Reporty poslance Lukáše Bartoně

Moderátoři: Poslanecka snemovna - poslanci, Poslanecka snemovna - asistenti poslancu

Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1923
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 761 poděkování
Dostal poděkování: 2248 poděkování

Re: Reporty poslance Lukáše Bartoně

Příspěvek od Lukas.Barton »

Říjen

Účast na všech jednáních Sněmovny, jednání všech výborů, kde jsem členem a účast na všech zasedáních poslaneckého klubu a Klubíku Svoboda

2. - 5. 10. Zasedání Sněmovny
2. 10. Účast na MIV
3. 10. Předsednictvo školského výboru
3. 10. Účast na oslavě mezinárodního dne Koreje
4. 10. Resortní tým školství
4.10. Oslava mezinárodního dne Číny pořádaná Tajvanským obchodním zastupitelství
9.10 Schůze Poslaneckého klubu
10. 10. VVVKMT - Přednesená stanoviska k svátku 17. listopadu, obrana České televize před útokem Václava Klause ml. vůči ne zrovna šťastnému vysílání programu ČT:D
11. 10. Práce k rozpočtu
11. 10. Podvýbor pro mládež
18. - 19. 10. Schůzky k rozpočtu ČR
19. - 22. 10. Zasedání sněmovny
22. 10. Resortní tým školství
23. 10. Podvýbor pro mládež a volnočasové aktivity
25. 10. Podvýbor pro vědu a vysoké školy
26. 10. Účast na setkání se studenty před jednáním Sněmovny k příležitosti oslav 100 let republiky
28. 10. Účast na oslavě 100 let založení Československa – účast na akci Českého rozhlasu
30. - 31. Zasedání Sněmovny
30. 10. Předsednictvo VVVKMT

Lobbistické kontakty
1. 10. Schůzka s Miroslavem Pražákem ve spojitosti s Ministerstvem školství
18. 10. Petr Ptáček ohledně možnosti splavení jezů pro vodáky

Aktivita ve volebním kraji:
Byl jsem přítomen v regionální kanceláři ve dnech 8., 15., 16., 17., 29. října
1. 10. Podpora komunálních voleb v Sušici
6. 10. Volební štáb – sledování výsledků komunálních voleb v Plzeňském Pirátském Centru.
16. 10. Politická kavárna v Plzeňském Pirátském Centru
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1923
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 761 poděkování
Dostal poděkování: 2248 poděkování

Re: Reporty poslance Lukáše Bartoně

Příspěvek od Lukas.Barton »

Listopad

Účast na všech jednáních Sněmovny, jednání všech výborů, kde jsem členem a účast na všech zasedáních poslaneckého klubu a Klubíku Svoboda

1. -2. 11 Zasedání Sněmovny
6. 11. Klubík - Svoboda
6. 11. Účast na vernisáži Národního technického muzea
7. 11. VVVKMT – Schvalování rozpočtu MŠMT, Akademie věd, Technologické agentury, Grantové agentury, rozpočtu Ministerstva kultury, Státního fondu kultury, Státního fondu kinematografie, Příprava zákonu o financování sportu
13. 11. Schůze poslaneckého klubu
13. 11. Zasedání Sněmovny
14. 11. Mimořádná schůze Sněmovny k 100 letům republiky
15. 11. Zasedání Sněmovny
15. 11. Účast na konferenci školství 2019
20. 11. Poslanecký klub
20. 11. Schůzka s Hniličkou a jeho týmem nad národní sportovní agenturou
21. 11. Obhajoba zákona o vodácích u hospodářského výboru
21. 11. Podvýbor pro sport
22. 11. Podvýbor pro regionální školství
22. 11. Podvýbor pro veřejnou správu
22. 11. Školský resortní tým
23. 11. Zasedání Sněmovny
28. 11. Účast na schůzi akademického senátu a volby rektora ZČU
28. 11. Účast na slavnostní vědecké radě Pedagogické fakulty ZČU

Lobbistické kontakty:
5. 11. Schůzka s Milanem Chroustem (problémy, které způsobuje podfinancování školství)
5. 11. Schůzka s Petrem Planetou
12. 11. Schůzka u hejtmana Plzeňského kraje Bc. Josefa Bernarda spolu s Pavlem Bosákem, zastupitelem města Plzně za Piráty
15. 11. Oběd s panem Dobšíkem, předsedou školských odborů, přislíbená z mé strany možná spolupráce a postup při tlaku na zvýšení tlaku učitelů

Aktivita ve volebním kraji:
1. 11. Účast k výročí 10 let Techmanie
9. 11. Výjezd do Stříbra k řešení aktuální situace ve Stříbře
Byl jsem přítomen v regionální kanceláři ve dnech 5., 12., 19., 26., 27., 28., 30. října
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1923
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 761 poděkování
Dostal poděkování: 2248 poděkování

Re: Reporty poslance Lukáše Bartoně

Příspěvek od Lukas.Barton »

Prosinec

Účast na všech jednáních Sněmovny, jednání všech výborů, kde jsem členem a účast na všech zasedáních poslaneckého klubu a Klubíku Svoboda. Nejzásadnější je v tomto období má práce na novele zákona o podpoře sportu. Připravil jsem v součinnosti s legislativcem několik pozměňovacích návrhů. Zásadní jsou zejména ty, které se zabývají transparentností sportovních organizací.

3. 12. Resortní tým školství, Schůze Poslaneckého klubu Piráti
4. - 7. 12. Jednání Sněmovny
5. 12. Zasedání MIV - výměna mandátu
6. 12. Zasedání Podvýboru pro regionální rozvoj, obhajoba pozměňovacích návrhů o podpoře sportu, jsem předkladatelem 12 pozměňovacích návrhů
11. 12. Účast na setkání lídrů průmyslu a exportu na Pražském hradě
12. 12. Schůze školského výboru, projednávání zákona o podpoře sportu, účetní uzávěrka Státního fondu kinematografie a návrhu Zastupitelstva Karlovarského kraje na změnu školského zákona
12. 12. Podvýbor pro sport, projednávání mých 12 pozměňovacích návrhů
13. 12. Mimořádné jednání Sněmovny ve věci církevních restitucí
13. 12. Klubík Svoboda
14. 12. Výbor pro veřejnou správu, dva mé pozměňovací návrhy přijaty jako výborové, dalších 10 projednáváno zvlášť
18. - 21. Jednání Sněmovny - Bohužel na návrh ministra Ťoka byl vrácen můj zákon o vnitrozemské plavbě ze třetího čtení zpět do druhého čtení.
18. 12. Jednání MIV a zahájení řešení kauzy "neexistujícího pseudokoncentráku"
20 12. Výběrové řízení na nového asistenta a analytika pro školství

Lobbistické kontakty:

4. 12. Setkání s velvyslancem Vietnamu, společná večeře s delegací školského výboru, která byla na pracovní cestě ve Vietnamu, diskutovala se zejména vízová politika pro studenty a zdravotní sestry
10. 12. pan Novák z Hnutí život z.s. ve věci ochrany přírody a krajiny - problematika kůrovce

Aktivita ve volebním kraji:
Byl jsem přítomen v regionální kanceláři ve dnech 10. a 17. prosince
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1923
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 761 poděkování
Dostal poděkování: 2248 poděkování

Re: Reporty poslance Lukáše Bartoně

Příspěvek od Lukas.Barton »

Leden 2019

Účast na všech jednáních Sněmovny, jednání všech výborů, kde jsem členem a účast na všech zasedáních poslaneckého klubu a Klubíku Svoboda

Přijetí nového odborného asistenta a analytika pro školství Martina Úlovce, seznámení ho s pracovním prostředím, pracovními procesy a jeho povinnostmi souvisejícími s výkonem jeho práce.

8. 1. Projednávání vizí terciárního vzdělávání
8. 1. Návštěva Arény Jaromíra Soukupa
19. 1. Účast na Celorepublikovém fóru Pirátů v Táboře
21. 1. Resortní tým školství
21. 1. Účast na semináři o holocaustu Romů
21. 1. Účast na výstavě čeští architekti a počátky turistiky na chorvatském Jadranu
21. - 22. 1. Jednání Poslaneckého klubu Piráti
22. - 25. 1. Jednání Sněmovny
24. 1. Schůze předsednictva školského výboru
29. - 31. 1. Jednání Sněmovny



Lobbistické kontakty:
14. 1. Pan Jaren



Aktivita ve volebním kraji:
16. 1. Politická kavárna v Plzni, veřejná diskuse s obyvateli Plzeňského kraje o liberální politice
18. 1. Účast na plesu města Plzně na základě pozvání města Plzně
31.1. Pan Pražák z Českých Budějovic, diskuse nad sportem v ČR, moc jsme se neshodli.
Byl jsem přítomen v regionální kanceláři ve dnech 7., 14. a 28. ledna

..... ještě bude doplněno
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1923
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 761 poděkování
Dostal poděkování: 2248 poděkování

Re: Reporty poslance Lukáše Bartoně

Příspěvek od Lukas.Barton »

Únor 2019

Účast na všech jednáních Sněmovny, jednání všech výborů, kde jsem členem a účast na všech zasedáních poslaneckého klubu a Klubíku Svoboda


Lobbistické kontakty:
8.2.- návštěva Fakulty strojní, děkan Edl a proděkan Zdebor, rozhovor o budoucnosti jaderné energetiky v ČR. Lobby za její zachování a podporu, slíbil jsem účast na jaderných dnech pořádaných fakultou a domluvil i účast kolegy Třešňáka, který má za Piráty energetiku na starosti.

Aktivita ve volebním kraji:
27.2. - návštěva dětského domova v Plzni a prohlídka jedno z bytů společně s kolegyní Olgou Richterovou. Svěřenci zde žijí samostatně. Zdá se, že dětský domov Plzeň to umí a je nositelem dobré praxe, je pěkné vidět místa, kde to dobře funguje.
Byl jsem přítomen v regionální kanceláři ve dnech 4., 11., 18. a 25. února


Bude doplněno
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1923
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 761 poděkování
Dostal poděkování: 2248 poděkování

Re: Reporty poslance Lukáše Bartoně

Příspěvek od Lukas.Barton »

Březen 2019

Účast na všech jednáních Sněmovny, jednání všech výborů, kde jsem členem a účast na všech zasedáních poslaneckého klubu a Klubíku Svoboda

Zákon o Eutanázii
19.3. - účast na pracovní skupině k přípravě zákona o eutanazii. Původně jsem se chtěl pustit do tohoto zákona samostatně, nicméně obdobnou aktivitu již vyvinula poslankyně Procházková (ANO). Její pracovní tým, do něhož jsem požádal o vstup, je složen z lidí zabývající se dlouhodobě touto problematikou a také jsou zde zástupci ministerstva zdravotnictví a legislativy. Jako předlohu si tento tým vzal Lucemburský model a diskutují se změny na naše právní prostředí. Dále se diskutují další dílčí možnosti podle toho jak v jaké zemi fungují. Vzhledem k tomu, že se snažím o to, aby tento zákon byl u nás přijat, nejdu cestou vlastní novely, ale připojím se k této iniciativě, vzhledem k tomu, že lídrem je koaliční poslankyně, tak má návrh dobrou šanci na úspěch. Nejlépe, pokud by novela pak byla předložena jako vládní návrh zákona. Nadále se budu účastnit pracovních schůzek nad vznikem tohoto zákona, je pravděpodobné, že bude připraven do konce tohoto roku.

Lobbistické kontakty:
11.3. - pan Šole a jeho nová zjištění v kauze obce Řenče.
25.3. Paní Eugenie Kubalíková. Navštívila mě opět, jestli je nějaký pokrok v oblasti stíhání viníků v IZIP.
27.3. setkání se zástupci organizace ředitel a učitel naživo a naše žádost o připomínkování našich vizí z jejich strany. Chtějí zůstat striktně apolitičtí a proto nám vyjádření nedají. Dále na stejná témata setkání s Radek Sárközi z Pedagogické komory a Eduinem. Od nich jsme vyjádření dostali a použili ho v tiskové zprávě k prezentaci vizí o školství.

Aktivita ve volebním kraji:

Byl jsem přítomen v regionální kanceláři ve dnech 11., 18. a 25. března.


Bude doplněno
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1923
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 761 poděkování
Dostal poděkování: 2248 poděkování

Re: Reporty poslance Lukáše Bartoně

Příspěvek od Lukas.Barton »

Duben 2019

Účast na všech jednáních Sněmovny 16. až 19. a 23. až 26. 4.
Jednání všech výborů:
3.4. školský výbor - snaha ODS o zvolení nového předsedy. Zde jsem se vyjádřil, že pan poslanec Baxa je zároveň primátorem Plzně a to mi silně vadí. Měl by si vybrat co chce dělat. Nakonec jsme však pro něj hlasovali, protože alternativou je VKml. Nebylo to nic platné, VKml. nadále zůstal předsedou výboru.
16.4. MIV
23.4. - po odvolání VKml z výboru přestal ten být předsedou a následovala volba nového. Obdobně i u Volného, který přestal být předsedou podvýboru pro regionální školství. Nedošlo k dohodě klubů a tak byla volba předsedů odložena na 15. 5. a do té doby byl předsedání výboru pověřen poslanec Rais. Já jsem se přihlásil alespoň na člena podvýboru pro regionální školství a byl jsem odhlasován.

4.4. - účast na slavnostním shromáždění na Karlově univerzitě.
11.4. - výjezd do základní školy v Ústí nad Labem v ZŠ Mojžíř, která je spádovou školou pro vyloučenou lokalitu. Hospitace v hodině ve třídě skládající se téměř pouze z dětí z vyloučené lokality a dvěma dětmi v inkluzi. Učitelka i asistentka to zvládají dobře, hodina češtiny a vyjmenovaná slova. Následný rozhovor s ředitelem školy a dalšími dvěma řediteli okolních škol. Největší jejich přáním bylo, aby nevznikaly další vyloučené lokality. Jedno z opatření, které by jim mohlo pomoci by byla možnost zřízení pedagogicko-psychologické poradny přímo v takové škole. Nešlo by o plošné opatření pro všechny školy ale pouze pro některé vybrané školy, zejména ty ve vyloučených lokalitách. Narážejí zde zejména na problém, že rodiče nejeví o své děti zájem a už vůbec je nevezmou do PP poradny, kde by dětem byl vystaven papír na základě něhož mohou školy jednat a žádat. (ve zkratce řečeno, prosím nebrat za slovo).
11.4. - Účast na slavnostním zahájení Festivalu Finále Plzeň.
24.4. návštěva dvou senátních výborů, kde se projednával zákon o vodákách. První garanční výbor, výbor hospodářský, doporučil můj návrh ke schválení. Druhý výbor pro regionální rozvoj také doporučil ke schválení, ale ještě k tomu přilepil povolení pro cyklisty. Na jednání senátu 2.5. budu raději apelovat na schválení původního návrhu, protože cyklisté mají potenciál celý návrh shodit pod stůl.

Vize vzdělávání 2030
Představení Vizí pro vzdělávání v oblasti regionálního školství. Tisková konference v Pirátském centru v Praze.
https://vzdelavani2030.cz/

Zákon o Eutanázii
15.4. - účast na pracovní skupině k přípravě zákona o eutanazii. Řešili se dílčí aspekty zákona. Hlavně jsme v pracovní skupině probírali model po stránce rizik a souslednosti jednotlivých úkonů od žádosti až po vykonání. Diskuse nad pojistkami, aby tohoto nemohl nikdo zneužít.

Lobbistické kontakty:
8.4. - Oliberius Vlastimil - debata nad služebním zákonem. Jako bachař loboval za to, aby na tom byli stejně ohledně přestávek na jídlo jako ostatní lidé pod služebním zákonem. Slíbil jsem tento požadavek předat kolegovi Koláříkovi, který pokud ho shledá smysluplným, tak podá v této záležitosti pozměňovací návrh v PSP, protože služební zákon je v současné době otevřený. Tak se tomu i stalo.
8.4. Sadílek Jan - debata nad jeho situací, kdy je již pravomocně odsouzen za to, že u něj bylo nalezeno konopí a policie mu zabavila i stroj, kterým z konopí dělal tinkturu. Zde již není pomoci, dal jsem mu kontakt na kolegu Vymazala, ale nemyslím si, že mu bude pomoci. U nás se chodí sedět i za výrobu léků z kytiček.
8.4. - Paní Eugenie Kubalíková. Navštívila mě opět, jestli je nějaký pokrok v oblasti stíhání viníků v IZIP.
10.4. - RTI a setkání s ředitelem Kepkou. Debata nad tím, zda jsou výzkumné instituce dostatečně financované z veřejných peněz obdobně jako je tomu u soukromých výzkumných organizací financovaných z MPO.
29.4. - pan Ungr a debata nad volebním systémem, zejména nad tím, proč máme volby ve dvou dnech, zda by nestačilo v jednom jak to i někde funguje v zahraničí.
2.4. - schůzka s Učitelem naživo, s Radek Sárközi z Pedagogické komory a Eduinem ohledně doporučení k našim vizím v oblasti školství.

Aktivita ve volebním kraji:
1.4. - výjezdní zasedání v Klatovech, prezentace pirátských Vizí 2030 v regionálním školství.
6.4. - účast na konferenci ke školství v Klatovech pořádanou spolkem Ratolest. Následné zapojení do debaty.
30.4. - účast na organizaci zařizování volebních průkazů v Plzni.

Byl jsem přítomen v regionální kanceláři ve dnech 11., 18. a 25. března.


Bude doplněno
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1923
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 761 poděkování
Dostal poděkování: 2248 poděkování

Re: Reporty poslance Lukáše Bartoně

Příspěvek od Lukas.Barton »

Květen 2019

2. května - Schůzka k vizím pro terciární vzdělávaní
3. května - čt24
14. května - účast na semináři o fake news
21. května - účast na semináři Šikana dětí (Bezpečné klima ve školách a šikana), čt
30. května - účast na klubíku - Piráti

Jednání výborů:
15. května - Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu
29. května - účast na Mandátovém a imunitním výboru

Lobbistické kontakty:
7. května - Jednání s předsedou senátního výboru ohledně témat ve vzdělávání
9. května - Koordinační schůzka s V. Šimralem k Dlouhodobému záměru
14. května - večeře s velvyslancem Japonska

Aktivita ve volebním kraji:
13. května - Schůze KS Plzeňského kraje
20. května - střední škola v Stankově, Politická kavárna v Plzni
23. května - účast na - Technhmania - řemeslo má zlaté dno?

Výkaz z redmine:
1, úkol z 20.2.2019 - Připravit interpelaci ve věci poskytování dat od CERMAT. V rámci resortu MŠMT byl ve vazbě na prevenci předčasných odchodů uložen Odboru 65 MŠMT, NÚVu a CERMATu úkol nastavit monitoring předčasných odchodů ze vzdělávání na základě již dostupných dat. CERMAT do této chvíle neposkytl data k přijímacím zkouškám a státní maturitě, která jsou pro monitoring předčasných odchodů stěžejní. Martin Úlovec připraví podklady pro interpelaci ministra Plagy ve věci poskytování dat z CERMATu pro potřeby resortu MŠMT (https://redmine.pirati.cz/issues/16680)
Úkol byl aktualizován s popisem: čeká se na oficiální žádost MŠMT ve věci propojení dat CERMATu a Odboru 65 MŠMT.
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1923
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 761 poděkování
Dostal poděkování: 2248 poděkování

Re: Reporty poslance Lukáše Bartoně

Příspěvek od Lukas.Barton »

Červen 2019

6. červa - účast na tiskové konferenci
11. června - projednávání zákonu o eutanazii
17. června - účast na Konferenci Strategie 2030+ na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy.
25. června - účast na setkání pražského týmu pro školství

Jednání výborů:
4. června - schůze vedení Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu
12. června - Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu
26. června - Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu

Lobbistické kontakty:
14. června - schůze s delegací z Koree
27. června - Návštěva ZČU rozhovor se zástupci všech VaVpI center a debata o jejich udržitelnosti po skončení NPU II. Dostal jsem podnět na možnou interpelaci na ministra školství.


Aktivita ve volebním kraji:
3. června - schůze předsednictva Plzeňské kraje, účast na krajské schůzi Plzeňského kraje
10. června - schůze předsednictva Plzeňského kraje
24. června - Návštěva paní C. ve věci likvidace pozůstalosti v rámci zákona o dědictví.Paní C. řeší s nejmenovanou plzeňskou notářkou likvidaci pozůstalosti v rámci zákona o dědictví. Zmiňovaná notářka nechce danou věc s Paní C. řešit. Z tohoto důvodu se Paní C. obrátila na Lukáše B. v rámci možné rady či pomoci v této záležitosti.
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1923
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 761 poděkování
Dostal poděkování: 2248 poděkování

Re: Reporty poslance Lukáše Bartoně

Příspěvek od Lukas.Barton »

Červenec a srpen 2019

2. července - rez. zákon o eutanazii
10. července - Český rozhlas
24. července - Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - reforma financování regionální školství
30. července - zákon o eutanazii


Jednání výborů:
9. července - Mandátový a imunitní výbor
11. července - účast na podvýboru pro regionální školství
12. července - Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu

Lobbistické kontakty:
11. července - setkání s J. Drahošem
22. července - schůzka s Cinádrem (STAN) v Plzeňském Pirátském Centru. Schůzky se účastnil také Jiří Rezek
23. července - setkání s J. Drahošem

Aktivita ve volebním kraji:
2. července - schůze krajského mediálního týmu,
22. července - účast na schůzi předsednictva krajského sdružení Plzeňského kraje
29. července - videohovor - schůze předsednictva krajského sdružení Plzeňského kraje. Projednával se předložený návrh "Nároky na zastupitele".


Srpen
výkazy z redmine:
1, Byl dokončen úkol ze 17.3.2018, který si stanovoval zprůhlednit tok peněz v podpoře sportu. Během tohoto úkolu bylo předloženo pozměňovací návrh pro projednávání v Senátu (https://redmine.pirati.cz/issues/19633). Z mých předložených pozměňovacích návrhů byly přijaty pouze dva menší v PN A ve výborovém návrhu, ostatní týkající se především transparentnosti přijaty nebyly.
Seznam PN zde:
http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&T=241.
Úkol byl dokončen na základě vytvoření Národní sportovní agentury a sport již není v gesci Ministerstva školství (https://redmine.pirati.cz/issues/9926).

2, Interpelace na vyřazování žádostí z formálních důvodů. Na základě podnětu prověřit poskytnuté informace o striktním vyřazování žádostí o sportovní dotace jen na základě formálních pochybení bez možnosti jejich opravy. V případě potvrzení poskytnutých informací připravit interpelaci na ministra (https://redmine.pirati.cz/issues/22483).

3, roční plán (střednědobý cíl) - Příprava zákona o eutanázii. Cílem je příprava a předložení zákona o eutanazii v ČR (https://redmine.pirati.cz/issues/22485).

4, aktualizace úkolu z 20.11.2018 Předložení vize pro oblast školství (https://redmine.pirati.cz/issues/15666). Výstupem bylo www.vzdelani2030.cz. Nyní běží připomínkování vizí k terciárnímu vzdělávání (viewtopic.php?f=546&t=48189).
Odpovědět

Zpět na „Reporty z jednání klubu“