Nesouhlas s nominací pana Půty a Polčáka do vládního týmu

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Vadí mi nominace do vládního týmu

Půty

2
2%

Polčáka

10
9%

Obou

77
68%

Nevadí mi ani jeden z nich

13
12%

Zdržuji se

11
10%
 
Celkem hlasujících: 113 - Celkem hlasů: 113

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2229 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Nesouhlas s nominací pana Půty a Polčáka do vládního týmu

Příspěvek od Jakub.Backa »

Já úplně nevím, zda je dobré vystřílet si nějaké "veto" v situaci, kdy nevíme, jak dopadnou volby a vyjednávání o resortech. To pak může skončit tím, že Půta dostane slavně stopku kvůli resortu, který nikdy mít ani nebude, a STAN bude mít 1x veto k dobru, až bude jasné, kdo by kam měl jít.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvky (celkem 3):
Martin.Stanek, Vit.Fux, Zbynek.Janoska
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 757
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: Nesouhlas s nominací pana Půty a Polčáka do vládního týmu

Příspěvek od Michal.Macek »

Jan.Prokop píše: 28 čer 2021, 11:31
Michal.Macek píše: 28 čer 2021, 09:01

Oni ale nejsou nominanty do naseho vladniho tymu, ne?

Ale jsou, protože náš vládní tým = koaliční vládní tým

Z čeho tak usuzuješ?

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2195
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 944 poděkování
Dostal poděkování: 7376 poděkování

Re: Nesouhlas s nominací pana Půty a Polčáka do vládního týmu

Příspěvek od David.Wagner »

Michal.Macek píše: 28 čer 2021, 15:08
Jan.Prokop píše: 28 čer 2021, 11:31
Michal.Macek píše: 28 čer 2021, 09:01

Oni ale nejsou nominanty do naseho vladniho tymu, ne?

Ale jsou, protože náš vládní tým = koaliční vládní tým

Z čeho tak usuzuješ?

To už je taková slovní ekvilibristika. Teď pro voliče je to zásadní koho podporuje hlasem pro Piráty a Starosty, vládní tým je také přiznaně společný a všude ho tak prezentujeme. viz třeba (https://www.facebook.com/ceska.piratska ... 1558524039). Nějakou odpovědnost tak za ně prostě neseme, to se setřít nedá.

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 8):
Janka.Michailidu, Jan.Bednarik, Petr.Vileta, Dalibor.Zahora, Jan.Prokop, Magdalena.Opletalova, Vojtech.Pikal, Jan.Zavadil

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: Nesouhlas s nominací pana Půty a Polčáka do vládního týmu

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Pro připomenutí koaliční smlouva říká:

Koaliční rada sestaví již před volbami vládní tým, ze kterého budou přednostně zvažovány vhodné nominace na funkci člena vlády za koalici, a to na základě nominací obou koaličních stran.

"Pirátský vládní tým" o kterém jsme hlasovali jsou jen nominandi do koaličního vládního týmu, který sestavuje koaliční rada. Ale žádné samostatné vládní týmy Pirátů a STANu nejsou. Jsme teď jeden celek a máme jeden společný vládní tým.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26214
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36996 poděkování
Dostal poděkování: 30157 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesouhlas s nominací pana Půty a Polčáka do vládního týmu

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

ano TEĎ jsme jeden celek (čili určitě neseme (spolu) zodpovědnost za celý koaliční vládní tým). Nicméně k vládním týmům se bude přistupovat po volbách při obsazování vládních pozic zvlášť.

Koaliční smlouva, Kodex spolupráce, Povolební postup píše:

11.3.2. Při jmenování a odvolávání ministrů bude koalice postupovat v souladu s Ústavou. Návrh na nominaci či odvolání ministra bude ve výlučné pravomoci celostátního lídra koaliční strany, která post obsazuje podle dohodnutého klíče či jiné dohody. Návrh za koalici podá celostátní lídr navrhující koaliční strany předsedovi vlády po projednání s celostátním lídrem koaličního partnera.

https://wiki.pirati.cz/rules/ks#povolebni_postup

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34806 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesouhlas s nominací pana Půty a Polčáka do vládního týmu

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tak já jsem ještě pro připomenuti vložím výňatek, který již postovala Janka:

"Pro tyto účely bude analytickým týmem Poslaneckého klubu Pirátů ve spolupráci s krajskými sdruženími dopracovaná detailní reputační analýza identifikovaných osob hnutí STAN. V situaci, kdy se objeví např. skutečná či fiktivní korupční kauza, která může ohrožovat spolupráci na jakékoliv úrovni, bude pro tyto účely vytvořen mechanismus následného řešení. Pro Piráty je zcela zásadní, aby se případná koalice Pirátů a STAN stavěla čelem k případným závažným zjištěním. Případnou kauzu nelze zkrátka řešit mlčením, jak mnohdy bývá zvykem. Takovýto mechanismus bude vytvořen 30 dní od případného podpisu dohody o koaliční spolupráci."

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Dolezal, Ivor.Kollar, Jana.Skopalikova, Michael.Polak

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34712
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31641 poděkování
Dostal poděkování: 25738 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesouhlas s nominací pana Půty a Polčáka do vládního týmu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dalibor.Zahora píše: 08 črc 2021, 10:30

Tak já jsem ještě pro připomenuti vložím výňatek, který již postovala Janka:

"Pro tyto účely bude analytickým týmem Poslaneckého klubu Pirátů ve spolupráci s krajskými sdruženími dopracovaná detailní reputační analýza identifikovaných osob hnutí STAN. V situaci, kdy se objeví např. skutečná či fiktivní korupční kauza, která může ohrožovat spolupráci na jakékoliv úrovni, bude pro tyto účely vytvořen mechanismus následného řešení. Pro Piráty je zcela zásadní, aby se případná koalice Pirátů a STAN stavěla čelem k případným závažným zjištěním. Případnou kauzu nelze zkrátka řešit mlčením, jak mnohdy bývá zvykem. Takovýto mechanismus bude vytvořen 30 dní od případného podpisu dohody o koaliční spolupráci."

To, co už jsme podepsali je "dohoda o koaliční spolupráci"? Pro jistotu se ptám. ;)
https://www.starostove-nezavisli.cz/fmf ... ostove.pdf

Pokud to chápu správně, tak kde je ten mechanismus, kde jen je, kam se schoval mrška jedna? :?

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34806 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesouhlas s nominací pana Půty a Polčáka do vládního týmu

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Teď jen stručně, podle včerejších informací, ten níže zmiňovaný cheking, měl proběhnout.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2371
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4007 poděkování
Dostal poděkování: 3052 poděkování

Re: Nesouhlas s nominací pana Půty a Polčáka do vládního týmu

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Dalibor.Zahora píše: 08 črc 2021, 10:30

Tak já jsem ještě pro připomenuti vložím výňatek, který již postovala Janka:

"Pro tyto účely bude analytickým týmem Poslaneckého klubu Pirátů ve spolupráci s krajskými sdruženími dopracovaná detailní reputační analýza identifikovaných osob hnutí STAN. V situaci, kdy se objeví např. skutečná či fiktivní korupční kauza, která může ohrožovat spolupráci na jakékoliv úrovni, bude pro tyto účely vytvořen mechanismus následného řešení. Pro Piráty je zcela zásadní, aby se případná koalice Pirátů a STAN stavěla čelem k případným závažným zjištěním. Případnou kauzu nelze zkrátka řešit mlčením, jak mnohdy bývá zvykem. Takovýto mechanismus bude vytvořen 30 dní od případného podpisu dohody o koaliční spolupráci."

IMHO nejde jenom o potencionální korupční jednání v situaci, kdy společný kandidát na ministra Stanislav Polčák hlasuje v Evropském parlamentu proti pirátskému tématu. Bude analýza řešit i toto?

https://www.europarl.europa.eu/doceo/do ... CV_FR.docx
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3337 ... ornografii

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jan.Hrubes

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Nesouhlas s nominací pana Půty a Polčáka do vládního týmu

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Lukas.Dolezal píše: 09 črc 2021, 11:18
Dalibor.Zahora píše: 08 črc 2021, 10:30

Tak já jsem ještě pro připomenuti vložím výňatek, který již postovala Janka:

"Pro tyto účely bude analytickým týmem Poslaneckého klubu Pirátů ve spolupráci s krajskými sdruženími dopracovaná detailní reputační analýza identifikovaných osob hnutí STAN. V situaci, kdy se objeví např. skutečná či fiktivní korupční kauza, která může ohrožovat spolupráci na jakékoliv úrovni, bude pro tyto účely vytvořen mechanismus následného řešení. Pro Piráty je zcela zásadní, aby se případná koalice Pirátů a STAN stavěla čelem k případným závažným zjištěním. Případnou kauzu nelze zkrátka řešit mlčením, jak mnohdy bývá zvykem. Takovýto mechanismus bude vytvořen 30 dní od případného podpisu dohody o koaliční spolupráci."

IMHO nejde jenom o potencionální korupční jednání v situaci, kdy společný kandidát na ministra Stanislav Polčák hlasuje v Evropském parlamentu proti pirátskému tématu. Bude analýza řešit i toto?

https://www.europarl.europa.eu/doceo/do ... CV_FR.docx
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3337 ... ornografii

Asi je zase nutno mu k dobru podotknout, že my při hlasování taky z vysoka kašleme na to, co si myslí eurolidovci (protože jsme Piráti a jsme vázaní programem Pirátů). A nelze to dělat moc jinak, protože eurolidovci jsou programově v podstatě naší antitezí (více šmírování, copyrightu, cenzury internetu,....).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Michael.Polak, Vit.Fux, Rostislav.Reha
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“