CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Romana.Klimesova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 146
Registrován: 04 kvě 2015, 12:55
Profese: herečka
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Romana.Klimesova »

Nejdřív jsem se velmi srdečně smála.
Pak mi došlo, že to tady pani zakladatelka diskuze myslí vážně.
Tak se mi udělalo fyzicky nevolno.
Tento stav trvá a je umocněn představou toho, jak jsou do FB skupin nasazováni špehové, kteří hlásí každé "závadné " slovo....neboli každé slovo.
Dost na tom, že tihle špehové už mají uši na dveřích, ještě budou mít oči zaražené do FB.
Poslední dobou se víc a víc cítím v téhle straně nesvobodně. Praktiky, za které by se nemuselo stydět ani STB mě fakt nemotivují k tomu,abych byla byť jen členem, nemotivují mě k žádné práci a ani k tomu,abych Piráty volila.
Původní myšlenka Pirátská, která pro mě měla tak stěžejní význam, vzala za své.
Že ji ničí sami Piráti je o to bolestnější představa.

Nyní bez emocí :
- založím si patnáct tajných skupin a budu si v nich psát, co budu chtít - těším se na to :-)
- nikdy si nemyslete, že zákazem něčeho dosáhnete. Možná dobrého pocitu, že jste na okamžik upevnili svou " moc" Ale karma je zdarma...a je velmi instantní ;-)
- chcete li si odradit členy, dobrovolníky, příznivce a voliče, jste i tímto na velmi dobré cestě

Apel závěrem :
Prosím moc, nedovolte,aby tuhle stranu ovládali lidé, jejichž jedinou devízou je tendence škodit.
Pořád jsem optimista a věřím, že se to dá zvládnout i bez nich ;-)

Štastné a veselé vánoce :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Romana.Klimesova za příspěvky (celkem 4):
Jakub.Zach, Vratislav.Krejcir, Bohdana.Hola, Michal.Svagerka
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Ondra.kl »

Romana.Klimesova píše: 21 pro 2020, 11:11Pak mi došlo, že to tady pani zakladatelka diskuze myslí vážně.
Máš na mysli Petra Tkadlece, na základě jehož podnětu bylo zahájeno toto jednání?
Uživatelský avatar
Martin.Herman
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 178
Registrován: 23 lis 2017, 09:12
Profese: Seřizovač lisu ( vyučen automechanik )
Bydliště: Klácelova 5 Česká Třebová
Dal poděkování: 97 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Martin.Herman »

No napíšu jen to že zakázané ovoce chutná vždy nejlépe a taky že fb skupiny slouží k neformální komunikaci . Alespon si myslím že to takhle bylo myšleno a i provozováno. Hold je špatné že spousta lidí na to zapomíná.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Martin.Kucera »

Bohdana.Hola píše: 21 pro 2020, 09:58 Nemohli by naši členové společosti přátel uživatelsky nepřátelských systémů třeba v rámci novoročních předsezzeti opustit pro ně bezpečný prostor fóra a vydat se do reálného světa a začít řešit podstatnější problémy všehomíra, jako třeba zajištění práva na spravedlivé vnitrostranické řízení a nezaujaté a rovné zachazení především před KK.
Nebo vytvoření prostoru pro funkční smírčí řízení, aby před KK neskončila každá osobní animozita nebo stéblo přes cestu?
To by diskusím kdekoli pomohlo daleko více než tohle.
Děkuji.
Každý člen strany má právo založit podnět k tomu, co ho pálí. A pokud podnět splní podmínky pro zahájení jednání, má být projednán.
Pokud něco pálí tebe, založ si patřičný členský podnět, případně se rovnou obrať na orgány, které by tvůj problém mohly pomoci vyřešit.
Blanka.Charvatova píše: 21 pro 2020, 10:13 Kdo bude chtit pleticharit, bude to delat,jen jinde.
Projednavany navrh nijak nesouvisí s pletichařením.
Romana.Klimesova píše: 21 pro 2020, 11:11 - založím si patnáct tajných skupin a budu si v nich psát, co budu chtít - těším se na to :-)
Založ, nikdo ti v tom nebrání ani bránit nebude. Ale na nic z toho, co se v nich napíše, nebude možné se odvolávat stylem "informovali jsme o tom v té a té FB skupině".
Martin.Herman píše: 21 pro 2020, 11:44 taky že fb skupiny slouží k neformální komunikaci .
Což někdo nezakazuje ani zakazovat nehodlá. Problém je ale v tom, pokud se jedná o pracovní neformální komunikaci vedenou výhradně na FB, neb tím jsou z ní vylučováni členové kteří FB nemají (a z ideových pirátských důvodů ho mít nechtějí).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Michaela.Nepejchalova, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Sarka.Vaclavikova, Jan.Zavadil

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9888 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Vit.Fux »

Hele na koho a komu mám podat stížnost o porušení stanov, že mi členovi brání participovat na chodu pirátské strany? Protože se tak reálně děje - co se děje ve skupině na FB je pro mě nedostupné, takže každý odkaz, který tvrdí "tady se řeší vnitrostranické věci" porušuje právo každého člena se zapojit.

Navrhuji alternativní usnesení (nebo úpravu předpisů, ale nejsem si jistý kam to patří)
1a) řádné oznámení musí proběhnout na systémech strany
1b) systémy třetích stran mohou sloužit pro oznamování pouze doplňkově
2a) hlasovaná usnesení a dokumenty se musí nacházet na systémech strany podporujících nezměnitelnost textu
2b) na hlasovaná usnesení či jejich části, která se nachází mimo stranické systémy (viz 2a), se nepřihlíží jakoby neexistovala
2c) všechna hlasování, usnesení a dokumenty se musí nacházet na stranických systémech ve strojově čitelném formátu (to PDF není), podrobnosti a výjimky doplní TO
3a) odkazování členů na oznámení a participaci mimo otevřené systémy strany se pohlíží jako na porušení pravidel týmové spolupráce
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1211
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Martina.Urbankova píše: 21 pro 2020, 08:41
Takže jaký je rozdíl mezi Pirátkami na palubě a Podpalubí Zlín, když jedna skupina se tady jeví jako "dobrá" a druhá jako "zákeřná"? Já narovnání pravidel vítám, škoda že to neproběhlo už dávno. Je pravda, že intuitivně člověk vše řeší přes FB.
Žádný. Neřekla jsem ani o jedné, že je dobrá nebo, že je zlá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvky (celkem 2):
Martina.Urbankova, Vojtech.Pikal

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1211
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Vit.Jurasek píše: 21 pro 2020, 11:56 Navrhuji alternativní usnesení (nebo úpravu předpisů, ale nejsem si jistý kam to patří)
1a) řádné oznámení musí proběhnout na systémech strany
1b) systémy třetích stran mohou sloužit pro oznamování pouze doplňkově
2a) hlasovaná usnesení a dokumenty se musí nacházet na systémech strany podporujících nezměnitelnost textu
2b) na hlasovaná usnesení či jejich části, která se nachází mimo stranické systémy (viz 2a), se nepřihlíží jakoby neexistovala
2c) všechna hlasování, usnesení a dokumenty se musí nacházet na stranických systémech ve strojově čitelném formátu (to PDF není), podrobnosti a výjimky doplní TO
3a) odkazování členů na oznámení a participaci mimo otevřené systémy strany se pohlíží jako na porušení pravidel týmové spolupráce
Něco podobného už existuje a je jím Organizační řád
(1) Právní akty, zápisy o právním jednání a výsledky hlasování v týmu se zachycují v písemné, elektronické podobě na systémech strany a zveřejňují se, pokud nejsou důvěrné (§ 27), ty se dají na vědomí aspoň kontrolní komisi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, Vojtech.Pikal, Jan.Zavadil

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2431
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10864 poděkování
Dostal poděkování: 4883 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Oznámení moderátora:
Prosím, mohli bychom se držet tématu, a neřešit, jaká diskusní skupina je dobrá a jaká je zlá? Meritem věci je přesunutí oficiálních stranických záležitostí na oficiální stranické platformy.
Jinak se vaše příspěvky ocitnou ve Zvláštních záznamech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvek:
Jiri.Snizek

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jiri.Hoskovec píše: 21 pro 2020, 12:57 Preventivní kontrola konverzací a diskuzí mi přijde poněkud zvláštní koncept a přijde mi poněkud paradoxní, že někdo volá po jeho uplatnění uvnitř strany, která má ve vínku boj proti němu ve společnosti
Prosím o link/citaci, kde někdo volá po preventivní kontrole konverzací a diskusí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Rostislav.Reha, Filip.Matuska, Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jiri.Hoskovec
Příspěvky: 644
Registrován: 15 bře 2017, 12:45
Profese: Úředník
Dal poděkování: 904 poděkování
Dostal poděkování: 1385 poděkování

Re: CF 24/2020 Diskusní skupiny na systémech třetích stran

Příspěvek od Jiri.Hoskovec »

jednání samozřejmě probíhá na fóru a daných stranických kanálech. Ale diskuzní a konverzační skupiny jsou fakt něco jiného a volat po preventivní kontrole konverzací je fakt zvláštní ve straně, která má ochranu soukromí před zbytečným šmírováním v programu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hoskovec za příspěvky (celkem 2):
Vratislav.Krejcir, Jakub.Zach
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“