MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj, PMS Pardubicko

Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Dominik.Becka »

Děkuju za nominace a veřejná i soukromá povzbuzení, fakt si toho nesmírně vážím. Po dlouhém rozmýšlení a hovory s vámi i blízkými jsem se rozhodl vaši nominaci a podporu přijmout, a to na druhé místo i všechna další.

Proč chci na čelo kandidátky?

  1. Na magistrát chci samozřejmě kvůli penězům – jen ne teda těm mým, ale veřejným. Je přece šílený, že „prodej“ hokejového klubu nebo úspěch klubu fotbalového má znamenat závazky ve vysokých stovkách milionů z rozpočtu města – které to město nemá. Že ulici, ve které vyrostly stovky bytů, za 60 milionů opraví a zkapacitní město plně za svoje. Že si stále bere na hřbet nové náklady přes doporučení vlastních orgánů i úředníků.
  2. Věřím, že na kandidátku i do zastupka mám co přinést. Jsem zastupitelem Pardubic I, kde předsedám kontrolnímu výboru, a členem finančního výboru na kraji. Rovnou předesílám, že mi chybí hlubší zkušenosti s dotační politikou, ale rozpočtů obvodu, města, kraje i státu a souvisejících materiálů jsem už skrze své působení i konzultace pro další Piráty viděl poměrně dost. Profesně přes pět let řídím finanční rizika, teď v pojišťovně, předtím v bance. Na celostátní úrovni jsem řadovým členem resortního týmu Finance. Vystudoval jsem bankovnictví a veřejné rozpočty na Fakultě financí a účetnictví VŠE, mluvím anglicky, rozumím trošku německy.
  3. V rámci opozičních možností se mi celkem daří navrhovat a prosazovat užitečné procesní návrhy i vlastní věci. Učím se nejít na dřeň, klidnit osobní půtky, které nikam nevedou, a těší mě, že i od oponentů slýchám, že jsem sice samozřejmě otravný, ale konstruktivní.

A proč byste o tom mohli pochybovat?

  1. Mé dobrovolnické zapojení není stoprocentní. Kvůli osobním a pracovním důvodům jsem hlavně do krajských a evropských voleb zasáhl minimálně. Nestíhám ta kvanta odpoledních a večerních callů, na kterých bych teoreticky měl být. Dost jsem se už ale naučil prioritizovat, ve veřejných funkcích mám až na konfliktní jednání plnou docházku a pro důležité chvíle se umím vybičovat.
  2. Pořád nemám ani náhodou takové životní a politické zkušenosti jako bych si představoval. Už ale mám něco za sebou a z obvodního zastupitelstva se snažím vytahovat růžky jak to jen jde, naposledy kolem naší auditní krize.
  3. Jsem introvertnější typ, nejsem žádný výborný šoumen, influencer ani rétor, zvlášť bez přípravy. Snažím se na tom pracovat a úplně bez zkušeností taky nejsem, odtáhl jsem tiskovku nebo řadu vystoupení na zastupitelstvech i v rámci zaměstnání. Furt to ale vůbec není ono. Zároveň jsou jistě voličsky lákavější profily než 31letý profesionál ve financích.

Přidám ještě odstavec historie zejména pro vás, kteří mě tak dobře neznáte:
K Pirátům jsem vstoupil na jaře 2018, přesvědčen poctivou prací našich poslanců a solidním pokrytím všech podstatných témat od bývalé single-issue strany a velmi solidní vznikající pardubickou buňkou. Obratem jsem dostal šanci (a tohle je na Pirátech skvělý) rovnou přispět k úspěšnému vplutí do Pardubic v komunálkách – nějakou účastí na ulici i tvorbou obsahu (třeba úvodní rešerší, facebookem v kampani i následném složitém vyjednávání, plakáty, editací programu, tiskovek, listů). Pomáhal jsem ustálit MS Pardubicko jako jeho první předseda. Koncem roku 2019 jsem přes svou skepsi pomáhal rozjet Nechci stadion na dluh!, která se přes neúspěch stala významnou petiční akcí s tisícovkami podpisů, pomohla zvednout téma a vyprofilovat nás jako lídry v třaskavém tématu stavby fotbalového stadionu pro soukromý klub z veřejných peněz. Jsem již tradičním členem B až D-týmů pirátských kandidátek – do minulých komunálek, kraje i sněmovny. Ve sněmovních volbách jsem byl na hořkou zkušenou v krajském štábu. A snažím se Pirátům v Pardubicích pomáhat dle svých možností, aktuálně v předsednictvu MS, kde pomáhám odbavovat řadu procesních věcí a nově rozšiřovat naše řady.

Důležité formality na závěr: Kromě SVJ nejsem a nebyl jsem v orgánech žádné právnické osoby. Mezi léty 2013–2015 jsem byl členem Zelených. Máme byt na hypotéku, jiné významné majetky či závazky nemám. Mé příjmy pochází ze zaměstnání, odměn z obvodu a kraje. A samozřejmě můj profil.

Ještě jednou děkuju za veškerou podporu, těším se na vaše otázky a rád se s vámi podle vašich přání setkám, napíšu či zavolám – veřejně i soukromě.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvky (celkem 6):
Ondrej.Karas, Lukas.Havlena, Jan.Hrubes, Filip.Mezera, Ivana.Bohmova, Vojtech.Jirsa

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Dominik.Becka »

Na rozdíl od minulých voleb, kdy jsme mohli pořádat pravidelné osobní schůzky ve velkých kruzích se všemi zájemci, je letos kvůli omikronu OFFTOPICdneska 67 tisíc potvrzených informování o komunálkách a zastupitelstvech odkázáno na 1:1 konzultace a hlavně online kanály. Máme ještě čas a cítíme i od některých nováčků zájem osobně vstoupit na pirátské kandidátky. (Na základě domluvy už nestřílím nominace naslepo, a přestože mám další jména, která bych na naší listině viděl rád, nejdřív je popostrkuju interně :).) Zároveň je stále v plném běhu jednání o případné volební spolupráci. Proto navrhuji prodloužení doby pro navrhování kandidátů o další týden do 13. února.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Havlena, Ivana.Bohmova

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 437
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Chtěl bych podpořit Dominikův návrh na prodloužení rozpravy. Bylo by dobré, abychom měli dořešeny některé (třeba i personální) záležitosti s potenciálně koaličními partnery. Do té doby nemohu příjmout nominaci.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Havlena, Dominik.Becka, Ivana.Bohmova, Vojtech.Jirsa
Ivana.Bohmova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 133
Registrován: 20 bře 2018, 20:28
Profese: Pedagog
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Ivana.Bohmova »

Souhlasím s prodloužením. Jen upozorním, že další koaliční jednání, po kterém budeme vědět zase víc o personálním zapojení případných koaličních partnerů a o rozdělení míst na kandidátce, proběhne 17.2. @Ondrej.Karas to zmiňuje jako zásadní pro jeho rozhodování.
V neděli 13. je v plánu schůze MS, která by také mohla ke kandidatuře někoho namotivovat. Je tedy otázka, jestli neprodloužit rovnou o dva týdny.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Bohmova za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Karas, Lukas.Havlena
Lukas.Havlena
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 131
Registrován: 19 led 2020, 19:47
Profese: vedoucí marketingu
Bydliště: Pardubice
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 85 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Lukas.Havlena »

Připojil bych se k návrhu Ivči, budeme probírat hlavně komunálky a někdo se může ještě zapojit po tom, co uslyší co a jak.

Matej.Karas
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 12
Registrován: 18 čer 2019, 12:31
Profese: Projektový pracovník MPSV
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Matej.Karas »

Zdravím všechny, cením si podpory ke kandidatuře. Nicméně se letošních voleb nezúčastním. Rád se budu podílet na tvorbě programu, ale v současné době se snažím řadu aktivit spíše omezovat. Momentálně mám 1,5 úvazku pracovního a nemůžu si přibírat další aktivity.

Ivana.Bohmova píše: 24 led 2022, 21:06

Drazí,

všechny výše uvedené nominace podporuji, zejména chci povzbudit @Filip.Varecha a @Dominik.Becka a @Ondrej.Karas - právě vaše odvedená práce spoluutváří pevný základ pirátů v Pardubicích a bylo by skvělé, kdybyste se v ní rozhodli pokračovat. @Lukas.Havlena se ještě sice nevyjádřil, ale tiše počítám s tím, že do toho s námi půjde po hlavě, jak je jeho dobrým zvykem :) <3

Ráda bych za sebe přihodila dvě další nominace. Jedna bude pro @Anna.Vavreckova. Anička je dlouholetá pirátka (asi navždy už bude poslouchat, že je u nás "služebně nejstarší":), v poslední době aktivně získává zkušenosti na MO5 a má z mého pohledu velmi zajímavý profil - má blízko k IT i knihovnictví, rozumí grafice a webům, zastupuje pohled žen/matek. Jako inteligentní, schopnou ženu s nadhledem v ní vidím velký potenciál a byla by pro tým posilou.

Jako druhého chci nominovat @Matej.Karas. S Matějem spolupracujeme dlouhodobě, je zásadním článkem pardubických Pirátů v sociální problematice. Jeho odbornost podpořená zkušenostmi z praxe je pro nás takřka nepostradatelná. Sociální problematika - péče o rodiny, děti, seniory - je pevně svázaná se všemi dalšími důležitými oblastmi rozvoje města a v budoucnu bude potřeba na ni klást velký důraz (proč? stárnutí obyvatelstva, postcovidová krize, celkově rychle se měnící potřeby a společenské klima atd.). V tuto chvíli však v našem užším týmu není nikdo, kdo by si tuto oblast vzal za svou. V Matějovi vidím velkou naději, že budeme na radnici progresivní silou nejen v urbanismu, participaci, digitalizaci, ale dokážeme ji propojit s pochopením a citem pro lidskost a péči o slabší.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Karas za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Karas, Dominik.Becka, Ivana.Bohmova
Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Dominik.Becka »

Rozumím Matěji, přestože mě to fakt mrzí. Prosím, navrhování máme prodloužené aktuálně do 13. 2. všeobecnou shodou, jen se k tomu Honza nedostal. (Těm příspěvkům do 20. asi nejde říkat návrhy, ale v případě potřeby to sám zase navrhnu prodloužit kolem půlky týdne.)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvek:
Ondrej.Karas

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 541
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1447 poděkování
Dostal poděkování: 1342 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Ahoj všichni, omlouvám se, byl jsem na víkend mimo (a nějak jsem neměl zaplé sledování tady).
Registruju návrh na prodloužení rozpravy všeobecnou shodou, konstatuji, že se proti němu zatím nikdo nevyjádřil, takže si ho dovolím považovat za předběžně schválený, ale formálně by ta 24hodinová lhůta měla být odteď. (omlouvám se za prodlení)

Pokusím se během několika následujících dní oslovit i nějaké relevantní lidi zvenku, ať je volba pestřejší.

Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 541
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1447 poděkování
Dostal poděkování: 1342 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Upozorňuji, že zítra uběhne doba pro navrhování. Mnoho lidí tu nepřibylo. Mám proto návrh postupu:
Rád bych, aby bylo možné navrhovat kandidáty na příslušná místa nejpozději 24 hodin před zahájením hlasování.

Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Dominik.Becka »

To je myslím zajištěno 24hodinovou dobou na rozmyšlenou. Navrhuji prodloužení doby pro navrhování kandidátů do úterý 15. února. Máme více dalších kandidátů a kandidátek na přední, ale už spíš nevolitelné pozice, kteří a které se nám trošku zdráhají přihlásit teď (i přes možnost hlásit se až od x-tého místa), ale chtějí být v další skupině.

V neděli 13. února máme schůzi MS, kde bychom se v širším kruhu domluvili, zda spustíme volbu jen s přihlášenými, ke kterým se případně ještě připojí @Ondrej.Karas a další případní zájemci a zájemkyně, anebo budeme prodlužovat dále. To úterý kvůli tomu, abychom případně stíhali prodlužovat.

Volba s méně kandidáty by proběhla podle plánu. První kolo přijatelnost, v druhých by se volilo ve skupinách podle návrhu, dokud by nedošli přijatelní kandidáti – a navázali bychom dovolbou zbylých míst na čele. Prosím ještě, @Jan.Hrubes, uprav to v úvodním příspěvku, je tam to původní po místech.

Volíme o několik měsíců dříve a svět, Piráti i Pardubice jsou v mnohem složitější situaci než minulé komunálky. Je přirozené, že lidi stále neví. Pobavíme se spolu na schůzi a spolu rozhodneme, jak dál.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvek:
Ivana.Bohmova

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Pardubicko“