28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Moderátoři: Mediální tým - KS Vysočina, PKS Vysočina

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Blanka.Charvatova píše: 03 říj 2019, 18:26 @Bohdana.Hola To zní dobře šileně, líbí se mi to. Kdybys chtěla, u nás na Praze 21 máme policejní sídliště, ze kterého pocházelo hodně zasahujících policistů... ale jsme fakt daleko, k nám se vydat, to je skoro na celodenní výpravu :)
Hele, rozhopádně to můžeme zkusit začlenit do příběhu. dík za iniciativu.

Dodávám, že jsem schopná to celé odkoordinovat a po víkendu snad budu mít info o tom, jestli máme člověka, co je k tomu schopný poskytnout ten příběh.
A že se to dá postavit v realitě variabilně, podle toho, kdo všecko se k tomu přihlásí.
A zbytek holt postavit ve virtuální realitě
A zatím se přihlásila Praha 1 (o stanoviště u sídla KSČ(M) a Praha 5 (U tanku 23) a já za sebe jsem schopná s kolegy na MS P3 zabezpečit jedno stanoviště (nejspíš ten Bunkr pod Parukářkou)
;o)
B.

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Milus.Kotisova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 566
Registrován: 22 kvě 2014, 15:52
Profese: překladatelka, lektorka, publicistka
Dal poděkování: 733 poděkování
Dostal poděkování: 838 poděkování

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Milus.Kotisova »

Tady krátký text pozvánky, víc myslím netřeba, leda upravit znění. Doplnit místo konání. A začít zvát lidi.

Vypravěčský festiválek
17.11. 2019
k poctě Karla H. Borovského

A po roce je tu druhý ročník festiválku – obyčejné sousedské posezení a pobytí na pozdní odpoledne nebo podvečer, s krátkými vyprávěními do kola. Setkání různých generací, neboť už odnepaměti si lidé rádi vyprávějí a sdílejí příběhy – zážitky dne všedního i ty nevšední. Uslyšíte tu dost možná vůbec poprvé, co jste ani od svých nejbližších ještě neslyšeli.

Přijďte mezi nás, staří i mladí, s dětmi i bez dětí na kus řeči o veselém i těžkém lidském údělu.

Letošní večer bude neokázale věnován vzpomínce na dny před třiceti lety, kdy jsme oslavovali svobodu. Svobodě, jak ji zažíváme.
A stejně jako v prvním ročníku vzpomeneme spisovatele a buditele, který bohužel během svého života svobodu neprožil.

Zazní i lidové písně z Havlíčkobrodska.
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *
milus.kotisova@volny.cz, 773 219 196
zakladatelka, ex-1. kurátorka Pirátské putovní univerzity
nových 5 kurátorů viz web PPU
* * *
O PPU: https://otazky.github.io/ (dočasné umístění webu)
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita
Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Milus.Kotisova píše: 07 říj 2019, 08:22 Tady krátký text pozvánky, víc myslím netřeba, leda upravit znění. Doplnit místo konání. A začít zvát lidi.

Vypravěčský festiválek
17.11. 2019
k poctě Karla H. Borovského

A po roce je tu druhý ročník festiválku – obyčejné sousedské posezení a pobytí na pozdní odpoledne nebo podvečer, s krátkými vyprávěními do kola. Setkání různých generací, neboť už odnepaměti si lidé rádi vyprávějí a sdílejí příběhy – zážitky dne všedního i ty nevšední. Uslyšíte tu dost možná vůbec poprvé, co jste ani od svých nejbližších ještě neslyšeli.

Přijďte mezi nás, staří i mladí, s dětmi i bez dětí na kus řeči o veselém i těžkém lidském údělu.

Letošní večer bude neokázale věnován vzpomínce na dny před třiceti lety, kdy jsme oslavovali svobodu. Svobodě, jak ji zažíváme.
A stejně jako v prvním ročníku vzpomeneme spisovatele a buditele, který bohužel během svého života svobodu neprožil.

Zazní i lidové písně z Havlíčkobrodska.
Pro HB je to super. Pro jiná místa budeme možná muset ten koncept trochu upravit, krom vzpomínek připojit třeba citace článků z novin, projevů, které v té době zazněly a tak?

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Milus.Kotisova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 566
Registrován: 22 kvě 2014, 15:52
Profese: překladatelka, lektorka, publicistka
Dal poděkování: 733 poděkování
Dostal poděkování: 838 poděkování

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Milus.Kotisova »

Blanka.Lednicka píše: 07 říj 2019, 12:53
Pro HB je to super. Pro jiná místa budeme možná muset ten koncept trochu upravit, krom vzpomínek připojit třeba citace článků z novin, projevů, které v té době zazněly a tak?
No klidně, jak si to pojmete, tak to bude.
Ale jinak čtení a komponovaný dokumentární pořad je přece jen něco jiného než vyprávění :-). Co třeba prostě fotografie jako základní motiv k volnému vyprávění, ale fakt nic nečíst??? Nebo přečíst pár vět - ale pak na to někdo naváže svým osobním vyprávěním. Protože jde o to osobní sdílení, ne tlumočení toho, co již bylo medializováno. Na místě by mělo vzniknout něco originálního, osobitého, neopakovatelného. Dává to smysl?

V těch jiných městech by šlo o první ročník a je dobré zvážit, jestli to může být k poctě nějakému místnímu literátovi...
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

* * *
milus.kotisova@volny.cz, 773 219 196
zakladatelka, ex-1. kurátorka Pirátské putovní univerzity
nových 5 kurátorů viz web PPU
* * *
O PPU: https://otazky.github.io/ (dočasné umístění webu)
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita
Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Milus.Kotisova píše: 07 říj 2019, 16:33
Blanka.Lednicka píše: 07 říj 2019, 12:53
Pro HB je to super. Pro jiná místa budeme možná muset ten koncept trochu upravit, krom vzpomínek připojit třeba citace článků z novin, projevů, které v té době zazněly a tak?
No klidně, jak si to pojmete, tak to bude.
Ale jinak čtení a komponovaný dokumentární pořad je přece jen něco jiného než vyprávění :-). Co třeba prostě fotografie jako základní motiv k volnému vyprávění, ale fakt nic nečíst??? Nebo přečíst pár vět - ale pak na to někdo naváže svým osobním vyprávěním. Protože jde o to osobní sdílení, ne tlumočení toho, co již bylo medializováno. Na místě by mělo vzniknout něco originálního, osobitého, neopakovatelného. Dává to smysl?

V těch jiných městech by šlo o první ročník a je dobré zvážit, jestli to může být k poctě nějakému místnímu literátovi...
Dává to smysl. :)

Právě že ty vzpomínky by byly navázané na ty články/projevy. A naopak.

Ono se nám taky může stát, že se sejdou hlavně lidi, co si listopad nepamatují, uvědom si věkové rozmezí velké části členů na Vysočině. :D

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1086
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1780 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Hana.Hajnova »

Ahoj,

já hlásím, že v Telči nic organizovat nebudeme. Bude se tu konat řada jiných akcí, které organizují aktivní občané (apolitičtí) a studenti, což vnímáme jako supr věc a chceme tento koncept podpořit primárně účastí. I mezi lidmi je velmi pozitivně kvitováno, že se jedná akce, kde si žádný politický subjekt nebude honit triko a já jsem opravdu šťastná, že se v Telči konečně podařilo namotivovat lidi, že po nás s pořádáním tohoto typu akcí přebrali štafetu sami občané :)

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Hana.Hajnova píše: 08 říj 2019, 10:05 Ahoj,

já hlásím, že v Telči nic organizovat nebudeme. Bude se tu konat řada jiných akcí, které organizují aktivní občané (apolitičtí) a studenti, což vnímáme jako supr věc a chceme tento koncept podpořit primárně účastí. I mezi lidmi je velmi pozitivně kvitováno, že se jedná akce, kde si žádný politický subjekt nebude honit triko a já jsem opravdu šťastná, že se v Telči konečně podařilo namotivovat lidi, že po nás s pořádáním tohoto typu akcí přebrali štafetu sami občané :)
To je paráda, klobouk dolů! :)

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1086
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1780 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Hana.Hajnova »

přátelé, trošku nám to tady usnulo :) potřebovala bych vědět, kdo a kde tedy bude něco organizovat k 17. 11., abych to nahlásila na centrále a pomohli nám s propagací.

Zatím tu je návrh pozvánky do HB, ale nevím, kdo bude organizátorem a kde to bude? @Milus.Kotisova po upřesnění detailů jsem schopná vykopnout pozvánku na web, událost na fb a rozeslat.

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Očividně je poslední dobou příliš mnoho jiných záležitostí, které je nezbytné řešit. A poslední dny nám to moc neulehčují.

Pokud bychom chtěli něco dělat v Jihlavě, nějakou vzpomínkovou akci, bude potřeba aspoň někdo, kdo si listopad pamatuje a aktivně ho prožíval (a bude ochotný do Jihlavy v tu neděli přijet). Mně bylo čerstvě devět, pamatuju si akorát trikolory ve frontě na oběd, nic víc. :D

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1086
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1780 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Re: 28. říjen a 17. listopad - co podnikneme?

Příspěvek od Hana.Hajnova »

spíš by mě zajímala Třebíč ( @Roman.Pasek ;) ) v Jihlavě toho bude 17. docela dost - sametový průvod, setkání u klíčů, zeď svobody (co myslíš @Tomas.Bouda ?) ...nebo třeba Jaroměřice (kde máme radního @Jaroslav.Vysoky ), Chotěboř @Tomas.Dostalek , Vír @Ladislav.Stalmach , Čechtín @Jaroslav.Zejda , Staré Bříště @Vaclav.Honzl , Lhotice @Lubos.Fuks ...snad jsem na někoho nezapomněla ;)

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Vysočina“