Nominace Michala Langera do Kontrolní komise

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Michala Langera do Kontrolní komise

PRO

63
64%

PROTI

28
29%

ZDRŽUJI SE

7
7%
 
Celkem hlasujících: 98 - Celkem hlasů: 98

Uživatelský avatar
Jaromir.Horky
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 998
Registrován: 09 led 2018, 17:20
Profese: Marketingový manažer
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1138 poděkování

Re: Nominace Michala Langera do Kontrolní komise

Příspěvek od Jaromir.Horky »

Dalibor.Zahora píše: 19 pro 2023, 08:15

Ahoj Michale,
jestli dobře koukám, jsi koordinátor krajského sdružení. Mám to chápat tak, že pokud by si byl zvolen do KK, tak pozici koordinátora opustíš?

Proč tak návodná otázka? Historicky byl koordinator a člen PO i člen KK, nevidím v tom tedy problém. Ale člověk je už zvyklý, že hledáš problémy tam, kde nejsou. Každopádně se těším na tvé odpovědi zde nebo je to pro tebe moc těžké?

Vojta Pikal moderuje:

Uživatel byl napomenut za osobní útok/argumentační faul.

Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 20 pro 2023, 22:52, celkem upraveno 1 x.
Důvod: moderace

Předseda KS OLK, Zastupitel Olomouckého kraje, vedoucího mediálního týmu OLK

Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle, je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 542
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1448 poděkování
Dostal poděkování: 1342 poděkování

Re: Nominace Michala Langera do Kontrolní komise

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Jaromir.Horky píše: 19 pro 2023, 09:50
Dalibor.Zahora píše: 19 pro 2023, 08:15

Ahoj Michale,
jestli dobře koukám, jsi koordinátor krajského sdružení. Mám to chápat tak, že pokud by si byl zvolen do KK, tak pozici koordinátora opustíš?

Proč tak návodná otázka? Historicky byl koordinator a člen PO i člen KK, nevidím v tom tedy problém. Ale člověk je už zvyklý, že hledáš problémy tam, kde nejsou. Každopádně se těším na tvé odpovědi zde nebo je to pro tebe moc těžké?

Daliborovy majetkové poměry nemají nic společného s otázkou, jestli koordinátor položí koordinování. Pro někoho může být důležité, že člen KK není dodavatel strany, i když toto omezení zatím v předpisech není. Otázka, jestli se kolega Langer vzdá nebo nevzdá koordinátora v případě zvolení, je tedy naprosto namístě.

Tento způsob komunikace (shoot the messenger) se mi zdá poněkud nešťastný. Nepoužívejme argumentační fauly. Dík.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrubes za příspěvky (celkem 6):
Lukas.Novy, Ivor.Kollar, Michaela.Nepejchalova, Vojtech.Pikal, Ivo.Vlasaty, Jiri.Koudelka
Uživatelský avatar
Michal.Langer
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 04 říj 2018, 13:46
Profese: student politického marketingu (FF UPOL)
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Langera do Kontrolní komise

Příspěvek od Michal.Langer »

Dalibor.Zahora píše: 19 pro 2023, 08:15

Ahoj Michale,
jestli dobře koukám, jsi koordinátor krajského sdružení. Mám to chápat tak, že pokud by si byl zvolen do KK, tak pozici koordinátora opustíš?

Ahoj Dalibore, pokud bych byl zvolen do KK pozici koordinátora neopustím. V první řadě bych považoval za velmi nezodpovědné a sobecké tuhle pozici opustit pár měsíců před volbami do EP a do kraje. To bych mému krajskému sdružení nemohl nikdy udělat. Zadruhé k tomu nevidím žádný důvod, jelikož si nejsem vědom, že by existoval předpis, který by souběh těchto dvou funkcí zakazoval a jak již psal @Jaromir.Horky v minulosti to už u některých takhle normálně fungovalo. Pokud by se řešilo něco, kde by hrozil nějaký můj potencionální střet zájmů, samozřejmě bych se z jednání sám vyloučil, to považuji z morálního hlediska za samozřejmost.

Uživatelský avatar
Michal.Langer
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 04 říj 2018, 13:46
Profese: student politického marketingu (FF UPOL)
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Langera do Kontrolní komise

Příspěvek od Michal.Langer »

Zdravím všechny Piráty a Pirátky,

od konce roku 2020 dělám koordinátora v Olomouckém kraji a v prosinci 2022 jsem se stal také členem strany, kterou ve volbách podporuji už od svých prvních voleb v roce 2017. Strana mě tak provází v podstatě celým mým dospělým životem a i přes pár přešlapů má pořád mou plnou důvěru. Přestože si myslím, že ve své koordinárské funkci jsem se vždy snažil dělat pro stranu vše, co bylo v mých silách, rád bych jí pomohl i svou dobrovolnickou aktivitou.

Pokud bych byl zvolen členem kontrolní komise, chtěl bych se zaměřit hlavně na následující oblasti:

Kontrola hospodaření: Jsem přesvědčen, že je důležité, aby strana hospodařila transparentně a efektivně. Ve volbách voličům slibujeme, že se zasadíme o transparentní a efektivní hospodaření státu a samospráv, takže musíme dělat všechno pro to, aby tak fungovala naše strana, jelikož i na sobě musíme ukazovat, že opravdu víme jak na to.

Předcházení korupci: Na billboardech a různých plakátech se pyšníme tím, že jsme "Jediná strana bez korupce". Je to fakt na který můžeme být náležitě hrdí a troufám si říct, že je to něco, na co slyší i lidé, kteří nás jinak v lásce úplně nemají. Proto bychom měli dělat všechno pro to, aby to tak zůstalo. Je podle mě důležité se řídit zásadami whistleblowingu a jako člen kontrolní komise bych se snažil působit tak, aby bylo všem jasné, že se na mě můžou s důvěrou obrátit, pokud mají byť sebemenší podezření na nekalé jednání.

Samozřejmě bych se věnoval také všem dalším povinnostem, které kontrolní komisi náleží, ale tyto dvě zmíněné oblasti považuji za naprosto zásadní, jelikož jakékoliv netransparentní financování či korupce mohou mít na stranu destruktivní dopad v očích veřejnosti, a tudíž znehodnocení veškerého úsilí a času, který naši volení zástupci i členové denně vynakládají pro to, aby se nám tady všem žilo zase o trochu lépe.

Děkuji za případnou podporu 8-)

PS: Omlouvám se, že mi to dodání řeči tak trvalo. Chtěl jsem se na to vrhnout během svátků, ale jak už to tak bývá, nabízely se příjemnější aktivity :lol:

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Langer za příspěvky (celkem 8):
Lukas.Novy, Jaromir.Horky, Vojtech.Nezval, David.Hosek, Petr.Lysek, Zdenek.Zak, Vaclav.Ranc, Zdenek.Hrib
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“