MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj, PMS Pardubicko

Uživatelský avatar
Vojtech.Jirsa
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 51
Registrován: 23 říj 2017, 21:44
Profese: dopravní urbanista, projektový manažer
Dal poděkování: 85 poděkování
Dostal poděkování: 67 poděkování

Re: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Vojtech.Jirsa »

Děkuji @Filip.Mezera za nominaci. Nominaci příjmám.
Vzhledem k tomu, že neaspiruji na uvolněnou pozici v radě města, rád bych kandidoval na 3. místě, které na samostatné, nebo případně společné koaliční kandidátce budou obsazovat Piráti. V případě neúspěchu mám zájem o kandidaturu i na dalších místech v pořadí.

Kandidátská řeč:
Můj aktualizovaný medailonek naleznete zde: https://wiki.pirati.cz/lide/vojtech_jirsa

Milí Piráti,
prosím Vás o podporu i do dalšího volebního období. Rád bych pokračoval v započaté práci. Věřím, že tentokrát jako zastupitel strany, která bude mít zastoupení ve vedení města. Mezi svoje hlavní projekty v příštím volebním období řadím: Rozvoj infrastruktury pro cyklisty na ulicích 17.listopadu, Jana Palacha, Zborovském náměstí a Chrudimské a na dalších významných městských ulicích, kde tato infrastruktura chybí. Další mou prioritou v oblasti cyklistické dopravy je dostavba Labské stezky. Jsem přesvědčen o tom, že Pardubice mají značný potenciál pro zvýšení podílu cyklistické dopravy. 85 % cest Pardubáků je kratších než 10 km. Mým dalším hlavním cílem je zvýšit atraktivitu, potažmo oživit historické centrum města, mimo jiné i ve vazbě na rozvoj v areálu Automatických mlýnů. Jedná se zejména o Bělobranské náměstí, ulice Pernštýnská, Sv. Anežky České a Kostelní, Wernerovo nábřeží a nábřeží Labe u Automatických mlýnů. Domnívám se, že výše uvedené cíle, jsou pro jednoho řadového zastupitele dostatečně ambiciózní. Jsou to cíle, které sleduji dlouhodobě a odvažuji si říci, že mojí zásluhou již město učinilo některé kroky směrem k jejich naplnění.
Pokud budu mít možnost, rád bych navázal i na svojí práci předsedy zastupitelského klubu. Budu se aktivně podílet na tvorbě týmu pro následující komunální volby, a to i v případě širší spolupráce v rámci koalice. Budu se aktivně podílet na volební kampani.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Jirsa za příspěvky (celkem 6):
Dominik.Becka, Filip.Mezera, Ondrej.Karas, Ivana.Bohmova, Lukas.Havlena, Matej.Karas
Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Dominik.Becka »

Potvrzuji zařazení Vojty Jirsy do volby.

Procedury včetně vypořádání Honzova návrhu postupu pro přehlednost odděluji do separé vlákna. Na základě návrhu prodlužuji dobu o navrhování kandidátů o týden, do 6. února. Úvodní příspěvek doplňuju o nominované kandidáty, přesněji definované časy, předpokládaný postup obsazování dalších míst a mírně měním jazyk a strukturu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Jirsa, Ondrej.Karas, Ivana.Bohmova

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Ivana.Bohmova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 133
Registrován: 20 bře 2018, 20:28
Profese: Pedagog
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Ivana.Bohmova »

Drazí,

všechny výše uvedené nominace podporuji, zejména chci povzbudit @Filip.Varecha a @Dominik.Becka a @Ondrej.Karas - právě vaše odvedená práce spoluutváří pevný základ pirátů v Pardubicích a bylo by skvělé, kdybyste se v ní rozhodli pokračovat. @Lukas.Havlena se ještě sice nevyjádřil, ale tiše počítám s tím, že do toho s námi půjde po hlavě, jak je jeho dobrým zvykem :) <3

Ráda bych za sebe přihodila dvě další nominace. Jedna bude pro @Anna.Vavreckova. Anička je dlouholetá pirátka (asi navždy už bude poslouchat, že je u nás "služebně nejstarší":), v poslední době aktivně získává zkušenosti na MO5 a má z mého pohledu velmi zajímavý profil - má blízko k IT i knihovnictví, rozumí grafice a webům, zastupuje pohled žen/matek. Jako inteligentní, schopnou ženu s nadhledem v ní vidím velký potenciál a byla by pro tým posilou.

Jako druhého chci nominovat @Matej.Karas. S Matějem spolupracujeme dlouhodobě, je zásadním článkem pardubických Pirátů v sociální problematice. Jeho odbornost podpořená zkušenostmi z praxe je pro nás takřka nepostradatelná. Sociální problematika - péče o rodiny, děti, seniory - je pevně svázaná se všemi dalšími důležitými oblastmi rozvoje města a v budoucnu bude potřeba na ni klást velký důraz (proč? stárnutí obyvatelstva, postcovidová krize, celkově rychle se měnící potřeby a společenské klima atd.). V tuto chvíli však v našem užším týmu není nikdo, kdo by si tuto oblast vzal za svou. V Matějovi vidím velkou naději, že budeme na radnici progresivní silou nejen v urbanismu, participaci, digitalizaci, ale dokážeme ji propojit s pochopením a citem pro lidskost a péči o slabší.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Bohmova za příspěvky (celkem 4):
Jan.Hrubes, Ondrej.Karas, Dominik.Becka, Lukas.Havlena
Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 437
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Na úvod bych chtěl poděkovat Filipovi za nominaci a Ivče za povzbuzení.

Musím říct, že mě zastupitelská práce většinou baví a za ty necelé čtyři roky jsem se posunul trošku jinam v tom jak ji vnímat a vykonávat. Možná i proto, že mě praxe pomohla pochopit kdo je kdo v pardubické politice, kdo má jaké motivace, s kým se jednat dá a s kým je to velmi obtížné. A taky jsem se asi trošku vrátil ke svému pragmatismu a tím možná oddálil od zbytku našeho klubu. Ale zkušenost je to úžasná.

Samozřejmě by mě bavilo pokračovat v tom, co jsme před pár lety, navíc se skvělým týmem, začali. Ale všichni víte, jak jsem na tom s časem a že mě to často dohání a někdy, ač nerad, svoje zastupitelské povinnosti zanedbávám. Rád bych věřil, že se to zlepší, ale rozhodně to nemůžu s čistým svědomím slíbit. Proto raději ještě finální rozhodnutí, zda se do volby čela zapojím, nechám na nejzazší termín, až uvidím, kolik a jakých kandidátů se o tento "balík" přihlásí. A pokud si to situace vyžádá, postavím se k tomu čelem.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvky (celkem 4):
Ivana.Bohmova, Matej.Karas, Dominik.Becka, Jan.Hrubes
Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Dominik.Becka »

Při vypisování volby nám nedošlo, že ten navržený způsob je sice standardní alternativní, ale byl by minimálně na sedm hlasování fóra (první plus šest druhých kol). Proto po domluvě v předsednictvu MS navrhuji následující postup ve volbě a tento návrh rovnou registruji:

  • V 1. kole mohou hlasující podpořit hlasem libovolný počet všech přijatelných kandidátů. Kandidáti s většinovou podporou postoupí do všech dalších kol volby čela.
  • 2. kolo se zvolí po následujících skupinách, přičemž každý hlasující má maximálně tolik hlasů, kolik pozic je ve skupině míst. Kandidáti/ky se seřadí dle počtu hlasů (v případě rovnosti rozhoduje počet hlasů v prvním kole, případně los), nezvolení/é se automaticky přesouvají do hlasování v následující skupině.
    • 2. pozice
    • 3. a 4. pozice
    • 5., 6. a 7. pozice

Do úvodního příspěvku zároveň explicitně doplňuji, že čelo kandidátky je do sedmé pozice. Ze zbytku kandidátky aktuálně chceme volit dalších 10 míst (8–17) ve dvou skupinách po pěti. To se může měnit zejména dle uzavřených smluv o volební spolupráci. Připomínám že v primárkách volíme pirátské pozice, finální umístění na kandidátce se může posouvat těch smluv.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominik.Becka za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Jirsa, Jan.Hrubes, Ivana.Bohmova

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Dominik.Becka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 618
Registrován: 19 bře 2018, 17:04
Dal poděkování: 530 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Dominik.Becka »

Předávám předsedání @Jan.Hrubes.

zastupitel Pardubic a Pardubic I. předseda Pirátů Pardubicko. pardubecka.cz.

Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 541
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1447 poděkování
Dostal poděkování: 1342 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Dominik.Becka píše: 26 led 2022, 14:50

Předávám předsedání @Jan.Hrubes.

Oznámení moderátora:

Přebírám předsedání.

Uživatelský avatar
Filip.Varecha
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 343
Registrován: 02 úno 2018, 20:10
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 616 poděkování
Dostal poděkování: 399 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Filip.Varecha »

Děkuji mockrát za nominace, vážím si toho. Jak jsem ale již dříve avizoval, nominaci na post zastupitele na MmP nepříjmám. Důvody jsou osobní, především časové. Prostě na to nemám kapacitu. Ohledně kandidatury na MO V - tam to ještě zvažuji a finálně se rozhodnu podle toho, jaký tým se tam vyrýsuje. Nejsem ochoten opět připustit situaci, kdy veškerou přípravu na zastupitelstvo táhnu na svých bedrech.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Varecha za příspěvky (celkem 5):
Lukas.Havlena, Dominik.Becka, Filip.Mezera, Ivana.Bohmova, Jakub.Kutilek
Lukas.Havlena
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 131
Registrován: 19 led 2020, 19:47
Profese: vedoucí marketingu
Bydliště: Pardubice
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 85 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Lukas.Havlena »

Ahoy všichni,

moc díky za nominaci, tímto ji přijímám.

Jsem založením optimista, takže do toho jdu s tím, že to prostě dáme:) Cítím velkou šanci změnit poměr sil v našem městě, změnit politickou kulturu k lepšímu a mít možnost realizovat náš program, založený na chytrých řešeních, datech a participaci.

Než začnu s tím, proč se cítím být vhodným kandidátem na čelo, odvalím rovnou mé slabiny, kterých jsem si plně vědom:

  1. jsem náplava
  2. nemám dlouhodobé zkušenosti
  3. nikdo mě nezná

Zmiňuji je proto, že teď budu do voleb makat na tom, aby se to změnilo.

Jsem povoláním manažer/markeťák. Mou největší devizou je schopnost procesně zavádět změny a schopnost vyjít téměř s každým. V rámci mojí “kariéry” jsem pracoval v tel-co, médiích, reklamní agentuře i rodinné firmě. Poslední 4 roky pak pracuji v korporátu.

Co je zásadní pro výkon mojí nynější práce, je poznání zákazníka a uspokojení jeho potřeb. Firmy existují kvůli zákazníkům. Tento přístup bych chtěl přenést i do vedení města. Úřad, všechny jeho složky a vedení jsou tady pro občany. Naším posláním je pak odvést kvalitní veřejnou službu tak, aby se tady lidem dobře žilo.

Naše volební období bude bohužel poznamenáno už uskutečněnými investičními akcemi, které se budou teprve realizovat. Nicméně napjatý rozpočet můžeme kompenzovat malými chytrými vylepšeními, využíváním evropských strukturálních fondů a popř. zvážit i zapojení soukromého financování některých projektů. Změny také můžeme uskutečnit uvnitř (zefektivnění chodu úřadu) a navenek pak komunikovat malé success stories, které se nám s našim rozpočtem povedou.

Nebudu dublovat naše programové priority, kde máme jasně dáno, co chceme. Za mě předložím jen pár osobních:

  1. Fungování úřadu - analýza slabých míst úřadu, revize fungování jednotlivých oddělení, analýza procesů, vylepšování projektového řízení apod.
  2. Digitalizace, data, smart city - našim cílem by mělo být udělat z Pardubic moderní město postavené na principech open data, kde si svoje záležitosti s úřadem vyřešíte z obýváku kliknutím myši

Dále bych se chtěl určitě angažovat v oblasti podpory podnikání (např. resuscitací P-Pinku) a vnesení života do veřejného prostoru zapojením umělců, studentů, městských plánovačů a architektů.

Z organizačních záležitostí - na období září/říjen budu počítat s plným nasazením v kampani, budu si na to brát volno v práci.

Jako silné heslo pro kampaň vnímám Ivčino “Nová energie ve vedení města”.

díky za podporu

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Havlena za příspěvky (celkem 4):
Dominik.Becka, Ondrej.Karas, Filip.Mezera, Ivana.Bohmova
Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 541
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1447 poděkování
Dostal poděkování: 1342 poděkování

Re: MS PaK-Par 2/2022: Rozprava - volba čela kandidátky pro komunální volby 2022 v Pardubicích

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Oznámení moderátora:

Návrh postupu @Dominik.Becka byl schválen všeobecnou shodou.

Oznámení moderátora:

Poprosím všechny, kteří přijímají nominace, aby napsali, od jakého místa nominaci přijímají. Pokud to tak neudělají, budu mít za to, že chtějí kandidovat od druhého místa případně na všech dalších pozicích v čele.

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Pardubicko“