PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Moderátoři: PKS Vysočina, PMS Jihlavsko

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4179 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od Eva.Novakova »

Ahoj všem! Jsem ráda, že se nám to tu začalo rozjíždět, tak se připojuju se svou kandidátskou řečí OFFTOPIC(a profilem).

Rozhodla jsem se ucházet o 2. - 9. místo, ideálně se vidím třeba na trojce nebo na čtyřce. Je tu řada skvělých kandidátů a kandidátek, které si umím představit na předních pozicích. Myslím, že dokážeme vytvořit skvělý tým, který bude v zastupitelstvu velmi dobře fungovat, ať už budeme v opozici či koalici, v uvolněných či neuvolněných pozicích. A to je pro mě důležitější než konkrétní pořadí. Je to skvělý mix zkušených lidí i nové energie a je to přesně to, co mi dává naději, že se projektu PiFo opravdu podařilo dosáhnout cíle, který jsme si při jeho zakládání vytyčili. Tím bylo vytvoření platformy liberálně a progresivně smýšlejících a aktivních lidí, která bude hrát v jihlavské politice nezastupitelnou a jedinečnou roli - důležitou nejen z hlediska pokračování nastartované práce, ale i dlouhodobě udržitelnou.

Naše fungování v jihlavském zastupitelstvu nebylo vždy jednoduché (což ostatně platí i pro celou koalici). Ze začátku jsme byli za Piráty dva neuvolnění koaliční zastupitelé, letos jsem zůstala sama. Myslím, že na neuvolněnou zastupitelku jsem byla poměrně aktivní, snažila se účastnit všech koaličních jednání a seminářů pro zastupitele, aktivně působila ve třech komisích (majetkové, sociální a komisi pro bezpečnost a prevenci kriminality), informovala členskou základnu a čile komunikovala s naším mediálním odborem i veřejností.

Od začátku volebního období jsem se zapojovala do práce na několika projektech - kromě Housing First a dalších aktivit v oblasti bydlení to bylo například hledání názvu pro plánované revitalizované náměstí před Dělnickým domem (ať žije Alma!). Skvělou spolupráci jsem navázala nejen s Danem jako uvolněným radním, ale i několika odbory. Samozřejmě není na místě si tu přivlastňovat úspěchy celé koalice, nicméně je pravdou, že leckdy opravdu záleželo na každém hlasu, pečlivé přípravě a trpělivém vyjednávání. Bez zapojení každého jednoho zastupitele a každé jedné zastupitelky by to nešlo.

Během těch čtyř let jsem si uvědomila i to, že v zastupitelstvu nemůžu fungovat jako samostatná jednotka bez napojení na stranu, vnitrostranickou politiku a širší tým. Že je důležité členy, členky a RegP informovat, podporovat a pomáhat jim se rozvíjet. Stejně tak je klíčové mít se o koho opřít a říct si o pomoc, ať už jde o expertní znalosti nebo třeba morální podporu nebo prostě obyčejnou diskusi nad složitým problémem. Ať už se děje cokoliv, nejdůležitější je nebýt v tom sám. PiFo má potenciál přesně takhle fungovat.

V podobném duchu bych ráda pokračovala. Jsem hrdá na to, co se novému vedení podařilo nastartovat (a dotáhnout), změna je v Jihlavě cítit doslova na každém kroku. Teď bude důležité držet kurz a postupně ty věci doladit.

PiFu zdar!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvky (celkem 5):
Tomas.Bouda, Vit.Zacek, Tomas.Ryska, Michaela.Vodova, Daniel.Skarka

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4179 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od Eva.Novakova »

Michaela.Vodova píše: 11 dub 2022, 21:11

Popiš prosím svůj styl komunikace s někým, kdo má opačný názor než ty, a tvé hodnoty, které se s tím pojí.

Asi hodně záleží na tom, o jaké téma se jedná, o jakou jde situaci, jak blízký mi ten druhý člověk je (jaký spolu máme vztah) a jak jsem do sporu osobně zainteresovaná. Pokud vím, že jsem v něčem informovanější, zkušenější nebo vzdělanější než oponent, mívám tendenci vysvětlovat. Někdy možná až moc, ale snažím se vnímat i to, co říkají jiní účastníci debaty a reagovat na to. V politice jsem se naučila, že někdy je lepší neříkat nic, ale ne vždy se mi to daří 🙂 Ne vždy se mi také daří dávat druhým tolik prostoru, kolik by bylo třeba. Některé diskuse, které se mi zdají bezvýchodné, i u mě vedou k frustraci a někdy i k ostřejším reakcím, než bych chtěla. Vždy se snažím argumentovat věcně, bez osobních útoků a nesměřovat celý spor až k hádce. Někdy se stane, že to skončí neporozuměním, ale když debata dává smysl, je někdy super se i neshodnout.

Michaela.Vodova píše: 11 dub 2022, 21:11

Od čelních kandidátů se očekává aktivní role v kampani. Je něco, čeho se v kampani obáváš, případně něco, o čem víš, že budeš potřebovat pomoc od týmu?

Trochu se obávám toho, že si na sebe naložíme příliš velká očekávání a necháme se převálcovat negativními reakcemi okolí. Na druhou stranu ale vidím, že s těmi riziky už teď pracujeme a věřím, že s dobou externí podporou (a pevnými základy, které jsme vypracovali) je zvládneme. Jsem ráda, že máme otevřené prostředí, ve kterém je možné o těch obavách mluvit. To vnímám jako dobrý start.

Michaela.Vodova píše: 11 dub 2022, 21:11

Jak si představuješ svou roli během kampaně a po volbách (popiš dle svých očekávání - př. výhra drtivě, výhra napůl - řešení koalice, v ZM jako opozice, nedostatek hlasů ... apod.)?

Jsem asi připravená hrát takovou roli, která bude třeba. Víc mi sedí spolupráce než vedení, raději mám různorodé úkoly než třeba jeden velký, na který bych byla sama. Budu samozřejmě usilovat o co nejlepší výsledek voleb, dopředu jsem ale nachystaná na všechny varianty povolebního uspořádání.

Michaela.Vodova píše: 11 dub 2022, 21:11

Jaké pirátské hodnoty tě zaujaly a k Pirátům přivedly (pokud nejsi člen/ka -) co tě na Pirátech poprvé zaujalo), a jakým způsobem je budeš prezentovat veřejnosti během kampaně?

Po pravdě jsem možná na začátku některé hodnoty vnímala přes růžové brýle, dnes bych je viděla jinak. Tedy přesněji hodnoty zůstávají, jen si nejsem jistá tím, jak je dokážeme naplňovat. Ale i to je důležité zjištění. Tou klíčovou hodnotou, která mě zaujala napoprvé, byla asi nehierarcká struktura. Ta myšlenka, že autorita nevyplývá z funkce, ale z přirozené rovnosti a aktivity. Líbilo se mi, jak bylo tenkrát i na Vysočině prostředí nastaveno tak, že se v něm každý mohl cítit vítaný a realizovat se v tom, co ho bavilo, podle svých kapacit a svým tempem. Že nezáleželo jen na tom, co daný jedinec může přinést Pirátům, ale i jak mu Piráti mohou pomoci v jeho osobním rozvoji (a že je pak dobré dát zase něco zpět).

Michaela.Vodova píše: 11 dub 2022, 21:11

Jaký je tvůj osobní cíl v zastupitelstvu během dalšího volebního období, co budeš prosazovat? Čím konkrétně prospěješ ty, a ne nikdo jiný, a proč to nemůže být nikdo jiný? 🙂

Může to být někdo jiný, to je na tom to nejlepší! 🙂 Jinak přináším asi nějakou unikátní zkušenost, kterou určitě budu chtít zužitkovat ve prospěch celého klubu. Prosazovat bych dál chtěla měkké projekty ve vzdělávání, bezpečnosti a prevenci kriminality, podporu sociálních služeb a různé druhy spolupráce napříč gescemi. Klíčovým tématem je pro mě dostupnost bydlení, hospodaření s bytovým fondem a předcházení sociálnímu vyloučení. V těchto oblastech mám politické i pracovní zkušenosti.

Michaela.Vodova píše: 11 dub 2022, 21:11

Jak odpočíváš?

Dřív jsem běhala, plavala, jezdila na kole, dělala akrobacii na šálách a bike pólo. Teď mi zbyly seriály, vaření pro lidi bez domova a nicnedělání/spánek. Na víc se často nezmůžu, ale doufám, že alespoň k běhání se vrátím, už to potřebuju 🙂

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Bouda, Michaela.Vodova, Daniel.Skarka

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Tomas.Bouda
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 237
Registrován: 23 říj 2017, 20:37
Profese: Projektový vedoucí
Dal poděkování: 486 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od Tomas.Bouda »

Ahoj a děkuju za nominaci, kterou přijímám od 5. místa.

Rád bych ještě využil prostoru a nominoval @mirka.berkova a také @matous.brozek a to na 5. až 9. místo.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Bouda za příspěvky (celkem 4):
Eva.Novakova, libor.dusek, Michaela.Vodova, Daniel.Skarka
Uživatelský avatar
libor.dusek
Příznivec Pirátů – Vysočina
Příspěvky: 36
Registrován: 12 kvě 2020, 00:41
Profese: ekonom
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od libor.dusek »

Děkuju Karolíně @karkoub za nominaci, kterou přijímám. Rád bych usiloval o 5. až 9. místo. Řeč brzy dodám ....

Tito uživatelé poděkovali autorovi libor.dusek za příspěvky (celkem 4):
Eva.Novakova, Tomas.Bouda, Michaela.Vodova, Daniel.Skarka

Člen RT Finance a Spravedlnost. Člen správní rady Institutu PÍ.
Medailonek. Osobní web www.libordusek.eu.

Uživatelský avatar
MartaKozdas
Příznivec Pirátů – Vysočina
Příspěvky: 13
Registrován: 26 kvě 2018, 09:41
Profese: Odborná poradkyně pro edukaci
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 58 poděkování

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od MartaKozdas »

Děkuji za nominaci, které si nesmírně vážím :)
Přijímám ji na všechny uvedené pozice.

Tito uživatelé poděkovali autorovi MartaKozdas za příspěvky (celkem 4):
Eva.Novakova, Tomas.Bouda, Michaela.Vodova, Daniel.Skarka
Uživatelský avatar
Vit.Zacek
Republikový výbor
Příspěvky: 505
Registrován: 17 kvě 2018, 00:37
Profese: student ekonomie
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 938 poděkování
Dostal poděkování: 646 poděkování

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od Vit.Zacek »

Ahoj, děkuji za nominaci a přihlašuju se na všechna místa obsazovaná v tomto jednání.

Účast v projektu PiFo vnímám jako pokračování mého pirátského působení. Po dlouhém zvažování jsme se jako Piráti dohodli, že v příštích volbách spojíme síly s Fórem Jihlava. Tyto dva subjekty budou patrně v Jihlavě jedinou, minimálně nejvýraznější, volební stranou razící, progresivní a sociálně liberální politiku v letošních komunálních volbách. Právě toto jsou pro mě skutečné hodnoty, které si zaslouží být prosazovány nejen na celostátní úrovni, ale i na té nejnižší – komunální. Tyto hodnoty se například mohou zhmotnit v podobě podpory sociálního bydlení, které naše současná koalice dokázala vytáhnout na výrazně vyšší úroveň.

Už před válkou na Ukrajině čelila Jihlava mnoha výzvám, především změně klimatu. Mitigační a adaptační opatření se stala nezbytnou součástí městských strategií. Tímto volebním období to určitě neskončí, a naopak bude nutné být ještě důslednější. V rámci Jihlavy bych chtěl i větší rozvoj cyklistických tras uvnitř města tak, aby tu nebyly jen cyklostezky na výlety, ale i na dojíždění do práce nebo do místa občanské vybavenosti. Krok sdílených kol je krokem správným směrem, ale infrastrukturu to nahradit nemůže.

Rád bych znovuobnovil úvahy o participativním rozpočtu. Ač má Jihlava, kvůli zimnímu stadionu hluboko do kapsy, tak by paro mohl být důležitým prvkem zapojení veřejnosti do rozhodování. I kdyby se paro nakonec nerealizoval, tak by myšlenka občanské participace nemusela zcela zaniknout. Jako důležitý prvek participace vnímám veřejná projednání různých městských projektů i koncepčních dokumentů, protože zapojením veřejnosti do tvorby se lépe odhalí potřeby obyvatel.

Svou účastí bych chtěl především podpořit kandidátku. Můj osobní cíl je neuvolněný zastupitel. Nemám zájem o uvolněné pozice, ani o radního. Důvodem, který zde pro transparentnost uvedu, je mimo jiné to, že na podzim možná pojedu na studijní pobyt do Dánska. Nicméně na zasedání zastupitelstva bych vždy přijel zpět.

Díky za podporu. A očekávám další otázky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Zacek za příspěvky (celkem 7):
Tomas.Ryska, Eva.Novakova, Tomas.Bouda, Michaela.Vodova, libor.dusek, Hanka.Kasparikova, Daniel.Skarka
Uživatelský avatar
Vit.Zacek
Republikový výbor
Příspěvky: 505
Registrován: 17 kvě 2018, 00:37
Profese: student ekonomie
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 938 poděkování
Dostal poděkování: 646 poděkování

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od Vit.Zacek »

Popiš prosím svůj styl komunikace s někým, kdo má opačný názor než ty, a tvé hodnoty, které se s tím pojí.

S tím, že někdo má jiný názor a jiné hodnoty, než já jsem v pohodě. Záleží na situaci, jestli je mým úkolem daného člověka o něčem přesvědčit nebo ne. Pokud nejsem v debatě nijak zainteresován, tak nemám potřebu protistraně vyvracet názory, které dle mého nejsou v souladu s fakty. V případě, že je takovýto názorový střet nevyhnutelný, tak zásadně spoléhám na argumenty podložené fakty. Na druhou stranu moc nedokážu vyhodnocovat emoce projevované protistranou, takže v tom je riziko nedorozumění s „Fky“.

Od čelních kandidátů se očekává aktivní role v kampani. Je něco, čeho se v kampani obáváš, případně něco, o čem víš, že budeš potřebovat pomoc od týmu?

Kontaktní kampaně mě stresují.

Jak si představuješ svou roli během kampaně a po volbách (popiš dle svých očekávání - př. výhra drtivě, výhra napůl - řešení koalice, v ZM jako opozice, nedostatek hlasů ... apod.)?

V každém případě svoji roli vidím v pozici řadového zastupitele. V případě drtivého vítězství bychom měli skládání koalice daleko jednodušší a také bychom měli post primátorky. Při takovém vývoji bychom měli volné ruce k prosazení našeho program. To by od zastupitelů vyžadovalo, aby zásobovali zastupitelstvo a radu dalšími nápady.

Napůl si myslím je scénář, ke kterému reálně míříme. Zatím není jasné, zda i zde budeme mít primátorku, ale lze snad počítat s tím, že se demokratickým stranám podaří poskládat většinu. Při takovém vývoje by bylo důležité mít své téma, kterému se bude daný zastupitel věnovat.

Úkolem opozice je kontrolovat vládnoucí většinu a přicházet se svými návrhy na zlepšení. Toho bych se držel a v případě, že bychom neposkládali většinu, tak bych se snažil být pečlivou a konstruktivní opozicí.

Jaké pirátské hodnoty tě zaujaly a k Pirátům přivedly (pokud nejsi člen/ka -) co tě na Pirátech poprvé zaujalo), a jakým způsobem je budeš prezentovat veřejnosti během kampaně?

Je to především transparentní fungování, co odlišuje Piráty od zbytku stran. Během poslední kampaně se to sice stalo předmětem diskuzí, zda je to dobrý nápad být takto otevřený, ale myslím si, že bychom bez toho už nebyli skuteční Piráti. Dalším aspektem, který nás odlišuje, je digitalizace stranických procesů, která umožňuje celostranickou diskuzi napříč všemi skupinami ve straně.
Najevo je budu dávat především důrazem na transparenci i během komunální kampaně. Záležitosti komunálního významu v tématech, kde jsou pirátské hodnoty jasně vykrystalizované by se měli projevit v našem programu, který budeme prezentovat veřejnosti.

Jaký je tvůj osobní cíl v zastupitelstvu během dalšího volebního období, co budeš prosazovat? Čím konkrétně prospěješ ty, a ne nikdo jiný, a proč to nemůže být nikdo jiný? 🙂

Už jsem uvedl v kandidátské řeči, že chci mimo jiné usilovat o lepší participaci občanů, možná právě participativním rozpočtem. Někdo jiný to být samozřejmě může, není mezi námi nikdo nepostradatelný.

Jak odpočíváš?

Většinou sleduji produkci streamovacích platforem nebo se věnuji počítačovým hrám. Když se mi podaří něco přečíst, beru to jako bonus. Z aktivit, které vyžadují pohyb mám rád jízdu na kole a turististiku.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Zacek za příspěvky (celkem 5):
Tomas.Ryska, Tomas.Bouda, Eva.Novakova, Michaela.Vodova, Daniel.Skarka
Uživatelský avatar
libor.dusek
Příznivec Pirátů – Vysočina
Příspěvky: 36
Registrován: 12 kvě 2020, 00:41
Profese: ekonom
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od libor.dusek »

Ahoj, díky ještě jednou za nominaci, které si vážím. Zde je moje nominační řeč pro 5.-9. místo. Profil: OFFTOPIChttps://lide.pirati.cz/profil/2473/

Mám radost ze svěžího kursu, který Jihlava po volbách 2018 nabrala, moc bych rád, kdyby se posílil nebo aspoň udržel. PiFo tento kurs reprezentuje nejlépe, jsme jasně „městská liberální“ formace, rád svou troškou přispěju.

Co nabízím? Pokud jde o znalosti a dovednosti, tak ekonomickou erudici, schopnost vážit přínosy a náklady, schopnost vidět strategicky, dlouhodobě, klást si otázky, které si třeba jiní nekladou. Mám i zkušenosti z komunální politiky, 8 let jsem byl členem finančního výboru města Říčany (rozpočet cca 500 milionů).

Pokud jde o program, silně vnímám, že Jihlava balancuje na hraně. V něčem působí, že je nakopnutá k růstu, v něčem působí, že sklouzává do stagnace. Takže hodlám akcentovat strategické kroky podporující ten první scénář. Pár bodů:

  • Vzdělání: Jihlava musí chtít mít co nejlepší školy. Stanovení cílů co do kvality vzdělání, systém evaluace a motivace ředitelů OFFTOPIC(zrovna včera vyšla doporučená metodika: https://www.edu.cz/methodology/metodick ... -reditelu/), otevřená výběrová řízení, systém měření studijních výsledků.

  • Pozvednutí centra, aby bylo výkladní skříní a dobrou adresou, která bude lákat rezidenty i turisty. Jakmile to se chytne, začnou se nabalovat pozitivní efekty (rozvoj obchodů, více pěší dopravy, atd.). Prakticky bych prosazoval (výrazně) větší koncentraci investic do centra – projekt revitalizace náměstí, rekonstrukce bytů, nová výstavba.

  • Developerská společnost zajišťující výstavbu bytů na městských pozemcích, financovanou vhodnou parcelizací části pozemků pro soukromou výstavbu, to vše dle jasného regulačního plánu. Symbióza veřejného a soukromého sektoru a návrat k tradiční městské zástavbě.

  • Koncept města krátkých vzdáleností.

  • Tolerantní, inkluzivní město pro všechny. Každý ať se v Jihlavě cítí vítán a přijímán, ať má nagelované vlasy či dredy, ať je rodák nebo přišel z Úsobí, Ústí, Ukrajiny či Utrechtu.

Pokud jde o povolební funkce, jsem s to být zastupitel, v případě nezvolení člen finančního výboru. A v každé z těchto rolí si vzít na mušku konkrétní projekt, ideálně když se zavádí nějaký systém. (Např. v Říčanech jsem takto řešil zavedení úsekového měření rychlosti a systém motivačních bonusů pro nové učitele.)

Piráti mě zaujali svým působením ve Sněmovně a na magistrátech po volbách 2017 a 2018. Tím, jak vyzráli ve středovou liberální stranu, přinášejí věcná řešení a mají reformní drive řešit problémy. Tím, jak mají nezkorumpovanost a transparentnost v genech. Tím, že na rozdíl od jiných stran mají zájem o evidence-based policy, mé profesní krédo.

Hlavní náplní mého angažmá u Pirátské strany jsou RT Finance a Spravedlnost, tj. celostátní politika. Čímž také přiznávám – ostatně jsem to říkal při vzniku PiFo – že jihlavským záležitostem můžu dát jen menší část svého veřejného působení. Více v tvorbě a realizaci programu, v kampani spíš příležitostnou výpomoc, spíš online (či nějaký článek v tisku?)

Motivace? Prostě chcu pomoct. Jsem v trochu nestandardní roli expata, který se od Jihlavy nikdy neodpojil, vždy jsem místní dění sledoval, vždycky jsem chtěl aspoň něco Jihlavě dát. V praxi to vyústilo v mé členství v Akademické radě VŠPJ (od 2007), práci v rozvojovém projektu VŠPJ v letech 2012-2014, loni jsem rád přijal pozvání účastnit se příprav strategického plánu města. Zapojení do PiFo a do voleb beru jako další logický krok.

PS. V textu reaguju i na body, na které se ptala Míša, byť to není ve ve striktní struktuře "otázka-odpověď".

Tito uživatelé poděkovali autorovi libor.dusek za příspěvky (celkem 6):
Vit.Zacek, Eva.Novakova, Tomas.Ryska, Tomas.Bouda, Michaela.Vodova, Daniel.Skarka

Člen RT Finance a Spravedlnost. Člen správní rady Institutu PÍ.
Medailonek. Osobní web www.libordusek.eu.

Uživatelský avatar
Daniel.Skarka
Místní předsednictvo
Příspěvky: 35
Registrován: 17 bře 2017, 18:43
Profese: soc. prac., soc. antropolog, romista,
Dal poděkování: 94 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od Daniel.Skarka »

Kandidátská/nominační řeč

Motivace
Před čtyřmi lety bylo mojí hlavní motivací možnost postupného získávání politických zkušeností v roli neuvolněného zastupitele, ideálně opozičního. Shodou okolností jsem však do aktivní politiky vlítl po hlavě a místo postupného získávání politických zkušeností a znalostí v roli zastupitele jsem se stal rovnou uvolněným radním. Získávání politických kompetencí tak bylo vzhledem k okolnostem velmi rychlé a intenzivní. Díky tomu jsem dnes kompetenčně na velmi dobré úrovni, a to zejména v oblasti politiky sociální, vzdělávání a prevence kriminality. Nicméně i přesto bych se chtěl dál rozvíjet a to zejména v oblastech politiky hospodaření s majetkem města, digitalizace, životního prostředí a rozvoje oblasti sportu.

Cíle
Nyní je však mou hlavní motivací zejména udržitelnost a rozvoj progresivních a inovativních projektů či směrů, které se podařilo během minulých čtyř let prosadit. Obecně pak prosazování sociálně-liberální a progresivní politiky.
Osobní klíčové projekty pro další období (koaliční či opoziční) – Dostupné bydlení, rozvoj centra jako multifunkčního živého prostoru, rozvoj zelených koridorů (stříbrné údolí a zelený okruh)

Předpoklady pro výkon funkce
Vysoká míra kompetencí – sociální politika, politika v oblasti vzdělávání, prevence kriminality a politika dostupného a podporovaného bydlení
Nižší míra kompetencí s vysokým zájmem – hospodaření s majetkem města, digitalizace, životní prostředí, kultura, volný čas, sport, doprava, řízení příspěvkových organizací, partnerství a spolupráce města (lokální, regionální, zahraniční)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Skarka za příspěvky (celkem 4):
Eva.Novakova, Tomas.Ryska, Tomas.Bouda, Michaela.Vodova

Zdar a sílu najdeš v PiFu. 8-)

Uživatelský avatar
Daniel.Skarka
Místní předsednictvo
Příspěvky: 35
Registrován: 17 bře 2017, 18:43
Profese: soc. prac., soc. antropolog, romista,
Dal poděkování: 94 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování

Re: PIFO 2/2022 Primární volby - čelo (2. - 9. místo)

Příspěvek od Daniel.Skarka »

Odpovědi na dotazy

[*]Popiš prosím svůj styl komunikace s někým, kdo má opačný názor než ty, a tvé hodnoty, které se s tím pojí.
Asi nejčastěji používám facilitační techniku výměnu rolí, která spočívá v tom, že se snažím prohodit role a obhajovat opačný či jiný názor než zastávám já. S tím ale souvisí potřeba získávání dat, naslouchání, pozorování a studium, přesněji sběr informací o motivacích, argumentační základně či východiscích, definování logické struktury názoru, kontextu, podnětů atd. V případě, že dotyčného nepřesvědčím či on mě o změně stanoviska, tak usiluji o vzájemně přijatelnou dohodu, tedy v případě, že je to nutné. V případě, že dohoda není nutná nebo z druhé strany není motivace jí dosáhnout, od komunikace upouštím bez dořešení.

[*] Od čelních kandidátů se očekává aktivní role v kampani. Je něco, čeho se v kampani obáváš, případně něco, o čem víš, že budeš potřebovat pomoc od týmu?
S aktivní účastí počítám. Obávám se nedostatku volného času a příliš vysokých cílů a ambicí na úspěch. Mým velkým limitem je poměrně velká míra duševního vyčerpání, v důsledku velmi náročného výkonu funkce po celé stávající období.

[*]Jak si představuješ svou roli během kampaně a po volbách (popiš dle svých očekávání - př. výhra drtivě, výhra napůl - řešení koalice, v ZM jako opozice, nedostatek hlasů ... apod.)?
Během kampaně se budu aktivně podílet na aktivitách a to v maximální možné míře mých možností.  A to zejména v tvorbě programu a přípravě a realizaci kampaně.
Po volbách jsem připraven být k ve vyjednávacím týmu či mu dát maximální podporu, a následně na všechny role uvolněného či neuvolněného radního / zastupitele i na roli mimo zastupitelstvo, na práci v komisích atd.
Očekávání příliš nemám. Zřejmě bych mohl mít o něco více preferenčních hlasů díky mojí aktivitě uvolněného politika. Na druhou stranu je ale nutné dodat, že jak se dost intenzivně věnuji nepopulárním tématům (sociální oblast, etnické menšiny, romsko-neromské vztahy, inkluze, segregace, bezpečnost) je také pravděpodobnost, že naopak kandidátku a celý tým zatížím a snížím tak pravděpodobnost vyšší míry úspěchu.

[*]Jaké pirátské hodnoty tě zaujaly a k Pirátům přivedly (pokud nejsi člen/ka -) co tě na Pirátech poprvé zaujalo), a jakým způsobem je budeš prezentovat veřejnosti během kampaně?
Jsem registrovaným příznivcem Pirátů, nicméně v komunální jsem stále součást Fóra Jihlava – uskupení nezávislých kandidátů. Piráty jsem podporoval na krajské a celostátní úrovni a nyní mám velikou radost ze spojení Pirátů a Fóra Jihlava. Piráty podporuji zejména z důvodu tlaku na transparentnost, boji proti korupci a nezdravému lobingu, politice založené na datech a v neposlední řadě kvůli schopnosti přitáhnout do politiky nové lidi a to zejména z mladších generací.

[*] Jaký je tvůj osobní cíl v zastupitelstvu během dalšího volebního období, co budeš prosazovat? Čím konkrétně prospěješ ty, a ne nikdo jiný, a proč to nemůže být nikdo jiný? 🙂
Dohled nad udržitelností a rozvoje stávajícího směru politiky sociální, v oblasti vzdělávání a rozvoj dostupnosti bydlení. Dále hospodaření s majetkem města, rozvoj centra města jako multifunkčního prostoru, rozvoj zelených koridorů a bezmotorové dopravy.
Můj osobní přínos vidím především v poměrně detailní znalosti sociální politiky a politiky v oblasti vzdělávání. Dále také v rozvoji systému podporovaného bydlení. Navázal bych na činnosti, které jsem na úřadě prosadil a které by bez mojí aktivity na městě dosud nebyly. Jedná se zejména o projekty v oblastech prevence kriminality, sociálního začleňování, inkluze, obecně vytváření sítí podpor pro školská zařízení, nový systém a přístup k sociálnímu bydlení a obecně poradenství obyvatelům v oblasti bydlení, nově také dynamičtější uchopení proseniorské a prorodinné politiky, a tak dále. S tím souvisí lepší plánování a realizace měkkých, neinvestičních projektů v prostředí úřadu. Je nutné stabilizovat a rozvíjet transformované oddělení na odboru sociálních věcí s novou agendou a také nové oddělení podpory vzdělávání na odboru školství, kultury a tělovýchovy.

[*]Jak odpočíváš?
V případě nedostatku času a vysoké míře zátěže využívám náročných sportovních aktivit a s tím související regenerace jako je dobré jídlo a spousta spánku. To má však negativum, že se život smrskne jen na práci a náročný sport jako regeneraci. Takže do budoucna musím více pracovat i na větší míře sebepéče. Pokud mám více času pro sebe, tak rád odpočívám prostřednictvím pohodové běžecké a cyklistické turistiky, knih, seriálů, filmů, PC her – zejména RPG, strategie či adventury, a to vše ideálně v žánru sci-fi či fantasy, a v neposlední řadě je na odpočinek super dobré, kvalitní jídlo a pití ve spojení se spánkem či lenošením pod teplem slunečních paprsků. 8-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Skarka za příspěvky (celkem 5):
Eva.Novakova, Tomas.Ryska, Tomas.Bouda, Michaela.Vodova, Hanka.Kasparikova

Zdar a sílu najdeš v PiFu. 8-)

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Jihlavsko“