PSP 16/2019 Volba 2. předsednictva

Moderátor: Poslanecka snemovna - poslanci

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12344
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PSP 15/2019 Volba 2. předsednictva

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, po důkladném rozvážení se hlásím do volby předsedy poslaneckého klubu.

Myslím, že děláme ve sněmovně dobrou práci a chci pokračovat v tom, co se osvědčilo.

Poslední podzim byl pro mě náročný. Trochu to ve mě zklamalo důvěru v některé členy strany a některé související metody. Pár lidí se škodolibě pobavilo, já jsem si z toho odnesl nefér mediální nálepku, že prý dva roky někoho šikanuju. Taky jsem se naučil, že strana není jiná než společnost a že trpíme podobnými problémy, ať už jde o dezinformace, negativismus či obviňování. I nutnost zvládnout věci, které člověka rozlaďují, je cenou za politiku, pokud chcete zlepšit stav naší země - a to já chci. Byla to cenná zkušenost a vidíme, že nejen v naší společnosti je před námi spousta práce. Jsem rád, že do profesionálního fungování našeho klubu se to nijak nepromítlo. Na druhou stranu mi výsledek hlasování o mém odvolání dal signál, že v úsilí má smysl pokračovat. Kromě toho jsem se něco nového naučil díky radám ohledně emoční inteligence a teď to postupně promítám do praxe, rád na sobě pracuji a stále se vzdělávám.

Ale o tom tady psát nechci. I když logicky musím. Protože to ve mě zůstalo a zvažoval jsem, nakolik mám Pirátům věnovat po deseti letech práce další energii a zda nenastal čas předat vedení klubu někomu dalšímu.

Tak tedy k tomu, jak budu klub dál vést, pokud mě znovu zvolíte.

Vize

Mojí vizí je pokračovat v tom, aby PK Pirátů byl špičkové pracoviště v rámci strany i Poslanecké sněmovny. Jak jsem uvedl před dvěma lety, chceme mít nejlepší poslanecký klub – přilákat nejlepší lidi s různorodým zázemím, držet vysoké standardy, bavit se, dělat práci, kterou od nás lidi očekávají, a být motorem růstu Pirátské strany. V dalších 2 letech chci zúročit nabyté zkušenosti i kontakty a významným způsobem přispět úspěchu v příštích sněmovních volbách.

Kontext

Poslanecký klub Pirátů je třetí nejsilnější klub ve sněmovně, aktuálně v opozici, a reprezentuje liberální středový směr politiky. Klubu Pirátů se daří, oproti volbám jsme za ty 2 roky nabrali cca 3-5 %, což je nejvíce ze všech stran. Preference Pirátů se nyní pohybují kolem 15 %, přičemž poslední rok na této hodnotě stagnují. Nyní se nacházíme v polovině volebního období a je potřeba se během 2 let vyrovnat s úspěchem v krajských volbách a zejména připravit se na příští sněmovní volby, přičemž poslední půlrok bude prakticky intenzivní volební kampaní.

Ekonomicky se Česku díky EU daří a realisticky lze očekávat pokračování růstu nebo v návaznosti na ekonomiku Německa možná mírné zpomalení růstu. Tento ekonomický růst a na něj navázané částky si premiér Andrej Babiš přivlastňuje jako vlastní úspěch, ačkoliv na to neměla ekonomická politika vlády průkazný vliv, naopak zásadní dlouhodobé problémy nejsou adekvátně řešeny. Skoro bych to přirovnal k veverce, která si přestala střádat oříšky na zimu, protože víme, že to co máme dnes nám dlouhodobě k prosperitě stačit nebude.

Základním problémem této vlády je, že stát 6 let jede setrvačností a vláda příliš upíná pozornost k marketingu místo toho, aby nastavila funkční systém pro naši budoucnost. Ve funkčním systému se staví víc než 4 km dálnic ročně, politici se každý rok nehandrkují o zvyšování platů učitelů, protože rostou automaticky, nečerpají se rezervy pro budoucnost, jede modernizace státu v podobě e-governmentu. Slibovaná manažerská profesionalita se u ANO nedostavila. Je to patrně způsobeno tím, že silným, schopným a poctivým osobnostem, bez nichž pozitivní změny na rezortech nejdou, nevyhovuje podřízenost premiérovi, který na základě problematických vlivových vztahů svými příkazy permanentně zasahuje do rezortů, kterým nerozumí.

Současná vláda má věci, které se musí odborně i politicky odpracovat, bohužel jenom na papíře (investiční plán, dlouhodobé zajištění důchodů, zlepšení vzdělávacího systému). Česko selhává v klíčových změnách, musíme jít s dobou, jinak na to lidi doplatí - jako veverka, která se nepřipravila na zimu. Promítne se to do dalšího zaostávání za západní Evropou, a tedy horších podmínek pro naše děti. Populismus může mít i pozitivní efekty, ale nesmí být takto krátkozraký. Situaci doplňují kauzy premiéra (trestní stíhání kvůli podezření daňovému podvodu, vracení nelegálních dotací 250 mil. Kč, manipulace v jím vlastněných médiích), ohromování čísly mimo podstatu věci, no a samozřejmě urážení poslanců a poslankyň ve sněmovně a některé další metody připomínající minulý režim.

To neznamená, že všechno, co vláda dělá je špatně. My jsme v kritice věcní a převážně konstruktivní a tak by to mělo být i do budoucna a naši nabídku je potřeba lépe prodat. Je dobře, že např. vláda zvyšuje důchody o 180 Kč nad zákonnou valorizaci 720 Kč, což jsme taky podpořili. Že s námi spolupracuje na některých protikorupčních zákonech lépe než s některými kolegy v opozici. Že vyjíždí do regionů. Že reaguje na některé výhrady a obavy občanů, které jim vyjdou z průzkumů. Také kritika předchozích vlád je často validní, ale jde typicky o odvádění pozornosti. Zmíněné skutečnosti nevyplývají z žádné věcné strategie státu a jdou někdy z tuha nebo se dělají jen naoko, takže výsledek spíš působí dojmem marketingu vládního ANO postaveného na populismu. Přínosy tudíž negativa této vlády ani zdaleka vyvážit nemohou.

Poslanecký klub Pirátů je jedním kolečkem v soukolí strany a měl by respektovat strategii sestavenou na úrovni strany řízené RP. V tomto ohledu máme strategii schválenou, RP předložilo její aktualizaci a strategické směry vyplývající z vedení strany bude potřebné na úrovni klubu rozpracovat a zejména odpracovat. Tím mám na mysli zejména nutnost hledat nové voličské skupiny, vytvořit skutečně promyšlený program a kompetentní týmy a soustřeďovat voliče středového liberálního proudu, tedy usilovat o zapojení roztříštěných liberálních sil na principu praktické spolupráce (např. STAN či SZ).

Jsem hluboce přesvědčen, že pokud jde o principy či vizi vedení našeho státu, není potřeba vynalézat kolo. Základní principy liberální demokracie jsou osvědčené, stejně jako demokratické kořeny české státnosti spojené s osobnostmi TGM a Václava Havla. Tyto principy máme vtělené v Listině základních práv a svobod. Bude naším velkým úkolem rozvést naši vizi a program, jak v Česku kultivovat svobodnou, vzdělanou a digitálně propojenou společnost, která vydělá dost peněz na financování sociálního státu, která nemyslí jen na okamžitý úspěch a mediální body, ale vidí i do dalšího volebního období a za něj. A zejména věci skutečně realizuje.

Naše strana musí z hlediska brandu posílit roky budovanou kompetenci a připravenost na vládu (expertního týmu, podílu na vedení Prahy, Brna a Ostravy, stránky Piráti pracují). Také musíme přijít s konkrétním a srozumitelným řešením témat, ve kterých vláda selhala (výstavba dálnic, chybějící novela stavebního zákona, soudržnost regionů, udržitelnost důchodů pro seniory, osamělost seniorů, snížení zdanění zaměstnanců, krajina a změny klimatu, digitální ekonomika, vzdělávání včetně mateřských škol, krize bydlení, opatření usnadňující byrokracii a růst malým podnikatelů, školky a úlevy usnadňující rodičům pracovat na kariéře, orientace na demokratické státy atd.). A potom i získat pro naše řešení pozornost občanů. Klíčovou částí programu bude napojení na jeho realizaci, která je zodpovědností poslaneckého klubu, a nábor nových osobností, kde bychom měli zůstat otevřenou stranou, a osobní odborná příprava lidí na vedoucí posty, kde jsme přípravu teprve zahájili dosud nesměle a nesoustavně. Současně bychom měli podle mého názoru pracovat proti roztříštěnosti blízkých politických sil, a to na rozumné a praktické spolupráci ve sněmovně úměrně ideové blízkosti stran (např. sdílením přípravy a koordinací hlasování).


SWOT analýza

Ke své nominaci jsem si dovolil zpracovat SWOT analýzu fungování našeho PK. U jednotlivých vlastností jsem přitom uvedl i svoje nápady, které je třeba brát právě a jen jako nápady a rád bych u konkrétních větších změn vedl další diskusi a hledal optimální řešení.

Silné stránky
  • Hlasování. Velmi dobře zvládáme hlasování, hlasovací tabulky a související rutinu. To je zejména zásluha Lukáše Černohorského a Matouše Vanči a toho, že to na klubu kontrolujeme. Kvalitu budeme držet.
  • Účast máme výbornou. Přispěly k tomu i akční kroky v návaznosti na několik průserů a navazující hlídání účasti v 8:55 díky Lukáši Bartoňovi v podobě foto.
  • Mediální fungování. Díky práci Ivana Bartoše, Mikuláše Ferjenčíka, Karolíny Sadílkové, Jakuba Dušánka a dalších lidí speciálně v mediálním odboru máme dobré mediální výstupy. Přesto dosud nedosahujeme úrovně matadorů ve schopnosti vydobýt si prostor a nastolovat vlastní témata.
  • Vyjednávání. Podařilo se mi nastavit funkční pragmatické vztahy s ostatními kluby, díky kterým jsme vyjednali významné výsledky, a to včetně koordinace s mediálním tlakem.
  • Odpovědnost poslanců. Díky transparenci kontaktů, úkolů, výsledků a financí se nám daří vytvářet efektivní zpětné vazby vůči krajským sdružením, které jsou základem odpovědnosti poslanců, minimalizují rizika a přispívají tomu, že se u nás v klubu každý podle svých možností snaží. Toto považuju za svůj největší úspěch ve vedení klubu.
  • Nominace. Nominační tým funguje znamenitě, zejména díky Tomáši Martínkovi a Januszi Koniecznému. Zde jsme již dosáhli úspěchu v nominaci do Rady ČTK. V nadcházejících dvou letech bude klíčové vyjednávání o složení Rady ČT na základě nominací neziskových organizací.
  • Stabilní zázemí. Za dva roky se podařilo vytvořit kompetentní expertní tým, překonat problémy a tým funguje dobře a s vysokým nasazením pod vedením Petra Fojtíka. Rovněž finance se nám daří alokovat efektivně a plně je využít zejména díky Michalu Mackovi a Lukáši Koláříkovi a solidaritě poslanců, kteří alokují své nevyužité expertovné na klubem připravené projekty.
  • Racionální diskuse. Daří se nám stavět jednotu poslaneckého klubu a hlasovací disciplínu, v jejímž zajištění vidí odborné publikace hlavní úkol předsedy klubu, na vyváženém systému diskuse v týmech, na klubu a rozumném použití volného hlasování a obezřetnosti. Diskuse je současně akceschopná, abychom měli rozhodnutí včas, kdy je potřeba.
  • Soudržnost klubu. Podle dat patříme mezi nejsoudržnější kluby. Místopředseda Martin Jiránek kromě prospěšné organizace teambuildingu zahájil práce na testování osobností, na které by měl navázat vhodnou formou osobní rozvoj a možnost osobního pohovoru a přizpůsobení role podmínkám a preferencím konkrétního poslance s jeho aktivním osvojením ze strany PPK. Nadále bych chtěl držet vysokou úroveň kolegiálního jednání v klubu mezi poslanci, expertním týmem i asistenty.
Slabé stránky
  • Nedotažené plánování a řízení. Z vyhodnocení na klubu se ukázalo, že podstatná část ročního plánu není plněna. Mým cílem bude na základě odsouhlaseného mixu (viz níže) plán zestručnit cca na 40 hlavních úkolů a provést další změny dle diskuse na pracovní skupině. Finanční plánování funguje dobře a časem se pořád zlepšujeme. Rád bych poslanecký klub naučil, aby v celé své činnosti zohledňoval skutečný dopad svých aktivit.
  • Nepromyšlený mix témat. Jsme zahlceni některými nepodstatnými věcmi, z nichž část voliče nezajímá, místo toho, abychom soustředili naši energii, peníze a čas na menší počet projektů s maximálním celkovým efektem (viz výše), které však proniknou k veřejnosti a umožní prezentovat prototyp toho, jak bychom spravovali tuto zemi. V této souvislosti bych chtěl lépe navázat na práci celostranického týmu strategy a posílit pozornost pro strategická rozhodnutí. S tím bude souviset redukce šířky témat, kterými se zabývají poslanci a analytický tým.
  • Důslednější příprava na vládnutí. V souladu s rozhodnutím celostátního fóra začneme více pracovat na sebevzdělávání, zejména u poslanců s ambicí pokračovat nebo být nominováni do vládního týmu. Tak jako v případě tisku s biopalivy budu usilovat o to, abychom ve všech oblastech dodávali naše volební sliby a ve spolupráci s rezortními týmy zajišťovali pokrok na klíčové legislativě, a tedy měli připravené pro příští volební období zákony v šuplíku.
  • Příliš složitá interní pravidla. Rád bych v návaznosti na zlepšovací nápady na klubu shrnul ty nejpodstatnější zásady pro naši práci na jednu stránku, u které budu trvat na dodržování, např. aby nebyly vědomě odpalovány návrhy aspoň bez konzultace v chatu. Také bych rád dokončil manuál poslance, s čímž může být v případě zájmu může být spojen trénink.
  • Nedostatečná reprezentativnost vzhledem k demografii společnosti. Aniž bych chtěl někoho škatulkovat, je faktem, že náš klub je tvořen prakticky pouze mladými a rodiči, zatímto zastoupení padesátníků a seniorů je minimální, stejně tak máme pouze 3 ženy. To je naše slabina a měli bychom o to více naslouchat těmto hlasům včetně případného fóra (focus skupiny) žen, padesátníků a seniorů, aby náš program skutečně pokrýval celou společnost.


Příležitosti
  • Příprava programu na volby. Hluboké a praktické zkušenosti a znalosti poslanců a odborného aparátu klubu jsou pro přípravu programu nenahraditelné. Z toho důvodu očekávám, že bude mít PK neformální roli tahouna, přirozeně s formální autoritou a zodpovědností příslušných orgánů strany (RT, RP, RV). Příprava programu je klíčovou příležitostí pro vzdělání nás samotných a naší členské základny a garantů, kteří se budou na tvorbě programu podílet. Zde budu hledat možnosti posílení spolupráce s nově zvoleným RP tak, aby se program podařilo včas dotáhnout a získat pro něj silnou podporu relevantních zájmových skupin.
  • Odpracování prioritních témat. Dohlédnu na to, že se bude pracovat na dokončení 20 bodů schválených celostátním fórem a že bude uvedeno v život delegované plánování v resortních týmech.
  • Vyjednávání. Dále bych rád zapracoval na vyjednávání. 1. místopředseda klubu by měl podle mého názoru zvážit delegaci správy hlasování a nově se více angažovat ve vyjednávání podpory pro naše návrhy. Za tímto účelem jsem nedávno zavedl pravidelné předporady pro vyjednávání před grémiem.
  • Vystupování na plénu. Zvážit posílení prezentace klubu na plénu díky novým místopředsedům nezařazeným do předsednictva (bez hlasovacího práva a vlastní agendy). Těchto max několik osob pověřených klubem by mělo přednostní právo na jednáních sněmovny, pokud to z taktických důvodů bude vhodné (např. nemožnost reagovat v ekonomických věcech mimo rozpravu a dostat se na řadu před přednostními právy). Opět jde o příležitost, kterou málo využíváme. Na druhou stranu ode mě prosím nechtějte, abych se vyjadřoval ke všemu včetně věcí, kterým vím, že nerozumím.
  • Hlídání vlády. Měli bychom lépe, chytřeji hlídat vládu. Současný proces přípravy na jednání vlády není funkční. Pokusím se najít nového mluvčího mezi poslanci, který by se aktivně věnoval programu vlády a rychle je komentoval, abychom byli vidět jako hlavní vyzyvatel vlády tak, jak jsme to dělali na pražském magistrátu a ideálně opoziční názor prezentovali ihned po vládní tiskové konferenci.
  • Zlepšení rozdělení práce. V rámci předsednictva klubu spolu s novým tajemníkem a posílením role hospodáře došlo z mé iniciativy k návrhu specifikace rozdělení práce v PPK. Na toto bych chtěl navázat, aby bylo jasné s čím za kým jít a efektivně jsem delegoval práci s jednoznačnou odpovědností místopředsedů klubu. V klubu bude viset tabule.
Hrozby
  • Etika práce. Požádal jsem místopředsedu Martina Jiránka, aby zpracoval doporučení k řešení otázek etiky práce, které vzniklo, jsem s ním spokojen a rád bych, abychom tento postup uvedli do praxe (RFC 50). Ve spolupráci s předsedou strany Ivanem Bartošem, který je komunikační ninja, a PPK se nám podařilo vzniklé problémy uspokojivě řešit a jejich frekvence značně poklesla, což je významné pro důvěru voličů. Díky všem, kterých se to týkalo, za věcný přístup.
  • Vztahy se stranou. Dochází k rozevírání nůžek mezi PK, zastupiteli a dalšími členy co do kompetencí a pracovní zkušenosti v politice, která je nevyhnutelným efektem politiky na plný úvazek. To je nutné vytrvale řešit osobní účastí poslanců na jednáních krajských fór a reportingem, akcemi pořádanými v kraji, propojováním v resortních a dalších odborných týmech a stážemi na klubu tak, abychom se navzájem obohacovali, protože i poslanci mohou z exekutivy na radnicích načerpat cenné zkušenosti. Výhledově bude v tomto roce nezbytné, aby poslanci pomohli předat své zkušenosti do zastupitelských klubů na krajích. Na základě usnesení RP budou realizovány pravidelné porady širšího vedení v termínech přilehlých k zasedání RV.
  • Prevence vzniku nových stran. Ve spolupráci s RP budeme reflektovat témata potenciálních nových stran, zejména ve snaze poskytnout jejich voličům v překryvu potenciálů lepší alternativu.
Tento seznam je zcela jistě neúplný a otevřený k diskusi. Můžeme z něho vyjít, až budeme někdy v budoucnu aktualizovat strategii klubu. A ještě šok: rád bych to zorganizoval tak dobře, že tím budu trávit méně času. :-)

Rád bych v rozdělané práci předsedy klubu pokračoval a mandát v tomto volebním období sněmovny dotáhl do konce. Aniž bych chtěl někoho ovlivňovat ve volbě místopředsedů, rád bych uvedl, že s dosavadním týmem se mi dělalo velmi dobře.

Předpoklady pro výkon funkce mám takové, že jsem dělal 3 roky předsedu zastupitelského klubu na pražském magistrátu (preference v Praze nám za tu dobu stouply z 5,3 % na 17,5 %) a 2 roky předsedu poslaneckého klubu (preference nám za tu dobu stouply z 10,5 % na cca 14-15 %). Tak snad ne úplně špatně. Můj životopis v příloze, profil na webu mám zde.

Díky tomu, že jsem se rozhodl už nepokračovat ve vnitrostranické funkci místopředsedy budu mít i o něco více času na jiné činnosti a žádnou jinou vnitrostranickou funkci (např. v místním či krajském sdružení) nemám.

Děkuji za pozornost, jsem připraven zodpovědět případné dotazy, nejjednodušeji asi v rozpravě na zasedání.

Děkuji za váš hlas, pokud se rozhodnete podpořit mé pokračování ve vedení klubu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 5):
Jan.Lipavsky, Frantisek.Navrkal, Vojtech.Pikal, Frantisek.Elfmark, Martin.Jiranek

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37005 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PSP 16/2019 Volba 2. předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tak, děkuji kandidátům za přihlášení a jejich řeči.

Vypadá to tady takto:

Kandidáti na předsedu:
  • Jakub Michálek
Kandidáti na 1. místopředsedu:
  • Lukáš Černohorský
  • Jan Lipavský
Kandidáti na 2.-4. místopředsedu:
  • Martin Jiránek
  • František Navrkal
  • Lukáš Kolařík
  • Lukáš Černohorský
  • Jan Lipavský
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Frantisek.Navrkal

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: PSP 16/2019 Volba 2. předsednictva

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Kandidátská řeč

Způsobilost k výkonu funkce

Životopis najdete nejlepší relevantní asi furt na dokuwiki. Největší změna teď je, že už brzy nebudu pravděpodobně mít žádné čisté vnitrostranické funkce (nejpozději 28. ledna mi končí i moje poslední zbývající vnitrostranická funkce předsedy MS Děčín), tak nyní cítím příležitost věnovat se navíc funkci v rámci poslaneckého klubu. Jako hlavní komparativní výhodu vnímám, že jako sněmovní nováček, který ještě není úplně zajetý ve stávajících kolejích, můžu občas mít nějaký ten vhled navíc (samozřejmě nezkušenost je dvousečná, ale to se snad lehce vykompenzuje zkušeností ostatních).

Způsob výkonu funkce

Za největší problém v současném způsobu fungování klubu, považuji nedostatek prioritizace (případně její špatný způsob) zejména v proaktivní agendě. Tohoto problému jsem si všiml nejdříve sám u sebe a pak i u klubu jako celku. Samozřejmě nějaký způsob prioritizace nyní funguje, ale je (aspoň pro mne) vcelku nepřehledný a neflexibilní.

Myslím, že jak často individuálně, tak i kolektivně toho prostě máme moc najednou. Zatímco reagovat prostě musíme dle toho, jak se to na nás valí, tak v proaktivní agendě bychom měli být skutečně velmi selektivní.

Současná kultura je spíše o tom, že si vzájemně sice probereme a schválíme střednědobé cíle, pokud nejsou nějak problematické, ale chybí celková optimalizace. Pozornost a prostředky nejsou dle mého správně koncentrovány na skutečně nejdůležitějších věcech s velkým vlivem na kvalitu života většiny obyvatel i mediálním impaktem. Může nám přijít lepší soustředit se na menší věci a tyhle velké věci si nechat až budeme ve Vládě a budeme mít k dispozici armádu úředníků a většinu ve Sněmovně, ale to mi přijde strašně pozdě: tyhle věci musíme mít do velké míry rozmyšlené už v době dojednávání vládní koalice. Navíc i tyto velké věci se dají rozsekat do více milníků a lze nějaké výsledky prezentovat průběžně.

Těžiště naší proaktivní agendy by mělo dle mého spočívat v několika málo prioritách, které budeme kolektivně v daném plánovacím období tlačit kupředu. Samozřejmě nedává smysl, aby všichni byli aktivní ve všem - máme každý jiné kompetence a měli bychom toho využívat při dělbě práce, ale každý by měl dané priority aspoň dobře znát (tedy třeba umět zpatra o nich něco kloudného říct do médií). Přijde mi, že takto snáze odhalíme různé příležitosti a budeme se výrazně snadněji koordinovat. V daný moment by neměl počet priorit přesáhnout určitě více než 10 projektů, protože ve více bychom jen těžko mohli opravdu všichni najednou pojmout (koneckonců stále budeme každý do toho navíc řešit naši gesční reaktivní agendu a různé neprioritní věci). Prioritizace ovšem musí být flexibilní, abychom dokázali využít náhlé příležitosti, takže bych se vůbec nebránil seznam priorit měnit na kterémkoli zasedání klubu, nebo výjimečně i mimo něj.

Rád bych, aby v předsednictvu tohle byla po organizační stránce moje hlavní agenda. Obecně nyní nemyslím, že bych měl moc své vlastní proaktivní agendy, kterou bych označil za prioritní, takže nebudu mít problém se tomuto dostatečně věnovat.

OFFTOPICOmlouvám se, že to píšu takhle pozdě, ale teprve teď jsem zasedl ke klávesnici po návratu z dovolené.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Martin.Jiranek, Vojtech.Pikal

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37005 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PSP 16/2019 Volba 2. předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tak, během dneška proběhnou hlasování s možností korespondenčního hlasování.

Členové mohou hlasovat ze svého sněmovního nebo stranického emailu nebo postem sem.

V korespondenčním hlasovacím lístku je třeba uvést všechny kandidáty a u těch, které hlasující podporuje uvést, pořadí, ve kterém je podporuje.
Lístky pro korespondenční volbu budu vždy při zahájení dané volby zveřejněny zde a rozeslány všem členům.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37005 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PSP 16/2019 Volba 2. předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Pro úplnost výsledky a odkaz na hlasování: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Předsedou byl zvolen Jakub Michálek, 1. místopředsedou Lukáš Černohorský, 2. místopředsedou Lukáš Kolařík, 3. místopředsedou Martin Jiránek, 4. místopředsedou Jan Lipavský.
1. náhradníkem na další pozice(2.-4.) předsednictva je zvolen František Navrkal.

Děkuji všem za účast.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Poslanecký klub“