MFP3/4 Povolební strategie komunální volby 2022

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 3

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: MFP3/4 Povolební strategie komunální volby 2022

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Frantisek.Dosedel píše: 18 zář 2022, 13:30

Nutnost neplyne, kdybychom neměli vlastní konkrétní povolební strategii, uplatní se tato: https://wiki.pirati.cz/program/volebni/ ... _strategie.

Děkuju za vysvětlení. Když běží doma na rozmyšlenou, tak už asi nemám diskutovat, tak nic nedodávám :-)

Uživatelský avatar
Simona.Mikusova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 295
Registrován: 29 dub 2017, 10:38
Dal poděkování: 1070 poděkování
Dostal poděkování: 439 poděkování

Re: MFP3/4 Povolební strategie komunální volby 2022

Příspěvek od Simona.Mikusova »

Jeste - Patrioti jsou extremisti, od kdy? Mikulas s Gabcou? Ty bych zrovna nechala, tam sice nesoublasim s leccims, ale davat je na roven spd a kscm - to nevim. Pls @Frantisek.Dosedel

Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 834
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1361 poděkování
Dostal poděkování: 1118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MFP3/4 Povolební strategie komunální volby 2022

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Simona.Bartova píše: 18 zář 2022, 14:03

Jeste - Patrioti jsou extremisti, od kdy? Mikulas s Gabcou? Ty bych zrovna nechala, tam sice nesoublasim s leccims, ale davat je na roven spd a kscm - to nevim. Pls @Frantisek.Dosedel

Tam se jedná o trochu reciproční věc - dle vzájemné komunikace není zájem z jejich strany a jejich cíle jsou v přímém rozporu s pirátským programem mimo jiné v dopravě, bydlení, legalizaci, privatizaci, bezpečnosti... :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Dosedel za příspěvek:
Michal.Gill

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: MFP3/4 Povolební strategie komunální volby 2022

Příspěvek od Josef.Ulehla »

No, tak když se tady diskutuje, tak se taky přidám :-) Potřebuju si ujasnit, že obě znění vylučují:

  1. Komunistická str.Čech a Moravy - spolupráci vylučujeme.

  2. PATRIOTI PRO PRAHU 3 - spolupráci vylučujeme.

  3. PRAHA BEZ CHAOSU - spolupráci vylučujeme.

  4. Trikolora a hnutí SPD pro P3 - spolupráci vylučujeme.

A že varianta Povolební strategie 2022 - 1.pdf navíc vylučuje:

     e. Koalice pro P3 ODS,KDU-ČSL - spolupráci vylučujeme.

Pochopil jsem to správně?

 
A dále:

a až d považujeme za extrémisty?

Asi teda budu hlasovat pro ukončení jednání bez přijetí usnesení.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
Simona.Mikusova
Uživatelský avatar
Simona.Mikusova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 295
Registrován: 29 dub 2017, 10:38
Dal poděkování: 1070 poděkování
Dostal poděkování: 439 poděkování

Re: MFP3/4 Povolební strategie komunální volby 2022

Příspěvek od Simona.Mikusova »

Ujasneme si v MS, kdo jsou extremiste - spd, kscm urcite ano. Ostatni nepovazuji za extremisty, cili bych je neodepisovala rovnou. V leccems se cile shoduji, v leccems vubec a vzdy je to otazka diskuze. Oznacit M. Mikulase a spol. za extremisty asi nelze, klasicke strany, se kterymi spolupraci nevylucujeme, maji mnohdy podobne nazory.

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: MFP3/4 Povolební strategie komunální volby 2022

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Hm... Já jsem z toho nějaký zmatený... Připadá mi, že to řešíme dost na poslední chvíli a že to je docela závažný dokument... Není mi moc jasné, jestli tohle je jednání místního fóra (jsme v podfóru Interní diskuse)... Není mi moc jasné, na základě čeho bylo jednání svoláno... Není mi moc jasné, kdo je předkladatelem návrhu... Není mi moc jasné, kdo je hlavní oponent... Není mi moc jasné, kde je úvodní slovo předkladatele... Není mi moc jasné, kdy budou závěrečná slova předkladatele a hlavního oponenta... No, prostě jsem zmatený. Navrhuju, abychom to tady ukončili bez přijetí usnesení a zůstali u https://wiki.pirati.cz/program/volebni/vseobecna_strategie.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
Simona.Mikusova
Uživatelský avatar
Simona.Mikusova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 295
Registrován: 29 dub 2017, 10:38
Dal poděkování: 1070 poděkování
Dostal poděkování: 439 poděkování

Re: MFP3/4 Povolební strategie komunální volby 2022

Příspěvek od Simona.Mikusova »

Chápu post @Josef.Ulehla jako procedurální připomínku? Za sebe souhlasím, tyto formality by chyběly a za sebe to nepovažuju věcně projednané.

Navrhuji stejně jako v r. 2018 (skautská klubovna, kdo si pamatujete) svolat opět schůzi celého MS těsně po volbách, probrat výsledky, možnosti a odsouhlasit domluvený postup. Co na to @Frantisek.Dosedel a Josef po formální stránce?

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: MFP3/4 Povolební strategie komunální volby 2022

Příspěvek od Josef.Ulehla »

No, já se necítím být odborníkem na formální stránku, ale řekl bych, že u místního sdružení, které má 30 členů, a mnozí se moc nezapojují, není nic proti ničemu svolat hned po volbách společné (fyzické) zasedání:

  • klubu zvolených zástupců

  • předsednictva místního sdružení

  • místního fóra

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvky (celkem 2):
Simona.Mikusova, Margita.Brychtova
Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 834
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1361 poděkování
Dostal poděkování: 1118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MFP3/4 Povolební strategie komunální volby 2022

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Dovoluji si doplnit, že předkládám dle pověření PMSP3, stejně, jako tomu bylo před 4 lety při minulých komunálních volbách (kde toto také nebylo explicitně řečeno), každopádně ukončení bez přijetí usnesení bude samozřejmě jednou z možností (pokud se ani pro jednu variantu nevysloví nadpoloviční většina hlasujících), tímto návrh na ukončení jednání bez přijetí usnesení považuji za vypořádaný. Pokud si přejete vznést formální námitku, nebo jiný návrh postupu, tak požádám, aby zazněla do 19:9.2022 12:00, pak zahájím hlasování (dvoukolové).
Návrh povolební strategie je od 18 srpna 2022 k dispozici ke komentování, kdo chtěl, ten se zapojil ( https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... ar/1425699 ).
Fyzická/online schůze samozřejmě bude ihned po volbách - v neděli se sejde zastupitelský klub, zvolí si předsednictvo a vyjednávací tým, toto bude následně předloženo MS, a to pravděpodobně v úterý 27.9.2022 večer.

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Uživatelský avatar
Simona.Mikusova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 295
Registrován: 29 dub 2017, 10:38
Dal poděkování: 1070 poděkování
Dostal poděkování: 439 poděkování

Re: MFP3/4 Povolební strategie komunální volby 2022

Příspěvek od Simona.Mikusova »

Vidim jako nutné do budoucna pracovat vic na informačních kanálech, protože si myslím, že pokud bychom chteli pouzivat zulip i formalne, meli by o tom lidi vic vedet. Obavam se, ze toto nikdo moc necetl, visi to od 28.8. a nikde jinde se to s MS neprobiralo ani predtim, ani potom. Z tohoto důvodu prosim o zmenu - jde mi konkretne o explicitni vyjmenovani pripadnych koalicnich partneru, vyjma spd, trikolory, kscm bych nechala jednani otevrena všem stranám. (Osobně bych nešla do koalice např. s ANO, někdo jiný např. s ODS, ale víme, že na mnoha místech spolupráce funguje dobře - např. P12, toto vše je právě k diskusi).

Dále bych svolala ráda schůzku ZK a MS, stejně jako minule, hned po volbách, dříve než v úterý. ZK se může sejít předtím, ale schůzku navrhuju dřív.

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 3“