Schůze MS Plzeň 25.3.2019

Moderátoři: PKS Plzeňský kraj, PMS Plzeň

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje tehdy, pokud se nepřidají do skupiny Skryt Regiony kraj - PlK (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 484 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze MS Plzeň 25.3.2019

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Pavel.Sramek píše: 25 bře 2019, 17:35 Já teda nevím, odkud se vzali data, ale nemohou být rozhodně správná. Rozhodně nemůže být údaj o mé účasti u voleb správný.
Teď jsem si zkontroloval AuthTokeny a mám jich více.

A co mě teda štve je to, že volba by měla být anonymní, včetně účastni u ní. Tohle zavání minulým režimem. Kádrováním za to, že člověk nepřišel k volbám.
O důvod více, hlasovat přes fórum a nehlasovat přes Helios.
Data jsou autentická, můžu potvrdit, že technologicky je to všechno funkční. Nad sloupečkem každého hlasování je odkaz.

Doporučuji v diskusi pokračovat zde viewtopic.php?f=75&t=46407 protože je to asi mimo téma ke schůzi MS.
Uživatelský avatar
Martin.Ptacek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 129
Registrován: 25 lis 2010, 08:55
Profese: tester
Bydliště: Domažlická 225, Plzeň
Dal poděkování: 58 poděkování
Dostal poděkování: 219 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze MS Plzeň 25.3.2019

Příspěvek od Martin.Ptacek »

Zápis schůze MS Plzeň
(sapsal Tomáš P. ve spolupráci s Pavel Š. ověřil Martin P.)

Předsedající Martin Ptáček
Schůze zahájena 18:02

Bod 2: Představení:
Jindřich Čermák - PR koordinátor pro KvK, PlK a ÚsK.

Bod 3: Info ze zastupitelstva:
Plzeň:

Pavel Bosák: Petr Vileta - návrh usnesení o změně volebního řádu. Neschváleno

Kaly - občan chtěl, abychom téma intervenovali a abychom téma přinesli před zastupitelstvo. Pro nás je kontaktem Rada (p. Šindelář), nezeptali jsme se ho soukromně, tím, že jsme na tiskové konferenci zmínili, že tuto otázku položíme si ji ani nenechal položit a odpověděl rovnou. Základ sporu bylo, že se nemáme ptát veřejně, ale soukromně. Naše odpověď byla, že máme právo se zeptat.

Lesy: Interpelace na nám. Šindeláře, žádost o informace o tom, jaké bude mít město zisk z hospodaření s lesy.

JČ: Kvůli kůrovci je teď dřeva hodně, takže cena je výrazně nižší.

Plzeň 1:
Magda Daňková:
- Máme FB stránku Piráti Plzeň 1 na ankety
- vyjde nám článek
- pojedeme na výjezdní zasedání,
- popadané stromy - urgovala jsem na několika místech, dlouho se nic nedělo, až na FB
- myslím, že by bylo přínosné, abychom měli práva sdílet na FB Pirátů Plzeň.
- Instagram - doporučovala bych, aby lídři měli přístup, ze spousty akcí tam nic není.

Pavel Š:
Dohodli jsme se, že komunikace bude jednotná, budu tam já s Martinem H., Martin bude styčný bod pro příspěvky.

Martin P:
Nejsem proti změně, jen vím, že se tam objevily příspěvky, které byly publikovány omylem, proto jsme se rozhodli, že práva bude mít menší počet lidí. Probereme na předsednictvu.

Dan K: Smysl byl, aby to nebylo rozplizlý. Ani jsem nebyl pro to, aby to mělo celý předsednictvo. Výstupy by měly být ucelené a měly by mít fazonu.

Magda: Mám volňásky na film Follow Me na zítra a na čtvrtek, kdo je chcete, dejte mi vědět.

Plzeň 2:
Petr Vileta: Měli jsme setkání předsedů klubů, nikdo nic neměl (na zastupitelstvu budou spíše obecnější body). Předložil jsem bod o situaci na Lobezské ulici, starosta mi doporučil, abychom to vzali přes investiční komisi. Na květen máme naplánované výjezdní zasedání čt-pá před volbami.

Plzeň 3:
Pavel Šrámek: Zastupitelstvo teď nebylo, budeme probírat nájemné pro stánkaře. Životní prostředí - Adam Hauner inicioval, aby se přistavovaly kontejnery na kov (hliník hlavně) a kontejnery na oleje. Martin řeší výstavbu parkovacího domu u Luny. Futuristický, ale extrémně drahý. Děkuju všem co byli na demonstraci v sobotu, nejvíc Romanovi, který to organizoval a půjčil repráky.

Filip S:
K popelnicím na kovy: Prý s tím mají špatný zkušenosti, že tam lidi cpou i to co tam nepatří.

Adam Hauner:
Zkušenosti v Praze jsou spíš dobrý, spíš musí být zajištěny aby to někdo nevykrádal než že by se tam cpalo co tam nepatří. V Praze z toho mají i nějakou finanční výtěžnost. U olejů spíš neutrální, v Českých Budějovicích se to příliš nepovedlo.


Plzeň 4:
Jiří Hanousek:
12. března prezentace krajinářské studie na oblast Chlumu. Na prezentaci byla Jana Tomšíková. Tahle studie nebyla projednávaná s veřejností, byla až představena těsně před vyhotovením, nakonec přecejen vyhlásili sběr podnětů, ale podněty nebudou zapracovány. Největší haló - pod Chlumem naplánovali parkoviště pro 140 aut u přístupové cesty k tunelům. Má to být nástupní místo na cyklostezku po starém drážním tělese, asi je tam potřeba místa pro auta, ale proč takhle a uprostřed polí.

Dále jsme podali několik interpelací, např. na prostor pro opozici v Doubraveckých listech, odpověď, že místo pro opozici bude prostřednictvím Kontrolního výboru. V pátek jsem dostal zápis kontrolního výboru, tam to bylo překroucené, tak se prokousáváme jednacím řádem, kdy můžu napadnout zápis na příštím jednání.

Pavel Š:
Jednali jsme se Soukupem, pokusí se prosadit na radě, že bude prostor v Doubraveckých listech v rozsahu cca 1000-2000 znaků.


Bod 4: Pravidelnější akce/přednášky v PiCe a jejich propagace
- Nějaké akce, hraní deskovek, akce, které jsou v uvolněnější atmosféře.
FS: Mám spoustu známejch z různých zajímavých oblastí. Možná by za náma přijel Přibáň (s trabantem nebo bez), nebo jiné přednášky. Dále cca 2x v měsíci se zkusit poptat lidí ze zajímavých oborů, jestli by nechtěli přednášet na nějaké téma. Když v tom bude nějaká pravidelnost, třeba by lidi mohli začít chodit.
MP: Chtěl bych udělat plán na několik měsíců dopředu, budeme rádi za kohokoliv, kdo to bude organizovat.
Lukáš B: Koordinátor přebírá agendu předchozího koordinátora, bude pokračovat v promítání filmů.
Radek K: Měli bychom zlepšit propagaci, o spoustě akcí nikdo nevěděl.
JČ: Je lepší budovat si vlastní profily, než "firemní profil".
Zdeněk Pech: Měli bychom zapracovat na výlohách.

Bod 5: Interpelace Magdy. Řeklo se to samé, co je v interpelaci na fóru.

Bod 6: Různé
Petr Vileta: Hlasování z Heliosu zveřejňuje, kdo se zúčastnil a kdo ne. Když tam je křížek, tak člověk nehlasoval.

Ještě Petr Vileta: Podařilo se mi domluvit opět Radkina Honzáka na 15.5. SNad to bude v Šeříkovce a zadarmo.

Franta Hagara:
6.2. bylo zastupitelstvo, není tiskovka na webu
Tomáš Pastirčák: Omlouvám se, potřebuju tyhle věci připomínat, jsem na to sám, budu rád, když se přihlásí někdo další a bude to tam dávat.

Filip Sequens: Video, prezentace k VTP.

Konec schůze 20:00
Uživatelský avatar
Martin.Holzman
Místní předsednictvo
Příspěvky: 85
Registrován: 15 dub 2018, 21:07
Profese: student fakulty strojní
Dal poděkování: 252 poděkování
Dostal poděkování: 201 poděkování

Re: Schůze MS Plzeň 25.3.2019

Příspěvek od Martin.Holzman »

Ahoj, dovolil bych si k této schůzi upozornit na jednu faktickou poznámku.

Bylo mi řečeno, že mi sdílení příspěvku na fb trvalo 4 dny. Vlastní hloupostí jsem se do této nepravdy utopil, jelikož jsem si zkrátka dobře nevzpomněl. Hlava mi nedala a musel jsem se tedy podívat, jak to doopravdy bylo.

Situace:
Formou SZ jsem dostal od Magdalény Daňkové článek na přesdílení na stránku Piráti Plzeň 9.2.2019 v 23:14.
Byl jsem na LARPu v ČB a tak jsem ještě ten večer nemohl, avšak ihned dopoledne následující den v 11:04 jsem článek sdílel.
Zde odkaz https://www.facebook.com/19859377647738 ... 379436156/

člen MS Plzeň
martin.holzman@pirati.cz
tel. 60jedna53958sedm

Magda.Dankova
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 254
Registrován: 29 led 2015, 22:39
Dal poděkování: 169 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování

Re: Schůze MS Plzeň 25.3.2019

Příspěvek od Magda.Dankova »

Ahoj,

6.2. bylo zastupitelstvo na UMO1 Plzeň, ten den nebo druhej den jsem psala Markovi Habruňovi, ať to sdílí na TK na fb piráti Plzeň a Franta to posílal Tomášovi Pastirčákovi, at to sdíli na web. Marek to omylem sdílel na tajnou skupinu, zjistila jsem to náhodou za 2 dny, a on mi rekl, ze prava nema na Pirati Plzen, coz mohl rict jako rovnou a potom jsem psala Tobě 9.2. ty jsi mi neodpovídal, tak jsem psala Frantovi Hagarovi, ať ti napiše a ty jsi mi následně odpověděl a sdílel to 10.2., takže 4 dny. Na webu to není do teď. Bylo to urgováno dvakrát a je to i v redminu a ví o tom ted jiz Jindra Čermák. V po jsem dodala další članek na web, přes Jindru, stále není schválen také a není na webu. Omg...

Potom jsme chtěla také sdílet na fb piráti Plzeň anketu kvůli neuklizeným stromům přes cestu na UMO1 Plzeň, a bylo mi Tebou řeceno, že předsednictvo se dohodlo, že to není celoplzeňské téma. Plzeň se skládá z obvodů a já i Franta a Jirka jako zastupitelé Plzeň 1 máme názor ten, že se to sdílet mělo. Navíc to mělo opravdu efekt. Vidělo a následně reagovalo vedení obvodu.

Následně jsme vytvořili skupinu Pirati Plzeň 1 na fb, tak jsem Tebe, Martina Ptáčka a Marka Habruně dala společného chatu a prosila o sdílení na fb Piráti Plzeň, opět to bylo sdíleno na tajnou skupinu Markem zase omylem a takže jsem zase žádala o na opravu.

Následně jsem Vám přeposílala info, že by to chtělo přesdílet pozvánku Tomšíkové z Doubravky a nebyla sdílena vůbec.

Budu ráda, když se k tomu oficiálně vyjádří náš mediální poradce @Jindrich.Cermak, a nějak se spolu dohodnete.

Považuji a nejen já za přínosné, aby nejen předsednictvo, ale také lídři z jednotlivých MO Plzeň měli práva na Piráti Plzeň. Mluvila jsem o tom s lídrem Doubravky a Slovan a mají stejný názor.

Mě opravdu nebaví to po Vás kontrolovat, když to sdílíte opakovaně na jiné stránky nebo pozdě nebo vůbec( 7.2 to je 1,5 půl!) a my to musíme po Vás urgovat a kontrolovat. Ať se udělají pravidla, co sdílet a co ne. Ale my to sdílíme do 5 sekund od napsání a na správnou stránku...a web ať dostane Jindra Čermak práva od technického odboru. Ostatně je to naše mediální spojka.

Na rovinu Vám nevyčítám, že nemáte čas nebo jste se spletli ve sdílení. Během kampaně jsem dodávala podstatnou část obsahu jak na instagram, tak na fb, a vím, jak to bylo náročné sdílet ihned, ať byl víkend nebo večer. O to víc nechápu, když to nestíháte, proč to nerozprostřete mezi nás ostatní lidry MO, který to píšou a přesdílí hned a mají zájem.
Magda.Dankova
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 254
Registrován: 29 led 2015, 22:39
Dal poděkování: 169 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování

Re: Schůze MS Plzeň 25.3.2019

Příspěvek od Magda.Dankova »

Poznámka 1: Volňásky na follow me jsem dostala protože jsem vystupovala v besedě k filmu Follow me.

Poznámka 2: Práva na fb stránky Piráti Plzeň by měli mít lídři MO Plzeň. Nebo vždycky alespoň 1 zastupitel z každýho městkého obvodu, pokud nechce lídr (viz. odpověď nahoře Martinovi Holzmanovi).

Instagram od 13.2. nebyl přídám příspěvek ani z návštěvy poslankyně Olgy Richterové, ani poslance Vymazala, ani z demostrace kvuli čl. 11 a 13, proto jsem opět navrhla, aby měli práva i lídri MO Plzeň.

Poznámka 3: Kaly: Upozornila jsem na to, že pokud nemáme důkazy nebo je neuveřejníme a děláme o tom TK, vypadá to za mě jako pomluva. Ptala jsem se na odpověď generálního ředitele Drábely k problematiky Kalu.

Poznámka 4: Chtělo by to schůze nahrávat, ten zápis to nenahradí, není tam všechno, předsednictvo. Třeba vyjádření Lukáše Bartoně.
Martin.Ptacek píše: 26 bře 2019, 09:03 Zápis schůze MS Plzeň
(sapsal Tomáš P. ve spolupráci s Pavel Š. ověřil Martin P.)

Předsedající Martin Ptáček
Schůze zahájena 18:02

Bod 2: Představení:
Jindřich Čermák - PR koordinátor pro KvK, PlK a ÚsK.

Bod 3: Info ze zastupitelstva:
Plzeň:

Pavel Bosák: Petr Vileta - návrh usnesení o změně volebního řádu. Neschváleno

Kaly - občan chtěl, abychom téma intervenovali a abychom téma přinesli před zastupitelstvo. Pro nás je kontaktem Rada (p. Šindelář), nezeptali jsme se ho soukromně, tím, že jsme na tiskové konferenci zmínili, že tuto otázku položíme si ji ani nenechal položit a odpověděl rovnou. Základ sporu bylo, že se nemáme ptát veřejně, ale soukromně. Naše odpověď byla, že máme právo se zeptat.

Lesy: Interpelace na nám. Šindeláře, žádost o informace o tom, jaké bude mít město zisk z hospodaření s lesy.

JČ: Kvůli kůrovci je teď dřeva hodně, takže cena je výrazně nižší.

Plzeň 1:
Magda Daňková:
- Máme FB stránku Piráti Plzeň 1 na ankety
- vyjde nám článek
- pojedeme na výjezdní zasedání,
- popadané stromy - urgovala jsem na několika místech, dlouho se nic nedělo, až na FB
- myslím, že by bylo přínosné, abychom měli práva sdílet na FB Pirátů Plzeň.
- Instagram - doporučovala bych, aby lídři měli přístup, ze spousty akcí tam nic není.

Pavel Š:
Dohodli jsme se, že komunikace bude jednotná, budu tam já s Martinem H., Martin bude styčný bod pro příspěvky.

Martin P:
Nejsem proti změně, jen vím, že se tam objevily příspěvky, které byly publikovány omylem, proto jsme se rozhodli, že práva bude mít menší počet lidí. Probereme na předsednictvu.

Dan K: Smysl byl, aby to nebylo rozplizlý. Ani jsem nebyl pro to, aby to mělo celý předsednictvo. Výstupy by měly být ucelené a měly by mít fazonu.

Magda: Mám volňásky na film Follow Me na zítra a na čtvrtek, kdo je chcete, dejte mi vědět.

Plzeň 2:
Petr Vileta: Měli jsme setkání předsedů klubů, nikdo nic neměl (na zastupitelstvu budou spíše obecnější body). Předložil jsem bod o situaci na Lobezské ulici, starosta mi doporučil, abychom to vzali přes investiční komisi. Na květen máme naplánované výjezdní zasedání čt-pá před volbami.

Plzeň 3:
Pavel Šrámek: Zastupitelstvo teď nebylo, budeme probírat nájemné pro stánkaře. Životní prostředí - Adam Hauner inicioval, aby se přistavovaly kontejnery na kov (hliník hlavně) a kontejnery na oleje. Martin řeší výstavbu parkovacího domu u Luny. Futuristický, ale extrémně drahý. Děkuju všem co byli na demonstraci v sobotu, nejvíc Romanovi, který to organizoval a půjčil repráky.

Filip S:
K popelnicím na kovy: Prý s tím mají špatný zkušenosti, že tam lidi cpou i to co tam nepatří.

Adam Hauner:
Zkušenosti v Praze jsou spíš dobrý, spíš musí být zajištěny aby to někdo nevykrádal než že by se tam cpalo co tam nepatří. V Praze z toho mají i nějakou finanční výtěžnost. U olejů spíš neutrální, v Českých Budějovicích se to příliš nepovedlo.


Plzeň 4:
Jiří Hanousek:
12. března prezentace krajinářské studie na oblast Chlumu. Na prezentaci byla Jana Tomšíková. Tahle studie nebyla projednávaná s veřejností, byla až představena těsně před vyhotovením, nakonec přecejen vyhlásili sběr podnětů, ale podněty nebudou zapracovány. Největší haló - pod Chlumem naplánovali parkoviště pro 140 aut u přístupové cesty k tunelům. Má to být nástupní místo na cyklostezku po starém drážním tělese, asi je tam potřeba místa pro auta, ale proč takhle a uprostřed polí.

Dále jsme podali několik interpelací, např. na prostor pro opozici v Doubraveckých listech, odpověď, že místo pro opozici bude prostřednictvím Kontrolního výboru. V pátek jsem dostal zápis kontrolního výboru, tam to bylo překroucené, tak se prokousáváme jednacím řádem, kdy můžu napadnout zápis na příštím jednání.

Pavel Š:
Jednali jsme se Soukupem, pokusí se prosadit na radě, že bude prostor v Doubraveckých listech v rozsahu cca 1000-2000 znaků.


Bod 4: Pravidelnější akce/přednášky v PiCe a jejich propagace
- Nějaké akce, hraní deskovek, akce, které jsou v uvolněnější atmosféře.
FS: Mám spoustu známejch z různých zajímavých oblastí. Možná by za náma přijel Přibáň (s trabantem nebo bez), nebo jiné přednášky. Dále cca 2x v měsíci se zkusit poptat lidí ze zajímavých oborů, jestli by nechtěli přednášet na nějaké téma. Když v tom bude nějaká pravidelnost, třeba by lidi mohli začít chodit.
MP: Chtěl bych udělat plán na několik měsíců dopředu, budeme rádi za kohokoliv, kdo to bude organizovat.
Lukáš B: Koordinátor přebírá agendu předchozího koordinátora, bude pokračovat v promítání filmů.
Radek K: Měli bychom zlepšit propagaci, o spoustě akcí nikdo nevěděl.
JČ: Je lepší budovat si vlastní profily, než "firemní profil".
Zdeněk Pech: Měli bychom zapracovat na výlohách.

Bod 5: Interpelace Magdy. Řeklo se to samé, co je v interpelaci na fóru.

Bod 6: Různé
Petr Vileta: Hlasování z Heliosu zveřejňuje, kdo se zúčastnil a kdo ne. Když tam je křížek, tak člověk nehlasoval.

Ještě Petr Vileta: Podařilo se mi domluvit opět Radkina Honzáka na 15.5. SNad to bude v Šeříkovce a zadarmo.

Franta Hagara:
6.2. bylo zastupitelstvo, není tiskovka na webu
Tomáš Pastirčák: Omlouvám se, potřebuju tyhle věci připomínat, jsem na to sám, budu rád, když se přihlásí někdo další a bude to tam dávat.

Filip Sequens: Video, prezentace k VTP.

Konec schůze 20:00
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34712
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31641 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze MS Plzeň 25.3.2019

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mno, asi takhle :?

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Martin.Ptacek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 129
Registrován: 25 lis 2010, 08:55
Profese: tester
Bydliště: Domažlická 225, Plzeň
Dal poděkování: 58 poděkování
Dostal poděkování: 219 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze MS Plzeň 25.3.2019

Příspěvek od Martin.Ptacek »

Magda.Dankova píše: 30 bře 2019, 19:54 Poznámka 1: Volňásky na follow me jsem dostala protože jsem vystupovala v besedě k filmu Follow me.

Poznámka 2: Práva na fb stránky Piráti Plzeň by měli mít lídři MO Plzeň. Nebo vždycky alespoň 1 zastupitel z každýho městkého obvodu, pokud nechce lídr (viz. odpověď nahoře Martinovi Holzmanovi).

Instagram od 13.2. nebyl přídám příspěvek ani z návštěvy poslankyně Olgy Richterové, ani poslance Vymazala, ani z demostrace kvuli čl. 11 a 13, proto jsem opět navrhla, aby měli práva i lídri MO Plzeň.

Poznámka 3: Kaly: Upozornila jsem na to, že pokud nemáme důkazy nebo je neuveřejníme a děláme o tom TK, vypadá to za mě jako pomluva. Ptala jsem se na odpověď generálního ředitele Drábely k problematiky Kalu.

Poznámka 4: Chtělo by to schůze nahrávat, ten zápis to nenahradí, není tam všechno, předsednictvo. Třeba vyjádření Lukáše Bartoně.
Nevim jak mam chápat tenhle příspěvek. Chceš zápis o něco doplnit nebo je to jenom komentář ke schůzi?
Zápis není stenozáznam, ale zapsání zásadních myšlenek, které zazněli.

Jestli chceš zápis o něco doplnit, prosím napiš kam a co.
Jestli to je jenom komentář, tak beru na vědomí a příště zkusíme se polepšit. Nebo klidně můžeš udělat příště zápis ty ;)
Magda.Dankova
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 254
Registrován: 29 led 2015, 22:39
Dal poděkování: 169 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování

Re: Schůze MS Plzeň 25.3.2019

Příspěvek od Magda.Dankova »

Klidně doplnit. Za mě by bylo nejlepší schůze natáčet. Už jsem začala řešit se Zdeňkem Pechem. Tak uvidíme.
Odpovědět

Zpět na „Plzeň“