Připojení se k manifestu DiEM25

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a může přezkoumat kandidátní listiny do voleb.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového výboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Pro oznamování zbytečné byrokracie a nedostatků v předpisech využijte prosím zvláštní fórum.
  • Pokud se chcete zapojit do některého jednání RV, podejte si sem žádost. Udejte kterého jednání se chcete zúčastnit a z jakého pověření/důvodu. Pověření ideálně doložte.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Připojení se k manifestu DiEM25

Příspěvek od anonym2064 »

Frantisek.Navrkal píše:
Martin.Shanil píše:já k nesolidárnímu chování počitám např. i zbytečné utrácení peněz a odklon od původních plánů v této oblasti, demonstorvat je to možné i na účelově změněných pravidlech hospodaření a nedůsledném nebo nedokončeném našem programu o politických stranách.
Opět nechápu. Vůči komu nejsme solidární a máme být? Případně teda, jak tak máme činit?

Co ti konkrétně schází na programovém bodu o politických stranách? Budu rád, když navrhneš změnu.
považuješ snad způsob financování politických stran a způsob utrácení veřejných peněz za solidární? zdá se ti v pořádku to hejno parazitů, které se na tom přiživuje? Jak by se to mělo odrazit v našem programu o politických stranách je na debatu jinde, Jak se tomu v praxi přizpůsobujeme je ale na místě zmínit tady.
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: Připojení se k manifestu DiEM25

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Martin.Shanil píše:považuješ snad způsob financování politických stran a způsob utrácení veřejných peněz za solidární?
Jako solidární vůči komu? V jakém smyslu by měl být solidární? Jako, že by měly být zvýhodněny menší strany, kterým přispívají drobní přispěvatelé? To v programu je:
Dnešní volební příspěvek nebude vyplacen automaticky v plné výši, ale stane se pouze stropem pro výplatu. Skutečná výše příspěvku se bude odvíjet od drobných darů na činnost, které strana obdrží od občanů České republiky. Dary od občanů tak budou zvýhodněny před propojením s byznysem.
Martin.Shanil píše:Jak se tomu v praxi přizpůsobujeme je ale na místě zmínit tady.
Jako samozřejmě bych byl radši, kdybychom na ten systém přistupovat nemuseli, ale právě to, že na něj aspoň částečně přistoupíme je podmínka toho, abychom ten systém změnili. To bychom zrovna tak mohli odmítat podílet se na volbách vůbec, protože volební systém je podle nás taky velice špatný. Musíme přeci pracovat s tím, co je, ne s tím, co si přejeme, aby bylo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Lenka.Kozlova, Robert.Magni

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Připojení se k manifestu DiEM25

Příspěvek od anonym2064 »

Frantisek.Navrkal píše:Jako samozřejmě bych byl radši, kdybychom na ten systém přistupovat nemuseli, ale právě to, že na něj aspoň částečně přistoupíme je podmínka toho, abychom ten systém změnili. To bychom zrovna tak mohli odmítat podílet se na volbách vůbec, protože volební systém je podle nás taky velice špatný. Musíme přeci pracovat s tím, co je, ne s tím, co si přejeme, aby bylo.
:) a to je přesně ten pragmatismus o kterém jsem mluvil. O něčem víme, že to není v pořádku, ale protože to tak v politice je, tak se přizpůsobíme. Tím se naše politcká strana od ostatních neliší a je pokrytecké souhlasit s manifestem který to kritizuje. Ale chápu, že to nejste schopni rozeznat.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Připojení se k manifestu DiEM25

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Technická, že vám do té debaty v podatelně skáču - jak moc je financování politických stran "evropský" problém? Ok, jsou pro to nějaká rámcová pravidla, ale mrtě moc je špatně na národní úrovni....

DiEM25 řeší zkouší řešit kotel daleko důležitějších problémů současné EU, které se dají řešit skutečně jen na Evropské úrovni resp. reformou samotných kompetencí EU.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Připojení se k manifestu DiEM25

Příspěvek od anonym2064 »

finanční provázanost politických stran a oligarchů imho problém je, Systém financování s tím souvisí. nakolik je to problém v které zemi je různé, např. Ukrajinu teprve doháníme.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Připojení se k manifestu DiEM25

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Martin.Shanil píše:finanční provázanost politických stran a oligarchů imho problém je, Systém financování s tím souvisí. nakolik je to problém v které zemi je různé, např. Ukrajinu teprve doháníme.
Jo, to jo. Dokazal bych si představit, ze v Evropě, která bude fungovat jako spolecny kulturni prostor, budou probihat i spolecne volebni kampane a bude legitimni politické strany financovat preshranicne. Pak by melo smysl to regulovat celoevropsky.

Prislo by mi rozumné vychazet pri tom z best-practices v jednotlivych narodnich statech. Myslim, ze ruznych hracek se uz po Evropě vali docela dost. Kdyby se to dalo dohromady, mohl by to bejt docela dobrej systém.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 6):
Marek.Necada, Ondrej.Profant, Vaclav.Fortik, Alexandr.Mansurov, Dalibor.Zahora, Robert.Magni
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Lydie.Bartosova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 556
Registrován: 29 led 2012, 01:43
Profese: vychovatelka
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 940 poděkování
Dostal poděkování: 1388 poděkování

Re: Připojení se k manifestu DiEM25

Příspěvek od Lydie.Bartosova »

Příští středu se chystám na report a diskuzi s lidmi, kteří byli na obou konferencích Plánu B pro Evropu. Podám hlášení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lydie.Bartosova za příspěvky (celkem 3):
Marek.Necada, Mikulas.Peksa, Alexandr.Mansurov
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Připojení se k manifestu DiEM25

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Dostal jsem pozvánku na nějakou konferenci do Říma. Přemýšlím, že by bylo fajn tam někoho vyslat....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Ondrej.Profant
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: Připojení se k manifestu DiEM25

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Tak už máme podklady z Říma od Markéty. Můžeme se asi posunout dále. Apeluji na další členy RV, aby se vyjádřili pro projednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Peksa, Jan.Lipavsky, Petr.Bajgar, Marek.Necada

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1267
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1631 poděkování
Dostal poděkování: 2327 poděkování

Re: Připojení se k manifestu DiEM25

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Frantisek.Navrkal, Petr.Bajgar
Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového výboru“