Pracovní skupina PROJEKTY a KAMPAŇ

Pomozte nám splnit aktuální úkoly nebo se zapojte do našich projektů. Nebo sami navrhněte nějakou užitečnou činnost.
Není potřeba být členem, abyste pomohli.


Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Personální odbor - celý

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní skupina PROJEKTY a KAMPAŇ

Příspěvek od Vaclav.Malek »

gepardik píše:
Roman Kummel píše:Přispívám svou trochou do mlýna:

1) Rozhodně by bylo dobrý vytvořit grafické bannery pro webové stránky, aby je mohli příznivci na svých webech snadno vystavit. Doporučuji vytvořit vedle statických obrázků také nějaké animované bannery, které dokáží více upoutat pozornost, a dá se jimi sdělit více informací.
Bannery by bylo dobré vytvořit nejen pro kampaně, ale i nějaké univerzální pro kontinuální propagaci Pirátů.
Standardní rozměry: 745x100px, 468x60px, 300x250px, 250x250px, 160x600px, 120x600px, 88x31px
Osobně bych byl za to, aby se u této věci tak trochu "sešlo" pár lidí, kteří si řeknou jakým způsobem se budou bannery řešit a podobně.. Podle mne by bylo dobré být v tomhle tak trochu jednotní, aby si lidi zvykli na to, že se propagují Piráti..

Příkladem by v tomto ohledu mohlo být to, proč má většina organizací má jednotné barvy a jednotnou propagaci...
http://www.pirati.cz/rp/pid/gman/start
Uživatelský avatar
Tomas.Lastuvka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1135
Registrován: 19 říj 2013, 21:07
Profese: html coder
Bydliště: Turnov
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 921 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní skupina PROJEKTY a KAMPAŇ

Příspěvek od Tomas.Lastuvka »

Ano grafický manuál jsem četl před pár hodinama..

Spíše mi jde o to ucelit styl pirátů.. To sice není moc pirátské, ale zase by to bylo dobré pro veřejnost :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Lastuvka za příspěvky (celkem 2):
Martin.Smida, Helena.Jarolimkova
Ten, kdo je ti nejbliz, bude vzdy tim, co ti ublizi nejvic!

Nemam na vas naladu, nedivte se mym reakcim.
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní skupina PROJEKTY a KAMPAŇ

Příspěvek od Vaclav.Malek »

gepardik píše:Spíše mi jde o to ucelit styl pirátů..
To se ti povede tak max. v jedné kampani.... na chvíli.. :P
Uživatelský avatar
Tomas.Lastuvka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1135
Registrován: 19 říj 2013, 21:07
Profese: html coder
Bydliště: Turnov
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 921 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní skupina PROJEKTY a KAMPAŇ

Příspěvek od Tomas.Lastuvka »

Bohužel asi ne no :/ Podle mého trochu škoda.. Možná by si tohle tak trochu mohl pohlídat MO..

(Sorry nevím jak udělat takový ten jednoduchý odkaz na MO :) )
Ten, kdo je ti nejbliz, bude vzdy tim, co ti ublizi nejvic!

Nemam na vas naladu, nedivte se mym reakcim.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní skupina PROJEKTY a KAMPAŇ

Příspěvek od Roman.Kucera »

Helena Jarolimkova píše:AKCE - POLITICKE DISKUZE - NATACENI
http://artefacta.cz/index.php/kalendar- ... vent_id=55
https://www.facebook.com/events/448389858614332/

NEPOVEDLO SE: podpora z plzenskeho vedeni zadna...ani propagace, ani osobni, ackoli vsechny akce chteli...Nekteri kandidati v prvni desitce nejsou VUBEC ochotni se jakkoli podilet a zucastnovat se piratske cinnosti...Debaty byly temer bez ucasti divaku, nebylo to nikde Piratama propagovano, nikdo neprivedl sve priznivce...Vzhledem k tomu, ze mi bylo nekolikrat se zdvizenym prstem pripominano NECHTEJ OD NAS ANI KORUNU, NIC NEDOSTANES!! byl problem se zajistenim moderatora - coz je nejdulezitejsi osoba v techto diskuzich. Vzhledem k tomu, ze bylo malo dobrovolnych pomocniku z rad piratu, museli kameramani, kteri by to zvladli dobre, zajistovat dalsi veci, abychom nevypadali jako uplny mimonove... = vysledek : obcas ne ok kamera... Vzhledem k tomu, ze ani, kdyz bylo uz evidentni, ze je to akce dobre naorganizovana a obsazena, neprisla z plzenskeho vedeni zadna podpora, natoceny material a vysledek neni zpracovan a nebyl z toho zadny rychly vystup - SPATNE. Ackoli jsem prosila o zajisteni streamovani alespon pro Piraty nebo proste pro propagaci - pirati toto opravdu neumi zajistit - NEPOCHOPITELNE v dnesni dobe a jeste navic u piratu...
Tuto akci jsem viděl trochu propagovanou na fejsbůku, ale vůbec jsem nechápal, o co jde, že s tím někdo potřebuje pomoct. Měl jsem dojem, že je to nějaké akce regionálního Českého rozhlasu, nebo nějakého média. Takže si myslím, že kdyby lidi pochopili, že potřebujete pomoct, někdo by se našel. Já ne, já lídroval na Hradecku, ale někdo z blízka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Helena.Jarolimkova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Helena.Jarolimkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Pracovní skupina PROJEKTY a KAMPAŇ

Příspěvek od Helena.Jarolimkova »

Roman Kucera píše:
Helena Jarolimkova píše:AKCE - POLITICKE DISKUZE - NATACENI
http://artefacta.cz/index.php/kalendar- ... vent_id=55
https://www.facebook.com/events/448389858614332/

NEPOVEDLO SE: podpora z plzenskeho vedeni zadna...ani propagace, ani osobni, ackoli vsechny akce chteli...Nekteri kandidati v prvni desitce nejsou VUBEC ochotni se jakkoli podilet a zucastnovat se piratske cinnosti...Debaty byly temer bez ucasti divaku, nebylo to nikde Piratama propagovano, nikdo neprivedl sve priznivce...Vzhledem k tomu, ze mi bylo nekolikrat se zdvizenym prstem pripominano NECHTEJ OD NAS ANI KORUNU, NIC NEDOSTANES!! byl problem se zajistenim moderatora - coz je nejdulezitejsi osoba v techto diskuzich. Vzhledem k tomu, ze bylo malo dobrovolnych pomocniku z rad piratu, museli kameramani, kteri by to zvladli dobre, zajistovat dalsi veci, abychom nevypadali jako uplny mimonove... = vysledek : obcas ne ok kamera... Vzhledem k tomu, ze ani, kdyz bylo uz evidentni, ze je to akce dobre naorganizovana a obsazena, neprisla z plzenskeho vedeni zadna podpora, natoceny material a vysledek neni zpracovan a nebyl z toho zadny rychly vystup - SPATNE. Ackoli jsem prosila o zajisteni streamovani alespon pro Piraty nebo proste pro propagaci - pirati toto opravdu neumi zajistit - NEPOCHOPITELNE v dnesni dobe a jeste navic u piratu...
Tuto akci jsem viděl trochu propagovanou na fejsbůku, ale vůbec jsem nechápal, o co jde, že s tím někdo potřebuje pomoct. Měl jsem dojem, že je to nějaké akce regionálního Českého rozhlasu, nebo nějakého média. Takže si myslím, že kdyby lidi pochopili, že potřebujete pomoct, někdo by se našel. Já ne, já lídroval na Hradecku, ale někdo z blízka.
Ja jsem vymyslela a zpropagovala vsechny uvedene akce, nemohla jsem jeste hledat v celostatnim foru pomocniky, notabene, kdyz jsem ani nevedela, jak se v nem pohybovat... cekala jsem pomoc z plzenskych rad, ale bohuzel... navic, opravdu kazdy kraj jede silne individualisticky a samostatne (to vim az ted... ;-) ) navzajem o sobe nic moc nevite... aspon ja to tak vidim... takze z Plzne ani netusili, kdo by mohl z blizkeho okoli pomoci....ALE urcite nekdo z nich vedel, ze forum funguje a komunikovat je dobry a uzitecny a navic to nekteri ve svuj prospech umi velmi dobre - to ted uz vim a vidim... ALE to neni ted vycitka, ale vysvetleni Roji :-) (pochopila jsem, ze se ti tak rika, jo? :-) )
Helena.Jarolimkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Pracovní skupina PROJEKTY a KAMPAŇ

Příspěvek od Helena.Jarolimkova »

Roman Kucera píše:
Helena Jarolimkova píše:AKCE - POLITICKE DISKUZE - NATACENI
http://artefacta.cz/index.php/kalendar- ... vent_id=55
https://www.facebook.com/events/448389858614332/

NEPOVEDLO SE: podpora z plzenskeho vedeni zadna...ani propagace, ani osobni, ackoli vsechny akce chteli...Nekteri kandidati v prvni desitce nejsou VUBEC ochotni se jakkoli podilet a zucastnovat se piratske cinnosti...Debaty byly temer bez ucasti divaku, nebylo to nikde Piratama propagovano, nikdo neprivedl sve priznivce...Vzhledem k tomu, ze mi bylo nekolikrat se zdvizenym prstem pripominano NECHTEJ OD NAS ANI KORUNU, NIC NEDOSTANES!! byl problem se zajistenim moderatora - coz je nejdulezitejsi osoba v techto diskuzich. Vzhledem k tomu, ze bylo malo dobrovolnych pomocniku z rad piratu, museli kameramani, kteri by to zvladli dobre, zajistovat dalsi veci, abychom nevypadali jako uplny mimonove... = vysledek : obcas ne ok kamera... Vzhledem k tomu, ze ani, kdyz bylo uz evidentni, ze je to akce dobre naorganizovana a obsazena, neprisla z plzenskeho vedeni zadna podpora, natoceny material a vysledek neni zpracovan a nebyl z toho zadny rychly vystup - SPATNE. Ackoli jsem prosila o zajisteni streamovani alespon pro Piraty nebo proste pro propagaci - pirati toto opravdu neumi zajistit - NEPOCHOPITELNE v dnesni dobe a jeste navic u piratu...
Tuto akci jsem viděl trochu propagovanou na fejsbůku, ale vůbec jsem nechápal, o co jde, že s tím někdo potřebuje pomoct. Měl jsem dojem, že je to nějaké akce regionálního Českého rozhlasu, nebo nějakého média. Takže si myslím, že kdyby lidi pochopili, že potřebujete pomoct, někdo by se našel. Já ne, já lídroval na Hradecku, ale někdo z blízka.
V kazdem pripade si myslim, ze by bylo dobre v tom pokracovat a nenechat tento potencial vyhnit.... Umim to produkcne zajistit a zorganizovat jen na to nemuzu byt sama!! Pomahal mi manzel a sem tam nejaky dobrovolnik u kamery, jinak vse sama.... :-( Fakt děs.... Mohlo by se kazdy mesic v kazdem kraji udelat jedno nataceni.... an nejake konkretni tema toho kraje - vsichni (i konkurenti) by meli material pro nadchazejici volby!!

No proste mitahle cinnost bavi a jeste k tomu jsem zatim u Piratu :-D uz asi 2 mesice a fakt jen ziram, kdyz si ctu forum :-D

Tak co? :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Jarolimkova za příspěvek:
Martin.Smida
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4046
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2917 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní skupina PROJEKTY a KAMPAŇ

Příspěvek od Martin.Smida »

napadlo mě ve vaně :-)

Nejen studenti volí Piráty (fotka studentíků, k tomu info o výsledku studenstkých voleb a pak bodově nějaký výtažek z programu Vzdělání)
Nejen muzikanti volí Piráty (fotka kapely, info k pořádání festivalů svobodné kulutury a pak bodově nějaký výtažek z programu)
Nejen živnostníci volí Piráty (fotka pracanta, info o ušetření poplatků OSA v provozovnách, a pak zase nějaký výtažek z programu)
nejen motorkáří volí Piráty (fotka z pirátské motojízdy, info o motojízdě, info z programu)
atd...
chápete...
prostě vyjmenovat nějaké naše silné voličské skupiny se kterou se každý může nějak identifikovat, přihodit argument z reálné činnosti a přihodit pár libůstek z programu.
Někdo by si i přesto "nejen" mohl říct, že Piráty volí tedy pouze Muzikanti, Motorkáři, živnostníci, studenti, ajťáci, atd.
ale zase naopak, když to budeme mít dostatečně rozložené, tak uděláme dojem, že máme komplexní program pro celou populaci. a nejenom pro "Obyčejné lidi"
Klidně by to mohlo být i všechno na jednom plakátu. Třeba po čtyřech obrázcích.
To je všechno k diskuzi.
Každopádně, já to vyrobit neumím, takže můžu pomoct maximálně s výběrem vhodného textu. každopádně na korekturu je třeba raději víc lidí. Je to nápad. čekám na názory.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 3):
Roman.Kummel, rtucnik, Filip.Krska
Uživatelský avatar
rtucnik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 52
Registrován: 29 říj 2013, 19:23
Profese: marketing manager
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování

Re: Pracovní skupina PROJEKTY a KAMPAŇ

Příspěvek od rtucnik »

Martin Smida píše:napadlo mě ve vaně :-)

Nejen studenti volí Piráty (fotka studentíků, k tomu info o výsledku studenstkých voleb a pak bodově nějaký výtažek z programu Vzdělání)
Nejen muzikanti volí Piráty (fotka kapely, info k pořádání festivalů svobodné kulutury a pak bodově nějaký výtažek z programu)
Nejen živnostníci volí Piráty (fotka pracanta, info o ušetření poplatků OSA v provozovnách, a pak zase nějaký výtažek z programu)
nejen motorkáří volí Piráty (fotka z pirátské motojízdy, info o motojízdě, info z programu)
atd...
To je určitě dobrá myšlenka. Hlavně komunikujeme nějaký argument. Místo "NEJEN" bych dal "TAKÉ".
Tito uživatelé poděkovali autorovi rtucnik za příspěvek:
Martin.Smida
Kolikrát mám vysvětlovat, že poloviny jsou obě stejné? Ale jak se tak na vás dívám, stejně to větší polovina z vás nechápe...
Uživatelský avatar
Roman.Kummel
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 176
Registrován: 04 říj 2013, 11:16
Profese: IT administrator
Bydliště: Luběnice 65, 783 46 Těšetice
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 178 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní skupina PROJEKTY a KAMPAŇ

Příspěvek od Roman.Kummel »

Když se s někým bavíte o programu Pirátů, často dojde na srovnání programů jednotlivých stran. Protože ale není vždy možné konfrontovat protistranu okamžitě s volební kalkulačkou a případně ji přesvědčit o omylu, že jím preferovaná strana má v programu něco úplně jiného, než si dotyčný myslí, hodila by se při této diskuzi tato tabulka, kterou jsem vytvořil na základě "volební kalkulačky": http://ccuminn.cz/kalkulacka.png

Agitátor se tak může snadno zorientovat v názorech jednotlivých stran a nevyhoří na tom, že bude lhát, nebo že bude nucen říci, že program té které strany nezná. Kdyby se taková tabulka udělala nějak pěkně graficky a sloupec Pirátů by byl zvýrazněn, mohl by to být také dobrý propagační materiál pro informování lidí - aby vůbec věděli, koho volí, protože dnes volí podle všeho možného, jen ne podle programu.

Mohl by se tam udělat i volný sloupec pro odpovědi, které by si člověk sám vyplnil. Následně by zakroužkoval a sečetl shodné odpovědi u jednotivých stran: Prostě "volební kalkulačka off-line".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kummel za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Filip.Krska
Odpovědět

Zpět na „Úkoly a projekty“