[Rozprava] KF JmK 17/2020 - Podpora kandidáta Tomáše Třetiny ve volbách do Senátu (obvod č. 54)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, Krajsti predsedajici

Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9888 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 17/2020 - Podpora kandidáta Tomáše Třetiny ve volbách do Senátu (obvod č. 54)

Příspěvek od Vit.Fux »

Tomas.Kolacny píše: 20 srp 2020, 23:01 Podle mého názoru není nezbytností, abychom v každém senátním obvodě ukázali na některého z kandidátů a řekli "pokud někdo, tak za nás on(a)". Diskuse o možné podpoře nepirátského kandidáta by podle mě měla začínat až ve chvíli, kdy bude alespoň část členské základny bytostně přesvědčená, že si dotyčný kandidát naši podporu bytostně zaslouží vzhledem k tématům, která do voleb nese a že pokud podporu v jakékoli formě dostane, pak s ní bude nakládat zodpovědně a s respektem a při výkonu veřejné funkce bude hájit názory, které Pirátská strana reprezentuje.
S tímhle úplně nesouhlasím. Přijde mi v pořádku a vhodné vyjádřit podporu i nepirátskému kandidátovi pokud má páteř a je to nejlepší volba v daném obvodě. A není potřeba se k tomu stavět stylem "všechno nebo nic"; ale je třeba zůstat upřímný a otevřeně přiznat proč bysme ho podpořili a voličům dát najevo třeba "je to konzervativec a nesouzní s námi v otázkách X, Y a Z, ale věříme, že oproti všem ostatním kandidátům má nejpevnější páteř a byl by dobrou demokratickou oporou senátu"

Tomas.Kolacny píše: 20 srp 2020, 23:01 Chybí mi tu jakákoli informace o tématech, která pan Třetina do voleb nese. Chybí mi tu informace, jak se pan třetina staví ke 20 nejdůležitějším bodům pirátského programu, které jsme se jako strana zavázali na parlamentní úrovni prosazovat. A chybí mi tu i nějaká ucelená představa toho, jak bude naše spolupráce v případě úspěchu ve volbách pokračovat v následujících letech.
S tímhle souhlasím plně. Je hezké, že se představil na schůzi, ale i kdyby jsme tam byli všichni, tak by v tomhle jednání mělo explicitně zaznít s čím nám bude pomáhat a v čem jsme se neshodli a co bude po volbách. Protože transparence a protože tím spíš když to není plný pirát tak budeme potřebovat záznam pro dobu až bude zvedat ruku proti našemu návrhu a strhne se shitstorm ve stylu "ale on nezvednul ruku pro manželství-pro-všechny, hrůza!"
Mít záznam "víme o tom, nelíbí se nám to, ale jsme ochotní to akceptovat, protože lepší varianta není" by pomohla jak nám tak jemu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Fux za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Dolezal, Eva.Havlova, Miroslav.Barta
Uživatelský avatar
Eva.Havlova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 164
Registrován: 06 lis 2017, 10:50
Profese: majitelka kosmetického salónu
Dal poděkování: 432 poděkování
Dostal poděkování: 191 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 17/2020 - Podpora kandidáta Tomáše Třetiny ve volbách do Senátu (obvod č. 54)

Příspěvek od Eva.Havlova »

Nějaké informace z tisku:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Havlova za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Dolezal, Patrik.Dolezal, Pavel.Nevrkla
Uživatelský avatar
Adam.Vyplel
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 324
Registrován: 22 lis 2017, 19:28
Profese: vodopohodář
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 17/2020 - Podpora kandidáta Tomáše Třetiny ve volbách do Senátu (obvod č. 54)

Příspěvek od Adam.Vyplel »

Doplnil jsem návrhy usnesení do úvodního příspěvku.
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2701 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] KF JmK 17/2020 - Podpora kandidáta Tomáše Třetiny ve volbách do Senátu (obvod č. 54)

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Pan Třetina mi při grilování na krajské schůzi na moje dotazy odpověděl vcelku vyhýbavě, takže bych je tady rád položil znovu a poprosil bych předsedajícího o zprostředkování odpovědí, abych mohl informovaně hlasovat.

1) Pan Třetina je starostou, kandiduje do krajského zastupitelstva a do Senátu. Pokud získá všechny tyto funkce, které z nich si ponechá a kterých se vzdá?
2) Podpořil by pan Třetina zákon o manželství pro všechny? (Tady prosím o jasnou odpověď ANO, nebo NE.)

Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Dolezal, Zbynek.Janoska, Jiri.Ulip, Miroslav.Barta

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Adam.Vyplel
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 324
Registrován: 22 lis 2017, 19:28
Profese: vodopohodář
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 17/2020 - Podpora kandidáta Tomáše Třetiny ve volbách do Senátu (obvod č. 54)

Příspěvek od Adam.Vyplel »

Panu Třetinovi jsem položil otázky tak, jak jsou napsány, pomocí emailu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Vyplel za příspěvky (celkem 4):
Petr.Springinsfeld, Lukas.Dolezal, Tomas.Kolacny, Jiri.Ulip
Uživatelský avatar
Eva.Havlova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 164
Registrován: 06 lis 2017, 10:50
Profese: majitelka kosmetického salónu
Dal poděkování: 432 poděkování
Dostal poděkování: 191 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 17/2020 - Podpora kandidáta Tomáše Třetiny ve volbách do Senátu (obvod č. 54)

Příspěvek od Eva.Havlova »

Za mě osobně, jako volič bych se rozhodovala mezi Třetinou a Beranovou. Od Třetiny se mi moc nelíbily odpovědi na krajské schůzi. Na druhou stranu od Beranové nevím vůbec, jak by na dané věci odpovídala, znám ji jenom v rámci působení v mém městě a městské části. Takže pak už člověk přemýšlí, jak ti dva mají šance, dostat se do druhého kola.
Uživatelský avatar
Adam.Vyplel
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 324
Registrován: 22 lis 2017, 19:28
Profese: vodopohodář
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 17/2020 - Podpora kandidáta Tomáše Třetiny ve volbách do Senátu (obvod č. 54)

Příspěvek od Adam.Vyplel »

V příloze emaily s odpověďmi. Pro přehlednost zkopíruji sem:

1) Pan Třetina je starostou, kandiduje do krajského zastupitelstva a do Senátu. Pokud získá všechny tyto funkce, které z nich si ponechá a kterých se vzdá?

V Senátu pracuje řada starostů, kteří zvládají obě role. Je to důležitá zpětná vazba, takže si chci ponechat tuto výhodu do dalších komunálních voleb v roce 2022. Před mým působením v kraji bude mít jednoznačně přednost Senát

2) Podpořil by pan Třetina zákon o manželství pro všechny? (Tady prosím o jasnou odpověď ANO, nebo NE.)

Ano

3) Jaká témata nesete do voleb?

Vše je podrobně rozepsáno na webu www.tomastretina.cz ,mohu říci, že mám v programu asi dvě desítky problémů, o kterých na Znojemsku vím, to je můj konkrétní program. Navíc stejně jako na radnici chci stát mezi člověkem a úřadem, chránit lidi před rozbujelou byrokracií, vnášet do administrativy více zdravého rozumu a smyslu pro spravedlnost

4) Jak se stavíte k 20 prioritám pirátského programu? https://www.pirati.cz/program/psp2017/2 ... -programu/

Nemám s nimi žádný problém a zcela jistě bychom našli mnohá témata, na kterých umím spolupracovat

5) Jaká je Vaše představa spolupráce v případě úspěchu ve volbách v následujících letech?

Jakákoliv spolupráce se odvíjí od témat, která se řeší. Jako kandidát demokratů mohu říci, že nebudu nadbíhat extrémistům. Zleva, ani zprava. Politika je pro mě vážná věc a důvěru voličů nevyměním za populistické sliby. Dobrý kandidát, říká nejen to co chce, ale měl by mít i nějakou historii, která ukazuje, zda svůj program dokáže splnit.
Přílohy
Tretina_odpovedi.pdf
(201.35 KiB) Staženo 63 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Vyplel za příspěvky (celkem 5):
Zbynek.Janoska, Ivo.Vasicek, Petr.Springinsfeld, Vit.Fux, Jiri.Ulip
Uživatelský avatar
Adam.Vyplel
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 324
Registrován: 22 lis 2017, 19:28
Profese: vodopohodář
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 17/2020 - Podpora kandidáta Tomáše Třetiny ve volbách do Senátu (obvod č. 54)

Příspěvek od Adam.Vyplel »

Připomínám, že rozprava a tedy i položení doplňujících dotazů nebo podání návrhů usnesení je možné do dnešní půlnoci.
Pokud do té doby padnou další otázky, navrhuji prodloužit rozpravu do 31.8. nebo dokud neseženu odpovědi. V opačném případě zahájím hlasování během zítřka.
Uživatelský avatar
Adam.Vyplel
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 324
Registrován: 22 lis 2017, 19:28
Profese: vodopohodář
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 17/2020 - Podpora kandidáta Tomáše Třetiny ve volbách do Senátu (obvod č. 54)

Příspěvek od Adam.Vyplel »

Uživatelský avatar
Adam.Vyplel
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 324
Registrován: 22 lis 2017, 19:28
Profese: vodopohodář
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Re: [Rozprava] KF JmK 17/2020 - Podpora kandidáta Tomáše Třetiny ve volbách do Senátu (obvod č. 54)

Příspěvek od Adam.Vyplel »

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihomoravský kraj“