektový vedoucí
Dal poděkování: 486 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od Tomas.Bouda »

Ahoj všem,

děkuju za nominaci i za impulz ji přijmout. Vidím tu spousty skvělých kandidátů, se kterými se rád do bitvy o čelo pustím.

V (zejména jihlavské) politice jsem aktivně zapojen od léta 2017. Za tu dobu se mi podařilo načerpat poměrně širokou škálu zkušeností a vhledů, které bych jinde nezískal. Jako jeden z mála lidí z mého okolí jsem se po studiích vrátil zpět do Jihlavy. Kromě mých aktivit v Pirátech je to především proto, že jsem přesvědčený, že má Jihlava co nabídnout. Má potenciál se rozvinout tak, že se sem lidé budou chtít nejen vracet, ale i se sem cíleně stěhovat.

Ten potenciál se daří naplňovat i díky nastartovaným změnám, které v roce 2018 započalo nové vedení. Byl jsem rád u toho a nominaci přijímám i proto, že se na těchto procesech chci podílet i nadále. Udržitelnost změn byla jedním z důvodů, proč jsem se v létě loňského roku zapojil do budování PiFo. Tento projekt mi dává naději, že je skutečně možné do politiky vtahovat veřejnost a zapojovat ji do rozhodovacích procesů. Rád jsem pracoval na přípravách vnitřní struktury, která bude pro dlouhodobé fungování PiFo klíčová.

Myslím si, že jsem člověk, který dokáže přemýšlet nad věcmi velmi důkladně a vidět detaily, které jsou snadno přehlédnutelné. Troufnu si o sobě říct, že dokážu zastávat roli pojícího prvku, který drží tým pohromadě. Rozhodně jsem týmový hráč a dokážu podporovat ostatní, bez ohledu na to, z jaké je to zrovna role. Jsem člověk, co rád buduje věci odspodu a postupnými kroky.

Nominaci přijímám s cílem stát se řadovým zastupitelem, který bude přinášet přidanou hodnotu městu. Svou roli jako zastupitele vidím především v podpoře zastupitelského klubu, poskytování svých vhledů a kapacit pro řešení problémů, a to především v oblastech financí, řízení města a životního prostředí. Mezi mé další cíle samozřejmě patří rozšiřovat tým PiFo a dále se snažit otevírat politiku lidem.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Bouda za příspěvky (celkem 6):
Eva.Novakova, Michaela.Vodova, libor.dusek, Tomas.Ryska, Daniel.Skarka, Vit.Zacek
Uživatelský avatar
Tomas.Bouda
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 237
Registrován: 23 říj 2017, 20:37
Profese: Projektový vedoucí
Dal poděkování: 486 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od Tomas.Bouda »

mé odpovědi na otázky od Míši

Michaela.Vodova píše: 21 bře 2022, 19:49
  1. Popiš prosím svůj styl komunikace s někým, kdo má opačný názor než ty, a tvé hodnoty, které se s tím pojí.

Já si myslím, že se můj styl komunikace příliš neliší v případě, že o někom vím, že má opačný názor. Vždy se snažím dojít k maximální míře pochopení druhé strany. Rozhodně se vždy snažím druhého člověka respektovat. Dalším aspektem, který se vždy snažím aplikovat je klid, abych nenaskakoval na určité zbytečné linky a snažil se držet podstaty problému. Vše do značné míry záleží na tématu a mé roli.

Michaela.Vodova píše: 21 bře 2022, 19:49
  1. Od čelních kandidátů se očekává aktivní role v kampani. Je něco, čeho se v kampani obáváš, případně něco, o čem víš, že budeš potřebovat pomoc od týmu?

S aktivním zapojením samozřejmě počítám. Myslím si, že jsem aktivně zapojený od samotného začátku budování PiFo a v tomto duchu chci pokračovat. Obávám se toho, že si během dalších měsíců na sebe naberu větší břemeno, než jsem schopen unést. Nicméně věřím, že právě od toho tady máme skvělý tým a tak se o věci budeme dělit.

Michaela.Vodova píše: 21 bře 2022, 19:49
  1. Jak si představuješ svou roli během kampaně a po volbách (popiš dle svých očekávání - př. výhra drtivě, výhra napůl - řešení koalice, v ZM jako opozice, nedostatek hlasů ... apod.)?

Má role z mého pohledu nebude nezměněna výsledkem voleb. V současné chvíli se nacházím v jádru PiFo a snažíme se ho společně rozvíjet a v tomto budu rozhodně chtít pokračovat i nadále. V současné chvíli i během kampaně se vidím jako jeden z aktivních lidí, kteří se nebojí přiložit ruku k dílu. Dokážu si sebe i představit ve vyjednávacím týmu pro řešení koalice. Kdybychom skončili v opozici, budu s tím také úplně v pohodě a pokusím se rozvíjet naše témata i z těchto řad.

Michaela.Vodova píše: 21 bře 2022, 19:49
  1. Jaké pirátské hodnoty tě zaujaly a k Pirátům přivedly (pokud nejsi člen/ka -) co tě na Pirátech poprvé zaujalo), a jakým způsobem je budeš prezentovat veřejnosti během kampaně?

Jako člen Pirátů mě vždy fascinovala pirátská otevřenost, odvaha řešit věci jinak a participace členů na běhu strany. Vymýšlet vlastní řešení a cesty.

Michaela.Vodova píše: 21 bře 2022, 19:49
  1. Jaký je tvůj osobní cíl v zastupitelstvu během dalšího volebního období, co budeš prosazovat? Čím konkrétně prospěješ ty, a ne nikdo jiný, a proč to nemůže být nikdo jiný? 🙂

Jak jsem psal v nominační řeči, troufnu si o sobě říct, že dokážu zastávat roli pojícího prvku, který drží tým pohromadě a snaží se tým podporovat. Můj osobní cíl je vytvořit stabilní zastupitelský klub, který bude mít pokud možno přesah i do dalších volebních období. Chci prosazovat udržitelná rozhodnutí, která budou vnímat i pohled ostatních lidí a s uvědomením si jejich dopadu. Co nabídne jen hrstka lidí (a myslím si, že ta hrstka budou právě lidé z PiFa) je otevřenost, upřímnost a šanci pro veřejnost vidět pod ruce a nejlépe se zapojit.

Michaela.Vodova píše: 21 bře 2022, 19:49
  1. Jak odpočíváš?

To je různé. Dříve jsem byl spíše zastáncem aktivního odpočinku (kolo, fotbal atd.) ale poslední dobou jsem přesedlal na více poklidná odpoledne v kavárnách, na výstavách a koncertech. Jeden ze skvělých způsobů relaxace pro mě je i scházení se s přáteli a hraních deskových her.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Bouda za příspěvky (celkem 5):
Eva.Novakova, Michaela.Vodova, Hanka.Kasparikova, Tomas.Ryska, Daniel.Skarka
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Vážení členové PiFo, přihlížející,

oznamuji blížící se konec doby pro navrhování (za 28 hodin), pokud máte ještě chuť někoho nominovat, je právě ten nejvyšší čas.

Dále oslovuji zde všechny nominované, aby si zkontrolovali, zda mají vše splněno:

  1. přijali slovně nominaci (pokud ji nevyslovili sami),

  2. mají aktuální profil na webech Pirátů,

  3. postli svou kandidátskou řeč a

  4. zodpověděli všechny zde položené otázky (není podmínka, ale plus :)).

Terezu @tereza.kafkova žádám o doplnění profilu, kandidátské řeči a odpovědi na zde položené otázky.
Vítka @Vit.Zacek, aby si zkontroloval aktuálnost profilu.
Martu @MartaKozdas, aby doplnila kandidátskou řeč a odpověděla na otázky zde položené.
Tomáše @Tomas.Ryska, aby odpověděl na otázky zde položené.
Mirku, @mirka.berkova hlavně k přijetí nominace a dodání kandidátské řeči co nejdříve, plusem bude zodpovězení otázek zde položených a vytvoření profilu na lide.pirati.cz. Pokud nevíš jak na profil, doporučuji ozvat se Evě @Eva.Novakova, která se nabídla jako support.
Matouše @matous.brozek žádám o to samé jako Mirku :).

Pro info označuji i ostatní přihlášené, kteří mají slněno:
@karkoub, @Eva.Novakova, @Tomas.Bouda, @daniel.skarka, @libor.dusek.

A všem členům zasílám zprávu emailem a informuji i na Zulipu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 5):
Eva.Novakova, Tomas.Bouda, Vit.Zacek, Tereza.Kafkova, Daniel.Skarka
mirka.berkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2022, 18:40
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od mirka.berkova »

Ahoj, děkuji za nominaci, kterou přijímám, místo 5.-9.

Tito uživatelé poděkovali autorovi mirka.berkova za příspěvky (celkem 4):
Eva.Novakova, Tomas.Bouda, Michaela.Vodova, Daniel.Skarka
Uživatelský avatar
Hanka.Kasparikova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 156
Registrován: 20 srp 2014, 09:42
Profese: pečující máma a krajinná projektantka
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 274 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od Hanka.Kasparikova »

Vážení členové PiFo,

hlásím se také do primárních voleb na 2. - 9. místo.

Vše potřebné doplním, otázky zodpovím.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Hanka.Kasparikova za příspěvky (celkem 5):
Eva.Novakova, Tereza.Kafkova, Michaela.Vodova, Tomas.Bouda, Daniel.Skarka
Hana Stuchlík Kašpaříková
Tereza.Kafkova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 7
Registrován: 13 led 2022, 17:15
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 47 poděkování

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od Tereza.Kafkova »

Hezký den všem,

díky za možnost ucházet se o místo na čele kandidátky a představuji moji nominační řeč a odpovědi na otázky od Míši.

Na začátek trochu romantiky. Jsem jihlavská rodačka a mám tohle město tuze ráda. Jako mladší jsem slýchala, že v Jihlavě jsou všichni náplavy a na městě jim proto nezáleží tolik jako obyvatelům měst se standardnější historií... Nechápala jsem to. Pro mě vždycky byla Jihlava středobod vesmíru. Skvělý lidi, krásný centrum, moje sídliště, nádherná krajina. Dneska tomu prázdnu rozumím víc, některé kořeny nám chybí, ale to ve mě probouzí touhu je (do)pěstovat. Mojí motivací je opečovat krásy Jihlavy a otáčet kormidlem městského rozvoje k větší udržitelnosti a pobytovosti města.
Mým dlouhodobým cílem je posouvat Jihlavu od auty ovládaného urbanismu k městu krátkých vzdáleností. Stavět město efektivně, ale taky se starat, aby vznikala i pohodová místa a zůstala i divoká zákoutí. Kromě kvality architektury a prostředí je mým cílem také dobrá komunikace a skutečně funkční zapojení veřejnosti. Chtěla bych, aby každý, koho město zajímá, našel vše potřebné a věděl, kdy a jak se zapojit do projektů ve chvíli, kdy to dává smysl.
Mám zkušenost s managementem projektů městského rozvoje a dobře znám Jihlavu. Mám ráda lidi, umím je dovést k jednomu stolu a hledat solidní řešení. Schopnost řešit protichůdné zájmy jednotlivých stran, které jsou v politice i jednotlivých rozvojových projektech, jsem nabírala už při pořádání táborových her :) a přes organizaci odborných workshopů až po vyjednávání s developery.

Odpovědi na otázky od Míši:
Popiš prosím svůj styl komunikace s někým, kdo má opačný názor než ty, a tvé hodnoty, které se s tím pojí.
Snažím se najít styčné body, naslouchat, jak věc vidí můj názorový oponent, a vysvětlovat, co vidím já. Pojmenovat fakta a naše pozice co nejpříměji, nevytáčet se a odkrýt případné zástupné důvody na obou stranách. Pokud je cílem jedno řešení (např. pracovní rozhodnutí), snažím se nalézt konsensus, případně, po důkladné diskusi, beru, že rozhodnutí na tom výše postaveném. Když jsem to já, rozhoduji, když ten druhý, respektuji výsledek. Pokud bylo řečeno vše na rovinu, nemívám problém dál pracovat s jiným výsledkem, než jaký jsem si představovala.
Pokud nemusíme dojít k jednomu řešení (např. domácí diskuse o politice), považuji za fajnové, když obě strany pochopí motivace a argumenty protistrany a dál spolu vychází. Často je pro mě důležitější se mít rádi a respektovat se, i když se na něčem neshodneme.

Od čelních kandidátů se očekává aktivní role v kampani. Je něco, čeho se v kampani obáváš, případně něco, o čem víš, že budeš potřebovat pomoc od týmu?
Bojím se, jestli si budu umět najít dost času na investici do kampaně a nevyčerpám si zdroje. Mírnou obavu mám také z toho, že neznám všechny projekty ze stávajícího volebního období a nebudu umět přínosně reagovat v diskusi „na ulici“. Jako týmový úkol beru organizaci kampaně tak, aby to bylo personálně udržitelné.

Jak si představuješ svou roli během kampaně a po volbách (popiš dle svých očekávání - př. výhra drtivě, výhra napůl - řešení koalice, v ZM jako opozice, nedostatek hlasů ... apod.)?
Chtěla být v kontaktní kampani v onlinu, na ulicích v centru města i v lokálních centrech, mluvit s lidmi, představovat program, naslouchat (ale neslibovat modré z nebe!).
Optimistický (a to já jsem:-) povolební stav je podle mě být jedna ze silnějších stran koalice, ale dává mi smysl být i menším koaličním partnerem, v obou případech bych ráda byla neuvolněnou zastupitelkou a zasazovala se o koncepční pokračování velkých městských projektů a vypisování architektonických soutěží. Pokud budeme v opozici nabídnu svou odbornost k zadávání projektů, ke kontrole plánovacích smluv a k účasti v komisích, příp. výborech vztahujících se k tématu architektury a urbanismu. Stejně tak když skončíme mimo zastupitelstvo, můj cíl je stále stejný, jen budu využívat jiné prostředky.

Jaké pirátské hodnoty tě zaujaly a k Pirátům přivedly (pokud nejsi člen/ka -) co tě na Pirátech poprvé zaujalo), a jakým způsobem je budeš prezentovat veřejnosti během kampaně?
K Pirátům mě přivedla sociální citlivost, rozhodnutí založená na datech a energie vytrvalou prací měnit zažité postupy. V kampani bych chtěla prezentovat kvalitní rozvoj města, zapojení veřejnosti i sociální citlivost jako prostředky k většímu porozumění a pohodě ve městě. Jednotlivé programové body pak podložit daty, která se dají srozumitelně prezentovat.

Jaký je tvůj osobní cíl v zastupitelstvu během dalšího volebního období, co budeš prosazovat? Čím konkrétně prospěješ ty, a ne nikdo jiný, a proč to nemůže být nikdo jiný?
Před závorku vytýkám, že to může být někdo jiný, dobrých lidi máme hodně a věřím spíš v upřímnou diskusi o složení kandidátky než lítý boj, kde to 'musím být já a nikdo jiný'. Já nabízím zkušenost s plánováním udržitelného města, schopnost starat se o fyzické město, aby se stávalo dobrým a krásným nástrojem pro život. V zastupitelstvu bych chtěla prosadit zejména realizaci kvalitních projektů úprav veřejného prostoru, které jsou nachystány, pořádání architektonických soutěží, a udržitelný rozvoj města včetně posunu k ekologičtější dopravě.

Jak odpočíváš?
Mezi lidmi – nejvíc si odpočinu na výletě s blízkými nebo na veselém večírku :-). Pak při běhání po lese, při kreslení drobností anebo koukáním na seriály s nohama nahoře.

Mějte se, T

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Kafkova za příspěvky (celkem 6):
Michaela.Vodova, Tomas.Bouda, libor.dusek, Eva.Novakova, Tomas.Ryska, Daniel.Skarka
mirka.berkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 15 bře 2022, 18:40
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od mirka.berkova »

Ahoj, mám radost, že i já se mohu přidat k Pifu a posílám svou kandidátskou řeč.
Rozhodla jsem se ucházet o 5.-9.místo.
Je tu podle mne, spousta kandidátů, kteří by měli být přede mnou.
Ráda bych chtěla spolu s vámi pracovat na přípravě voleb a pokud budu moci a vše se podaří, nadále i na práci pro město.
Moje práce se dosud se soustředila ve Fórum Jihlava, kde jsem od r.2018 byla aktivní členkou, též v komisi pro občanské záležitosti, kde jsem vítala nové občánky města, předávala gratulaci jubilantům - jezdila i do jejich domovů, i do center sociální péče, předávala maturitní vysvědčení, atd.
Proto bych i nadále ráda pracovala v této oblasti.
A že nebylo lehké prosadit i zde malé, ale významné změny!

V letošním roce I./2022 jsem se stala členkou zastupitelstva města, za Fórum Jihlava.
Snažím se poctivě připravovat na všechna jednání, kterých se účastním.
Nyní bych se ráda připojila k programu Pifa.

Vidím v tom jediné možné pokračování mé práce a změn ve městě.
I když se spousta plánů a změn v současné koalici nepodařilo plně prosadit, ráda bych na této začátku cestě pokračovala.

Tito uživatelé poděkovali autorovi mirka.berkova za příspěvky (celkem 3):
Eva.Novakova, Tomas.Bouda, Daniel.Skarka
Uživatelský avatar
MartaKozdas
Příznivec Pirátů – Vysočina
Příspěvky: 13
Registrován: 26 kvě 2018, 09:41
Profese: Odborná poradkyně pro edukaci
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 58 poděkování

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od MartaKozdas »

Ahoj všem,

nejprve bych ještě jednou chtěla poděkovat za nominaci. Tím spíše mě nominace těší, že se jedná o PiFo – projekt, který má pro mě smysl, který ztělesňuje na straně jedné rozmanitost v zajímavých osobnostech, na straně druhé jednotu ve vizi, kam by se měla Jihlava ubírat. A navíc PiFo nepotvrzuje výrok jednoho z místních politických aktérů, že v politice není možné si najít přátelé. Kdyby tomu bylo jinak, pro mou citlivou duši by naše „hnutí“ nebylo. Jsem ráda, že opak je pravdou a nacházím mezi kolegy nejen odborníky ve své profesi, ale především dobré lidi.

Přijala jsem nominaci na místa kandidátky od 2. místa, nepatřím mezi univerzální kandidáty, dlouhodobě se do hloubky věnuji určitým tématům, které se propojují s mým profesním životem i osobním zájmem. Již téměř 20 let se s krátkými přestávkami zabývám oblastí vzdělávání, mám praktické i teoretické zkušenost z edukace od těch nejmenších po dospělé studenty, působím také v oblasti neformálního vzdělávání. Věnuji se vzdělávání na regionální i nadregionální úrovni.

Ráda bych podpořila stávající vzdělávací aktivity magistrátu jako jsou Podpůrné sítě inkluzivního vzdělávání či Jihlava vzdělává kulturou. Vidím také jako vhodné zaměřit se systematicky na oblast prevence rizikového chování. A to jak ve stabilizaci stávajících podpůrných pozic (především v pozici etopedů), tak v podpoře možnosti využití nepedagogických pracovníků jako je sociální pedagog. Taktéž vidím jako žádoucí neopomenout podpůrné pozice v mateřských školách, zde vidím jako žádoucí dostupnost logopedických intervencí a podporu rozvoje logopedické prevence. V oblasti vzdělávání bývá opomíjena problematika podpory nadání. V žádném případě se nekloním ke vzniku segregovaných tříd. Cestou je akcelerace a obohacování výuky. Další výzvou je a asi bude také vzdělávání ukrajinských dětí. Otázkou je též řešení kapacit (naplnění) škol a spravedlivý příspěvek na provoz ze strany zřizovatele do jednotlivých škol a školských zařízení.

Ale co vidím jako nejpodstatnější v naplnění vzdělávacích cílů, je pedagog. Ovlivňuje, jak budou děti, žáci a jejich rodiče spokojeni s edukačním procesem. Nejde směřovat jen k naplnění učebních plánů, ale k rozvoji kompetencí potřebných pro život. Důležitá je podpora dalšího vzdělávání. Další z mých cílů v oblasti vzdělávání je zavedení koncepce adaptačního procesu začínajících učitelů směřující k aplikaci na konkrétních školách. Zavedení triády (začínající, uvádějící učitel a vedení školy) a její aktivita v rámci prvních dvou let praxe nováčka v učitelství výraznou měrou přispívá nejen k jeho profesnímu růstu, ale i jako prevence odchodu mimo oblast vzdělávání. Taktéž vidím z pozice zřizovatele vhodné věnovat se výběru vhodných kandidátů na vedoucí pozice škol zřizovaných městem. Protože správný ředitel vytváří pohodové klima školy, které se od pedagogů přenáší na děti.

Další z témat mého zájmu je spolupráce s partnerským městem na Ukrajině a možnost podpory v průběhu a po ukončení ruské agrese.

Dlouhodobě sleduji aktivity v oblasti ochrany zvířat. Jihlava má v této oblasti určité deficity. Vidím vhodné zavedení kastračních programů pro opuštěná zvířata (za splnění zákonných předpokladů), řešení podpory veterinární péče zvířat občanů v nouzi a jasná pravidla adopce všech zvířat v jihlavském útulku.

Jak jsem uvedla, nejsem univerzální, jsou ale oblasti, které mám pod kůží, možná už i někde v DNA :D
Budu se těšit na diskuzi a další spolupráci ve skvělém týmu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi MartaKozdas za příspěvky (celkem 6):
Eva.Novakova, Tomas.Bouda, Vit.Zacek, Hanka.Kasparikova, Tomas.Ryska, Daniel.Skarka
Uživatelský avatar
MartaKozdas
Příznivec Pirátů – Vysočina
Příspěvky: 13
Registrován: 26 kvě 2018, 09:41
Profese: Odborná poradkyně pro edukaci
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 58 poděkování

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od MartaKozdas »

Popiš prosím svůj styl komunikace s někým, kdo má opačný názor než ty, a tvé hodnoty, které se s tím pojí.

Prvním krokem je vždy vyslechnutí druhé strany. Snažím se nacházet souvislosti s potřebami druhého a jeho postoji k dané problematice. Někdy je to velmi náročné, ale zkušenosti nejen s žáky, případně rodiči, mi potvrdily správnost tohoto postupu. V případě, že nejsme schopni dojít ke společnému kompromisu, dokážu pojmenovat situaci s tím, že respektuji názor, se kterým nesouzním.

Od čelních kandidátů se očekává aktivní role v kampani. Je něco, čeho se v kampani obáváš, případně něco, o čem víš, že budeš potřebovat pomoc od týmu?

Jako samozřejmé vnímám být aktivní v kampani. Díky účasti na kampani v předchozích komunálních volbách mám dobrou představu, do čeho jdu. V kampani minulé jsem měla obavy z kontaktní kampaně, ale díky podpoře v týmu jsem se této výzvě postavila. Vím, že potřebuji také podpořit při dokončování úkolů.

Jak si představuješ svou roli během kampaně a po volbách (popiš dle svých očekávání - př. výhra drtivě, výhra napůl - řešení koalice, v ZM jako opozice, nedostatek hlasů ... apod.)?

V rámci kampaně vidím své aktivní zapojení, a to především realizaci jednotlivých kroků kampaně, a také v jejich organizaci. Myslím optimisticky, tak v mých očekáváních je reálné dosažení dobrého výsledku zajišťujícího vysoký koaliční potenciál. O své konkrétní roli v povolebním dění budu přemýšlet, až to bude aktuální.

Jaké pirátské hodnoty tě zaujaly a k Pirátům přivedly (pokud nejsi člen/ka -) co tě na Pirátech poprvé zaujalo), a jakým způsobem je budeš prezentovat veřejnosti během kampaně?

Hlavní pirátské hodnoty, která mne zaujaly, byly otevřenost, akceptace názorové pestrosti a pozitivní směřování. Tyto hodnoty se snažím prezentovat nejen svými slovy, ale především činy nejen v rámci kampaně, ale vlastně celý život.

Jaký je tvůj osobní cíl v zastupitelstvu během dalšího volebního období, co budeš prosazovat? Čím konkrétně prospěješ ty, a ne nikdo jiný, a proč to nemůže být nikdo jiný?

V oblasti vzdělávání jsem si zvolila tři vrcholy trojúhelníku: spokojené dítě = spokojený rodič = spokojený pedagog. Myslím, že podstatou kvalitního vzdělávání je pedagog, který je motivovaný (motivací si nepředstavujme pouze finanční ohodnocení), vzdělaný pro daný stupeň / typ vzdělávání, s možností naplnění profesních ambicí a samozřejmě s osobnostními předpoklady. Tématem je také řešení naplnění obtížně obsazovaných aprobací, odchody pedagogů ze vzdělávání a s tím související potřebu komplexně se věnovat adaptaci začínajících učitelů. Mými dalšími tématy jsou podpora školního a školského poradenství, podpora nadání a systematické řešení rizikového chování. Taktéž jsem si velmi dobře vědoma nutnosti symbiózy mezi zřizovatelem a vedením škol.

Jak odpočíváš?

Cítím se dobře jak na vesnické zábavě, tak na básnické performance, ráda putuji (nejen) po jihlavských kavárnách. S oblibou cestuji na netradiční místa v zahraničí. Ale chci-li nejlépe zrelaxovat, tak se věnuji nicnedělání s mými kocoury Vašíkem a Mildíkem.

Tito uživatelé poděkovali autorovi MartaKozdas za příspěvky (celkem 5):
Eva.Novakova, Tomas.Bouda, Hanka.Kasparikova, Tomas.Ryska, Daniel.Skarka
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Jihlavsko“