Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Moderátoři: KoKS Praha, Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 285
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Jelikož mne systém povolil přispívat do tohoto vlákna, předpokládám že i jako prostý člen můžu nominovat svého oblíbeného zastupitele. Pokud tomu tak není omlouvám se za překotnost. Nominují Františka Doseděla na místo neuvolněného radního. Muslim si, že je dostatečně erudovaný aby se této funkce zhostil se ctí.
Uživatelský avatar
Jana.Belecova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 144
Registrován: 23 srp 2013, 11:22
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Jana.Belecova »

Stepan.Strebl píše: 14 kvě 2019, 16:40 Prodlužuji rozpravu do pátku 17. května.

@Jana Belecová: Myslím, že rozprava klubu je už tak dostatečně dlouhá. Anička napsala na forum vyčerpávající odstavec. Určitě se o tom bude bavit s ostatními členy, až se vrátí ze zahraniční, ale neřekne myslím nikomu nic nového. Soudě dle dosavadních jednání a diskuzí tomu všichni věnovali velmi nadstandardní pozornost, sám jsem hovořil se všemi podrobně, s některými vícekrát, a lidé spolu rovněž debatovali. Nepřijde mi, že by klub za delší časové období vyprodukoval další funkční návrh. Je možné samozřejmě dávat alternativní návrhy. Ostatně jak píšu v úvodu do rozpravy, všechny návrhy, které klub považuje za přijatelné, půjdou do rozpravy a k hlasování MS. Proto bych raději, kdyby byl delší čas na rozpravu MS než na rozpravu klubu, a tedy aby MS mohlo zahájit rozpravu již na pravidelné schůzi 20. května. Kdybychom měli klubovou rozpravu do konce května, riskujeme při našem tempu, že do 11. června nestihneme ani dovolbu provést. Nicméně beru to jako návrh a pokud jej podpoří většina členů klubu palcem, rozpravu prodloužím až do té doby.
Znovu připomínám, pokud někdo má návrh, měl by se objevit tady v rozpravě.
Upravuji svůj návrh a žádám o prodloužení rozpravy do úterý 21.5. a to z důvodu, které jsem psala výše. Považuji za důležité, aby se členové MS vyjádřili a seznámili s variantami na řádné schůzi, předtím než bude zastupitelský klub hlasovat.
Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 834
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1366 poděkování
Dostal poděkování: 1121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Jana.Belecova píše: 15 kvě 2019, 08:34
Stepan.Strebl píše: 14 kvě 2019, 16:40 Prodlužuji rozpravu do pátku 17. května.

@Jana Belecová: Myslím, že rozprava klubu je už tak dostatečně dlouhá. Anička napsala na forum vyčerpávající odstavec. Určitě se o tom bude bavit s ostatními členy, až se vrátí ze zahraniční, ale neřekne myslím nikomu nic nového. Soudě dle dosavadních jednání a diskuzí tomu všichni věnovali velmi nadstandardní pozornost, sám jsem hovořil se všemi podrobně, s některými vícekrát, a lidé spolu rovněž debatovali. Nepřijde mi, že by klub za delší časové období vyprodukoval další funkční návrh. Je možné samozřejmě dávat alternativní návrhy. Ostatně jak píšu v úvodu do rozpravy, všechny návrhy, které klub považuje za přijatelné, půjdou do rozpravy a k hlasování MS. Proto bych raději, kdyby byl delší čas na rozpravu MS než na rozpravu klubu, a tedy aby MS mohlo zahájit rozpravu již na pravidelné schůzi 20. května. Kdybychom měli klubovou rozpravu do konce května, riskujeme při našem tempu, že do 11. června nestihneme ani dovolbu provést. Nicméně beru to jako návrh a pokud jej podpoří většina členů klubu palcem, rozpravu prodloužím až do té doby.
Znovu připomínám, pokud někdo má návrh, měl by se objevit tady v rozpravě.
Upravuji svůj návrh a žádám o prodloužení rozpravy do úterý 21.5. a to z důvodu, které jsem psala výše. Považuji za důležité, aby se členové MS vyjádřili a seznámili s variantami na řádné schůzi, předtím než bude zastupitelský klub hlasovat.
Zatím padla jen jedna validní varianta (Jan Bartko, neuvolněný, strategické plánování) a dvě nekompletní nominace (František Doseděl, neuvolněný, bez uvedení gesce a Jana Belecová bez uvedení uvolněná/neuvolněná ani gescí) - ani jeden z nominantů zatím nepřijal nominaci, ani ji nijak nedoplnil, nedají se tedy počítat jako varianty řešení.
Nikdo zatím neuvedl jinou variantu.
Na stole je zatím jen jeden validní návrh - pokud se máme bavit o variantách, požádám o jejich uvedení zde na foru, ve lhůtě k tomu určené.

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 285
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Hmm tak gesce u Františka nevím. Myslel jsem stejné jako má Anička. Ale co mi nejde do hlavy, je proč by u kandidatury na radního mělo být uvedeno uvolněný / neuvolněný??? Jde přece o převolbu za neuvolněnou radní, tak proč to? Nebo se řeší ještě někdo? Termín do pátku mi vyhovuje a k jeho prodlužování nevidím důvod. Pokud nominant má zájem, jistě uvede vše potřebné a do pátku času dost. At to máme z krku a můžeme se věnovat volbám do EP.
Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 285
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Teď koukám že jsem v rozpravě klubu. Tak to se omlouvám a nechám si svoje plodné nápady do rozpravy MSka.
Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 285
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Tak si tady pročítám co bylo napsáno, a začíná se mi líbit návrh Jany Belecové na prodloužení rozpravy do 21.5. Bude tak i čas na doplnění těch gescí.
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Tak abychom to měli komplet, tak nominuji Margitu.
Otázka uvolněný/neuvolněný radní, stejně tak jako škatule batule hýbejte se s kompetencemi, a stejně tak jako nalezení nějakého řešení, které bude mít větší trvanlivost než půl roku, je myslím poměrně komplexní záležitost.
A mám za to, že by si celé téma před hlasováním (když už jste nás jako MS přecijen přibrali na loď.... - díky!) zasloužilo samostatný bod na schůzi 20.5. s možností klást otázky a získat na ně odpovědi ode všech zúčastněných.
Ať už se jedná o to,
- jaké gesce jsou vlastně k dispozici (tj. na jakém hřišti se vlastně pohybujeme),
- jaké jsou možnosti a představy jednotlivých nominantů na další tři roky a jaké jsou jejich časové možnosti (kdo je k dispozici a kdo ne)
- jaké jsou představy všech dosavadních radních a zastupitelů o tom, jak by celý ten cirkus měl fungovat
- jaké jsou dosavadní interakce s koalicí, radnicí a opozicí
A myslím, že pokud máme o něčem jako MS hlasovat, tak bychom měli hlasovat až po pondělní schůzi a nikoli to šudlat někdy v noci z pátka na sobotu, aby to už v pondělí bylo jen k informaci. Koneckonců ta víkendová hlasování už tady způsobila poměrně dost zlé krve, tak proč opakovat něco, na co tady jsou psychojizvy a bolestivé vzpomínky.

A ještě bych dodala, že si myslím že z principu by měli mít uvolnění radní většinu kompetencí na sobě, protože to mají na plný úvazek, zatímco neuvolnění radní by měli mít v kompetenci jen vedlejší gesce nebo gesce malého rozsahu, aby je to nezahltilo za půl roku jako Aničku (protože to řeší na úkor svého volného a rodinného času)

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Michal.Konvicka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 36
Registrován: 23 kvě 2018, 11:17
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Michal.Konvicka »

Bylo by prima, kdyby navržení kandidáti přednesli svoji vizi jak fungovat na pozici člena rady (tedy zdali mají představu co tato pozice obnáší viz například včerejší zastupitelstvo) a garantovali, že jsou připraveni vykonávat funkci po celé volební období (proč dávat lacinou munici pro opozici a poškozovat koalici).
Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 834
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1366 poděkování
Dostal poděkování: 1121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Bohdana.Hola píše: 15 kvě 2019, 19:41 Tak abychom to měli komplet, tak nominuji Margitu.
Otázka uvolněný/neuvolněný radní, stejně tak jako škatule batule hýbejte se s kompetencemi, a stejně tak jako nalezení nějakého řešení, které bude mít větší trvanlivost než půl roku, je myslím poměrně komplexní záležitost.
A mám za to, že by si celé téma před hlasováním (když už jste nás jako MS přecijen přibrali na loď.... - díky!) zasloužilo samostatný bod na schůzi 20.5. s možností klást otázky a získat na ně odpovědi ode všech zúčastněných.
Ať už se jedná o to,
- jaké gesce jsou vlastně k dispozici (tj. na jakém hřišti se vlastně pohybujeme),
- jaké jsou možnosti a představy jednotlivých nominantů na další tři roky a jaké jsou jejich časové možnosti (kdo je k dispozici a kdo ne)
- jaké jsou představy všech dosavadních radních a zastupitelů o tom, jak by celý ten cirkus měl fungovat
- jaké jsou dosavadní interakce s koalicí, radnicí a opozicí
A myslím, že pokud máme o něčem jako MS hlasovat, tak bychom měli hlasovat až po pondělní schůzi a nikoli to šudlat někdy v noci z pátka na sobotu, aby to už v pondělí bylo jen k informaci. Koneckonců ta víkendová hlasování už tady způsobila poměrně dost zlé krve, tak proč opakovat něco, na co tady jsou psychojizvy a bolestivé vzpomínky.

A ještě bych dodala, že si myslím že z principu by měli mít uvolnění radní většinu kompetencí na sobě, protože to mají na plný úvazek, zatímco neuvolnění radní by měli mít v kompetenci jen vedlejší gesce nebo gesce malého rozsahu, aby je to nezahltilo za půl roku jako Aničku (protože to řeší na úkor svého volného a rodinného času)
Pstupně:
- gesce k dispozici - ty, co máme teď, neboli ty co jsou uvedeny v odkazech co na začátku sdílel Štěpán - viewtopic.php?f=982&t=43608 a viewtopic.php?f=982&t=44669
- představy nominantů doufám zaznějí nejpozději na schůzi MS 20.5.2019 - každopádně z dosavadní komunikace vyplývá, že Margita nemá čas vůbec, Jana by brala jen uvolněnou funkci, já potřebuju ještě vyjádření šéfa, Jan má otazník za cca půl roku (plus Štěpán, Jirka a Pavel už jsou radní a Anička právě rezignovala), každopádně by bylo fajn, aby se nominanti vyjádřili osobně. :!:
- jak by celý cirkus měl fungovat - za mě osobně bych chtěl nahradit neuvolněného radního, aby měl gesci, která mu sedí
- interakce - dle mých informací koalice upřednosťnuje zachování současné rozložení gescí a uvolněných pozic s tím, že pokud si chcememe mezi sebou proházet gesce, je to ok. Podstatné je zachování závazků z koaliční smlouvy. Ohledně opozic se bohužel nemůžu vyjádřit. 8-)

Hlasování MS - nejdřív bude hlasovat ZK o přijatelnosti variant, ty co projdou, budou předloženy MS k výběru - rozhodně to bude po pondělní schůzi, páč na pondělní schůzi už mají být představeny varianty, které podpořil ZK.

Ad rozsah kompetencí - podle mého by neuvolněný radní měl mít jednu gesci, a to ještě nikoliv moc obsáhlou (strategický rozvoj, dotace, zahraniční vztahy...) a nikoliv nálož na 40 pracovních hodin týdně (školství, životní prostředí...).
Frantisek.Pudil píše: 15 kvě 2019, 07:27 Jelikož mne systém povolil přispívat do tohoto vlákna, předpokládám že i jako prostý člen můžu nominovat svého oblíbeného zastupitele. Pokud tomu tak není omlouvám se za překotnost. Nominují Františka Doseděla na místo neuvolněného radního. Muslim si, že je dostatečně erudovaný aby se této funkce zhostil se ctí.
Děkuji za důvěru, zvážím to - každopádně zahraniční vztahy jsou trochu mimo moje zájmy (ale jedním z našich partnerských měst je Tbilisi a ke Gruzii mám vztah veskrze pozitivní), takže se ještě doptám na možné jiné konfigurace gescí ;)
Michal Konvicka píše: 15 kvě 2019, 20:27 Bylo by prima, kdyby navržení kandidáti přednesli svoji vizi jak fungovat na pozici člena rady (tedy zdali mají představu co tato pozice obnáší viz například včerejší zastupitelstvo) a garantovali, že jsou připraveni vykonávat funkci po celé volební období (proč dávat lacinou munici pro opozici a poškozovat koalici).
Dle mého všichni členové našeho ZK mají představu jak rada funguje, dovolím si dokonce tvrdit, že tuto představu mají i všichni členové MS, páč jim chodí dost podrobé přehledy aktuálních událostí z rady, radní pravidelně podávají reporty, jsou k dispozici zápisy z jednání rady a další výstupy. Ohledně laciné munice - vzhledem k tomu, že opozice nemá nic jiného, na co by si mohla objektivně stěžovat, tak se budou chytat všeho a přejme jim to. Za Piráty zůstávají výsledky a pro Piráta je podstatné co udělá, ne jestli se bude držet funkce. Jestli si mám vybrat mezi schopnostmi a délkou setrvání ve funkci, raději nechám schopného člověka pracovat po dobu, po kterou může.

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 285
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty [rozprava]

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

To máš Františku pravdu. Já bych jen rad, kdybychom si před tak dost závažnou změnou měli šanci pohovořit si o tom na schůzi MSka. Nerad bych,. kdyby v sobotu proběhlo hlasování ZK s výsledkem jediný kandidát je XY.
Tak si demokratický vyberte. Případně že se o výsledku dočteme v Radničních novinách. Neříkám že by se nezlepšila komunikace mezi klubem a MS. Ale lepší bY být mohla...
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Praha 3“