MF P2 2018/2 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 2 (rozprava)

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 2

Uživatelský avatar
Lukas.Funk
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9
Registrován: 05 čer 2018, 21:38
Profese: archeolog, numismatik
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 30 poděkování

Re: MF P2 2018/2 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 2 (rozprava)

Příspěvek od Lukas.Funk »

Ahoj,
rád bych touto formou oznámil kandidaturu do čela kandidátky Pirátské strany Prahy 2, tedy městské části, ke které se jako patriot hrdě hlásím a žiji zde celý život. Nechci již dál nečině přihlížet tomu, jak se z objektů které důvěrně znám vytrácejí obyvatelé, obchody i služby. Jak je dostupnost základních potřeb čím dál obtížnější, zatím co jiné objekty a plochy jsou nevyužity, zejí prázdnotou nebo dokonce chátrají. Chci proto aktivně přispět k zlepšení této situace. Konkrétně se zaměřím na tato témata:

- Transparentní zacházení s majetkem městské části

- Užší a efektivní spolupráce s magistrátem

- Optimalizace bytové politiky Prahy 2

- Zpřístupnění a využití nebytových prostor

- Péče o místní památky a pamětihodnosti

- Rozvoj lokálních volnočasových aktivit
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Funk za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Nemec, Magdalena.Valdmanova
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P2 2018/2 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 2 (rozprava)

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Proběhl UPDATE rozpravy, viz úvod. Můžete se tedy přihlašovat na další místa. :)
Uživatelský avatar
Jaroslav.Nemec
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 1894
Registrován: 24 dub 2009, 08:47
Profese: výtvarník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3123 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P2 2018/2 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 2 (rozprava)

Příspěvek od Jaroslav.Nemec »

Tímto vyzývám ke kandidatuře či potvrzení kandidatury Martina Altschmieda, Moniku Árkai, Jana Horáka, Kateřinu Horákovou, Viliama Jägera, Míru Kodadu, Veroniku Krejzovou, Roberta Rameše a Radka Zykana.

Jen pro forma: Čeká nás hlasování o 7.–11. místě, zbytek kandidátky lze doplnit usnesením MS na návrh PMS, viz zápis ze schůze:
"Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 2 – Zahájíme rozpravu na 7.–11. místo, příští týden hlasování." viewtopic.php?f=986&t=41814#p570120
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz
Uživatelský avatar
Miroslav.Kodada
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9
Registrován: 14 bře 2017, 12:51
Profese: Manager
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P2 2018/2 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 2 (rozprava)

Příspěvek od Miroslav.Kodada »

Ahoj, hlásím se jako kandidát na 7. místo. Nic se nemění z mé předchozí kandidatury.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Kodada za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Nemec, Magdalena.Valdmanova
viliam.jager
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 02 črc 2018, 17:33
Profese: podnikatel
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: MF P2 2018/2 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 2 (rozprava)

Příspěvek od viliam.jager »

Ahoj všem,
rád bych touto cestou oznámil svůj zájem kandidovat v komunálních volbách do zastupitelstva MČ Prahy 2 od 7. místa.

Na Praze 2 bych si přál vidět funkční obecní úřad a radnici, která bude schopná slušným, objektivním a kultivovaným způsobem jednat nejen s rezidenty Prahy 2, ale i s návštěvníky a turisty, kteří k nám zavítají.
Radnici, která bude otevřená návrhům a změnám od všech občanů z našich čtvrtí a radnici, které nebude lhostejné, jakým způsobem je spravován její či svěřený majetek.

Hlavními důvody, které mě vedou ke kandidatuře jsou:
Netransparentní správa majetku Prahy 2 a jeho nutná inventarizace, a to hlavně nákladů na údržbu tohoto majetku, nevhodné přelévání financí mezi bytovými domy atd.

Podmínky pro rozvoj našich dětí v oblasti volnočasových aktivit hl. sportu (lezecké stěny, skateparky, volnější přístup na sportoviště u škol, úprava otevíracích hodin již funkčních hřišť atd.)

Nedostatek prostoru pro rozvoj komunitního života (např. zrušení komunitní zahrady Na Smetance – celá rodina i mnoho mých přátel jsme byli členy…).

Neuspokojivá situace v bezpečnosti a hl. čistotě veřejných prostor, vč. informování návštěvníků a turistů o základních pravidlech nejen nočního života v našich čtvrtích, ale i např. třídění odpadů atd.

Nyní je šance na změnu a máme možnost vytvořit z naší městské části kultivovaný a otevřený prostor na úrovni a odpovídající moderní době.
Nové Město, Vinohrady, Nusle i Vyšehrad si to žádají.

Také bych chtěl poděkovat všem, kteří v poslední době utvářeli místní sdružení a věnovali hromadu svého volného času pro dobrou věc. Hlavně Jaroslavovi a Magdaleně.

V neposlední řadě bych připojil pár informací o mé osobě, pro ty s kterými jsem neměl tu možnost se seznámit:
Je mi 36 let a od narození žiji na Praze 2. Jsem živnostník a podnikatel, od svých 15 let pracuji v cestovním ruchu a následně i gastronomii. Vystudoval jsem ekonomii a management v oblasti cestovního ruchu, hotelnictví a lázeňství.
Posledních cca 10 let se dále věnuji správě bytového majetku vč. předsednictví v SVJ. Také provozuji restaurační zařízení na Vinohradech. Jsem ženatý a mam dvě děti.

Předem děkuji za případnou podporu a přeji pěkný den
Viliam Jäger
Tito uživatelé poděkovali autorovi viliam.jager za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Nemec, Magdalena.Valdmanova
Martin.Altschmied
Místní předsednictvo
Příspěvky: 51
Registrován: 07 bře 2018, 10:37
Profese: Business analytik
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 63 poděkování

Re: MF P2 2018/2 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 2 (rozprava)

Příspěvek od Martin.Altschmied »

Ahoj,

rád bych se přihlásil jako kandidát do hlasování o 7. - 11. místo. Moje kandidátská řec viz dřívější příspěvek v této rozpravě. viewtopic.php?f=986&t=41805#p564984

Díky
MArtin
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Altschmied za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Nemec, Magdalena.Valdmanova
Uživatelský avatar
Jaroslav.Nemec
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 1894
Registrován: 24 dub 2009, 08:47
Profese: výtvarník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3123 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P2 2018/2 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 2 (rozprava)

Příspěvek od Jaroslav.Nemec »

Robert Rameš je na dovolené... teď jsme si psali SMS a potvrdil svou kandidaturu od 7. místa kandidátky, resp. "... přihlaš mě prosím na boj o 7. místo". Jeho kandidátská řeč: viewtopic.php?f=986&t=41805#p564750
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Nemec za příspěvek:
Magdalena.Valdmanova
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz
Uživatelský avatar
Radek.Zykan
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 4
Registrován: 24 čer 2018, 10:42
Profese: architekt
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: MF P2 2018/2 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 2 (rozprava)

Příspěvek od Radek.Zykan »

Ahoj,

rád bych zkusil zabojovat o přední část "zbytku" na pirátské kandidátce pro Prahu 2.
Držím palce Jaroslavovi a všem v čele kandidátky. Myslím, že Piráti mají šanci na dvojkové radnici udělat docela významné změny směrem k opravdu občanské samosprávě, a rád bych tomu byl nápomocen. Děkuju za podporu Magdaleně, ale nechtěl jsem se ucházet o místo v čele kandidátky jednak proto, že mě znáte krátce, a taky proto, že už mám za sebou na dvojce politickou historii, i když ne ve volené pozici.
Jsem profesí architekt, a tak je mi nejblíž zájem o udržitelný územní rozvoj a kulturní veřejný prostor. V posledních 3 letech vidím v tomhle směru v Praze 2 docela sešup, radnice se podbízí podivným projektům (Roubenka, předpolí Nuselského mostu, Gott my life, atd.) a snahám o "výhodné" obchody s pozemky, a tak si myslím, že by stálo za to dělat to jinak a vždycky především s ohledem na obecní zájem.
Nakonec stručné nacionálie - je mi 43 let, narodil jsem se v Podskalí, kde taky žiju i pracuju. Jsem ženatý a máme 6-ti letou dceru a ročního syna.
Budu rád, pokud získám vaši důvěru.

Radek Zykan
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Zykan za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Nemec, Magdalena.Valdmanova
Radek Zykan
janhorak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 01 črc 2018, 21:47
Profese: Informační a AV technologie
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: MF P2 2018/2 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 2 (rozprava)

Příspěvek od janhorak »

Ahoj,

rád bych touto cestou oznámil svůj zájem kandidovat v komunálních volbách do zastupitelstva MČ Prahy 2 od 7. místa, dál.

Na Praze 2, kterou jsem si zvolil po bezmála 35 letech svého života jako nový domov bych se rad svými znalostmi a prací zasadil o postupnou implementaci a rozvoj konceptu, dnes zvaného "Smart Cities" v jeho čisté podobě, která není ničím jiným než využití stávajících dostupných technologií rozumnou formou. Ta má především zajistit spojení digitálního a fyzického ekosystému, tak aby umožnila nám všem část města, která je nám blízká, spravovat a využívat efektivně.

Smart Cities nejsou o "chytrých WiFi houpačkách" ale datech, informacích a interakcích, které komunitě, ale nejen ji, zprostředkují příjemnější život na Praze 2, formou čistějšího prostředí, snadnějšího parkování nebo a nejen jednodušší komunikací s úřady.

Stručné bio by šlo shrnout následovně. 35 let, ženatý, posledních cca 15 let je mou prací a láskou, krom ženy, obor informační technologie, v němž jsem postupně od klasických aplikacích v posledních letech přešel na propojení interaktivních a audiovizuálních systému s klasickými vnitropodnikovými, v celek, který uživatelům poskytne prostředí, v němž se budou cítit komfortně a zároveň jsou produktivnější.

S pozdravem,

Jan
Tito uživatelé poděkovali autorovi janhorak za příspěvky (celkem 2):
Magdalena.Valdmanova, Jaroslav.Nemec
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 2“