Zákaz pití alkoholu na veřejných místech

Veřejná diskuse k návrhům a bodům a tématům Pirátského programu.


Moderátoři: Garanti, Rada resortních týmů - členové, Poslanecka snemovna - poslanci

Pravidla fóra

Toto je veřejné fórum pro konzultace k Pirátskému programu.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.

Do tohoto fóra patří programová témata, která se týkají programu jako celku, více bodů nebo žádného z nich.

Petr.Nemecek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 586
Registrován: 22 led 2010, 11:40
Profese: IT - sítě a správa systémů
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 1202 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: Zákaz pití alkoholu na veřejných místech

Příspěvek od Petr.Nemecek »

Josef Steiner píše:Tohle už jsem v jedné zemi viděl,láhev s alkoholem v papírovém pytlíku ,každý ví co tam je ale je to v pytlíku tak to tam jako není :fet:
Takovejch zemí je víc ;)
Jan.Krupka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 188
Registrován: 26 kvě 2014, 21:22
Profese: referent státní správy
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Dal poděkování: 141 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Re: Zákaz pití alkoholu na veřejných místech

Příspěvek od Jan.Krupka »

Jak se začne ze zločinu stávat jen politická otázka, je to průser, vzhledem k společenskému klimatu, který fandí děsivému strachu z kriminality. Trestní právo je zde od toho, že má ve jménu obecného dobra rozumě řešit konfliktní situace a ne kodifikovat kriminalizaci všeho.
Jsem anarchista - ovšem ne proto, že pohrdám autoritou, ale proto, že ji potřebuji. Stejně tak nejsem nevěřící, ale muž, který vyžaduje něco, za co stojí uvěřit... Beru své povinnosti tak vážně, neboť v celkovém kontextu průměrnost odmítám.
Uživatelský avatar
Ivana.Hudcova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 102
Registrován: 24 zář 2014, 11:16
Profese: novinářka
Bydliště: Petříkov u Velkých Popovic
Dal poděkování: 207 poděkování
Dostal poděkování: 141 poděkování

Re: Zákaz pití alkoholu na veřejných místech

Příspěvek od Ivana.Hudcova »

Zakazovat konzumaci alkoholu na veřejnosti globálně je rozhodně nesmysl. Nicméně zdálo by se mi rozumné nechat místním zastupitelstvům určitou možnost takový zákaz vyhlásit ve výjimečných a odůvodněných případech, a to rozhodně nikoli hromadně v celé obci, ale vždy jen na nezbytné minimální ploše.
Vlastislav.Chab
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 11 říj 2014, 16:01
Profese: IT analytik
Bydliště: Zákupy
Dostal poděkování: 10 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz pití alkoholu na veřejných místech

Příspěvek od Vlastislav.Chab »

Jak jsem napsal výše. Bohužel je ustanovení vyhlášky téměř nevymahatelné. Strážníkovi vždy mohu říct, že mám v lahvi od rumu čaj a když namítne, že cítí alkohol, mohu klidně uvést, že jsem si dal panáka doma nebo v hospodě.
Podle mého soudu, by každé nařízení (zákon, ...) mělo obsahovat část, kdo bude kontrolovat dodržování, analýzu proveditelnosti (tj. jestli na to má dotyčná instituce oprávnění a prostředky kontrolu provádět), jaké jsou na to celé náklady a co mi to přinese (nejen finančně). V soukromém sektoru se tomu říká business case.
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Zákaz pití alkoholu na veřejných místech

Příspěvek od anonym2064 »

kdybych byl svobodnej, tak bych jako ideální řešení viděl všechna veřejná místa zprivatizovat a pravidla at si určí majitel, ale protože jsem pirát, tak je mi to fuk - chceš-li chlastej si, jak začneš někoho obtěžovat tak jedeš. (ale z okolí škol bych hnal i kuřáky a huliče)

ps. budeme řešit jedno komkrétní místečko před čongama, každý ráno (když tamtudy chodí děti do školy) tam postávaj furt ty dva samý, Zatím jsme vymysleli, že tam proti nim umístíme nějakou zesměšňující ceduli (poukaz na to že z alkoholu se blbne) a doufáme, že je to odradí a přesunou se jinam. A když je to neodradí, tak budou názornej příklad.
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz pití alkoholu na veřejných místech

Příspěvek od Michal_Wagner »

Josef Steiner píše:Tohle už jsem v jedné zemi viděl,láhev s alkoholem v papírovém pytlíku ,každý ví co tam je ale je to v pytlíku tak to tam jako není :fet:
To je jasný, je tam Schrodingerova kočka :fet:

Jinak doplňující dotaz do pléna - až zlegalizujeme všechny drogy, tak pochopitelně taky povolíme svobodně fetovat, když nám nevadí ten alkohol, žejo? Heroin taky nikomu neškodí. Ale marihuanu zakážeme, protože tam vzniká ten kouř a ten škodí ... opravdu? Jako já jsem spokojený, ale opravdu?
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Zákaz pití alkoholu na veřejných místech

Příspěvek od Ondra.kl »

Michal Wagner píše:Jinak doplňující dotaz do pléna - až zlegalizujeme všechny drogy, tak pochopitelně taky povolíme svobodně fetovat, když nám nevadí ten alkohol, žejo? Heroin taky nikomu neškodí. Ale marihuanu zakážeme, protože tam vzniká ten kouř a ten škodí ... opravdu? Jako já jsem spokojený, ale opravdu?
já to vidím tak že hulit bude zakázané tam kde bude zakázané kouřit ... ale jiné způsoby aplikace tam zakázané nebudou.
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz pití alkoholu na veřejných místech

Příspěvek od Michal_Wagner »

to je ovšem zcela hardcore revoluční myšlenka! :fet:
marihuana? chraň bůh! píchat si herák do žíly? nevadí! ... za mých mladých let se říkalo "píchat si marihuánu" a to byl úlet, co teprve ten herák, že ...
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Zákaz pití alkoholu na veřejných místech

Příspěvek od Ondra.kl »

Michal Wagner píše:to je ovšem zcela hardcore revoluční myšlenka! :fet:
marihuana? chraň bůh! píchat si herák do žíly? nevadí! ... za mých mladých let se říkalo "píchat si marihuánu" a to byl úlet, co teprve ten herák, že ...
... to vypadá že se vůbec nechápeme ... mno buďto to rozveď nebo nemá smysl se dál bavit ;)
Daniel_
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 221
Registrován: 27 lis 2014, 20:13
Profese: programátor
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování

Re: Zákaz pití alkoholu na veřejných místech

Příspěvek od Daniel_ »

Ať si každej pije co chce, kde chce, problém začínám mít ve chvíli, kdy se ožere, a zatahuje mě do svýho pití. Nějaký zákazy pití na veřejných prostranstvích je šaríja.
Nejčastější zdroje zbytečných hádek: nevyjasněné pojmy a nechopnost vylézt z názorového balíčku.
Odpovědět

Zpět na „Pirátský program“