MF Olk-Su 02/2019 Členská + veřejná schůze

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici, PMS Šumpersko

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení a pro všechny, kdo se nepřidají do skupiny Skryt Regiony kraj - OlK (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: MF Olk-Su 02/2019 Členská + veřejná schůze

Příspěvek od Marek.Blaha »

Podívejte se prosím na podrobnosti - https://m.facebook.com/events/159281788154024?

A poté, uveďte prosím věci na pravou míru, když MS Zábřeh a jiné MS není ani možné založit. Děkuji za objektivitu 😉
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Blaha za příspěvek:
V__
Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Lubomir.Vlcek
Příspěvky: 328
Registrován: 21 črc 2017, 11:54
Profese: Výrobní inženýr v nadnárodní společnosti
Bydliště: Šumperk
Dal poděkování: 263 poděkování
Dostal poděkování: 289 poděkování

Re: MF Olk-Su 02/2019 Členská + veřejná schůze

Příspěvek od Lubomir.Vlcek »

Marek.Blaha píše: 08 úno 2019, 17:13 Podívejte se prosím na podrobnosti - https://m.facebook.com/events/159281788154024?

A poté, uveďte prosím věci na pravou míru, když MS Zábřeh a jiné MS není ani možné založit. Děkuji za objektivitu 😉
Mé vysvětlení je víc než jasné trolle, pardon, Marku Blaho.
Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: MF Olk-Su 02/2019 Členská + veřejná schůze

Příspěvek od Marek.Blaha »

Škoda že nic jiného než nesmyslně blábolit a nepravdy psát neumíš.
Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: MF Olk-Su 02/2019 Členská + veřejná schůze

Příspěvek od Marek.Blaha »

Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: MF Olk-Su 02/2019 Členská + veřejná schůze

Příspěvek od Marek.Blaha »

Lubomíre a spol., prosím o odpověď....díky a hezký večer - viewtopic.php?f=649&t=46002&start=10#p605777
Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Lubomir.Vlcek
Příspěvky: 328
Registrován: 21 črc 2017, 11:54
Profese: Výrobní inženýr v nadnárodní společnosti
Bydliště: Šumperk
Dal poděkování: 263 poděkování
Dostal poděkování: 289 poděkování

Re: MF Olk-Su 02/2019 Členská + veřejná schůze

Příspěvek od Lubomir.Vlcek »

Marek.Blaha píše: 11 úno 2019, 18:24 Lubomíre a spol., prosím o odpověď....díky a hezký večer - viewtopic.php?f=649&t=46002&start=10#p605777
Je tam.
Jsem zvědav na Váš přístup.
Uživatelský avatar
Robert.Srejma
Republikový výbor
Příspěvky: 255
Registrován: 05 kvě 2018, 08:17
Profese: lékárník, rozhodčí, student ekonomie
Dal poděkování: 402 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: MF Olk-Su 02/2019 Členská + veřejná schůze

Příspěvek od Robert.Srejma »

Prosím o upravu místa na Restaurant Pyramida Adresa: Postřelmovská 2130/4A, 789 01 Zábřeh
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Srejma za příspěvek:
Lubomir.Vlcek
Marek.Blaha
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 192
Registrován: 12 črc 2017, 22:49
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: MF Olk-Su 02/2019 Členská + veřejná schůze

Příspěvek od Marek.Blaha »

Milé MS Šumpersko, Lubomíre a předsedové. Na schůzi se v pondělí 18.02.2019 potkáme. Můžeš tebou zmíněné body zařadit do jejího programu?! Děkuji.
Politika je věc špinavá, a proto, dělejme tak, aby se za nás naše děti nemusely stydět.
Lubomir.Vlcek
Příspěvky: 328
Registrován: 21 črc 2017, 11:54
Profese: Výrobní inženýr v nadnárodní společnosti
Bydliště: Šumperk
Dal poděkování: 263 poděkování
Dostal poděkování: 289 poděkování

ZÁPIS MF Olk-Su 02/2019 Členská + veřejná schůze

Příspěvek od Lubomir.Vlcek »

Program:
1. vyjasnění situace Marek Blaha - MS Šumpersko (M.Blaha)
2. Návrhy na činnost Marka Blahy, s případnou podporou MS Šumpersko (M.Blaha)
3. Činnosti v komisích + návrhy do komisí (všichni)
4. Události ve městech + naše účast na nich (všichni)
5. Poznávací zájezd do PS a Senátu + teambuilding (všichni)
6. Prezentace MS Šumpersko na Facebooku, Instagramu, Twitteru, webu Olomouckého kraje, ... (L.Vlček)
7. Zájemci o členství ?
8. Diskuze

Zápis: Antonín Štěpán, Patrik Jurenka


Přítomní:
Antonín Štěpán, Miloš Zmeškal, Marek Blaha, Lubomír Vlček, Aleš Valnoha, Robert Šrejma,

Hosté: Patrik Jurenka, Miroslav Ptáček, Jakub Vojáček

Online:

Zahájení schůze v 18:25

Schvalování a doplnění programu: Schváleno, doplnění neproběhlo.

Bod 1:

Lubomír Vlček: Žádost o vysvětlení prohlášení Marak Blahy
Miloš Zmeškal: Tikáte si nebo vykáte ?
LV: Tikáme, vikáme si jen na foru
Marek Blaha: Vše je popsáno na fóru
LV : Jaké si Marku myslíš, že máme prospěchy z naší činnosti.
MB: Rober nikdy nevysvětlil obsah dopisu
LV: Stále jsi nevysvětlil otázku
MB: Propůjčili jste naše členy
MZ: Měl by jsi brát v potaz komunikační minimum.
LV: Jaký prospěch?
MB(na Roberta): Jaký máš prospěch z distribuci léčiv ? Doporučíš znažku atd….
RŠ: Já nic nikde nedistribuji, nikde žádnej prospěch nemám. Nemocnice má vlastní lékárnu(dle zákona), kde z toho mám prospěch?
LV: Můžem tento bod uzavřít?
MZ: Ne neb není žádný výsledek. Jestliže je problém obrať se (na Marka Blahu) kontrolní komisi.
LV: Ok ukončil bych bod
MB: Myslím, že to hlavně mezi mnou, Robertem a Alešem. Čí program vlastně plníte program. Pirátů nebo Starostů ?
RŠ: Na programu a jeho tvorbě jsme se aktivně podíleli (koaliční smlouva)
MZ: Proběhli primární volby. Kandidátka nakonec nedopadla a naši 2 členové šli na kandidátku Starostů. To se holt stává.
AŠ: Furt se točíte dokola co bylo. Snažte se zaměřit na to co bude.
LV, MB: Souhlas
MB: To co říkal Antonín je věc s kterou souhlasím a chtěl bych zakopat válečnou sekeru.
Patrik: Neznám příběh, nepataří to na půdu pirátů, řešit soukromě
LV: Marku já po tom všem s tebou po lidské stránce pracovat nedokážu a asi nechci. Jsem pro aby se neplevilo forum. Jsem pro zakopání válečné sekery.
MZ: Souhlasí s LV, připadá mu že to nedělá dobře (MB)
MB : Není to jen o osobní rovině, jde o to co budeme prosazovat, jestli to co chceme, nebo co chce STAN.
LV: Abych to ukončil. Jsem rád za zakopání válečné sekery.

Uzavření bodu. Vyhlášena pauza na 10 min

Bod 2:
MB: Problém s názvem události schůze MS Šumpersko. Bod, pro který chce podporu, řešil jsem to s Punkiem, Aleš mi dá za pravdu, že jsme chtěli udělat v Zábřehu (dělali to budějovice, plzen) akci vyoseni, že by jsme udělali akci, že by jsme podpořili piráty, hrajou tam kapely. Říká že chce být konstruktvní, chce dělat dobré věci. Prej už to nevyřešíme. Chce podporu, chce pořádat akci v Klubu ve Zdi ( zábřežské vyosení klubu 2019 ve Zdi, budou volby EP, bylo dobré by to udělat jeste pred termínem volebú. Pokud by MS Šumpersko chtělo, mohla by být i řeč, může to zařídit. jde o podporu finanční, max 5000 ,-.
MZ: 5000 je strašně moc a naco to bude
MB: Zvukař :2000, prostory: zdarma (a zbytek?)
AS: Celý to Ms olomouc nezacáluje, muže být spoluúčast s MS Šumpersko
MZ: S holcinou co vede eurokampan komunikujeme, pokud budeme poradat akce, muze nam dat az 50 000, musí to propagovat eurovolby, pokud se to podari, s 5000 není problém a bylo by to super.
MB: vstupné by se dělilo ku poměru
MZ: bud do klobouku, nebo se to rozdeli, kapely nesmi byt pod osou
AS: doplneni k nazvu, je jasne vyosena pusobnost
LV: navazu na MB a AS, dal jsem vystrizek, dle stanov muze MS vzniknout tam, kde jeste neni pusobnost jineho MS. politicka vec, MS musi mit smysl a to ted nema i kdyby jo, tak bude malo lidi a nema to smysl. Pojdme cerpat lidi, jestli prijdou do MS a pokud pujdou lidi a budou lidi, tak jsem pro vznik MS zabreh, ale nez aby jsme se trhali, pojdme udelat jednu velkou skupinu, ktera bude spolupracovat. Ale nebudu stat v tom posouzeni, jestli bude ms zabreh.
MZ: Bude navrh na zvyseni poctu clenu, aby clenu predsednictva bylo vice.
AS: Jsem pro vyosení.
LV: otazka osy a boje proti ose je jeden z hlavnich bodu Pirátů, jsem pro, co v tom nehraje, je angažovanost MB, tato osoba tady nemá dobré jméno, jsem pro, ale musí to mít jasná pravidla, Piráti to zaštítí, MB bude ten štít a bere zodpovědnost. 2 lidi nepřisli kvůli MB. Mám důkaz, skrz komunikaci. Lidé, kteří s námi sympatizují.Očekávám od MB, že ukaze ty koule a ze muze byt tim hlavnim prvkem.
MZ: Davame do zapisu jistou nesnasenlivost lidi mezi MArkem Bláhou a ostatními lidmi. Osobnost MB je hlavní problém.
AS: považuji to za selhani LV, melo to byt objektivne posouzene z obou stran. Je to o tom, ze MB nemaji radi. Ale ukolem predsedy je vysvetlovat, ty jsi mel byt ten (LV), ktery to mel vykomunikovat.
LV: Souhlasim, ale ohrazuji se. Byl tady chtíč to vysvětlit. Pokud ti lidi nechtej, tak nechtej. Moznost tady byla. Ano, ti lidé, kteří tu nejsou tady měli byt, ale jde spise o osobni spory a jsem rad, ze jsme si to tady vyrikali.
AS: Sice jsi mi neodpovedel, ale ok. Misto toho aby jsi je dotlacil, aby sem prisli, tak jsi neudelal maximum
MZ: Souhlasim s AS, tech lidi, kteri tady nejsou, mi je lito.
LV: Ted k tomu vyoseni. Musime si urcit pravidla a jakym zpusobem bude vystupovat MB, pokud to dame to tydne na papir, tak super.
MB: prosím o podporu, ale nevím jakým způsobem to udelat.
LV: Musí byt urceny role v teamu, finanční zámer, a hlavně cíl.
MZ: dej na papir navrhy, klidne kapely, bylo by to super. chci aby jsi mi to napsal , predhodim to vyse a uvidime co dal. jsem ti schopen zaridit co potrebujes. resime to spolu.
LV. ikdyby jsme meli dat 3000 kc, ok ... ta akce musi byt super, ale chci rozumne hospodarit s vyrovnanym rozpoctem. vnimam boj proti OSA jako dulezitou vec, kterou pirati delaji.
MB: čte z papíru svůj záměr
AS: nebyl by problém domluvit leadery Pirátů
MZ: mam více informací, pokud dáme akci prijede Ivan, sorry jako, ale vite proc mel vzdycky babiš na billboardu i mistniho leadera? protoze to funguje. mate na me tel cislo? lidi chtej bartose, ale zaroven chteji mistniho cloveka, takze pokud to budete mit dobre nachystany, super.
MB: znova se pta o podporu
LV. urcene cil, nazev, zasadni veci.
MZ: pokud budes schopen konstrkutivne a stridme se chovat, pokud budes lepsim clovekem na VENEK. ¨
MB: doplnim, s klubem jsem to resil, mam od nich zelenou. poslal mi provozni mozne terminy, ktere si muzeme vybrat, musime jednat rychle. . 10 nebo 11. května, patek nebo sobota.
AS: musi to navazovat, ale bylo by to lepsi
MZ: aktualne neni zadna akce, tohle je prvni.
LV: Budu mit jednu akci driv, v dubnu. Jsem rad ze se (MB) chopil techto veci, snad z toho bude pozitivni vysledek. ty role jsou pro me dulezite, chci mit jasnej ramec. diky.
MB taky diky.
LV: Byl bych rád, abys delal to co delas, ale aby jsi nekopal do vlastnich rad. (MB). Mam obavu, ze si tam neco rejpnej, prosim te, trikrat premyslej, nez neco vypustis.
MZ: Kdyby neco, zavolej. ale nepis to verejne.

Bod uzavřen.

Bod 3 Činnost v komisích

LV: Problem s kumulací funkcí, nařčení od MB že kumuluji funkce, hrubě se mě to dotýká,
MB: O to nešlo.
MZ: začni si uvedomovat to ,jak si veci myslis a jak si to prebere strana. To kumulování je sie pěkny, ale na druhou stranu jsem to a to a to a to, takze jsem ***** kumulant.
MB: Mezi nama, vedli jsme flame war a z toho to vyhazi.
AS : uz za tim kurna udelejte tlustou caru a kdybych o tom nic neslysel, bych bych happy.
MZ: Prosil jsem marka venku at to udela, prosim bezte fakt na pivo. At si to urovnate. A prosim knstruktivne, MB mi to slibíl.
LV: taky bych to rad uzavrel
MZ: spatny je to, jak t komunikujes (MB)
MB: myslm ze je to ztrata casu.
AS: je blbe, kdyz je nas vlastni clen hater.

Bod uzavřen

Bod 4 : Udalosti ve meste + ucast na nic
LV: apeluji na zabrezaky, aby se vice angazovali jako pirati na akcich ve meste.
MZ: potrebuju ode vsech vedet akce, ktere se budou dit v celem regionu, bylo by dobre aby tam pirati pusobili, kdyz rozdaj noviny, bude to pecka. Mame neco pres 90 dni do voleb, krati se to.
LV : Souhlas. Chci aby kluci nasly kanaly, kde se co deje za udalosti. ocekava se od vas, ze to budete vedet a aby jsme meli pripravu. aby jsme meli co rict.
AV: probihai jsme na komisi, ze probihaji

Bod 5: poznavaci zajezd Prahy

MZ: kancelar hradu pristupna jindy, nez kdy tam deme my, takze WAU, nikdo tam nebude.
Obecna diskuze na téma: Výlet do Prahy. Miloš: prosim vas, neberte drogy.
LV: a nože ...

Pauza na : 10 minut

BOd 6: prezentace MS šumpersko na twitteru, fb atd.

LV: potřebuji rozmmělnit praci do vice lidi . mame uzavrenou skupinu ms sumpersko, jeste pred volbami jsme komunikovali prispevky a aleš vopat je "koordinatorem". prispevky by meli mit nas message, nebojte se ho poptat, nemel by rict ne s pomoci.
AS: v ramci kampane je prispevku malo, fb stranky ms sumpersko ma necelych 300, coz neni brutal dosah, ta stranka musi byt aktivni sama o sobe
LV: na tom msime zapracova,t fb je nejlehci zatim
AS: nejvetsi dosah ma krajsky fb, preklapim prispevky dal, aby to melo vetsi dosah. nezaznamenal jsem takove halo, abych do toho daval i real money.
LV: fb stranka stagnuje, twitter mame vlastni, ale je jen zalozenej, neaktivni. zalozenej je mesic
AS: jakto, ze nemam pristup?
LV: jen jsme si zabrali nazev, ale neaktivni.
AS: twitter je dulezitej pro novinare a chci mit nad tim kontrolu, pro vase MS chci poslat pristup. a nemuzete zakladat tyto ucty bez toho, aniz bych to vedel.
LV: my to nezverejnujeme !! ta domena jenm visi, protoze na ni nemame zatim cas.
AS: proc to neni registrovane pres stranu?
LV: super, udelal jsem hovadinu, nevedel jsem to. zatim do too nemame ani obsah
AS: nemuzes jen tak zalozit domenu s pirata. fb je to jedno, ale bez toho, aniz by to nevedelo vedeni, to nejde proste" fb domena neni offiko komunikacni kanal, zatimco web ano!
LV: beru to ze jsem o tom mel informovat, zatim to neni venku
MZ: je super ze to vime.
AS: licence musi byt piratu
MZ: jsou lidi, kteri se trhnou a pak si odnesou vlastnictvi strany....
AS: je blbost to registrovat protoze nase olomoucky piraty.cz, kde vy mate odkaz, tak ten dosah v dnesni dobe je kolem 2,5 mesicne, kdyz ty si zalozis stranku, tak max 30 lidi. misto toho, nechapu koordinaci, proc se to nekonzultovalo, povazuji to za nesmysl, myslim si ze to nejde, dosah byl minimalni, proc, z jakeho duvodu, misto toho aby jste mi posilali material na dalsi prispevky, tak whats the hell?? nechapu
MZ: super ze jsi to udelal, klidne to pust. pokud lidi budou hledat pirat, rozklinout hlavni domenu. pokud si zaregistrujes domenu bez piratu, je k nicemu.
LV: beru to, je na me jmeno.
AS: ja bych ji zrusil.
MZ: klidne si ji plat, ale zrus ji.
AS: kazdap piratska stranka by mela byt v jednotnym grafickem manualu.
LV: ano, je to ted mrtva stranka ve srovnani se soukupem.
AS. je to blbost, nechal bych to umrit.
LV: jsem rad ze jsme to resili, mame stranku smerem ven spatnou, ale ne uplne tragickou

Volna diskuze k novackum, jak to na ne pusobilo.: kdyz se oprostime od osobnich problemu, myslim si ze v pohode. MZ: je to vyjimecne. LV: je dulezita otevrenost, neni nic, co by se muselo ututlat, byt to muze mit druhou stranku veci.

Bod uzavřen.

Bod 7 : zajemci o clenstvi

LV: zajemci nejsou
MZ: pta se ostatnich na otazku ohledne piratu

Schůze ukončena 20:19
Vypínám mumble.

Diskuze do 21:15
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lubomir.Vlcek za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Marek.Blaha
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Šumpersko“