KF ÚLK 8/2023 Primární volby na kandidátku do Krajského zastupitelstva 2024 - Volba lídra/lídryně

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Uživatelský avatar
Jan.Kranda
Místní předsednictvo
Příspěvky: 154
Registrován: 26 čer 2014, 20:14
Profese: učitel
Dal poděkování: 298 poděkování
Dostal poděkování: 131 poděkování

Re: KF ÚLK 8/2023 Primární volby na kandidátku do Krajského zastupitelstva 2024 - Volba lídra/lídryně

Příspěvek od Jan.Kranda »

Děkuji předsedajícímu (@Adam.Senk ) za upozornění a doručuji získanou podporu nominace @Vit.Rous .
Přikládám výsledek ankety
Obrázek
Anketa proběhla zde viewtopic.php?t=65458

Přílohy
Rous-nominace.jpg

Zastupitel Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Jan.Kranda
Místní předsednictvo
Příspěvky: 154
Registrován: 26 čer 2014, 20:14
Profese: učitel
Dal poděkování: 298 poděkování
Dostal poděkování: 131 poděkování

Re: KF ÚLK 8/2023 Primární volby na kandidátku do Krajského zastupitelstva 2024 - Volba lídra/lídryně

Příspěvek od Jan.Kranda »

Doručuji získanou podporu nominace @Jiri.Baudis
Přikládám výsledek ankety
Obrázek
Anketa proběhla zde viewtopic.php?t=65465

Přílohy
Baudis-nominace.jpg

Zastupitel Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Adam.Senk
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 295
Registrován: 14 led 2021, 10:44
Profese: Programátor
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 533 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 8/2023 Primární volby na kandidátku do Krajského zastupitelstva 2024 - Volba lídra/lídryně

Příspěvek od Adam.Senk »

Děkuji Honzovi za doručení obou podpor. @Vit.Rous tedy zařazuji do volby, u @Jiri.Baudis registruji dostatečnou podporu a do volby ho případně zařadím ve chvíli, kdy tuto nominaci přijme

Participace je klíč!
https://www.senkadam.cz/
senkadam[at]gmail.com, 606 310 239
https://lide.pirati.cz/person/2807/

Uživatelský avatar
Miloslava.Karfilatova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 355
Registrován: 13 črc 2018, 08:53
Profese: Personalistka
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 1074 poděkování
Dostal poděkování: 627 poděkování

Re: KF ÚLK 8/2023 Primární volby na kandidátku do Krajského zastupitelstva 2024 - Volba lídra/lídryně

Příspěvek od Miloslava.Karfilatova »

Adam.Senk píše: 19 říj 2023, 16:43
Miloslava.Karfilatova píše: 19 říj 2023, 16:22

Doručuji získanou podporu Jany Hladové.

Děkuji, registruji dostatečnou podporu. @Jana.Hladova bude do volby zařazena ve chvíli, kdy s touto kandidaturou vyjádří souhlas.

Ahoj, doručuji přijetí kandidatury od Jany Hladové zde

Míla Karfilátová
Místopředsedkyně PKS ULK * Místopředsedkyně MS Kadaň * členka KET Doprava a infrastruktura ULK

Uživatelský avatar
Adam.Senk
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 295
Registrován: 14 led 2021, 10:44
Profese: Programátor
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 533 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 8/2023 Primární volby na kandidátku do Krajského zastupitelstva 2024 - Volba lídra/lídryně

Příspěvek od Adam.Senk »

Miloslava.Karfilatova píše: 31 říj 2023, 08:33
Adam.Senk píše: 19 říj 2023, 16:43
Miloslava.Karfilatova píše: 19 říj 2023, 16:22

Doručuji získanou podporu Jany Hladové.

Děkuji, registruji dostatečnou podporu. @Jana.Hladova bude do volby zařazena ve chvíli, kdy s touto kandidaturou vyjádří souhlas.

Ahoj, doručuji přijetí kandidatury od Jany Hladové zde

Ahoj, registruji přijetí nominace jak ze strany @Jana.Hladova tak ze strany @Jiri.Baudis . Úvodní příspěvek je náležitě upraven. Děkuji všem

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Senk za příspěvek:
Miloslava.Karfilatova

Participace je klíč!
https://www.senkadam.cz/
senkadam[at]gmail.com, 606 310 239
https://lide.pirati.cz/person/2807/

anon1012
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 50
Registrován: 03 zář 2016, 22:31
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování

Re: KF ÚLK 8/2023 Primární volby na kandidátku do Krajského zastupitelstva 2024 - Volba lídra/lídryně

Příspěvek od anon1012 »

Se zaujetím jsem si dnes v SUPICi poslechl kandidáty na krajského lídra při grilování a rád se podělím, se svými postřehy.

Vítek přiznal, jako už v kandidátské řeči tady na fóru, že do volby lídra nejde s nadšením. Ze zkušenosti vím, že sázky na osobnosti, které se lídrem nestaly "z vlastního přesvědčení" a odhodláním obětovat tomu svou energii, pak v politické praxi končí tragicky - s potenciálem rozložit celý tým.

Jirka na můj dotaz, jak by Piráty pod svým vedením chtěl v kampani odlišit od ostatních stran, když dosud nedokázal domyslet důsledky toho, že bezdůvodně přijal mimořádné odměny naservírované krajskou koalicí a nevyvodil z toho politickou odpovědnost, jen kolovrátkově zopakoval svou sebeobhajobu frázemi o sypání si popele na hlavu. Všechno marný, sebereflexe nulová. Za mě měl tehdy odstoupit a umožnit Pirátům jít do dalších krajských voleb s neumazaným štítem.

Jana jako jediná deklarovala, že do voleb chce jít s nadšením a dát jim čas i energii a s tahem na branku. Z vlastní zkušenosti vím, že ten tah má a je skutečně autentická. Nevím, proč v kandidátské řeči ani na KF nezmínila, že má i zkušenost s výkonem vedoucí funkce ve veřejné správě.

Kdyby to bylo na mně, vybral bych si Janu. ;-)

Uživatelský avatar
Adam.Senk
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 295
Registrován: 14 led 2021, 10:44
Profese: Programátor
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 533 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 8/2023 Primární volby na kandidátku do Krajského zastupitelstva 2024 - Volba lídra/lídryně

Příspěvek od Adam.Senk »

Hlasování 1. kola volby lídra/lídryně začne v úterý v 20:00 ZDE.

Participace je klíč!
https://www.senkadam.cz/
senkadam[at]gmail.com, 606 310 239
https://lide.pirati.cz/person/2807/

Uživatelský avatar
Vit.Rous
Místní předsednictvo
Příspěvky: 74
Registrován: 13 kvě 2018, 13:22
Profese: projektant
Bydliště: K.Světlé 582, Dubí, 417 01
Dal poděkování: 266 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 8/2023 Primární volby na kandidátku do Krajského zastupitelstva 2024 - Volba lídra/lídryně

Příspěvek od Vit.Rous »

David_Palan píše: 05 lis 2023, 18:50

Se zaujetím jsem si dnes v SUPICi poslechl kandidáty na krajského lídra při grilování a rád se podělím, se svými postřehy.

Vítek přiznal, jako už v kandidátské řeči tady na fóru, že do volby lídra nejde s nadšením. Ze zkušenosti vím, že sázky na osobnosti, které se lídrem nestaly "z vlastního přesvědčení" a odhodláním obětovat tomu svou energii, pak v politické praxi končí tragicky - s potenciálem rozložit celý tým.

Jirka na můj dotaz, jak by Piráty pod svým vedením chtěl v kampani odlišit od ostatních stran, když dosud nedokázal domyslet důsledky toho, že bezdůvodně přijal mimořádné odměny naservírované krajskou koalicí a nevyvodil z toho politickou odpovědnost, jen kolovrátkově zopakoval svou sebeobhajobu frázemi o sypání si popele na hlavu. Všechno marný, sebereflexe nulová. Za mě měl tehdy odstoupit a umožnit Pirátům jít do dalších krajských voleb s neumazaným štítem.

Jana jako jediná deklarovala, že do voleb chce jít s nadšením a dát jim čas i energii a s tahem na branku. Z vlastní zkušenosti vím, že ten tah má a je skutečně autentická. Nevím, proč v kandidátské řeči ani na KF nezmínila, že má i zkušenost s výkonem vedoucí funkce ve veřejné správě.

Kdyby to bylo na mně, vybral bych si Janu. ;-)

Ahoj Davide,

už jsem si všiml, že rád pronášíš silné hodnotové soudy a stavíš se do role jakéhosi jediného spravedlivého. Já tohle nemusím, protože si sám uvědomuji, že nejsem nijak dokonalý a v životě jsem udělal řadu chyb, na které nejsem nijak pyšný. Já si cením poučení z chyb a toho, když se člověk dokáže omluvit a uvědomí si, že do budoucna je lepší věci dělat jinak. Jako předseda zastupitelského klubu plně stojím za svými kolegy a jejich důvěryhodností. Jirka ve své funkci, díky kontrolní činnosti a svému zájmu o věc (příkladně poplatky za účty u příspěvkovek), ušetřil kraji mnoho peněz. I když jsem osobně o mimořádnou odměnu nikdy nežádal, tak kdyby by bylo běžné, že by lidi dostávali odměny právě za to, že ušetří organizaci prostředky, tak bychom se třeba někam konečně posunuli. Jirka si za věc omluvil několikrát a politickou rovinu věci si uvědomil a přizpůsobil se tomu. Znám málo tak poctivých lidí jako je Jirka.

Je mi pak líto, že si neporozuměl mému sdělení, ale to je tedy moje chyba, že jsem se asi správně nevyjádřil (držím zásadu, že při nepochopení je vždy chyba na straně sdělovatele). Tak to zkusím napravit zde.
To, co jsem se snažil říct je vcelku prosté - moc dobře si uvědomuji, že být jednička znamená hodně práce a zodpovědnosti. A to nejen za sebe ale celou skupinu. Když mi kolegové zastupitelé vyjádřili důvěru, že bych se takové úlohy měl zhostit, tak jsem o tom musel dost přemýšlet. Protože pro mě to není primárně o (prvotním) nadšení, že budu mít jakousi funkci a budu někde na plakátech. Je to o zodpovědnosti. S tímto vědomím jsem to přijal.
A já jsem raději upřímný, než jednou říkat to, že pozici v kolektivním orgánu bych časově nezvládal a vzápětí se hlásit na jinou funkci, kde ta časová náročnost bude ve volebním roce ve skutečnosti o dost větší.. Ale jestli někomu přijde autentické rozmýšlet si vlastní sebenominaci (prostřednictvím jiné osoby), tak ok, to nikomu neberu. Já to holt mám jinak :D

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Rous za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Rysavy, Katerina.Stojanova, anon1012
anon1012
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 50
Registrován: 03 zář 2016, 22:31
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování

Re: KF ÚLK 8/2023 Primární volby na kandidátku do Krajského zastupitelstva 2024 - Volba lídra/lídryně

Příspěvek od anon1012 »

Vit.Rous píše: 07 lis 2023, 08:55

Ahoj Davide,

už jsem si všiml, že rád pronášíš silné hodnotové soudy a stavíš se do role jakéhosi jediného spravedlivého. Já tohle nemusím, protože si sám uvědomuji, že nejsem nijak dokonalý a v životě jsem udělal řadu chyb, na které nejsem nijak pyšný. Já si cením poučení z chyb a toho, když se člověk dokáže omluvit a uvědomí si, že do budoucna je lepší věci dělat jinak. Jako předseda zastupitelského klubu plně stojím za svými kolegy a jejich důvěryhodností. Jirka ve své funkci, díky kontrolní činnosti a svému zájmu o věc (příkladně poplatky za účty u příspěvkovek), ušetřil kraji mnoho peněz. I když jsem osobně o mimořádnou odměnu nikdy nežádal, tak kdyby by bylo běžné, že by lidi dostávali odměny právě za to, že ušetří organizaci prostředky, tak bychom se třeba někam konečně posunuli. Jirka si za věc omluvil několikrát a politickou rovinu věci si uvědomil a přizpůsobil se tomu. Znám málo tak poctivých lidí jako je Jirka.

Je mi pak líto, že si neporozuměl mému sdělení, ale to je tedy moje chyba, že jsem se asi správně nevyjádřil (držím zásadu, že při nepochopení je vždy chyba na straně sdělovatele). Tak to zkusím napravit zde.
To, co jsem se snažil říct je vcelku prosté - moc dobře si uvědomuji, že být jednička znamená hodně práce a zodpovědnosti. A to nejen za sebe ale celou skupinu. Když mi kolegové zastupitelé vyjádřili důvěru, že bych se takové úlohy měl zhostit, tak jsem o tom musel dost přemýšlet. Protože pro mě to není primárně o (prvotním) nadšení, že budu mít jakousi funkci a budu někde na plakátech. Je to o zodpovědnosti. S tímto vědomím jsem to přijal.
A já jsem raději upřímný, než jednou říkat to, že pozici v kolektivním orgánu bych časově nezvládal a vzápětí se hlásit na jinou funkci, kde ta časová náročnost bude ve volebním roce ve skutečnosti o dost větší.. Ale jestli někomu přijde autentické rozmýšlet si vlastní sebenominaci (prostřednictvím jiné osoby), tak ok, to nikomu neberu. Já to holt mám jinak :D

Díky, Vítku,
za rozptýlení pochyb o tvé motivaci. Z nominační řeči i tvého vystoupení jsem skutečně nabyl pocit, že to nejde z Tebe. Nepochybuji jinak ani o tvých schopnostech coby lídra a už vůbec ne o lidských kvalitách. Dáš-li tomu energii, budu Ti držet palce.

Neshodnu se ovšem v hodnocení té situace s odměnami. Je pro mne velkým zklamáním, že se na to vůbec někdo z Pirátského zastupitelského klubu nachytal. A bez ohledu na veškerou další Jirkou odvedenou práci a nasazení, to prostě nedokáži hodit za hlavu. Ano, omluvil se za to a rozdal ten čistý příjem na dobročinné účely, což jej výrazně odlišilo od zastupitelů koalice (např. náměstek hejtmana Jiří Řehák na Facebooku obhajoval čerpání této odměny coby normální odměnu za práci - prostě si nechal vyplatit 13. plat, což jej v mých očích doživotně zdiskreditovalo), ale vzniklou situaci zcela zhojit nemohlo. Vyjadřuji se k tomu opakovaně, neb je to pro mne principálně důležitá otázka. Nechci za dané situace být s Jirkou společně ani na kandidátní listině, ani členem sdružení, které si jej zvolilo do předsednictva.

Uživatelský avatar
Adam.Senk
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 295
Registrován: 14 led 2021, 10:44
Profese: Programátor
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 533 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 8/2023 Primární volby na kandidátku do Krajského zastupitelstva 2024 - Volba lídra/lídryně

Příspěvek od Adam.Senk »

Byly zveřejněny výsledky hlasování 1. kola volby lídra/yně.

Hlasovalo celkem 32 voličů/ek, pro postup do druhého kola bylo třeba získat 17 hlasů.

Výsledky hlasování jsou následující:

Vít Rous 23 hlasů
Jiří Baudis 21 hlasů
Jana Hladová 15 hlasů

Do druhého kola teda postupují Vít Rous a Jiří Baudis. Hlasování druhého kola začne dnes ve 21:00.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Senk za příspěvky (celkem 3):
Vladimir.Vlach, Jiri.Baudis, Miloslava.Karfilatova

Participace je klíč!
https://www.senkadam.cz/
senkadam[at]gmail.com, 606 310 239
https://lide.pirati.cz/person/2807/

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“