Zpětná vazba pro PKS

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Odpovědět

Jaký je váš názor na práci PKS zvoleného na podzim 2018?

Jsem spíše spokojen/na
11
52%
Jde to, ale mohlo být lepší
2
10%
Jsem spíše nespokojen/na
6
29%
Zdržuji se
2
10%
 
Celkem hlasujících: 21 - Celkem hlasů: 21

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná vazba pro PKS

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

@Stepan.Drtina
Usnesení, která jsou předkládána KF bývají vždy nějakou formou KF připomínkována
Připomínkování usnesení předkládané PKS krajským forem, není jednáním PKS.

Zajímá mě jak vznikne usnesení (cokoliv) PKS, které předloží KF, to nikde nenajdu. Ano, zajímají mě nápady a názory jednotlivých členů PKS a jejich zdůvodnění. Přesně to je (neviditené) jednání PKS.
Naposledy upravil(a) Lenka.Kozlova dne 28 led 2020, 14:11, celkem upraveno 1 x.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná vazba pro PKS

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

@Jiri.Snizek
Bylo nám Daliborem vytýkáno, že nejsme jako PKS v předkládání návrhů programů zasedání jednotní, proto se snažíme dohodnout neveřejně a nevysílat směrem ke KF rozdílné signály
Ehm, co prosím? To bych pochopila třeba u ODS,TOPky, KSČ ale u nás?

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2826
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7362 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná vazba pro PKS

Příspěvek od Jiri.Snizek »

To je dobrý nálepkování. Ale dám ti ještě pár chvil. Když Jana napíše na fórum, že chce, aby jednání o kandidátce vedla Simča, a já napíšu, že chci, aby ho vedl Martin, jak to dopadne?

Když já jsem absolutně proti kumulaci funkcí a nechci, aby poslanci byli krajskými zastupiteli, a měli by se věnovat výhradně tvorbě a revizi zákonů a neztrácet čas v krajském zastupitelstvu, ale Marek je s tím v pohodě a nevadí mu to, tak tato naše názorová rozepře má být na fóru ještě před jednáním krajského fóra? O to stojíš?

Máš ještě nějaký jiný příklad kromě kodexu? Protože mě jiný nenapadá a s Daliborem souhlasím. Protože když jeden člen PKS předloží protinávrh k návrhu PKS, je to divný a snažím se tomu předcházet a vždy najít kompromis. Dvakrát se mi to nepovedlo, protože jsem nedal dostatečný čas členům předsednictva k připomínkování návrhu. Jednou se to stalo u kodexu a jednou návrhu programu zasedání krajského fóra. Klíčová je ale v mnoha případech rychlost výměny názorů, které na fóru nelze dosáhnout.

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná vazba pro PKS

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

@Jiri.Snizek
To je dobrý nálepkování.

Nikoho nenálepkuju, tohle je přirovnání procesů a struktury organizace, kde podle koncepce vedení jedná transparentně, nebo skrytě.
Ale dám ti ještě pár chvil.
Díky, to je velmi výstižné konstatování.
Když já jsem absolutně proti kumulaci funkcí a nechci, aby poslanci byli krajskými zastupiteli, a měli by se věnovat výhradně tvorbě a revizi zákonů a neztrácet čas v krajském zastupitelstvu, ale Marek je s tím v pohodě a nevadí mu to, tak tato naše názorová rozepře má být na fóru ještě před jednáním krajského fóra? O to stojíš?
Ano, čtu na foru spoustu diskusí, kterých se většinou neúčastním, jednak můžu zjistit, jak přemýšlí někdo jiný a aspoň on line poznám některé členy a další užuvatele fora) tím spíš mě to zajímá u těch, kteří mě v kraji zastupují.
Protože když jeden člen PKS předloží protinávrh k návrhu PKS,
Jsi na omylu, členové PKS si asi převážně vyměňují názory, ale jestli to chceš formalizovat, mohou předkládat i proti návrhy.

Chápu, že někdy je potřeba zrychlené / operativní jednání, ale to neznamená, že na foru PKS nemůže jednat vůbec.

EDIT: neskromně si myslím, že umím korigovat svůj názor, když u jiného mě přesvědčí argumenty i proto stojím o veřejná jednání PKS

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1802
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4190 poděkování
Dostal poděkování: 3070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná vazba pro PKS

Příspěvek od Jan.Korbel »

Myslím že většina toho, co ti asi chybí, se přesunula na mumble. Jeden večer v týdnu se na tohle osvědčil, můžeme probírat věci nejen mezi sebou, ale máme i okamžitý feedback od ostatních. Na fórum ale myslíme a některá témata do fóra přesunujeme (teď to bude třeba výběr a nákup audia).

Že v subfóru PKS není moc jednání, ale jsou tam vesměs jen hlasování, z toho tak trošku plyne. Ale když se tam podívám na stará vlákna, tak to dřív nebylo o moc jiné.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2826
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7362 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná vazba pro PKS

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Doporučuju všem čtenářům zamyslet se nad tím, proč vlastně ten úzký tým 5 lidí krajské sdružení má a zda a proč má smysl, aby předsednictvo vůbec existovalo, zda není lepší, aby na svolání každého jednání musel člen sehnat dalších 14 kolegů, kteří podpoří jeho členský podnět. Zda mi třeba to, že mi ke svolání jednání krajského fóra stačí přesvědčit dva lidi, nedává určitou výhodu oproti ostatním. Z jakého důvodu tuto výhodu mám?

@Lenka.Kozlova nálepkování je to proto, že ty současný stav přirovnáváš ke zmíněným stranám. Přitom předsednictvo středočeského krajského sdružení je transparentnější a otevřenější participaci než republikové předsednictvo právě díky pondělním mumblům, kterých se může účastnit kdokoli. Tebou zmíněné politické strany neřeší žádné interní věci veřejně.

Když PKS předloží návrh usnesení a jeden člen předsednictva předloží protinávrh, jaký signál to je směrem ke členům, když ne ten, že ani 5 lidí neumí najít kompromis a jsou tedy neschopní a žádají po krajském fóru, aby je rozsoudilo.

Ale když bych připustil tvou myšlenku. V jaké sekci fóra bychom si jako předsednictvo měli vyměňovat názory? V té, do které mohou psát i nečlenové předsednictva? Jaký by potom mělo smysl předsednictvo vůbec mít, když by si nemohlo interně bez vlivu krajského fóra věci předjednat?

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná vazba pro PKS

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

@Jiri.Snizek
Když PKS předloží návrh usnesení a jeden člen předsednictva předloží protinávrh, jaký signál to je směrem ke členům.
Signál, že nemáte stejný názor, ale umíte hledat společné řešení.
V jaké sekci fóra bychom si jako předsednictvo měli vyměňovat názory? V té, do které mohou psát i nečlenové předsednictva?
Ano, vystihls to, smysl má používat sekci, kde může psát jen PKS a pro ostatní je read only.
Důvody najdeš výše.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná vazba pro PKS

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Doporučuju všem čtenářům zamyslet se nad tím, proč vlastně ten úzký tým 5 lidí krajské sdružení má a zda a proč má smysl, aby předsednictvo vůbec existovalo, zda není lepší, aby na svolání každého jednání musel člen sehnat dalších 14 kolegů, kteří podpoří jeho členský podnět. Zda mi třeba to, že mi ke svolání jednání krajského fóra stačí přesvědčit dva lidi, nedává určitou výhodu oproti ostatním. Z jakého důvodu tuto výhodu mám?
Určitě ne proto, aby mohlo PKS jednat mimo oficiální platformu.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná vazba pro PKS

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Jan.Korbel píše: 28 led 2020, 15:50 Myslím že většina toho, co ti asi chybí, se přesunula na mumble. Jeden večer v týdnu se na tohle osvědčil, můžeme probírat věci nejen mezi sebou, ale máme i okamžitý feedback od ostatních. Na fórum ale myslíme a některá témata do fóra přesunujeme (teď to bude třeba výběr a nákup audia).

Že v subfóru PKS není moc jednání, ale jsou tam vesměs jen hlasování, z toho tak trošku plyne. Ale když se tam podívám na stará vlákna, tak to dřív nebylo o moc jiné.
Nebylo, ale taky se v kraji dělo jen zlomek toho, co se děje teď, srovnej počet MS a členů a taky možností, které se několikrát znásobily tím, že máme nepoměrně víc peněz.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Josef.Bouse
Vedoucí technického odboru
Příspěvky: 976
Registrován: 12 lis 2017, 13:22
Profese: FullStack JS Dev
Dal poděkování: 943 poděkování
Dostal poděkování: 1808 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná vazba pro PKS

Příspěvek od Josef.Bouse »

Zdravím procházející a zúčastněné.

Rychle zareaguji za sebe.

Nejsem v PKS dlouho, ale nemám dojem, že bychom nekladli ohled na KF nebo členy vůbec, jsem přesvědčen, že naopak.

Spousta věcí se přenesla na Mumble, pro rychlejší a za mě efektivnější debatu a dotazování. Věci jsou v zápisu, přesahují i na další mumble, kdyby se někdo chtěl vyjádřit navíc a pokud by měl problém a jen četl zápis, asi není problém se ozvat a v případě nějakého velkého problému založit rozpravu an foru.

Co se interních debat PKS týče, naše "dohady" nebo "debaty" :D .. nejsou na foru, protože se nám docela dobře daří v většině scházet na akcích nebo na schůzi KS, případně máme chat, který mne upozorní lépe a mohu dřív a líp odpovědět. Forum je fajn a budu ho využívat víc a víc, ale stále na některé debaty preferuji chat.
Hlavně kvůli rychlosti, kdy chat pro 5 lidí upozorní všechny v chatu, ukáže, že píší a mohou se rychle i když nejsou u PC nebo mailu vyjádřit.

Nikdo asi nikomu nezakáže používat v telefonu přehlednější aplikaci chatu nebo osobní kontakt a řešení věcí takto. Rozprava na foru by pak vypadala prázdně, protože většinu věcí pořešíme na mumblu nebo osobně ..


Už jak tu zaznělo, jsme větší a řešíme víc věcí a nejen akce, schůze atp, ale i tehcnické věci a problémy, dotazy lidí, problémy lidí a další .. Osobně si neumím představit celý náš chat překousnout na forum, to co jsme vyřešili za 5 minut zde potrvá hodinu. Spousta řešení by zabralo desítky stránek na foru a to je za mě poměrně nepřehledné.
Napíšu něco na stránce 2, někdo se k tomu vyjádří na stránce 5 a já odpovím na stránce 12 ...
Souhlasím, že jsou věci, které je třeba nebo je lepší řešit na foru a budeme se snažit co nejvíc věcí zde otvírat k debatování a doplňování a přesouvat sem nějaké debaty. Jak psal již Honza výše, nějaké věci se připravují aby se na foru vykopli.

"Pravda je první obětí války"

Vedoucí Technického odboru | Předseda MS Příbram | Zastupitel obce Narysov
FullStack Web Developer
IT Consultant

Twitter | LinkedIn | Steam

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“