Členský podnět - nominace Martina Štěrby do PMS MS Praha 8

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 8

Podporuji nominaci Martina Šterby do volby PSM MS Praha 8?

Ano
10
100%
Ne
0
Žádná hlasování
Zdržuji se
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 10 - Celkem hlasů: 10

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - nominace Martina Štěrby do PMS MS Praha 8

Příspěvek od Martin.Stanek »

V porovnání s FB je hodně platforem svobodnější :D
Připomínám, že tady nejednáme o náboru do práce... ;)
Uživatelský avatar
Martin.Sterba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 770
Registrován: 01 dub 2018, 15:20
Profese: manažer a stratég on-line komunikace
Bydliště: Praha 8 - Libeň
Dal poděkování: 1428 poděkování
Dostal poděkování: 1020 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - nominace Martina Štěrby do PMS MS Praha 8

Příspěvek od Martin.Sterba »

To už by bylo na jinou diskuzi o tom, která platforma je či není svobodnější. Nejednáme o nabídce práce, nicméně LinkedIn je nejlepší forma toho, jak sdílet své CV. Proto jsem to také udělal. :-)

Mgr. Martin Štěrba | předseda MS & ZK Praha 8
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - nominace Martina Štěrby do PMS MS Praha 8

Příspěvek od Martin.Stanek »

Já si právě myslím, že je dobrý o kandidátech do vedoucích fcí vědět, jaký mají přístup ke sdílení informací, třeba jestli berou ohled na snadnost přístupu k těm informacím, a jaké mají standardy platforem ve smyslu data miningu osobních údajů. Souhlas, že by to mohla být diskuze na dlouho. Děkuju za reakce.

Zeptám se na jinou věc: ve své kandidátské řeči zmiňuješ plnění současného programu P8 a přípravu toho příštího.
Co považuješ za svůj dosavadní příspěvek (vyjma medializace) ve vztahu k našemu programu (P8)? Můžeš přiložit odkazy, jako kdybys to měl poslat někomu "zvenku" zprávou, aby si na jejím základě mohl udělat obrázek?
Obdobně, máš zálusk se něčemu (dalšímu) konkrétnímu z programu P8 věnovat po dobu případného mandátu v PMS?
A obdobně, kdybys měl už teď formulovat jednu nejdůležitější věc, která by měla být v příštím programu a chtěl bys jí tlačit?
Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - nominace Martina Štěrby do PMS MS Praha 8

Příspěvek od Martin.Stanek »

@Martin.Sterba Martine jsi kandidát na předsedu MSP8, v našem týmu se hlavně ty staráš o obsah našeho týmového FB, ve tvém pirátském profilu čtu "Celý svůj profesní život se věnuje médiím a komunikaci. ... také sepsal řadu analýz a doporučení v oblasti komunikace a sociálních médií". V týmu v tomhle směru odvádíš spoustu dobré práce, za kterou děkuju :-)

Zároveň v některých tvých počinech vidím dlouhodobě výraz jistých stránek tvého přístupu, kde vidím velký potenciál ke zlepšení, a to zejména s ohledem na soudržnost a důvěru mezi členy týmu. V souvislosti s možností, že bys byl předsedou MS v kombinaci s rolí správce FB a de fakto tiskového mluvčího, nabývají na důležitosti a aktuálnosti.
Zeptám se proto na dva okruhy témat, které souvisí s komunikací, se sociálními médii a také s tvorbou sdělení reprezentující tým. Uvádím k nim trochu kontextu. Jelikož se v tom uričtě odráží můj kritický postoj k některým tvým počinům, předesílám, že jsem připraven se tomu věnovat více konstruktivně, uznáš-li sám, že je na čem zapracovat, a budeš-li mít zájem s tím něco dělat.

1) SHOVÁVÁNÍ KOMENTÁŘŮ NA NAŠEM FB

Loni jsi na našem pirátském FB vydal post s textem "Vesele kampaňujeme a pomáhají nám i naše děti." a odpovídající autentickou fotkou.
Pod příspěvkem se sešlo 7 komentářů, z nichž jsi 3 shoval - viz printscreen, to jsou ty potemělé, které většina lidí v tuto chvíli na FB nemůže vidět OFFTOPIC(naposledy zkontrolováno 2020/11/22 19:50). Pro ty, co něvědí, co to znamená shovávávat příspěvky na FB: OFFTOPICpříspěvek je po zásahu administrátora skryt vidění všech, kromě jeho autora a autorových FB kamarádů (a kromě adminů té FB stránky) - tedy zatímco autor si myslí, že se vyjádřil na očích veřejnosti, ani neví, že jeho vyjádření ostatní nevidí.
FBPP820190521_replies.jpg
Ty tebou shované komentáře vypisuju níže a podotýkám, že všichni jejich autoři jsou skuteční (ne trollové nebo fake), že 1. z nich je náš zástupce v komisi na P8, 2. je člen jiné politické strany na P8 a 3. je člen Pirátů (na fóru od r. 2014) a v době vydání postu byl členem MSP8. Také že žádný z těch komentářů neobsahuje vulgární vyjádření.
Lukáš Kost píše:Dětská práce
Jan Sigmund píše:Není dětská práce v EU zakázaná? Just saying...
Ondřej Moravčík píše:To se mi prilis nelibi - aby se deti podilely na sireni nejake politicke linky, na kterou si samy nazor jeste udelat poradne nemohou.
Chtěl bych tě poprosit o odpovědi na tyto otázky:
  • proč jsi shoval komentář Lukáše Kosta?
  • proč jsi shoval komentář Jana Sigmunda?
  • proč jsi shoval komentář Ondry Moravčíka?
  • dal jsi jejich autorům vědět, že jsi je shoval a proč?
  • dal jsi vědět týmu MSP8, že jsi je shoval a proč?
  • vysvětlil jsi důvody ke shová(vá)ní na našem FB tak, aby uživatelé naší stránky věděli, s jakými zásahy mohou počítat a proč?
  • nebyl to zkrat, ty komentáře shovat?
  • napadlo tě, že by ses těm autorům měl omluvit? Omluvil ses jim?

Jestli si správně vzpomínám, když jsem tě s tím tehdy konfrontoval, reagoval jsi přibližně že "je potřeba držet dobrou náladu na našem FB".
Nenapadlo mě do té doby, že by mezi Piráty bylo někdy relevantní se ptát na otázku, na kterou se tě tímto ptám:
Má pro tebe větší hodnotu "dobrá nálada" na našem FB, nebo svoboda slova?

Jelikož ten případ výše byl jen jedním z mnoha, kdy jsi nějaký komentář na FB shoval, dotáhl jsem to téma i na jednu schůzku týmu, kde však nebyl prostor jít do důsledků. Viz ta část zápisu:
Martin.Stanek píše: 01 čer 2019, 18:50 Martin S.: selektivní a subjektivní filtrování komentů pod našimi FB posty
  • Martin S.: teze: a priori se komentáře nemají schovávat
  • Martin Štěrba
    • rozumí připomínkám, nicméně připouští, že se jedná o marketingový nástroj, a podle toho bychom k tomu měli přistupovat,
    • proběhla diskuze o tom, jeslti moderovat diskuzi nebo ne, část přítomných se shodla na tom, že naše prezentace na Facebooku je skutečně marketingovým nástrojem, který má šířit dobré povědomí o naší činnosti, a že bychom se měli bránit před nájezdem trollů, falešných účtů a automatů, které si některé politické strany platí proti svým konkurentů.
    • Navíc jestli využíváme placenou podporu, mělo by nám to přinést užitek (např. dobré povědomí, nové příznivce, fanoušky, podporovatele, donátory, ...)
    • nejvíce trollů je pod příspěvky, které jsou finančně podpořené coby reklama
  • Martin Štěrba na jedné z příštích schůzí obeznámí MS s pravidly pro moderování diskuzí na Facebooku
  • Jitka Novotná upozorňuje na běžící diskuzi RV 25/2019.
V tom rok a půl starém zápisu se píše, že nás "na jedné z příštích schůzí" seznámíš s pravidly moderování diskuzí na FB. Za mě dobrý nápad: mají-li nějaká pravidla kultivovat diskuzi a třeba i přispívat k dobré náladě, je dobré, aby byla široce známá. Ta pravidla se mi nedaří dohledat.
Můžeš sem prosím nalinkovat ta pravidla moderace, která uplatňuješ na našem FB?


2) OHLEDY NA NÁZORY ČLENŮ TÝMU PŘI TVORBĚ NAŠICH TÝMOVÝCH VÝSTUPŮ

Všimnul jsem si, že často to, co se za tým chystáš sdělit (hlavně na FB, ale třeba i když jdeš za náš tým na koodrinační schůzku s dalšími pirátskými týmy), nekonzultuješ (vůbec, pro účel diskuze řekněme dostatečně a s dostatečným předstihem) s týmem. Dostatečně ve smyslu, aby tým měl prakticky možnost dát dohromady to, co by si přál, abys jeho jménem sdělil. Nebo aby aspoň měl šanci se seznámit s tvým návrhem a vyjádřit se k němu, chce-li.
Stručně řečeno, z mého pohledu si neděláš hlavu se zjištěním názorů ostatních, respektive nesdílíš svůj úmysl týmového sdělení a tak nedáváš možnost se k němu vyjádřit dřív, než je realizován.

Zajímá mě proto
  • jakým způsobem by podle tebe měla být vytvářena sdělení za tým?
  • je pro tebe důležité vědět, zda to, co za tým sděluješ, odpovídá tomu, co si tým myslí?
  • je podle tebe na místě dát týmu možnost vědět, co se jeho jménem chystáš sdělit ven, před tím, než to ven dáš?
  • ověřuješ si nějak, zda je tým v souladu s tím, co se za něj chystáš sdělit?
  • ověřuješ si aspoň, že nikdo v týmu není proti?
  • je pro tebe důležité být v souladu s týmem?
  • bylo pouhým nedopatřením, pokud jsi někdy odstranil vstup člena týmu do tvorby týmového výstupu?
  • je rolí mluvčího týmu sdělovat svoje názory podle svých priorit, nebo sdělovat názory týmu podle týmových priorit?
---
Nehledě na to, zda a co mi na to odpovíš, tě prosím, abys o těchle aspektech a jejich důsledcích často a důkladně přemýšlel a neváhal je otevřeně a upřímně diskutovat v našem týmu a i s dalšími Piráty.
Uživatelský avatar
Martin.Sterba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 770
Registrován: 01 dub 2018, 15:20
Profese: manažer a stratég on-line komunikace
Bydliště: Praha 8 - Libeň
Dal poděkování: 1428 poděkování
Dostal poděkování: 1020 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - nominace Martina Štěrby do PMS MS Praha 8

Příspěvek od Martin.Sterba »

@Martin.Stanek – Díky za mnoho dotazů a za zajímavé podněty k zamyšlení. Nicméně já budu o něco stručnější než ty.

1) Nebudu (a vlastně ani nechci) znova detailně řešit situaci se skrýváním příspěvků na Facebooku. Zvláště, když jde o víc než rok a půl starý post. Schoval jsem je, protože mi nepřišlo týmové kritizovat se navzájem skrze veřejné sociální sítě. K tomu slouží jiné nástroje než Facebook - máme Fórum, dříve Riot, dnes Zulip. Proč jsem je skryl, jsem vysvětloval na tebou zmíněné schůzce MS Praha 8. A bral jsem to týmově za vyřešené - od té doby jsem víceméně žádný komentář neskryl. Přijde mi tedy zvláštní, že to teď znova vytahuješ. Jak jsem mnohokrát řekl, skrytí neznamená smazání ani cenzura. Je to jen zamezení většího šíření, pisatel i jeho přátelé příspěvěk dále vidí. Z mé strany nebyl důvod se omlouvat, a neplánuju to dělat ani teď. Pravidla moderace jsem nevypracoval, tudíž je nemůžu sdílet. Za to se omlouvám.

2) Nemyslím si, že nekonzultuji. Přijde mi zajímavé, že podobné výtky směřují pouze ke mě. Vždy jsem k tomu, co píšu za nás na Facebook nebo s čím jdu na koordinační schůzku (podklady jsou veřejné, text jsem psal několik dní dopředu, vždy se může každý za nás podívat, jak to tam je či není) přistupoval zodpovědně. Stejně jako třeba přistupuju k tomu, jak zastupuju MS Praha 8 v redakční radě. Mnoho z postů a společných vyjádření vyplývá z našeho volebního programu či z jiných pirátských vyjádření z oficiálních zdrojů. Nicméně je pravdou, že post-plán na sociální sítě dělám ad-hoc podle aktuální situace. Až na drobné výjimky nikdy nepřišla od nikoho z MS Praha 8 zpětná vazba ve stylu "děláš to špatně".

3) Jak jsem napsal i před pár dny na Zulip. Představoval bych si, kdybychom naše společná vyjádření dělali i společně. A ne že mě někdo napíše, udělej to, ale nepřijde s žádným návrhem. Takhle to fungovat nemá. Nikde jsem nenapsal to, co si tým myslí. Vždy, když nevím, odkazuji na kompetentnější. Ano, ověřuji si data i napříč pirátským spektrem, co dáváme ven na našem Facebooku.

4) Nikdy jsem neodstranil žádný vstup, odmítám tvrzení pana Moravčíka. Týmově jsme se kdysi shodli na jiném tématu, pan Moravčík to obrátil proti mě, úkoloval mě a nazval mě cenzurantem. Kategoricky odmítám, že bych jím byl. Zároveň nechci řešit téma Moravčík znova, beru jej za vyřešený.

5) Rolí mluvčího je sdělovat témata, která máme k dispozici. Nikdy jsem neupřednostňoval své téma. Problémem je, že už téměř tři roky prosím všechny, aby mi zasílali náměty a návrhy textů pro web či sociální sítě. Děje se tomu jen velmi sporadicky.

Každopádně děkuji za zpětnou vazbu. Každopádně o všech svých vyjádření samozřejmě přemýšlím - nicméně ano, je pravdou, že čas od času je některé vyjádření nedokonalé, nicméně ani tak není nikterak poškozující.

Mgr. Martin Štěrba | předseda MS & ZK Praha 8
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - nominace Martina Štěrby do PMS MS Praha 8

Příspěvek od Martin.Stanek »

Martin.Sterba píše: 23 lis 2020, 10:06 1) Nebudu (a vlastně ani nechci) znova detailně řešit situaci se skrýváním příspěvků na Facebooku. Zvláště, když jde o víc než rok a půl starý post. Schoval jsem je, protože mi nepřišlo týmové kritizovat se navzájem skrze veřejné sociální sítě. K tomu slouží jiné nástroje než Facebook - máme Fórum, dříve Riot, dnes Zulip. Proč jsem je skryl, jsem vysvětloval na tebou zmíněné schůzce MS Praha 8. A bral jsem to za vyřešené - od té doby jsem víceméně žádný komentář neskryl. Jak jsem mnohokrát řekl, skrytí neznamená smazání ani cenzura. Je to jen zamezení většího šíření, pisatel i jeho přátelé příspěvěk dále vidí. Z mé strany nebyl důvod se omlouvat, a neplánuju to dělat ani teď. Pravidla moderace jsem nevypracoval, tudíž je nemůžu sdílet. Za to se omlouvám.
Právě žes to shování těch příspěvků, které odkazuju, dosud nevysvětlil a ani jsi nedodal ta pravidla, která by to mohla vysvětlit. Vyřešené to není, je to zatím zametené pod koberec.
Na té schůzce byla řeč o případech, kdy jde o trolly apod. Ne, když jde o autentického autora. Tam, kde nás někdo trollí, tu moderaci akceptuju a o tom nemám potřebu se teď bavit.
Jediné vysvětlení je za tebe tedy zatím "mi nepřišlo týmové kritizovat se navzájem skrze veřejné sociální sítě" a vztahuješ to k "To se mi prilis nelibi - aby se deti podilely na sireni nejake politicke linky, na kterou si samy nazor jeste udelat poradne nemohou."
Považuješ vyjádření odlišného názoru za kritiku? Čoveče, proč?
A jestli tomu tak je, tak ty se vypořádáváš s kritikou tak, že jí shováš? Nebylo by lepší se umět s odlišným názorem vypořádat čelem? V týmu k tomu určitě najdeš pomoc, pokud budeš chtít.
Podle mě je daleko horší pro nás všechny akceptovat takový cenzorský přístup k odlišným názorům, než že na našem FB bude vidět odlišný názor. Fakt s tímhle jednáním mám velkou potíž a je jedno kdo to dělá.
Chceš vytvářet obraz Pirátů, jako těch, kdo se takhle vypořádává s jiným názorem? Nebo jako těch, kdo umí naslouchat a věcně argumentovat?
Btw poslední shování se týkalo cca pár měsíců starého postu. Na to už jsi asi zapomněl, já ne.
Prosím tě, dodej ta pravidla, ať je ta hranice mezi cenzurou a moderací za doboru náladu jasně popsaná.
Martin.Sterba píše: 23 lis 2020, 10:06 2) Nemyslím si, že nekonzultuji. Přijde mi zajímavé, že podobné výtky směřují pouze ke mě.
...
5) Rolí mluvčího je sdělovat témata, která máme k dispozici. Nikdy jsem neupřednostňoval své téma.
Jestli máš pocit, že těch výtek hodně směřuje k tobě, zvaž, zda by to mohlo být dané kombinací: 1) jsi v roli mluvčího a 2) ve vztahu k celkově skvělé úrovni v týmu vyčníváš (kromě tvých silných stránek) i v lhostejnosti k názorům ostatních (viz výše) a v potřebě prezentovat sám sebe (viz níže).
Kdyby jedno nebo druhé neplatilo, celkově by to nebylo tolik podstatné. No a teď navíc kandiduješ na předsedu MSka.
A že tyhle výtky přicházej ode mě je tím, že považuju za zásadní pro světlou budoucnost týmu férovost a týmovost.

Dobře to lze ilustrovat na tom, jaká jména za náš tým byla zmíněna, když jsi šel reprezentovat tým na koordinační schůzku. Vidím tam jenom to tvoje. Za mě je naprosto v pohodě, že tam je tvoje jméno, když máš skvělé výsledky s FB. Je ale příznačné, že zrovna když jsi za nás mluvil ty, tak se neobjevila žádná jiná jména (a byl důvod proč by měla) a tvoje ano.
zápis z koordinační schůzky píše:
Praha 8
Činnost MS utlumená, zapojujeme se do aktivit okolo zastupitelského klubu a okolo korona-krize.
Šití roušek.
Uskutečnilo se zastupitelstvo MČ Praha 8, to bylo vyvoláno společně s dalšími opozičními stranami.
Vydali jsme tiskovou zprávu, kde jsme psali o nekalých praktikách radního Slobodníka, který později rezignoval, podali jsme trestní oznámení (hlavní podíl na mediálních výstupech měl Martin Štěrba), vydali jsme také tiskovou zprávu, ve které jsme psali o tom, jak starosta svolal zastupitelstvo – všechny jsou umístěny na webu praha8.pirati.cz.
Řešíme novou podobu Palmovky a ptáme se radních, jak je to s územní studií – Palmovkou je nutné se zabývat hned, nikoliv až později.
Navrhli jsme, aby Rada MČP8 zprovoznila CityVizor, bohužel neúspěšně - budeme se o to pokoušet dál.
Podařily se nám první krůčky k otevřené radnici – prosadili jsme dlouhodobý úkol pro Radu MČ Praha, aby zavedla open source systém pro vyřizování a hodnocení veškerých dotací, které Praha 8 uděluje.
Chápu, že každej potřebuje uznání a že je příjemný, když tě někdo pochválí, když ti někdo poděkuje. Jestli v tomhle máš nějaký deficity, tak mě to zaprvé mrzí kvůli tobě a hned za druhé mě to mrzí kvůli týmu. Bylo by skvělé, kdybys dokázal větší část těch poděkování a ocenění získávat krze poděkování a ocenění, která se dostanou týmu, ve kterém působíš.

Vítám, že na koordinační schůzku pozítří večer jsi právě začal sbírat podněty (později už by mohlo být složité dostat odezvu od všech, pač ne každý je na Zulipu každý den...), resp. že jsi dal svůj návrh týmu ke zvážení a doplnění - díky!
Martin.Sterba píše: 23 lis 2020, 10:06 5) ... Problémem je, že už téměř tři roky prosím všechny, aby mi zasílali náměty a návrhy textů pro web či sociální sítě. Děje se tomu jen velmi sporadicky.

Každopádně děkuji za zpětnou vazbu. Každopádně o všech svých vyjádření samozřejmě přemýšlím - nicméně ano, je pravdou, že čas od času je některé vyjádření nedokonalé, nicméně ani tak není nikterak poškozující.
Ano, není o čem mluvit každý den, jakkoliv může být z pohledu dobrých čísel FB zajímavé na FB každý den něco vypustit. Smiř se s tím. V té síle cca 10 lidí a pod tíhou běžné agendy, kterou nemůžeme dost dobře zanedbat, prostě bude pořádnej výstup snad aspoň jednou za měsíc. Když není co medializovat, můžeš svůj čas věnovat tvorbě toho, co bude následně stát za medializaci. Oceňuju z poslední doby, že ses posunul do módu, kdy se snažíš aktivně dotáhnout nějaká načatá témata do podoby, kdy se dají medializovat - to je podle mě skvělý a zvyšuje to přínos týmu. A uznávám, že i tým má ještě rezervy v tom překlápění svých činností do médií, já je tak y u sebe cítím. Zas na druhou stranu považ, že možná pro většinu z nás je priorita jinde, než (se) prezentovat - pro spoustu to může být třeba i nutný nástroj, který se zapřením strpí pro vyšší cíle.

Nějaké vyjádření je nedokonalé tu a tam u všech - to je v pohodě, jsme jenom lidi. A i kdyby to bylo poškozující, tak to pořád může být jen neúmyslná chyba třeba z nedomyšlení důsledků.
Podle mě jednou takovou krátkozrakou chybou je to shovávání názorů ostatních. Za "výdělek" "dobré nálady" na našem FB dáváš v šanc kulturu svobody slova, svobody šíření informací, demokracie. Podle mě takové počínání extrémně ohrožuje cíle, za které kopeme. Neférová práce s informacema je podle mě příčinou hodně problémů, které v ČR máme.
Nenechám to být, dokud nevyčerpám všechny možnosti, jak to zlepšit. Mezi nima s tebou mluvit a snažit se tě přesvědčit, že jsou lepší možnosti jak se vypořádávat s odlišnými názory, které nebudou mít negativní dopad ani na tebe. Rád to s tebou proberu detailněji.
Uživatelský avatar
Martin.Sterba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 770
Registrován: 01 dub 2018, 15:20
Profese: manažer a stratég on-line komunikace
Bydliště: Praha 8 - Libeň
Dal poděkování: 1428 poděkování
Dostal poděkování: 1020 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - nominace Martina Štěrby do PMS MS Praha 8

Příspěvek od Martin.Sterba »

Tak ještě jednou, Martine.

1) Téma schovávání komentářů je za mě vyřešené. Nebudu se k tomu vracet znova. Ani nechci pitvat tehdejší rok a půl starý post. Řešili jsme před víc než rokem, od té doby se to nedělo. Nechápu, proč jsi tedy neotevřel dřív, když tě to tak pálí. Diskuzi jsme vedli na zmíněné schůzi MS Praha 8. Odcházel jsem s pocitem, že jsme se týmově domluvili, že to budeme dělat jen v nutných případech. A ty nutné případy od té doby nenastaly, a já jsem žádné schovávání od té doby neaplikoval. Proto mi přijde bezpředmětné tuto diskuzi vést znova. #sorryjako
2) Ano, v zápise, na který odkazuješ to nebylo uvedeno z mé strany vhodně. Za to se omlouvám – to jsem napsal už dřív (tuším, že to bylo ještě na Riotu). Jindy se to již nestalo, opět zmiňuješ pouze jeden příklad. Z jednoho dílku skládačku nepostavíš.
3) Píšeš, že "prostě bude pořádnej výstup snad aspoň jednou za měsíc." Jenže on není ani jednou za měsíc.
A uznávám, že i tým má ještě rezervy v tom překlápění svých činností do médií, já je taky u sebe cítím. Zas na druhou stranu považ, že možná pro většinu z nás je priorita jinde, než (se) prezentovat - pro spoustu to může být třeba i nutný nástroj, který se zapřením strpí pro vyšší cíle.
4) Bez prezentace naší práce se o ní nikdo nedozví, a to ani ti, pro které to děláme především. Máme-li mít ambici po příštích volbách usednout do Rady, je nutné se naučit svojí práci prezentovat. A je nutné, aby nás lidi znali.
5) Zásadně nesouhlasím s tím, že jsem lhostejný k názorům ostatním a potřebě prezentovat sám sebe. Nepotřebuju prezentovat sám sebe, chci jen pomáhat tomu, že městská část Praha 8 bude lepším místem pro život.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sterba za příspěvek:
Pavel.Franc

Mgr. Martin Štěrba | předseda MS & ZK Praha 8
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - nominace Martina Štěrby do PMS MS Praha 8

Příspěvek od Martin.Stanek »

Martin.Sterba píše: 23 lis 2020, 15:12 1) Téma schovávání komentářů je za mě vyřešené. Nebudu se k tomu vracet znova. Ani nechci pitvat tehdejší rok a půl starý post. Řešili jsme před víc než rokem, od té doby se to nedělo. Nechápu, proč jsi tedy neotevřel dřív, když tě to tak pálí. Diskuzi jsme vedli na zmíněné schůzi MS Praha 8. Odcházel jsem s pocitem, že jsme se týmově domluvili, že to budeme dělat jen v nutných případech.
Chtělo by to ta pravidla schovávání, abychom se posunuli - připomínám, že i z tohodle hlediska to není dořešený - tu debatu jsme v ten moment uzavřeli právě i s tím, že představíš ta pravidla. OFFTOPICMmch já jsem nějaká pravidla tenkrát začal dávat dohromady, ale pak byla ta schůzka, kde jsi řekl, že je dáš dohromady. Určitě v tom nabízím pomoc,OFFTOPIC ale při tvých zkušenostech předpokládám, že víš, kde se můžeš inspirovat - nějaká etiketa FB a komunikace - a že pro to sáhneš a dáš to dohromady. Kdyžtak dej vědět, kdyby sis nevěděl rady - poptám se, mezi Piráty je spousta lidí, kteří se těmhle věcem věnují. Taky ti do toho nechci vstupovat (až na tu hranici moderace-cenzura), protože jsem rád, že se tomu věnuješ a myslím si že to děláš skvěle (až na tu hranici moderace-cenzura).
Jinak ten rok a půl starý post,OFFTOPIC ve kterým se asi fakt už nemá cenu pitvat, je do teď trvající křivda. A vypadá to bohužel, že jí i zůstane. Jde to především na tvůj účet, ale týká se to i ostatních v týmu, jelikož jde o týmový FB.
Otevřel jsem to teď, protože je volba PMS, ty se chystáš na předsedu, takže tě griluju - díky za odpovědi :)
Martin.Sterba píše: 23 lis 2020, 15:12 ... a já jsem žádné schovávání od té doby neaplikoval. Proto mi přijde bezpředmětné tuto diskuzi vést znova. #sorryjako
Taky jsi mi to v srpnu připomněl dalším schováním #sorryjako snad už bude líp, OFFTOPICkterého jsem si všimnul, já tam fakt nevisím pořád a nehledám, jestli je zas něco schovaného. Dovedu si představit, že když je to pro tebe standardní postup, že si na ty jednotlivé případy nevzpomínáš: jde o tenhle post (dlužno říct výborný post po všech stránkách vč. důvtipu - velké díky!) z 19. srpna 2020 a viz ten potemnělý příspěvek "Tohle podporujete?" + archivní fotka.
FBPP820200819_replies.jpg
Takže není pravda, že bys schovávání od té doby nepoužil.
OFFTOPICI když mi to pořád přijde zbytečný a škodlivý, tak tady to tvoje schování chápu líp, než když schováš odlišný názor lidí, které osobně znáš. K tvému zdůvodnění v tomhle případě:
Co si vzpomínám, odůvodňoval jsi to zhruba "na našem FB fašisty tolerovat nebudu". To je pro mě zvláštní zdůvodnění, jelikož na mě ten komentář působí tak, že vyjadřuje obavu z fašistů, ne jejich podporu. Opět vlastně nevím, o jaké pravidlo bys tohle opřel, ale jestli jsi chtěl "udržovat dobrou náladu na našem FB" mohl jsi napsat třeba "Nepodporujeme fašisty a obecně ani totalitu, ani represe. Mezi naše základní hodnoty patří ochrana lidských práv" + odkaz na jeden z mnoha našich "programů", ne? Nebo třeba bys přišel na něco chytřejšího, vzletnějšího. Mohl bys tak ukázat všem čtenářům našeho FB, jaké zkušenosti máš s online komunikací. Mohls nasbírat kladný bodíky. Ne, tys to típnul, jak snadné, že?
Takže ta konstruktivní linka mojí kritiky je: jsou lepší možnosti, jak se vypořádat s odlišnými názory a vůbec postoji: férově, slušně a chytře, pokud čas dovolí tak i informativně odpovědět. Víme přece, že ten FB čte mnohem více lidí, než co jich po sobě zanechá stopu. V jejich očích bychom mohli mít obraz těch, co tolerují různé přístupy a umí dát svoje stanovisko. Stojí to více času, no. Třeba je v týmu někdo, kdo ví, co se dělo v Bělorusku v 1. pol. 20. století a dovedl by tam zareagovat na úrovni. Proč to nezkusit?
Můžeš taky dát varování s odůvodněním, čeho špatného se ten autor dopustil, ne? A když to udělá potřetí (nebo podruhý jestli nemáš trpělivost) ho típnout. Nešlo by to takhle?

Martin.Sterba píše: 23 lis 2020, 15:12 2) Ano, v zápise, na který odkazuješ to nebylo uvedeno z mé strany vhodně. Za to se omlouvám – to jsem napsal už dřív (tuším, že to bylo ještě na Riotu). Jindy se to již nestalo, opět zmiňuješ pouze jeden příklad. Z jednoho dílku skládačku nepostavíš.
Já tu omluvu beru - díky a vím, žes jí vyjádřil už dřív, taky jsem k tomu teď nic nepsal, to jsem považoval za vyřízené.
Jen ti nastavuju zrcadlo, pač sám si toho dot možná vůbec nevšímáš. Víš co, mě to nijak zvlášť nevadí dokud se to týká jen tebe. OFFTOPICDokonce je možná i taková vlastnost vhodná pro jisté týmové úkoly. Mě vadí, že si občas pleteš role - kdy jseš někde za sebe a kdy za tým.
OFFTOPICChceš to shodit tvrzením, že to je jeden případ? Není, vůbec, kdyby byl, tak bych to tu nerozmazával. Věř nevěř, fakt si to nedokumentuju průběžně, snažím se o tom s tebou mluvit a taky do toho rejpu jen tehdy, když mi to přijde jako fakt úlet.
A uznávám, že jsou to extrémy z tvého přístupu - proto taky je zmiňuju, protože jsou podle mě za hranicí toho, kdy se dá ještě mlčet. Na ten z minulého roku si dobře vzpomínám (ten FB to do teď ukazuje) právě proto, že se to týká úcty k věcně a slušně formulovanému názoru OFFTOPIC- je to sice pro tuhle argumentaci irelevantní, ale "vtipný" na tom je, že Ondra Moravčík je Pirát a byl v té době člen našeho týmu.
Martin.Sterba píše: 23 lis 2020, 15:12 3) Píšeš, že "prostě bude pořádnej výstup snad aspoň jednou za měsíc." Jenže on není ani jednou za měsíc.
A uznávám, že i tým má ještě rezervy v tom překlápění svých činností do médií, já je taky u sebe cítím. Zas na druhou stranu považ, že možná pro většinu z nás je priorita jinde, než (se) prezentovat - pro spoustu to může být třeba i nutný nástroj, který se zapřením strpí pro vyšší cíle.
4) Bez prezentace naší práce se o ní nikdo nedozví, a to ani ti, pro které to děláme především. Máme-li mít ambici po příštích volbách usednout do Rady, je nutné se naučit svojí práci prezentovat. A je nutné, aby nás lidi znali.
Souhlas s tím, že by to chtělo zlepšit výkon dodávky materiálu pro média - pojďme se na to podívat více koncepčně, jak bychom tomu mohli pomoct. Chápu tedy správně, že se cítíš v těžké situaci, kdy máš krmit FB a není čím? A v důsledku tam dáváš tolik věcí, které nejsou "od týmu"? Fakt je lépe investovaná energie do těchhle "prázdných" postů, než do vlastní tvorby toho, co by následně stálo za medializaci? Možná jo, nevím, jak to posoudit.
Souhlas, že prezentace je potřeba - v tomhle máš naprostou pravdu a je dobře, že to připomínáš, jelikož to nikdo jiný moc nepřipomíná. Takže i tady se nabízím ke spolupráci, ale popravdě moc nevím, co konkrétně bych pro to mohl udělat, resp. čemu dát menší prioritu, abych i na to měl čas. Možná se můžeme prohrábnout splněnými částmi programu a něco zpracovat?
Martin.Sterba píše: 23 lis 2020, 15:12 5) Zásadně nesouhlasím s tím, že jsem lhostejný k názorům ostatním a potřebě prezentovat sám sebe. Nepotřebuju prezentovat sám sebe, chci jen pomáhat tomu, že městská část Praha 8 bude lepším místem pro život.
Viz výše. Obecně pak předpokládám tvojí dobrou vůli :-)
Uživatelský avatar
Martin.Sterba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 770
Registrován: 01 dub 2018, 15:20
Profese: manažer a stratég on-line komunikace
Bydliště: Praha 8 - Libeň
Dal poděkování: 1428 poděkování
Dostal poděkování: 1020 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - nominace Martina Štěrby do PMS MS Praha 8

Příspěvek od Martin.Sterba »

Jinak ten rok a půl starý post, ve kterým se asi fakt už nemá cenu pitvat, je do teď trvající křivda. A vypadá to bohužel, že jí i zůstane. Jde to především na tvůj účet, ale týká se to i ostatních v týmu, jelikož jde o týmový FB.
Nechápu, že s tím přicházíš teda až teď? U mě ta křivda určitě není, je to tvoje křivda - já jsem odcházel s tím, že jsme se domluvili, a to jsem psal už výše. Ano, měl jsem udělat ta pravidla, ty jsem neudělal. To je pravda. A nemyslím si, že pravidla na papíře něčemu pomohou. Je mi jasné, že dokážeš vytáhnout ještě mnoho screenů, ale já se opravdu nehodlám dál pitvat v diskuzi skrývání/neskrývání příspěvků. Stojím si za tím, co jsem řekl už vícekrát.
Souhlas s tím, že by to chtělo zlepšit výkon dodávky materiálu pro média - pojďme se na to podívat více koncepčně, jak bychom tomu mohli pomoct. Chápu tedy správně, že se cítíš v těžké situaci, kdy máš krmit FB a není čím? A v důsledku tam dáváš tolik věcí, které nejsou "od týmu"? Fakt je lépe investovaná energie do těchhle "prázdných" postů, než do vlastní tvorby toho, co by následně stálo za medializaci? Možná jo, nevím, jak to posoudit.
Snažil jsem se to řešit koncepčně i nekoncepčně. Nikdy to nevedlo nikam. Je lepší mít "prázdné posty", než nemít žádné. Zároveň si myslím, že rozhodně nejde o prázdné posty, týkají se života na naší městské části.
Možná se můžeme prohrábnout splněnými částmi programu a něco zpracovat?
Ano, tohle je dobré.

Každopádně díky za tvůj feedback, a teď pojďme - prosím - dělat něco, co zlepší náš život v městské části Praha 8. Za mě třeba to, aby bylo kde zaparkovat, byla posekaná tráva, bylo čisto v ulicích, byl dostatek míst ve školách a školkách, jezdila MHD, děti si měly kde hrát, bylo bezpečno v ulicích a lidé měli, kde nakupovat. A tak dále. To jsou totiž ty hlavní důvody, proč to (třeba zrovna já) všechno dělám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sterba za příspěvek:
Martin.Stanek

Mgr. Martin Štěrba | předseda MS & ZK Praha 8
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět - nominace Martina Štěrby do PMS MS Praha 8

Příspěvek od Martin.Stanek »

Ok, tak pojďme udělat ta pravidla schovávání, pokud by mělo docházet k nějakému schovávání. Pokud k němu docházet nemá, není třeba pravidel. Vyber si, obojí je pro mě ok. Jedno bez druhého pro mě není ok.
Ok, pojďme se věnovat zajímavějším záležitostem. Potřeboval bych k tomu, aby se v týmu, ve kterém působím, neohrožvaly základní svobody, protože jinak mám tu prioritu na ochraně těch svobod.
Můžeme se takhle dohodnout?
Naposledy upravil(a) Martin.Stanek dne 23 lis 2020, 21:27, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Překlep
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvek:
Martin.Sterba
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 8“