Přeregistrace registrovaných příznivců

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4765
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4399 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Diskuze proběhla na RV zde viewtopic.php?f=248&t=41019
Za sebe (člena RV) jsem to podpořil zejména kvůli tomu, aby člověk, který se přihlásí na fórum, tak aby se hnedka nemohl ohánět titulem registrovaného příznivce, protože mě tím vy*írali někteří třeba členové jiných stran (ANO, SPD..), že mají taky práva a že jsou našimi příznivci. Proto jsem chtěl aby přeregistrace byla nutná a tento status regp. nebyl udělen všem.

Kontrolu občanek jsem nikdy nepožadoval a podle mě na zasedání, kde se to probíralo o tom nepadlo ani slovo.

Ale tady jsem s Martinem Kučerou ve sporu a hádat se ještě o tomto, už nemám sil. Takže za mě je to vše, co k tomu napíšu.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 772
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5129 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Petr.Tkadlec píše: 09 lis 2019, 15:01 Diskuze proběhla na RV zde viewtopic.php?f=248&t=41019
...členové jiných stran (ANO, SPD..), že mají taky práva a že jsou našimi příznivci. Proto jsem chtěl aby přeregistrace byla nutná a tento status regp. nebyl udělen všem.

Kontrolu občanek jsem nikdy nepožadoval a podle mě na zasedání, kde se to probíralo o tom nepadlo ani slovo...
Ovšem tak, jak jsou formulovány stanovy a to, jak diskuze probíhala, podle mého názoru nijak nepreventuje situaci, kdy člen jiné strany žádá o RegP Pirátů.
Chápu, že trollové z nějakých stran mohou být RegP, ale výsledný stav podle mně zatěžuje neúměrně standardní RegP i MS, a neřeší situaci.

Kontrola občanek je jak z minulého režimu a k tomu se raději nevyjadřuji :)
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4765
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4399 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Ona diskuze proběhla hlavně na zasedání, ale už nevím na kterém. :(
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 772
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5129 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Jenda píše: 09 lis 2019, 14:42 ...
Na jednání RV jsou zarážející minimálně tři věci:
1) Nikde v diskuzi nevidím nějakou i povrchnější rozpravu nad tím, proč "musí" k této "přeregistraci" dojít.
2) Nikde v diskuzi nevidím sebemenší náznak uvažování o (ne)fyziciké formě přeregistrace. Jako by Piráti byli strana v 18. století.
3) Jakub Michálek vyjádřil názor, že "velká" část současných RegP jsou fake účty - bez dalšího zdůvodnení nebo vysvětlení. Proč se tak domívá? Jak velká ta část je? Jaké problémy to přináší?

Já bych tedy očekával, že pokud se nějakým rozhodnutím stovkám nebo tisícům lidí udělují nové povinnosti, tak nad tím vznikne mnohem bouřlivější a promyšlenější debata, než jen technicistní diskuze nad formulací usnesení.
Martin.Kucera píše: 09 lis 2019, 11:16 Rozhodl o tom republikový výbor.
K ostatnímu se rozepisu zítra večer až budu u normálního compu s klávesnicí.
Mohl bych tedy poprosit o info?
Díky
H.
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Martin.Kucera »

Ještě není večer.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jenda píše: 10 lis 2019, 15:39 3) Jakub Michálek vyjádřil názor, že "velká" část současných RegP jsou fake účty - bez dalšího zdůvodnení nebo vysvětlení. Proč se tak domívá? Jak velká ta část je? Jaké problémy to přináší?
Ačkoliv ne vždy s Jakubem souhlasím, tak v tomto sdílím stejný názor OFFTOPICjsem členem přes 10 let. Zcela určitě bývalý člen Lukáš Nový má více než jeden účet.


Také Dalibor Záhora se zde vyskytuje jako Emil Havran a to je jen to, co bezpečně vím. Mnozí RegP si založili další účet z prostého důvodu, že zapomněli heslo nebo změnili mailovou adresu a heslo jim nešlo zresetovat. Takže dokud všichni občané nemají chipovou občanku nebo datovou schránku, je třeba to dělat jako v 18. století. Ukaž ksicht, jestli souhlasí s fotkou v občance. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 772
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5129 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Petr.Vileta píše: 10 lis 2019, 16:40 Ačkoliv ne vždy s Jakubem souhlasím, tak v tomto sdílím stejný názor OFFTOPICjsem členem přes 10 let. Zcela určitě bývalý člen Lukáš Nový má více než jeden účet.


Také Dalibor Záhora se zde vyskytuje jako Emil Havran a to je jen to, co bezpečně vím. Mnozí RegP si založili další účet z prostého důvodu, že zapomněli heslo nebo změnili mailovou adresu a heslo jim nešlo zresetovat. Takže dokud všichni občané nemají chipovou občanku nebo datovou schránku, je třeba to dělat jako v 18. století. Ukaž ksicht, jestli souhlasí s fotkou v občance. ;)
Omlouvám se, ale asi tomu úplně nerozumím :)
Fake účet slouží k tomu, aby někdo pod skrytou identitou manipuloval nějaké diskuze nebo hlasování (jaká hlasování, ve všech významných hlasováních RegP volit nemohou).

To, že si někdo založí účet, protože se mu starý nepodaří aktivovat nebo do něj nalogovat, to není tvorba FAKE účtů.
Navíc, postrádám vědomí nějaké zásadní výhody, které by měl případný vlastník FAKE účtu nabýt, aby na tomto fóru něco zásadně ovlivnil. Čtu tady řadu diskuzí a opravdu nevidím, že by FAKe accounty nějak zásadně ovlivňovaly nebo mohly ovlivňovat závěry, ke kterým se v diskuzích dochází. Jako RegP s jedním účtem mám velmi často dojem, že ani já nedovedu ovlivnit průběh rozpravy :D a už vůbec ne hlasování, kterého se ve většině nemohu účasnit. Připadá mi to jako bouře ve sklenici vody.

EDIT: A to, že všichni nevlastní OP s čipem, asi není argument pro chození někam fyzicky s doklady. Existuje řada způsobů unikátní autentifikace a existuje řada způsobů likvidace multi-accountů, sám jsem byl "multikillerem" ve hře, kterou hrály desetitisíce lidí, a nástroje na odhalování a likvidaci mulťáků jsme měli. Je to řešitelné.
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

RegP mohou, pokud tak rozhodne příslušné předsednictvo hlasovat v primárních volbách (sestavování kandidátek).
Obecně by bylo fajn primární volby dělat elektronicky.
Bez ověření je ovšem možno je dělat jen papírově.

Takže se radši práv RegP hlasovat v primárních volbách nedá.

Já bych rád ověřené RegP pouštěl v rámci různých příprav a politik k uzavřeným/nehotovým materálům.
Ale když je nemám jak ověřit, tak je prostě pouštět obecně nemůžu a ne jednotlivé lustrování nemám kdy.

Domluv se se svám místním předsednictvem, že jim pošleš elektronicky podepsaný email a tím se ověříš. A máš to!

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jenda píše: 10 lis 2019, 16:54 Fake účet slouží k tomu, aby někdo pod skrytou identitou manipuloval nějaké diskuze nebo hlasování (jaká hlasování, ve všech významných hlasováních RegP volit nemohou).

To, že si někdo založí účet, protože se mu starý nepodaří aktivovat nebo do něj nalogovat, to není tvorba FAKE účtů.

EDIT: Existuje řada způsobů unikátní autentifikace a existuje řada způsobů likvidace multi-accountů, sám jsem byl "multikillerem" ve hře, kterou hrály desetitisíce lidí, a nástroje na odhalování a likvidaci mulťáků jsme měli. Je to řešitelné.
Souhlasím, že jsme mohli povolit více způsobů autentifikace, například ověřené MojeID, datovou schránku, dopis s úředně ověřeným podpisem. Pokud máš nějaké spolehlivé způsoby, jak ověřit identitu osob jinak, sem s nimi. Ono totiž nejde jen o likvidaci mulťáků, ačkoliv tím například zjistíme, kolik účtů zůstane "mrtvých", ale jde i o vysloveně fake účty, kdy jeden člověk sem píše zároveň jako muž, žena, regp jednoho kraje, jiného kraje a ve skutečnosti je to například člen konkurenční politické strany a jen tady rozmetá hnůj. ;) Fyzickým ověřením pak zjistíme i to, kolik je tu například novinářů, kde někteří z nich se pravděpodobně nebudou chtít odhalit (Hovinky.cz atd). RegP totiž má přístup i do těch částí fóra, kam se anonymní čtenář nedostane.

A jak psal Vojta, ověření RegP v budoucnu mohou dostat víc práv a možností, než mají dnes, kdy nevíme, kdo to vlastně je. Sám jsem zvědav, o kolik RegP nakonec přijdeme. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeregistrace registrovaných příznivců

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Mě to taky přišlo nejdříve jakou pitomost, ale pak jsem se dověděl, co za tím stojí. Jde o to, že RegP už nemůže to samé jako uživatel našeho internetového fóra. Pokud někdo opravdu chce jen diskutovat, nepotřebuje se přeregistrovat, ale pak se nemůže nazývat Registrovaným příznivcem. Z tohoto pojmj se stává terminus technicus, který je mezičlánkem mezi členem strany a jejím fanouškem/uživatelem fóra.
Dle reakcí mě mrzí, že to nebylo lépe formulováno.

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“