KF JmK 13/2021 - Nominace do Republikového předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, Krajsti predsedajici

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 13/2021 - Nominace do Republikového předsednictva

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Zároveň znovu vyzývám @Jana.Kolarikova k tomu, aby specifikovala, zda se chce úcházet o nominaci JmK na předsedkyni strany, či pouze na místopředsedkyni.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2919
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3763 poděkování
Dostal poděkování: 6001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 13/2021 - Nominace do Republikového předsednictva

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Zdravím vás, bytosti jihomoravského krajského fóra!

Omlouvám se, že přicházím s žádostí o nominaci takto na poslední chvíli, ale rozmýšlení, zda a jakým způsobem uchopit svoji nominaci, mi zabralo nějaký ten čas. Předstupuji před vás, protože ctím, že krajská fóra chtějí mít možnost vyslovit svou vůli i explicitněji než pouze hlasováním svých jednotlivých členů v rámci nominací a následné volby na CF, a žádám vás o podporu své nominace na předsedkyni Pirátské strany.
Zde je mé nominační vlákno v členských podnětech: Podpora kandidatury Janky Michailidu do republikového předsednictva - Fórum Pirátské strany
Zde pak to nejdůležitější z mé kandidátské řeči:
Co mě k tomu rozhodnutí přivedlo?

  • Strana je v krizi. Cítím, že jsme letos utrpěli výrazný náraz do reality. Ten náraz byl o to silnější, jelikož se na nás díky němu naplno vyšklebili kostlivci v naší stranické skříni: resty v kultivaci vnitrostranické kultury, v růstu osobností i rozšiřování talentů a odbornosti členů napříč stranou, v nacházení způsobů autentické mediální prezentace, ve vnitřní organizaci, v pěstování ideologického zázemí, apod. Cítím, že je potřeba, aby v této nelehké chvíli strana měla ve svém čele někoho, kdo má jako prioritu dlouhodobou záchovu pirátského hnutí. No a pokud si u sebe můžu být něčím jistá, nejsou to moje kompetence nebo odbornost OFFTOPICimposter syndrome reporting for duty!, ale především moje motivace a čisté úmysly. Vždy nosím srdce na dlani a z téhle cesty jsem za celou dobu svého působení ve straně neuhnula. Moje přesvědčení je, že pirátské myšlenky mají obrovskou relevanci pro nadcházející desetiletí (ne-li staletí); vnímám tedy jako nutné se společně pokusit o to, aby strana tento náraz do reality nejen přežila, ale vyšla z něj silnější než předtím.

  • Idealismus vs. Pragmatismus. Někteří z nás rádi interpretují vnitrostranické spory kmenově a snižují tak jejich význam na osobní rovinu. Za mě je tento popis spíše nepochopením principiálního jevu, který dle mého není ani nový ani extrémně komplikovaný. Jak už to v lidském chápání a přístupu k ovlivňování reality bývá, můžeme zde pozorovat jakýsi dualismus myšlenkových směrů, kde na jedné straně existuje idealismus a na straně druhé pragmatismus. Tento dualismus já chápu jako gradient, přičemž většina z nás se vyskytuje někde uprostřed - někdo více napravo, někdo více nalevo. Myslím, že v posledním roce jsme jako strana hodně vsadili na pomyslného "pragmatického koně" a tato sázka nám nevynesla to, co jsme chtěli. Já nepřicházím s tím, že máme hodit zpátečku a vrátit se zpět k idealismu. Přicházím s tím, že je potřeba přijmout tuto dichotomii a začít s ní efektivně pracovat. Přesně s takovýmto (za mě celkem úspěšným) balancováním nad propastí mám dlouholeté zkušenosti z oblasti komunikace témat Návykového chování. Jako ideální řešení vidím syntézu těchto dvou směrů tak, abychom nejen zachovali, ale i rozvíjeli ideovou autenticitu, a zároveň se politicky nestříleli do nohy.

  • Dlouhodobost vs. Exekutiva. To, co jsem se snažila popsat výše, nejsou dlouhodobé úkoly. Na to, abychom vstali z popela, nebude politická realita čekat roky. Najít cestu skrz skaliska lze pouze s kormidlem v ruce; pokud chci svoji vizi zkusit uskutečnit, je nevyhnutelné, abych opustila své místo v republikovém výboru, ač to mé srdce naplňuje mrzením. Musím nicméně říct, že to, v jakém stavu bych republikový výbor případně zanechala, mě naplňuje nadějí. Stal se z něj totiž silný a akceschopný hráč na poli vnitrostranické politiky - přesně takový, jaký by dle stanov měl být!


Co ode mě můžete v RP čekat?

  • To, co jste viděli doteď. Nekonzistence není úplně moje silná vlastnost.
    • Budu se snažit stranu navigovat směrem adherujícím k základním pirátským hodnotám, tak, jak jsem se o to snažila prozatím v každé své vnitrostranické funkci.
  • Dotáhnutí reformy resortní sekce. Děláme na ní již dva roky a věřím, že v příštím roce ji zvládneme dotáhnout do zdárného... nového začátku! :)
    • Horizontální i vertikální propojení našich odborných a politických týmů, zvýšení demokratičnosti, transparence i možnosti participace, provázání jednotlivých resortů pro dosažení koherentní provázanosti našich výstupů - toto a mnoho dalšího nás čeká při úspěšném zavedení některých ozkoušených příkladů dobré praxe
  • Zapojení do implementace kolektivně vydiskutovaných a žádaných výstupů projektu Respekt je profi!
    • Naše pracovní skupina již začala předžvýkávat výstupy práce Konsentu a pracovní skupiny složené z členů a regP a následně přistoupíme k citlivé aplikaci opatření a principů, na kterých bude široká shoda.
  • Rozhodování v koordinaci s republikovým výborem.
    • V rámci snahy o syntézu pohledů na dlouhodobý a krátkodobý zisk je dle mě naprosto nevyhnutelné, aby RP a RV koordinovali svůj postup. Pro dobro strany je důležité, aby byly tyto přístupy balancovány a aby bylo rozhodováno s přihlédnutím k oběma.
  • Tlak na návrat transparence do stranické diskuse i rozhodování.
    • Budu se snažit o návrat k přístupu: "Vše, kde není konkrétní důvod k utajení, je veřejné. Jakmile důvod k utajení pomine, je věc zveřejněna." Stejně tak se zasadím o větší transparenci a snadnou dohledatelnost zápisů i rozhodování stranických orgánů (toto již řeším na půdě technické skupiny RV).
  • Snahu o nalezení cest, jak mediálně komunikovat autentické pirátství a jak pomalu ale konzistentně zvětšovat pool jádrového voličstva.
    • V rámci svého působení v RP bych se ráda podílela na diskusích o koncepci naší vnější komunikace tak, abychom nalezli způsob, jak komunikovat naše jádrová témata a pokračovali tak v efektivním rozšiřování obzorů a otevírání nových narativů v rámci politické diskuse, a nepřišli přitom o politickou relevanci.
  • Podporu rozvoje technických systémů a zvyšování jejich přívětivosti vůči živým bytostem.
    • Budu se snažit společně s bytostmi technického odboru najít vhodný způsob prioritizace mezi zvyšováním efektivity našich členů i dodavatelů prostřednictvím rozšiřování našeho technologického arzenálu a mezi zvyšováním přívětivosti stávajících systémů tak, aby vykonávání členských povinností nebylo pro nikoho utrpením.
  • Snahu o systemickou změnu v přístupu k dobrovolné práci - našemu největšímu bohatství.
    • V přístupu k dobrovolnické práci vnímám dlouhodobě velký dluh. Cítím, že je důležité, aby se konstruktivní a podporující způsoby komunikace a interakce s dobrovolníky staly součástí pravidelného školení vedoucích osob a funkcionářů ve straně. Budu se také snažit o to, abychom tuto naši přednost vhodně prezentovali veřejnosti - naše politická moc stojí na letech dobrovolnické práce!

Ať už mi svůj hlas dáte, nebo ne, věřte, že se budu snažit nezklamat pirátské ideály!

Díky za pozornost a za zvážení podpory i ve vašem KF :fet:

Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 8):
Lukas.Dolezal, Eva.Havlova, Tomas.Kolacny, Pavel.Nevrkla, Radka.Musilova, Jan.Wagner, Jana.Logrova, Robert.Cuma

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Samir.Shanaah
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 127
Registrován: 02 čer 2019, 14:42
Dal poděkování: 44 poděkování
Dostal poděkování: 175 poděkování

Re: KF JmK 13/2021 - Nominace do Republikového předsednictva

Příspěvek od Samir.Shanaah »

Ano, potvrzuji, že se neucházím, děkuji :)

Uživatelský avatar
Vojtech.Lukavec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 114
Registrován: 30 říj 2017, 18:31
Profese: lékař gynekologie-porodnictví
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 13/2021 - Nominace do Republikového předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Lukavec »

Ahoj jihomoravští Piráti,

rád bych vás touto formou oslovil a požádal vás o krajskou podporu pro mou kandidaturu na místopředsedu Pirátské strany.

Považuji kraje za silné týmy a rád bych nějakou formou komunikoval i přímo s nimi a rád bych takto nechal vzhledem k organizaci jednání na zvážení krajského fóra, jak se ohledně té či oné nominace konkrétněji cítí. Mé původní nominační vlákno přikládám zde. Níže přikládám mou kandidátskou řeč. Díky!

Nejsem fanda dlouhých výpisů ze životopisů a mám raději, když za lidi mluví jimi odvedená práce. I tohle přesvědčení mě v roce 2018 zaujalo na Pirátech –⁠ když se v komunálních volbách v Poděbradech do vedení města chystaly zájmové skupiny developerů, jejichž jediným cílem bylo maximalizovat zisk na úkor veřejného prostoru a možnosti ve městě dostupně bydlet, tak byli pro mě Piráti logickými spojenci v těchto nerovných bitvách o správnou věc. Členem jsem se stal v roce 2019, spolupodílel jsem se na volebních kampaních, které probíhaly, spolupracuji s Resortním týmem Zdravotnictví a v současné době kromě vykonávání funkce místopředsedy Mladého Pirátstva sbírám už přes rok praktické politické zkušenosti na středočeském Výboru pro zdravotnictví. České zdravotnictví a jeho stav je pro mě klíčovým tématem, se kterým jsem měl v uplynulých letech možnost se setkat opravdu ze všech možných úhlů a perspektiv. Ať už jako student medicíny (aktuálně zakončující šestileté studium), ošetřovatel na LDN, zdravotní bratr na ARO za doby nejstrmějších vln Covidu-19 nebo na očkovacím centru. Jsem zastáncem prevence v nejširším slova smyslu –⁠ nejlépe se řeší sociální problémy, kterým se empaticky a citlivě věnuje pozornost ještě před jejich vznikem, zločiny, které se nestanou, závislosti, které nevzniknou, a nemoci, které nezasáhnou do kvality života. I proto jsem se delší dobu věnoval školení v neziskovce, která se zabývá prevencí onkologických, kardiovaskulárních a pohlavně přenosných onemocnění. Práce tam mi dodala dost praktických zkušeností, schopnost řešit s lidmi ožehavá a nepříjemná témata a také odvahu předstoupit se svými myšlenkami před publikum a své myšlenky srozumitelně a přímočaře podat. A o to se snažím i teď.

Všichni víme, že Piráti jako strana nejsou ve stoprocentní kondici. Vnímám nás jako silnou, decentralizovanou platformu a minimálně bych za takovou podobu Pirátů byl moc rád a chtěl bych k ní svou trochou přispět. K centrálním sněmovním volbám před dvěma měsíci logicky gradovalo obrovské množství spojené stranické energie, kterou po jejich výsledcích nevystřídala jenom hořká zkušenost, ale i zklamání a plošné vyčerpání. Nemám ambice ve své kandidátské řeči obšírně popisovat důvody volebního selhání a ani se snažit výsledek a jeho dopad obalovat pro snadnou zkousnutelnost do cukru, jak se to v prvních dnech povolebního šoku občas dělo. Účastnil jsem se spousty předvolebních i povolebních schůzí a Jitsi, ze kterých jsem pokaždé odcházel s čím dál tím hlubším pocitem, že se podstata Pirátů vytrácí někde v černé díře rozprostřené mezi laciným politickým marketingem prodávajícím “solidnost a nic jiného”, provozní slepotou a neupřímností vůči pirátskému “hejnu” a vlastně i vůči voličům. Stranická rozhodnutí najednou neformovala strana a její hodnoty, ale její mediální obraz, notně živený a formovaný naší politickou konkurencí. Měl jsem pocit, že směru, kterým jsme se vydali, nerozumím. A i proto zde nabízím a představuji část možné alternativy, která bude pevně v našich rukách.

Na mnoha místech v poslední době probíhaly debaty o tom, jací by teď Piráti měli být. Jsem zastáncem toho, že nemusíme znovu objevovat kolo. (OFFTOPICDokonce nemusíme znovuobjevovat ani Pirátské kolo! Pořád tam je a pořád v obměněných implementacích na naše konkrétní politické problémy funguje! http://falkvinge.net/files/2012/manual/ ... -11-10.pdf)Úspěch ve volbách 2017 mě asi jako všechny z nás velice mile překvapil a následné působení poslanců, europoslanců, krajských zastupitelů a bojovníků v komunální politice dokázalo, že Piráti nejsou stranou jednoho volebního hitu, populistickým projektem ani sezónní módou pro mladé voliče.

Dařilo se nám být výraznou liberální stranou, která měla k lidem a společenským tématům blíž, než kdokoliv jiný na politické scéně, a to upřímně z našeho přesvědčení a bez jakékoliv stylizace. Udrželi jsme navzdory tlaku okolí vnitrostranickou demokracii a princip, že víc hlav zapojených do rozhodování víc ví a poskytne širší spektrum cest, po kterých se strana může s posvěcením demokratické většiny vydat. Z toho můžeme vycházet i dál. Je potřeba personálně a organizačně posilovat naše odborné orgány. Připravovat na politiku v rámci naší platformy odborně znalé a komunikačně připravené politiky a političky. Neztrácet kontakt s lidmi a našimi komunitami, ze kterých jsme se o politiku začali zajímat, pro které pracujeme a ve kterých žijeme. Politika založená na datech (při jejich korektní interpretaci) nachází konkrétní dílčí řešení ve složkách levopravého politického spektra. Osobně prostor pro některá politická řešení z pozic důsledného dodržování pirátských hodnot vnímám například ve zcela vyklizeném prostoru liberální sociální demokracie.

V heslech teď několik konkrétních věcí, které vnímám pro budoucí fungování strany jako zcela klíčové. Co by se podle mě mělo stát?

Spojení strany proti tlaku zvenčí. Jsme jediná liberální strana s přímou vnitrostranickou demokracií. Emotivní debaty o tom, kam by měla Pirátská strana směřovat, jsou živeny z mnoha směrů. Rady většinou přichází zvenčí a jejich jediný cíl je potopit pirátskou politiku. Nové republikové předsednictvo musí vystupovat jednotně a koordinovaně pracovat na cílích strany. Mělo by se vyvarovat kumulování svých činnosti a nestavět CF do bezvýchodných pozic, kde se vybírá menší zlo. Naopak, mělo by plně reflektovat přesvědčení a vůli Celostátního Fóra. Republikové předsednictvo má být vysoce výkonným a proaktivním obrazem strany, nikdy však nemůže členské základně filtrovat možnosti jejího směřování.

Zlepšení komunikace směrem do médií. V poslední době se u nás pod tlakem pouček jednoduchého politického marketingu kladl důraz na to zajistit prostou kontinuitu naší prezentace a existenci alespoň nějakých mediálních výstupů. To v období bez předvolebního tlaku stačit nemůže a my musíme být schopni nastavovat témata, tvořit vlastní mediální linky a upozorňovat na chybějící koncepci politiky konkurence. Samotná účast v extrémně rychlých cyklech zpráv poslední doby není splněným individuálním cílem jednotlivce, ale pouze jednou z částí mediální práce jako celku. Tomu musíme přizpůsobit naši jednotnou mediální strategii. Máme oproti stranám koalice i opozice skvělé odborné zázemí a měli bychom se s ním naučit mediálně pracovat.

Navážu na závěr předchozího bodu a dodám, že v organizaci odborného zázemí strany vnímám velké rezervy. Velmi si vážím snah a procesů, které povedou k zpřehlednění a zprovoznění všech RT a KETů a považuji nastavení odborné sekce za jednu z priorit nového vedení. Fungující oboustranný tok informací “mám politický problém -> připravíme ti řešení” a naopak “proaktivně vnímáme rezervy v tomto oboru -> oslovíme si svého exekutivního politika” nemusí být nutně utopie. Stejně tak vnímám nutnou diskuzi nad dlouhodobým programem v oblastech, kde zastarávají a neodráží realitu České republiky.

Nabrat sílu v komunálu a senátních volbách. Žádné volby nejsou volbami druhé kategorie, politika není jenom o Poslanecké sněmovně a strana by měla udělat maximum pro to, aby pro ni dopadly komunální volby úspěšně. Celkový tah na branku v posledních letech vyrobily úspěchy v trojici následných voleb, které vygenerovaly spoustu talentovaných a tvrdě pracujících lidí na méně či více viditelných politických postech. Co nám umožní dále úspěšně prosazovat politiku Pirátů je kontinuita. Potřebujeme, aby se nám v krajích a na radnicích generovaly nejenom “obličeje do televize” a třeba do těch senátních voleb, ale i fungující výkonné týmy, které prosazováním naší dobré praxe budou udržovat kontinuitu strany a dále ji rozvíjet.

Co pro to můžu nabídnout v RP já?

Energii a proaktivní přístup. Umím přinášet nová řešení a být flexibilní v nových situacích, které Piráty čekají.
Věrnost ideálům Pirátské strany. Témata transparence, potírání korupce, decentralizace, legalizace, autorských práv a prosociální humanistické politiky považuji za jasný závazek. Nikoliv jako doporučení.
Nasazení. Jsem (i vzhledem k povaze odvětví, ve kterém se pohybuji) schopen pracovat pod tlakem, operativně řešit úkoly a opírat se s důvěrou o tým lidí, se kterým spolupracuji.
Perspektivu naší nejsilnější generace elektorátu. Ve věkové skupině 18-34 let Piráti se STAN získali v posledních volbách 34% hlasů a suverénně vyhráli, přesto bude silný tlak politické konkurence na to, abychom o tento zisk přišli. Voliči mají o Pirátskou stranu zájem a je klíčové zachovat si image a směřování strany, která svou politikou bere v potaz reálné potřeby mladé generace.
..a novou krev. Rád bych i svou kandidaturou a touto řečí částečně zbavil post v republikovém předsednictvu jakési aury nedosažitelnosti. Jsme všichni Piráti, máme stejné cíle a měli bychom růst, vyvíjet se a nezakonzervovat se. Nám to takhle nestačí.

Díky za přečtení a zvážení podpory mé kandidatuře. Rád zodpovím vaše otázky zde i na jiných kanálech.

"You can sit on a throne, that doesn't make you a ruler. It only means you have an arse."

vojta.lukavec@gmail.com/602 320 040

RV - Mladé Pirátstvo - zdravotnictví

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5080
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 13/2021 - Nominace do Republikového předsednictva

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Milé krajské Pirátstvo,

rád bych vás tímto požádal o nominaci na místopředsedu strany a pokud možno i o váš individuální hlas v členském podnětu pro nominaci skupinou členů:

viewtopic.php?f=350&t=59473

Následuje moje kandidátská řeč, která je stejná jako v členském podnětu:

Náš koráb narazil ve sněmovních volbách na útes. Asi je každému jasné, že nekonečný růst neexistuje a že jak v životě, tak v politice jsou časy, kdy se tak nějak nedaří. Ale asi nikdo nečekal, že se během pár měsíců podaří kompletně smazat postupný a odpracovaný růst strany ve volebních preferencích a ještě se propadnout. Všechny nás to bolí, protože ten růst stál krev a pot nejen naše statečné námořníky u poslaneckých, zastupitelských a senátorských kormidel, ale taky ty, kteří odvádějí na palubě práci, která není na veřejnosti vidět.

Piráti ale nesedí s hlavou dlaních. Máme před sebou plno práce: spravit díru do lodi a vyplout opět na moře. Přijít jak to společně provést, bude bezpochyby největším úkolem nového předsednictva. Dovolte mi tedy představit mou vizi.

Její základ tvoří politika, kterou mají Piráti prosazovat. Pirátská politika vždy stavěla na pilířích svobody informací a ochrany občanských svobod a práv, zejména pak práva na soukromí. V širším kontextu Piráti prosazují sociálně-liberální politiku, která myslí na budoucnost a nenechá lidi na pospas ani zvůli státu, ani zájmům nadnárodních korporací. Pokud chceme v dlouhodobém horizontu uspět, musíme být schopni tuto politiku nabídnout a důsledně prosazovat.

Koneckonců průzkumy jasně ukazují, že pro takovou politiku je v Česku místo. Průzkumy totiž potvrzují, že pro zhruba čtvrtinu všech českých voličů je nejzásadnější politické téma ochrana životního prostředí.

Voliči současně hledají řešení pro udržitelnou budoucnost u nás. Podle našeho interního průzkumu 81 % voličů, kteří zvažovali volbu koalice PirSTAN souhlasí, že Green Deal je způsob jak přeměnit Česko z montovny na mozkovnu.

Ovšem současně podle průzkumů IPSOS pouze 13 % vidí Piráty jako stranu, která nabízí efektivní řešení. Překvapivě stejně jako ANO. Bohužel ochrana životního prostředí není jediným tématem, ve kterém nás voliči nevnímají jako lídra. Pár čísel z průzkumu IPSOS:

Otázka: “Která politická strana má nejlepší program v této oblasti:”

  • Klimatická změna: Zelení 33 %, ANO 13 %, Piráti 13 %
  • Boj proti nízkým mzdám: ANO 25 %, ČSSD 16 %, Piráti 12 %
  • Dostupnost bydlení: ANO 19 %, STAN 14 %, Piráti 11 %

Máme tedy zjevně co dohánět, aby lidé vnímali, co skutečně děláme. Je třeba, aby naše politka vycházela z hodnot, na kterých stojíme. Tím se i jasně odlišíme od ostatních politických stran, přičemž jedno z velkých rizik, kterému čelíme, je ztráta značky. Hrozí, že se nedokážeme odlišit v rámci pětikoalice. Ve skutečnosti ale žádná jiná relevantní liberální strana v Česku není a na tom musíme stavět.

Jakkoli hlasování ve vnitrostranických referendech ukazuje opak, na veřejnosti jsme vnímáni jako rozdělená strana. Nešťastné výroky někdy až extrémního charakteru chápu jako odpor vůči homogenizaci demokratické scény, který byl ovšem kontraproduktivní stejně jako snaha příliš nevyčnívat v konzervativním mainstreamu. Pokud dokážeme lépe udržet naše sociálně-liberální hodnoty, dokážeme zasypat i tento ideový příkop.

Kromě reflexe v rovině politik a komunikace, bude potřeba, aby se volební debakl odrazil i v rovině organizační. Zázemí v Poslanecké sněmovně se smrsklo a strana musí stavět také na ostatních politických úrovních. Resortní týmy organizované kolem poslaneckého týmu nemohou být funkční a je třeba zajistit, aby se zátěž více rozložila také na Evropský parlament, Senát a kraje.

Příští Republikové předsednictvo se bude muset vyrovnat s řadou nástrah, jež na nás čekají v situaci, která je pro nás úplně nová. Nejdůležitější úkol z mého pohledu je nalezení nejen podpory, ale také konsenzu ve straně. V minulosti jsem se v drtivé většině případů snažil najít na problém řešení takové, které nesleví z našich základních hodnot, ale současně nebude vytvářet příkopy ve společnosti. A tak bych chtěl přispět i k hledání konsenzu uvnitř Pirátské strany.

Mějte se fajn, těším se na vaše otázky a budu moc rád za vaši podporu. Ahoj!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Nevrkla, Lukas.Dolezal, Robert.Cuma

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 13/2021 - Nominace do Republikového předsednictva

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Všechny žadatele a žadatelky o nominaci bych měl mít zaregistrované a zítra spustím hlasování. Zároveň sem dávám poslední výzvu @Jana.Kolarikova, aby specifikovala, jestli žádá o nominaci na předsedkyni, nebo pouze na místopředsedkyni. Nezvládne-li se Jana vyjádřit do konce rozpravy, budu s ní počítat pouze na místopředsedkyni.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1862
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2752 poděkování

Re: KF JmK 13/2021 - Nominace do Republikového předsednictva

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Petr.Springinsfeld píše: 18 pro 2021, 09:52

Všechny žadatele a žadatelky o nominaci bych měl mít zaregistrované a zítra spustím hlasování. Zároveň sem dávám poslední výzvu @Jana.Kolarikova, aby specifikovala, jestli žádá o nominaci na předsedkyni, nebo pouze na místopředsedkyni. Nezvládne-li se Jana vyjádřit do konce rozpravy, budu s ní počítat pouze na místopředsedkyni.

Ahoj, prosím o zařazení na post místopředsedkyně.
Moc děkuji!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvek:
Petr.Springinsfeld

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 13/2021 - Nominace do Republikového předsednictva

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Výsledek hlasování je k dispozici zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 0101e/view

Celkem hlasovalo 33 členů a členek KS JmK, což odpovídá účasti 34 %. K získání nominace bylo třeba získat 17 hlasů.

@Marcel.Kolaja obdržel 23 hlasů a získal nominaci na místopředsedu.
@Janka.Michailidu obdržela 22 hlasů a získala nominaci na předsedkyni či místopředsedkyni.
@Jana.Kolarikova obdržela 19 hlasů a získala nominaci na místopředsedkyni.
@Hana.Hajnova obdržela 17 hlasů a získala nominaci na místopředsedkyni.

@Vojtech.Lukavec obdržel 12 hlasů a nominaci nezískal.
@Lucie.Cirkva.Chocholova obdržela 8 hlasů a nominaci nezískala.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 4):
Janka.Michailidu, Marcel.Kolaja, Hana.Hajnova, Jan.Novak

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2919
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3763 poděkování
Dostal poděkování: 6001 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JmK 13/2021 - Nominace do Republikového předsednictva

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Děkuju moc! Jihomoravský kraj je pro mě dlouhodobě srdcovka, takže mě nominace od vás velmi potěšila! :fet: Zůstaňte skvělí

Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvky (celkem 2):
Petr.Springinsfeld, Jan.Wagner

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1862
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2752 poděkování

Re: KF JmK 13/2021 - Nominace do Republikového předsednictva

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Ahoj do JmK,
moc díky za vaši nominaci, moc si jí vážím!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvek:
Petr.Springinsfeld

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihomoravský kraj“