Senátní volby 2016

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 6

Uživatelský avatar
Pavel.Hajek
Příspěvky: 501
Registrován: 29 čer 2014, 13:07
Profese: učitel
Dal poděkování: 503 poděkování
Dostal poděkování: 1076 poděkování

Re: Senátní volby 2016

Příspěvek od Pavel.Hajek »

Bohužel jsem Michala viděl jen asi jednou nebo dvakrát, takže nedokážu posoudit jeho možnou kandidaturu, ale v každém případě bych od kandidáta očekával, že si v první řadě o nominaci jasně řekne, předloží nějakou kandidátskou řeč a ideálně se k němu přihlásí další členové strany, kteří s ním rádi budou stát na ulicích Dejvic.

Pak vlastně proč ne.

Kromě toho může straně šalomounsky navrhnout za sebe složit kauci 20 tis. Kč a dokázat, že si věří na 6%. Pak je to slušná propagace i pro stranu a proč mu něco nepřihodit na kampaň.

A v případě nejhorším, když se jeho rodná hrouda k němu nebude hlásit, dá se sebrat 1000 podpisů pod přihlášku ke kandidatuře, což není zas taková pálka a zároveň může být samotné sbírání podpisů pěkná kampaň.

Dá se i bez podpisů získat podpora jiné strany nebo hnutí. V Praze bych neměl problém mu některá napovědět a na základě jejich podpory požádat Pirátskou stranu o koaliční podporu. Aktivisticky se dá udělat spousta věcí i v senátní kandidatuře.

Takže jako první podmínku pro kandidaturu bych postavil vůli kandidovat podloženou jakoukoliv viditelnou aktivitou. Možností je mnoho, když bude chtít někdo skutečně kandidovat, bude kandidovat.
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senátní volby 2016

Příspěvek od Michael.Polak »

Dobře, o nominaci si tedy říkám - problém trochu je, že jsem si o ní "říkal" posledních cca 6 let, což dlouholetí členové Pirátů vědí a tak trochu jsem čekal, že budu nominován (což by mojí pozici poněkud zlepšilo). Nominovat sám sebe, to je trochu "Donald Trump style" (což samozřejmě nechci).

Důvodů je spousta: tak například je mi 42 let a přitom jsem zakládající člen Pirátů. Jsem tedy spolu-zodpovědný za to ~1% v době, kdy jsme neměli na kampaň ani korunu (a přesto jsme dosáhli výsledek, za které různé nesmyslné politické projekty utratily milionů třeba taky dvacet, a zaujali tím mj. i stávající členy). Pokud by Piráti měli mít vlastního senátora, tak "mladý" senátor by byl poměrně v duchu věkového průměru naší strany.

Funkce Senátu je mi z řady hledisek velmi blízká: nemá exekutivní pravomoce (a tedy ani odpovědnost), přemýšlí systémově o pravidlech, která řídí společnost, může brzdit špatné zákony, má zákonodárnou iniciativu... z řady hledisek je pro prosazování pirátského programu důležité, mít aspoň jednoho "vlastního" a nikoliv zapůjčeného senátora.

Opakuju, že mít kandidáta v senátním okrese, kde nejsou krajské volbu, ale současně je to tranzitní okres pro čtvrtinu až polovinu Středočeského kraje, je podle mě strategické. Moje kampaň by byla v synergii s kampaní středočeskou - nic víc, nic míň.

Profesí jsem poskytoval Internetu (na Praze 6 - bydlím v Břevnově), což lze v kampani využít. Boj proti nesmyslné cenzuře Internetu je de-facto moje profesní zaměření. Ale vzhledem k dobré znalosti angličtiny mohu navázat i mezinátorní vztahy a zapojit se např. do odporu proti TTIP, apod. Moje minulost je taky spjata s demonstracemi MMM za legalizaci konopí, i když dnes to už dávno není moje téma, mohl bych ale v Senátu šířit určitou osvětu...

Co se reálných šancí na zvolení týče, tam si samozřejmě navenek musím být jistý úspěchem (nebo aspoň postupem do druhého kola a tím zviditelněním našich témat a jejich komunikaci vůči poraženým kandidátům, o podporu jejichž voličů budu usilovat). Jsem ale pragmatik a běžec na dlouho trať (v profesním životě i zájmy - kdo mě zná, ví, co mám na mysli) a čistě v rámci KS Praha 6 bych měl jako podmínku, aby za úspěch byl pokládán i dosud nejlepší výsledek samostatného Pirátského kandidáta. V tomto případě jde o prolomení hranice 6%, což je současně vrácení kauce - a proto vidím jako dobrý výsledek vrácení kauce, jako špatný její propadnutí. (A dalším kritériem je neskončit jako poslední, což se dosud samotným pirátským senátním kandidátům také často dělo...)

Jinak požadoval bych ve svém "volebním minitýmu" vlastního volebního manažera, což je nečlen Pirátů, ale zato můj dlouholetý kamarád, povoláním učitel čínštiny ale jinak též aktivní výtvarník, velmi charismatický a extrovertní člověk (tak trochu můj opak :-)) a který opakovaně projevil zájem do toho jít. Finanční nároky kampaně by byly velmi nízké (v podstatě bychom se vešli do podpory ze strany Prahy pro krajské volby pro Středočeský kraj, protože bychom se snažili příměstským obyvatelům co dojíží přes Prahu 6 současně komunikovat kandidátku pro Střední Čechy)

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senátní volby 2016

Příspěvek od Michael.Polak »

Pavel.Hajek píše: Takže jako první podmínku pro kandidaturu bych postavil vůli kandidovat podloženou jakoukoliv viditelnou aktivitou.
O té vůli všichni dlouholetí členové dobře vědí, viz výše. (Akorát mě mírně naštval odmítavým přístupem krajského vedení a nikam se necpu)

Aktivní jsem hlavně online. Vedu debatu o ČPS na diskuzní fóru NYX.cz, často s našimi odpůrci. Debatu sleduje kolem 300 NYX id, což není málo (je to celkem vlivná česká sociální síť, zejména mezi uživateli do 30 let věku, tedy našimi voliči). Dále jsem aktivní na twitteru, kromě účtu @PiratiBrevnov občas tweetuju spolu s Pavlem Moravce i za hlavní účet @PiratePartyCZ a napomáhám jeho propagaci (v počtu followerů si nestojíme špatně, např. ve srovnání se SSO a SZ, což jsou politické subjekty podobné kategorie jako my - tzn. s členskou základnou, menšinovým názorem, apod.)

Co se týče mojí kandidatury do EP, tak jsem téměř obhájil pořadí na kandidátce, počtem preferenčních hlasů (pravda, propadl jsem se o jednu pozici). Někteří z těch, kteří na kandidátce byli na vyšších místech, své pozice obhájili podstatně hůře. Pravda, moje určitá celorepubliková popularita nic nevypovídá o lokální popularitě na Praze 6 - tam by se samozřejmě za mě musela postavit strana a členská základna: já lokálně takhle silný nejsem a nemůžu ani použít svoje podnikatelské zázemí (pro legraci: podíl ve firmě si nedávno koupil člen ODS :-) s čímž jsem ale bohužel nemohl nic dělat, jeden ze zakladatelů chtěl jít od toho a já sám žádného dostečně movitého zájemce mezi známými neměl...). Ve firmě nejsem jednatel, tzn. mám na české poměry pouze minimální střet zájmů (naopak, kdybych byl pouhý zaměstnanec v oboru, můžu být vázán různými NDA, což by pro politiku bylo nevhodné). A podobně velkých subjektů jako je naše firma jsou v ČR stovky až tisíce - tzn. nejde tam o střet zájmů ale spíš o zastoupení řadových firem v rozvíjejícím se oboru, který mají evidentní zájem ovládat velcí finanční hráči (Kellner/O2, Buffet/UPC... a teď skrze ten cenzorní zákon i Babiš...)

Myslím, že do Senátu by mi volila řada přátel i známých, pro které jsem přijatelný jako osobnost, ale nevolili na (nevolitelném) místě některých předchozích kandidátek. Tady už existují pro- a proti- u jakéhokoliv kandidáta, kterého bychom nominovali. Co mi přijde naprosto nesmyslné, je nenominovat do Senátu nikoho - a pokud to uděláme, tak by mi právě zajímalo o jaký taktický kalkul či politický obchod jde. Podle mě je to jasná příležitost ukázat lepší výsledek, než v předchozích volbách, a tím zlepšit svoje šance i ve volbách parlamentních.

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senátní volby 2016

Příspěvek od Michael.Polak »

Ondrej.Profant píše:
Vaclav.Fortik píše:Škoda, že se ještě Michal nevyslovil nyní...
A to je celý ten problém. Veterán internetu i této strany by se měl uměl trochu protlačit, pokud nás chce reprezentovat v takto důležité pozici (jako kandidát je částečně vnímá jako kdyby v té pozici byl).
Popravdě: ten, kdo mi tu kandidaturu celá léta tak nějak taktně rozmlouval, si byl mj. i ty.... tzn. mi přímo radíš, že se mám umět protlačit na úkor tvého stanoviska? :-) Já nejsem takto konfliktní typ. Možná jsem naopak očekával povzbuzení z vyšších míst. Ale tohle nemá cenu řešit.

Pro mě je demokracie (ačkoliv některé naše požadavky, typu přímá demokracie, toto obchází) třeba i o principu reprezentace, místo principu "vůdcovství". A na to se podle mě hodím, protože senátor je spíše individuálním nositelem a reprezentantem nějakých názorů, než nějakým "leaderem". Pokud si strana ujasní, co mám reprezentovat (což je doufám jasně dané programem v momentě voleb), tak s tím nemám nejmenší problém a můžu to podle mě dělat líp, než "sdílení" senátoři s jinými menšinovými stranami.

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senátní volby 2016

Příspěvek od Michael.Polak »

Vaclav.Fortik píše:
Předvolební taktika kampaně je pouze nástroj, ten sem neřešil. Šlo mi o ideu toho, proč chceme senátora, co bude řešit - jaká témata mu jsou blízká, jaké konkrétní kroky by mohl v rámci zvolení podniknout ve své pozici pro prosazení pirátských cílů. Pana Poláka neznám, pročež k němu přistoupím jak k bílému listu a nadhodím dotaz - co by se dělo, kdyby byl shodou okolností zvolen?
Já nechci působit jako byrokrat, ale přijde mi, že některé věci svůj řád potřebují ( tady si musím rýpnout do Vašich jednotlivých odborů a toho jak na mě působí jejich fungování zde z diskuzí - neměly by základní pilíře fungování strany být zprofesionalizovány? )
Myslel jsem si to a chtěl se jen ujistit - v případě podpory Michala Poláka existuje dostatečná jistota čemu a jak by se věnoval, poslední dobou sice na fóru moc nepíše, ale dá se jeho jméno zadat a vyjede dostatek jeho postů pro představu o něm, taktéž je znám hodně lidem osobně a jde o jednoho ze zakládajících členů :). Jestli by kdokoli z nás mohl pomoci v prosazování pirátských myšlenek a cílů tak naprosto vážně (přizapočítání sebe i Ivana Bartoše) je michal XChaos Polák ten nejlepší z nás a nebál bych se jeho zvolení (je pravda proti jaderné energetice, ale jsem schopen překousnout i toto :)).
Díku za projevenou důvěru :-) Je zvláštní být uveden v "týmu" zrovna s Tebou a Ivanem. Sám za sebe můžu říct, že řadu online aktivit blízkých dnešnímu pojetí Pirátů jsem provozoval dávno před založením strany, už od 90tých let. Akorát, že v těch počátcích Internetu bylo jistou formou aktivismu prostě už jen to, že byl člověk online a používal ho. Za formu aktivismu šlo počítat i úsilí, aby bylo Internet dostupný skutečně všem - na čemž jsem se aktivně podílel min. od roku 2002.

Nepíšu sem, protože dělám důležitější věci. Např. se konečně realizuje projekt využití odpadního tepla serverovny (ve které je mj. umístěn i pirátský server, na kterém běží tohle fórum). Celkově mě ve firmě profesní záležitosti zabírají více času, než dříve - i proto, že sousední firma (taky na Praze 6) je cca 6x větší a ten konkurenční boj začíná být cítit. Na kampaň bych si nicméně čas našel.

Myslím, že vnitrostranický trolling, přesvědčování již přesvědčených a vzájemné poplávání po ramenou není to, čím nadchneme nové, dosud nerozhodnuté voliče. Já jsem především aktivní online, mám velkou šíři zájmů - a když přijde řeč na politiku, tak se nijak netajím tím, že jsem u Pirátů, a že mám se stranou vysokou míru programové shody (spíš je problém, pokud se objeví téma, na které Piráti jasný názor nemají a to je mi předhazováno - kritiku názoru lze ustát spíše, než jeho absenci...).

Popravdě, ta kandidatura by se s některými mými online aktivitami doplňovala skvěle - takže se skoro bojím, že bych mohl být obviněn, že Piráty používám k sebeprezentaci (jenže toto jde tak nějak ruku v ruce, vždycky...)

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Pavel.Hajek
Příspěvky: 501
Registrován: 29 čer 2014, 13:07
Profese: učitel
Dal poděkování: 503 poděkování
Dostal poděkování: 1076 poděkování

Re: Senátní volby 2016

Příspěvek od Pavel.Hajek »

Michael.xChaos.Polak píše:Dobře, o nominaci si tedy říkám - problém trochu je, že jsem si o ní "říkal" posledních cca 6 let, což dlouholetí členové Pirátů vědí a tak trochu jsem čekal, že budu nominován (což by mojí pozici poněkud zlepšilo). Nominovat sám sebe, to je trochu "Donald Trump style" (což samozřejmě nechci).

Důvodů je spousta: tak například je mi 42 let a přitom jsem zakládající člen Pirátů. Jsem tedy spolu-zodpovědný za to ~1% v době, kdy jsme neměli na kampaň ani korunu (a přesto jsme dosáhli výsledek, za které různé nesmyslné politické projekty utratily milionů třeba taky dvacet, a zaujali tím mj. i stávající členy). Pokud by Piráti měli mít vlastního senátora, tak "mladý" senátor by byl poměrně v duchu věkového průměru naší strany.

Funkce Senátu je mi z řady hledisek velmi blízká: nemá exekutivní pravomoce (a tedy ani odpovědnost), přemýšlí systémově o pravidlech, která řídí společnost, může brzdit špatné zákony, má zákonodárnou iniciativu... z řady hledisek je pro prosazování pirátského programu důležité, mít aspoň jednoho "vlastního" a nikoliv zapůjčeného senátora.

Opakuju, že mít kandidáta v senátním okrese, kde nejsou krajské volbu, ale současně je to tranzitní okres pro čtvrtinu až polovinu Středočeského kraje, je podle mě strategické. Moje kampaň by byla v synergii s kampaní středočeskou - nic víc, nic míň.

Profesí jsem poskytoval Internetu (na Praze 6 - bydlím v Břevnově), což lze v kampani využít. Boj proti nesmyslné cenzuře Internetu je de-facto moje profesní zaměření. Ale vzhledem k dobré znalosti angličtiny mohu navázat i mezinátorní vztahy a zapojit se např. do odporu proti TTIP, apod. Moje minulost je taky spjata s demonstracemi MMM za legalizaci konopí, i když dnes to už dávno není moje téma, mohl bych ale v Senátu šířit určitou osvětu...

Co se reálných šancí na zvolení týče, tam si samozřejmě navenek musím být jistý úspěchem (nebo aspoň postupem do druhého kola a tím zviditelněním našich témat a jejich komunikaci vůči poraženým kandidátům, o podporu jejichž voličů budu usilovat). Jsem ale pragmatik a běžec na dlouho trať (v profesním životě i zájmy - kdo mě zná, ví, co mám na mysli) a čistě v rámci KS Praha 6 bych měl jako podmínku, aby za úspěch byl pokládán i dosud nejlepší výsledek samostatného Pirátského kandidáta. V tomto případě jde o prolomení hranice 6%, což je současně vrácení kauce - a proto vidím jako dobrý výsledek vrácení kauce, jako špatný její propadnutí. (A dalším kritériem je neskončit jako poslední, což se dosud samotným pirátským senátním kandidátům také často dělo...)

Jinak požadoval bych ve svém "volebním minitýmu" vlastního volebního manažera, což je nečlen Pirátů, ale zato můj dlouholetý kamarád, povoláním učitel čínštiny ale jinak též aktivní výtvarník, velmi charismatický a extrovertní člověk (tak trochu můj opak :-)) a který opakovaně projevil zájem do toho jít. Finanční nároky kampaně by byly velmi nízké (v podstatě bychom se vešli do podpory ze strany Prahy pro krajské volby pro Středočeský kraj, protože bychom se snažili příměstským obyvatelům co dojíží přes Prahu 6 současně komunikovat kandidátku pro Střední Čechy)
jak velký si představuješ rozpočet kampaně a jak velký bude tvůj osobní příspěvek?

Pro srovnání, náš kandidát na jiné MČ má v jednání rozpočet 400 tis. Kč a 50 tis. Kč z toho přispěje ze svého, chce vyhrát.
Ty máš cíl 6%, můj odhad na velmi skromnou kampaň je 50 tis. včetně kauce.
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senátní volby 2016

Příspěvek od Michael.Polak »

Ondrej.Profant píše: Např. na L. Kose na P11 (náš nejnadějnější pražský kandidádt) dáváme 100 000 Kč.
Já myslím, že bych si vystačil se zlomkem této částky. Navíc navrhuji prezentaci na Praze 6 zásadně spojit s krajskými volbami pro Středočeský Kraj, jak jsem už uvedl. (těžko očekávám, že kraj dá peníze Praze 6, ale mohlo by to nalomit KS Praha, že ty peníze nepůjdou jen na mojí sebeprezentaci). Kromě toho bych tyto prostředky využil zcela transparentně a nějak doložil, že jsem za žádné služby nezaplatil víc, než je cena na trhu obvyklá (jsem podnikatel, a spoustu věcí si umím zmanageovat ... nějaké letáčky pro volby do EP jsem nakonec financoval z vlastní kapsy a stranu to nestálo nic)

Když se o tom debatovalo mimo fórum, tak jsem opakovaně zdůrazňoval, že moje kampaň by nečerpala lidské zdroje strany (např. dobrovolníky), ale bych zformoval vlastní tým (z lidí, co věří mojí osobě - ale nebyli by připraveni dělat dobrovolníky pro Pirátskou stranu jako takovou, třeba i proto, že v ní neznají dost lidí, apod.). Takže je to šance uvést do pohybu i dejme tomu "sousedské" síly (Praha 6, Dejvice, apod.), které jsou vůči Pirátům spíše jen neutrální, ale mojí osobu by podpořily.

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Pavel.Hajek
Příspěvky: 501
Registrován: 29 čer 2014, 13:07
Profese: učitel
Dal poděkování: 503 poděkování
Dostal poděkování: 1076 poděkování

Re: Senátní volby 2016

Příspěvek od Pavel.Hajek »

Zlomek není pro žádný orgán strany hlasovatelný, prosím tedy konkrétně,

jak velký si představuješ rozpočet kampaně a jak velký bude tvůj osobní příspěvek?

A budeš se ucházet o podporu dalších stran, hnutí, místních iniciativ?
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senátní volby 2016

Příspěvek od Michael.Polak »

Pavel.Hajek píše: jak velký si představuješ rozpočet kampaně a jak velký bude tvůj osobní příspěvek?

Pro srovnání, náš kandidát na jiné MČ má v jednání rozpočet 400 tis. Kč a 50 tis. Kč z toho přispěje ze svého, chce vyhrát.
Ty máš cíl 6%, můj odhad na velmi skromnou kampaň je 50 tis. včetně kauce.
Mám cíl _překonat_ 6%, ne jen dosáhnout 6%. Cíl je formulovaný jako mít nejlepší samostatný Pirátský výsledek, minulý i aktuální. Tzn. pokud budou jiní samostatní (čistě pirátští, ne koaliční) kandidáti, v tomto období, tak z nich chci pořád dopadnout nejlépe (tzn. pokud si nějaký jiný samostatný pirátský kandidát dá vyšší cíl, tak to neznamená, že nemám ambici jeho _reálný_ výsledek překonat - tedy chci předvést činy, nejen slova, a pokud se tam dostane jiný Pirát, musím se nutně dostat taky!).

Ano, představoval jsem si cca 50 tisíc včetně kauce. Samozřejmě je otázka, jak je vynaložit. Je jasné, že např. ilegální výlep plakátů není to pravé. Kolegové zase můžou mít problém, abych spojil nějaké svoje "volební noviny" s placenou reklamou firmy (a asi by to ani nebylo vhodné) (je ovšem snad možné spojit např. firemní a mojí senátní letákovou kampaň do schránek... nebo minimálně použít dané know-how). Pravděpodobná forma propagace jsou volební noviny, distribuované do schránek, domů, na zastávkách MHD, případně rozdávané osobně dobrovolníky.

Billboardy by měly smysl max. společné s krajskými volbami ve SČ (pokud vůbec). Nemyslím, že má smysl vystrkovat někde obličej, pokud není známý předem. Jako největší slabinu kampaně vidím, že nejsem na Facebooku (byl bych pro tenhle účel ale ochoten překonat odpor - byla by to vlastně legrace... připustil bych, že jsem si to založil kvůli volbám, ale propagoval bych tam svoje Twitter účty, například :-)).

Dodám dobrovolníky, vlastní vynaložené prostředky se ale budou pohybovat max. v řádu jednotek tisíců Kč, nejsem letos žádný magnát (ne každý podnikatel je milionář - nemám dluhy, ale jako zaměstnanec bych vydělával několikrát víc, ovšem zase by na kampaň asi padla dovolená - ve vlastní firmě mám neplaceného volna kolik chci). Chápu, že tímto nebude možné se ohánět donekonečna, ale několik let (asi 3?) jsem sponzoroval server-housing Pirátského serveru, v přibližné hodnotě za tu dobu někde mezi 20-30000 Kč. (Dnes je to ale už normálně placená služba... byť za "přátelskou" cenu...)

Mým asi hlavním přínosem je, že si nemusím brát ve firmě dovolenou (či zaměstnání opustit), abych měl relativně dost volného času. Mám neplaceného volna celkem kolik chci - proto nebudu vystaven takovému stresu, jako jiní kandidáti.

Vlastně hlavní důvod, proč jsem se "netlačil" byl ten, že jsem od začátku čekal, zda třeba strana nepovede nějaká koaliční jednání a jestli se na Praze 6 nenajde nějaký vhodnější nezávislý či koaliční kandidát... nemyslím, že bych zaujal jiné malé strany, ale jako čistě "Pirátský" kandidát podle mě vhodný jsem.

Podpořil bych ale místo sebe např. kandidaturu Vaška Fořtíka, kdyby byl ochoten do toho jít. A samozřejmě, krásné by bylo mít kandidátku na senátorku - takové bych samozřejmě ustoupil také, protože podporuju vyšší zastoupení žen v politice (na dobrovolné bázi, ne skrze kvóty).

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senátní volby 2016

Příspěvek od Michael.Polak »

Pavel.Hajek píše: A budeš se ucházet o podporu dalších stran, hnutí, místních iniciativ?
Jinak v tomto zvlášť kovaný nejsem... oslovil bych ale nepolitické iniciativy, zejména ty internetové (Internet pro všechny, Internet bez cenzury... a jak se to všechno jmenuje), a přišel za nimi s nabídkou vzájemného zviditelnění. Ohledně oslovení dalších iniciativ, které mají nějakou agendu, kterou by mohli chtít prosazovat přes Senát. Mám důvody domnívat se, že by se za mě postavilo sdružení Legalizace.cz, u kterého jsem byl zakládající člen. Není to pro mě klíčové téma, ale Senát zákonodárnou iniciativu má a záleží jen na jeho složení.

Fakticky je to pro mě ale spíš meta-téma - je jedno, jestli jde o Bernskou úmluvu, či mezinárodní protidrogové dohody, či TTIP - je důležité v tomto bodě upozornit na to, že mezinárodních smluv omezujících naší suverenitu je celá řada (obvykle jako jediný takový omezující subjekt bývá vnímána jen EU). Nejde ale o to být aktivistou snažícím o jednostranné odstoupení ČR od těchto dohod, ale spíše o někoho, kdo má povědomí o nutnosti budoucí reformy těchto mezinárodních dohod, pokud mají Piráti svůj program prosadit (v tomto ohledu bych si představoval užší spolupráci hlavně se ZO)

Nejde to vnímat tak zjednodušeně, že bych postavil senátní program na představě "internet" a "hulení": to druhé mě už dávno spíše nezajímá, a internet je pro mě prostě profese. Jednoduše si myslím, že je ve 21.století potřeba, aby byli mezi zákonodárci osoby s nějakým základním povědomím o tom, co je to free a open source software, co je podmínkou auditovatelnosti informačních systémů, apod. Je to stejně samozřejmé, jako to, že ve 20.století se mezi zákonodárci objevili co já vím - lékaři a učitelé. Mám určité zkušenosti s mladým oborem telekomunikací, který před 15 lety existoval jen ve formě státního monopolu a poté se liberalizoval. Tohle je zajímavý precedens a podle mě praxe v oboru může být důležitá, aby člověk vůbec mohl vysvětlit senátorům, jak je to s "code and other laws of cyberspace".

V neposlední řadě jsem autorem aplikace spravující šířku pásma minimálně v naší (ale historicky i v jiných) sousedských sítí. Ta v praxi umožňuje krátkodobě "půjčit" lidem více konektivity, než by si poskytovatel fungující čistě komerčně mohl dovolit. To se samozřejmě dotýká otázek typu síťová neutralita. Dovedu třeba pochopit a vysvětlit, co je a co není porušení síťové neutrality, apod. Toto se během nadcházejícího senátního 6tiletého období stane v EU tématem téměř určitě.

Jedna z možností, která mi napadá, je v případě nepostoupení do druhého kola vyjednat podporu svých voličů a Pirátů pro kandidáta v 2.kole, u kterého bych pak mohl pracovat např. jako asistent pro pirátská témata. Takovýto obchod ale předpokládá velmi dobrý výsledek v 1.kole (třeba 3.-4.místo). (Samozřejmě ale nevím, jestli někdo takový přijatelný pro nás kandidovat bude, a zda já budu přijatelný pro tu druhou stranu)

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Odpovědět

Zpět na „Praha 6“