Podpora stávky

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Uživatelský avatar
Vit.Rous
Místní předsednictvo
Příspěvky: 74
Registrován: 13 kvě 2018, 13:22
Profese: projektant
Bydliště: K.Světlé 582, Dubí, 417 01
Dal poděkování: 266 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora stávky

Příspěvek od Vit.Rous »

Mikulas.Ferjencik píše: 26 lis 2023, 11:45

Já proti stávce nic nemám a nemám ani nic proti tomu, aby ji Piráti v Ústeckém kraji podpořili, jen mě překvapilo, že čtu na Facebooku Pirátů Ústeckého kraje, že stávku podporují, ale přitom jsem se nikde nemohl dopátrat toho, jak toto rozhodnutí vzniklo. Přiznám se, že prezentovat stanovisko s celostátním mediálním dosahem na základě rozhodnutí jednoho krajského zastupitele mi přišlo zvláštní. Myslím si, že mít k tomu usnesení odpovědného orgánu ať už pks nebo krajského zastupitelského klubu by bylo fajn, bylo by transparentně vidět, kdo o tom rozhodl.

Netuším, jestli se někde "na tvrdo" hlasuje každý facebookový post z pozice PKS nebo zastupitelským klubem, ale už jsem psal, že to bylo všeobecnou shodou. A to jednak v rámci volebního štábu a i v rámci PKS. Není to tedy rozhodně tak, jak se tu tady snažíš spinovat, že se jeden krajský zastupitel rozhodl a střelil to od boku. Naopak ten jeden krajský zastupitel přišel s tím, že se bude účastnit stávky a jestli to nějak nevadí a na základě toho vznikla vnitřní debata, že naopak tu stávku máme za legitmní a podporujeme jí.

Martin.Ulovec píše: 26 lis 2023, 12:01

Ahoj. Bylo by nicméně vhodné to, obzvlášť v takto citlivých věcech, konzultovat s příslušnými resortními týmy, i od toho tu koneckonců jsou. Za ÚSK tak nikdo neučinil. V opačném případě byste totiž měli poslední info o výsledcích koaličního jednání, kde se nakonec podařilo alespoň nějak rozumně vyřešit stabilizaci nepedagogických pozic, i zásah do rozpisu finančních prostředků na školy (PHmax) bude výrazně mírnější (a třeba pro školské asociace přijatelný). Nemluvě o dalších věcech, které se stávky týkají, ale nejsou zdaleka na pořadu dne: konkrétně třeba tak často zmiňovaná úprava ve financování asistentů pedagoga od roku 2025, ve které nicméně ještě vůbec nepadlo žádné politické rozhodnutí o tom, jak to bude vypadat. A další věci...A teda ještě na okraj: Nijak nerozporuji to, že jste podpořili stávku. V řadě věcí je ta stávka samozřejmě legitimní. Ale ta podpora se dá vyjádřit i tak, aniž by se to pak otočilo proti nám...

Tady jsem k tomu případně sepsal pár věcí.

Beru to jako legitimní připomínku a nijak nerozporujeme, že k nějaké dohodě již došlo (víme o tom). Nicméně tohle je čistě politické vyjádření ve smyslu upozornění na to, že vzdělávání a vše s tím související, by měla být opravdu ta priorita číslo 1. Stejně tak chápu tu výstražnou stávku v daném smyslu. Prostě je to zdvižený prst směrem ke vládě (a od nás i k našim zástupcům), že úspory jsou jedna věc, ale všechno má své meze. Možná je na čase, více ODS připomínat, že to v minulém období spolu s ANO a SPD fakt posrala a není možné tu jejich sekeru lepit na úkor takových věcí...

Uživatelský avatar
Adam.Wantulok
Místní předsednictvo
Příspěvky: 53
Registrován: 30 led 2019, 13:19
Profese: obchodní referent
Bydliště: Těrlicko
Dal poděkování: 269 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: Podpora stávky

Příspěvek od Adam.Wantulok »

Odborný pirátský komentář z MSK.
https://moravskoslezsky.pirati.cz/aktua ... aquUBkqe0E

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Wantulok za příspěvky (celkem 4):
Miloslava.Karfilatova, Eva.Novakova, Dalibor.Zahora, Jaroslav.Toman

Hejno mi dává křídla. Pokud můžu, malými krůčky měním svět k lepšímu.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“