MF Praha 8 1/2022 - Primární volby do zastupitelstva MČ Praha 8

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 8

Zamčeno
Uživatelský avatar
Ivo.Slavka
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 196
Registrován: 06 bře 2018, 20:15
Profese: právník
Bydliště: Bergerova 1115/2, 182 00 Praha 8 - Kobylisy
Dal poděkování: 227 poděkování
Dostal poděkování: 148 poděkování

Re: MF Praha 8 1/2022 - Primární volby do zastupitelstva MČ Praha 8

Příspěvek od Ivo.Slavka »

Děkuji za nominaci na 7. pozici a tímto tuto nominaci přijímám.
Svou kandidátskou řeč jsme již uvedl dříve: viewtopic.php?p=798912#p798912, kde je i mé přihlášení se k závazku k neúčasti v soutěžích o koupi obecních bytů P8 pro zastupitele (dle schváleného usnesení MF Praha 8 6/2021).
Odkaz na můj profil: https://wiki.pirati.cz/lide/ivo_slavka

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Slavka za příspěvky (celkem 3):
Martin.Sterba, Martin.Stanek, Anna.Filinova

Mgr. Ivo Slávka
777 973 573
ivo.slavka@pirati.cz

Karolina.Gattermayerova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2
Registrován: 16 zář 2021, 16:19
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: MF Praha 8 1/2022 - Primární volby do zastupitelstva MČ Praha 8

Příspěvek od Karolina.Gattermayerova »

Děkuji za nominaci na 11. místo, kterou ráda přijímám.

Vážím si této důvěry, zvlášť s ohledem na to, že jsem tu nováček. Registrovaným příznivcem jsem se stala teprve před pár měsíci, ale tento krátký čas se pokusím vynahradit intenzivní pomocí s nadcházející kampaní.

KDO JSEM?
Ještě při studiu scenáristiky na FAMU jsem začala pracovat jako copywriter v reklamních agenturách. Než se mi poštěstilo věnovat se naplno kultuře, měla jsem tak možnost pracovat jako kreativec pro velké firmy i známé agentury (Triad, Saatchi & Saatchi). Ve své filmové a televizní tvorbě pracuji velmi úzce s režisérem Viktorem Taušem. Díky němu jsem se například podílela autorsky i marketingově na projektu Film Naživo, který v době koronaviru živě zprostředkovával umělecké zážitky divákům online.
Dále se věnuji tvorbě pro děti, která je pro mě asi největším motivátorem v mé branži.
Jsem také autorkou scénáře pro cestovatelský seriál HBO Max Spolu & Hladoví, skrze který jsem měla možnost do hloubky poznat oblast gastra i turismu napříč Českou republikou.
Díky své práci jsem také měla možnost spolupracovat s některými neziskovými organizacemi. Právě pro tuto osobní zkušenost je mým velkým osobním tématem nemateriální pomoc dětem v dětských domovech a dopad ústavní péče na děti, potažmo na celou společnost. Při této příležitosti bych si dovolila z neziskového sektoru na Praze 8 vypíchnout obzvláště práci komunitního centra Jako doma, které pomáhá ženám bez domova, a nízkoprahového klubu Vrtule, který nabízí bezpečný prostor dospívajícím dětem. Oba tyto projekty se věnují prevenci, díky které pomáhají zlepšovat život jednotlivců z okraje společnosti, což v důsledku pomáhá celé Praze 8.

PROČ JSEM SE STALA REGISTROVANÝM PŘÍZNIVCEM?
V Libni žiji od roku 2017 a první měsíce v této čtvrti pro mě byly upřímně šok. Večer jsem se bála jít sama domů. Nechápala jsem nevyužitá veřejná prostranství a to množství špíny. Postupně si mě ale osmička získala. Jsem hrdým zahrádkářem v kolonii na Libeňském ostrově a milovníkem sympatických kaváren v okolí Palmovky. Zjistila jsem, že často míjí mnoho dní, kdy neopustím území Prahy 8, protože tady mám vše, co ke štěstí potřebuji. O to více mě ale mrzí ta odvrácená strana mé městské části a neschopnost současného vedení radnice s tím něco dělat. Chtěla bych přestat jen nadávat a přidat ruku k tomu, aby Praha 8 byla lepším místem. Pirátská strana mi není blízká jen smýšlením a politickým nastavením, ale velice se mi líbila i práce pirátských zastupitelů P8 v opozici.

ČÍM MOHU POMOCI PIRÁTŮM A SVÉ MĚSTSKÉ ČÁSTI?
Samozřejmě je to především oblast kultury a marketingu. S obojím už v současné chvíli pomáhám v souvislosti s kampaní pro podzimní volby. Své zkušenosti z kultury a marketingu ale dokáži promítnout i do konkrétní pomoci městské části. Moc bych si přála radnici, která dokáže komunikovat konzistentně a zajímavě. Tak, aby dokázala skrze své aktivity lidi z Prahy 8 propojovat a podporovat. Věřím, že díky kultuře se mohou zlepšit sousedské vztahy, atmosféra v ulicích i popularita míst. A tím ve spolupráci s projekty, které se věnují zmiňované prevenci, také bezpečnost a čistota.

Tímto souhlasím s plněním usnesení dle MF Praha 8 6/2021 - Závazek k neúčasti v soutěžích o koupi obecních bytů P8 pro zastupitele.

Ještě jednou děkuji a omlouvám se za dlouhý text, to je nemoc z povolání,

Karolína

Tito uživatelé poděkovali autorovi Karolina.Gattermayerova za příspěvky (celkem 4):
Michal.Novak, Martin.Stanek, Martin.Sterba, Anna.Filinova
Uživatelský avatar
Jakub.Jiran
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 7
Registrován: 18 pro 2018, 22:32
Profese: právník, auditor, zastupitel MČ Praha 8
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Praha 8 1/2022 - Primární volby do zastupitelstva MČ Praha 8

Příspěvek od Jakub.Jiran »

Ahoj všem, děkuji za nominaci na 8. pozici a rád ji přijímám.
Jsem občanem Prahy 8 čtvrtým rokem a ještě jsem zde ani všude nebyl a ani všechno neznám. Při srovnání s Černým Mostem/Horními Počernicemi/Vysočany (P9) či Zbraslaví (P5), kde jsem postupně bydlel do roku 2018, mi, ale ten kousek Prahy 8, "moje" Sídliště Ďáblice, přijde jako jedno z nejlepších míst k životu, mám to tu rád a chtěl bych se pokusit přispět k zachování dobrého a rozumnému rozvoji k lepšímu nejen v této "své" části Prahy 8.
Vzděláním jsem právník, dlouhodobě jsem působil ve státní správě v oblasti zadávání veřejných zakázek a správy majetku. Jako interní auditor v Dopravním podniku hl. m. Prahy, a.s. jsem se věnoval ověřování řádného nastavení vnitřních řídicích a kontrolních systémů a v současné době se věnuji krizovému řízení. Mám za to, že zkušenosti ze všech těchto oblastí jsou dobře využitelné pro správu věcí veřejných v naší městské části.
Jsem registrovaným příznivcem Pirátů a zastupuji je v současné době v dozorčí radě Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s.
Vnitřně souzním se základními principy pirátského programu, kterými pro mě jsou zejména důraz na osobní svobodu a odpovědnost, maximální transparentnost a veřejná kontrola.
Se závazkem k neúčasti v soutěžích o koupi obecních bytů se ztotožňuji.
Přeji hezký den a Velikonoce vám všem.
Jakub Jiran

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Jiran za příspěvky (celkem 4):
Martin.Sterba, Michal.Novak, Martin.Stanek, Anna.Filinova
Uživatelský avatar
Karel.Ptacek
Příspěvky: 74
Registrován: 07 pro 2017, 00:22
Profese: projektový manažer
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 59 poděkování

Re: MF Praha 8 1/2022 - Primární volby do zastupitelstva MČ Praha 8

Příspěvek od Karel.Ptacek »

Děkuji @Martin.Sterba za nominaci a přijímám ji.

Odkaz na mou kandidátskou řeč zde: viewtopic.php?p=797703#p797703
Odkaz na profil zde: https://lide.pirati.cz/profil/2827/

Pro úplnost dodávám, že se budu řídit přijatým kodexem.

Krásné a pohodové Velikonoce

Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Ptacek za příspěvky (celkem 2):
Martin.Sterba, Anna.Filinova

Karel Ptáček | zastupitel MČ Praha 8
člen Komise Rady MČ Prahy 8 pro územní rozvoj
+420 775 185 581 | https://www.facebook.com/karel.ptacek.praha8 |
karel.ptacek@pirati.cz

Veronika.Siftova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 8
Registrován: 04 úno 2022, 16:03
Profese: úředník
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: MF Praha 8 1/2022 - Primární volby do zastupitelstva MČ Praha 8

Příspěvek od Veronika.Siftova »

Dobrý den, všem,
jsem původem z malého horského města jménem Trutnov. V Praze jsem vystudovala Vysokou školu finanční a správní se zaměřením na "Hospodářskou politiku a správu", obor Politický management bakalářské studium a Veřejnou správu v magisterském stupni. Mými koníčky jsou cestování, žila jsem půl roku v zahraničí, kde jsem procestovala Evropu a dostala se do Maroka, Latinské Ameriky. Kromě cestování miluju četbu knih, vzdělávání a hudbu. Sama jsem hrála 9 let na klavír, 10 let na zobcovou flétnu a 14 let na gramofony zejména elektronickou muziku. Po škole jsem nastoupila k soudnímu exekutorovi. Nyní pracuji jako ministerský rada na Ministerstvu vnitra, zabývám se primárně ekonomikou a vnitřním rozpočtem OSS. Z tohoto důvodu bych se ráda věnovala zejména hospodářské politice a správě, financím a rozpočtu v rámci územní municipality. Domnívám se, že efektivní, transparentní a průhledná veřejná správa je jedním ze základních milníků a priorit, na kterých je zapotřebí neustále systematicky pracovat. Momentálně jsem registrovaný příznivec Vaší strany, ale do budoucna bych měla zájem se angažovat aktivně, podílet se na chodu MS části Prahy 8, kde nyní také bydlím . Hodlám tak v rámci expertního týmu finance, pomoci zajistit vhodnější alokaci statků a služeb pro občany, v místě, kde chceme a potřebujeme společně tvořit a budovat naše životy.

Děkuji za nominaci na 10. místo kandidátní listiny, kterou tímto ráda s výzvou přijímám.
To, co uděláme dnes, ovlivní našeho života na dalších pár let,je tedy pouze na nás, jakým způsobem bude naše budoucnost vypadat.

Tímto souhlasím s plněním usnesení dle MF Praha 8 6/2021 - Závazek k neúčasti v soutěžích o koupi obecních bytů P8 pro zastupitele.

S pozdravem Vaše

Ing. Veronika Šiftová

Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Siftova za příspěvky (celkem 3):
Martin.Sterba, Anna.Filinova, Karel.Ptacek
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15006 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Praha 8 1/2022 - Primární volby do zastupitelstva MČ Praha 8

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Zdravím,

děkuji za nominaci na 12. místo a přijimám.

Můj profil naleznete: https://lide.pirati.cz/profil/2987/

Proč kandiduji: Rád bych podpořil kandidátku Pirátů na P8. Potřebujeme plynulejší předávání zkušeností z centrální exekutivy směrem ke komunálu. Též potřebujeme nějaké lidi v záloze :).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
Martin.Sterba

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Ondrej.Vojta
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 413
Registrován: 26 led 2017, 18:35
Profese: PR
Bydliště: Praha - Petrovice
Dal poděkování: 691 poděkování
Dostal poděkování: 1277 poděkování

Re: MF Praha 8 1/2022 - Primární volby do zastupitelstva MČ Praha 8

Příspěvek od Ondrej.Vojta »

Zde najdete odkaz na 1. kolo volby 7.-12. místa.

Hlasování bude zahájeno 18.4.2022 v 19:00 a skončí 20.2. v 19:00.
Hlasování probíhá po jednotlivých otázkách, kdy v každé lze hlasovat pro navrženého kandidáta na jednotlivé místo, nebo se zdržet prostřednictvím odevzdání prázdného lístku.

Konstatuji, že Petr Bísek nedodal kandidátskou řeč k nominaci na 13. místo KL, a jiný kandidát se nepřihlásil, proto bude pozice obsazena v další dovolbě.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Vojta za příspěvek:
Martin.Sterba

toho času 1. místopředseda KS Praha a zastupitel MČ Praha-Petrovice | Profil na lidé
tel.: +42O 736 726 061 | e-mail: ondrej.vojta@pirati.cz

Uživatelský avatar
Michal.Novak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 146
Registrován: 28 črc 2017, 00:25
Profese: business konzultant
Dal poděkování: 520 poděkování
Dostal poděkování: 326 poděkování

Re: MF Praha 8 1/2022 - Primární volby do zastupitelstva MČ Praha 8

Příspěvek od Michal.Novak »

Petr Bísek se omlouvá, nedaří se mu přihlásit na forum - problém s heslem. Řeší se to. Zatím vkládám jeho post, kterým přijímá nominaci na 13. místo naší kandidátní listiny, za něj:

PETR BÍSEK
V roce 1965 ilegálně emigroval s manželkou Věrou do USA, kde si v roce 1986 zřídil typografické studio. V letech 1990-2010 vydávali manželé Bískovi prestižní česko-slovenské Americké listy, nejčtenější periodikum ve Spojených státech. V roce 1998 dostal Petr Bísek od prezidenta Václava Havla Medaili za zásluhy 1. stupně, v roce 2010 Pamětní medaili předsedy Senátu ČR a spolu s manželkou Věrou v roce 2005 od ministra zahraničí cenu Gratias agit „za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí“.

Petr Bísek byl dlouhodobým činovníkem a prezidentem krajanské organizace Bohemian Citizens’ Benevolent Society of Astoria, NY, která provozuje českou školu a zahradní restauraci v New Yorku, tzv. Bohémku. Dosud je jedním z ředitelů washingtonské organizace American Friends of the Czech Republic.

Po návratu do Čech v roce 2014 se pátým rokem v MF Dnes ve sloupku Zpověď věnuje různým námětům z veřejného i soukromého života.

Je člen správní rady hudebního festivalu Americké jaro, dozorčí rady Střediska Diakonie Českobratrské církve evangelické a do roku 2019 byl trénerem veslařské mládeže nejdříve v USA, a nakonec v Praze.

Proč Piráti?
Přestože Petr Bísek praktikuje heslo „umění odejít“, tj. ve správný čas uvolnit prostor nové generaci, rozhodnul se v rámci svých možností pomoct nejen pasivně k dosažení nutných změn v naší
společnosti.

Petr Bísek
Ládví, 15. dubna 2022

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Novak za příspěvek:
Martin.Sterba

Michal

Uživatelský avatar
Ondrej.Vojta
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 413
Registrován: 26 led 2017, 18:35
Profese: PR
Bydliště: Praha - Petrovice
Dal poděkování: 691 poděkování
Dostal poděkování: 1277 poděkování

Re: MF Praha 8 1/2022 - Primární volby do zastupitelstva MČ Praha 8

Příspěvek od Ondrej.Vojta »

Ondrej.Vojta píše: 18 dub 2022, 18:20

Zde najdete odkaz na 1. kolo volby 7.-12. místa

Hlasování bude zahájeno 18.4.2022 v 19:00 a skončí 20.2. v 19:00.
Hlasování probíhá po jednotlivých otázkách, kdy v každé lze hlasovat pro navrženého kandidáta na jednotlivé místo, nebo se zdržet prostřednictvím odevzdání prázdného lístku.

Konstatuji, že Petr Bísek nedodal kandidátskou řeč k nominaci na 13. místo KL, a jiný kandidát se nepřihlásil, proto bude pozice obsazena v další dovolbě.

Byl jsem správně upozorněn na špatné nastavení hlasování, opakované hlasování najdete zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 0c69d/view

Hlasování bude zahájeno 19.4.2022 ve 14:00 a skončí 21.4. ve 14:00.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Vojta za příspěvek:
Martin.Sterba

toho času 1. místopředseda KS Praha a zastupitel MČ Praha-Petrovice | Profil na lidé
tel.: +42O 736 726 061 | e-mail: ondrej.vojta@pirati.cz

Uživatelský avatar
Ondrej.Vojta
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 413
Registrován: 26 led 2017, 18:35
Profese: PR
Bydliště: Praha - Petrovice
Dal poděkování: 691 poděkování
Dostal poděkování: 1277 poděkování

Re: MF Praha 8 1/2022 - Primární volby do zastupitelstva MČ Praha 8

Příspěvek od Ondrej.Vojta »

Výsledky 1. kola volby 7.-12. místa.

Hlasovalo 10 členů MS.

  • 7. místo - Iva Slávka získal 9 hlasů;
  • 8. místo - Jakub Jiran získal 10 hlasů;
  • 9. místo - Karel Ptáček získal 10 hlasů;
  • 10. místo - Veronika Šiftová získala 10 hlasů;
  • 11. místo - Karolína Gattermayerová získala 10 hlasů;
  • 12. místo - Ondřej Profant získal 8 hlasů.

Všichni kandidáti byli zvoleni v prvním kole, druhé se tedy pořádat nebude.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Vojta za příspěvek:
Martin.Sterba

toho času 1. místopředseda KS Praha a zastupitel MČ Praha-Petrovice | Profil na lidé
tel.: +42O 736 726 061 | e-mail: ondrej.vojta@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 8“