Forma programových bodů

Veřejná diskuse k návrhům a bodům a tématům Pirátského programu.


Moderátoři: Garanti, Rada resortních týmů - členové, Poslanecka snemovna - poslanci

Pravidla fóra

Toto je veřejné fórum pro konzultace k Pirátskému programu.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.

Do tohoto fóra patří programová témata, která se týkají programu jako celku, více bodů nebo žádného z nich.

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Forma programových bodů

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Pokud se ještě týká argumentace, že je rozdíl mezi "politickým" a "volebním" programem:

Dal jsem si záležet a našel jsem náš volební program z r. 2010.
http://www.pirati.cz/volby2010/komplet
Nezdá se mi o moc čitelnější :-)
Jasně chápu, že každá věc prochází vývojem a do voleb 2014 (snad) bude pirátský program lepší.
K tomu jsem chtěl také přispět - na základě svého pocitu a zpětné vazby od jiných lidí, členů i nečlenů...

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Forma programových bodů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Volební program v roce 2010 se dělal v době, kdy jsme měli několik měsíců na přípravu na volby. Vznikl předěláním volebního programu z roku 2009, který byl pro předčasné volby zrušené ústavním soudem. Přehlednost programu je subjektivní pocit (někomu vyhovuje souvislý text podložený argumenty, jinému odrážky), ale teď máme možnost se z toho poučit při přípravě volebního programu na rok 2014. Poněkud nechápu smysl této rozmluvy, pokud máš nápad, jak volební program udělat nově a skvěle, tak ho napiš do příslušného tématu, ale nimrat se v minulosti není příliš přínosné.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Forma programových bodů

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Jakub Michalek píše:Volební program v roce 2010 se dělal v době, kdy jsme měli několik měsíců na přípravu na volby. Vznikl předěláním volebního programu z roku 2009, který byl pro předčasné volby zrušené ústavním soudem. Přehlednost programu je subjektivní pocit (někomu vyhovuje souvislý text podložený argumenty, jinému odrážky), ale teď máme možnost se z toho poučit při přípravě volebního programu na rok 2014. Poněkud nechápu smysl této rozmluvy, pokud máš nápad, jak volební program udělat nově a skvěle, tak ho napiš do příslušného tématu, ale nimrat se v minulosti není příliš přínosné.
Tohle opravdu přestává být konstruktivní debata :-)
Snažil jsem se to v dobré víře vysvětlit a to vylepšení jsem se tu opakovaně pokoušel nastínit a vysvětlit.
Principem má být strukturovaný text podepřený podrobnostmi.
Program z r. 2010 jsem zmínil proto, že jsi argumentoval rozdílem mezi politickým a volebním programem, přitom tyto dosavadní dokumenty Pirátů se od sebe moc neliší.
Pohled do minulosti je vždycky přínosný, tvrdit opak je, při vší úctě, manažerská poučka...

Pouze se snažím něco zlepšit.
Mám tvůj přístup tedy chápat tak, že ty osobně v mém návrhu nevidíš přínos?
Jakým způsobem mám podat oficiální návrh na změnu? To schvaluje RV nebo CF? (připomínám, že nejde o obsah, ale o formu)

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Forma programových bodů

Příspěvek od anonym72078 »

Nevidim pristup v tom (zase) predelavat program, ktery uz je hotovy, kdyz nezvladame s nasimi pracovnimi kapacitami dotahnout ani ten zbytek, co nam chybi.
Forma byla schvalena RV.

Opet - miluju, ze mame lidi s tolika napady, ale co kdybychom zacali taky dotahovat veci do konce a az pak zacali premyslet, jak je vylepsit? ;)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34750
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Forma programových bodů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Zkusil jsem jen takovou ukázku jak by se to mohlo chovat. Není to graficky hezké, s tím by si chtělo trochu pohrát a možná si napsat vlastní plugin pro javascriptové skrývání bloků. Tenhle je moc složitý a při složitější struktuře wiki tagu blbne.

Tak se kochejte :D https://www.pirati.cz/playground/program-test

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Forma programových bodů

Příspěvek od Roman.Kucera »

Petr Vileta píše:Tak se kochejte :D https://www.pirati.cz/playground/program-test
Nic tam není a nic to nedělá.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Forma programových bodů

Příspěvek od Janek.Wagner »

Roman Kucera píše:Nic tam není a nic to nedělá.
Mě ano, viz https://docs.google.com/file/d/0B3x8X77 ... p=drivesdk.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Forma programových bodů

Příspěvek od Roman.Kucera »

Aha, to jsou ty nestandardní postupy, který už před 12 lety kritizovalo W3C a kvůli nimž vznikla řada iniciativ jako Dobrý web a podobně :-)
Co je klikací, má vypadat jako klikací, jinak na to nikdo neklikne. Co není klikací, nemá vypadat jako klikací, jinak na to lidi klikají a pak odejdou, protože je to rozbitý. A už se nevrátěj, protože nejsou placení jako testeři..
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Forma programových bodů

Příspěvek od anonym2064 »

Roman Kucera píše:Aha, to jsou ty nestandardní postupy, který už před 12 lety kritizovalo W3C a kvůli nimž vznikla řada iniciativ jako Dobrý web a podobně :-)
Co je klikací, má vypadat jako klikací, jinak na to nikdo neklikne. Co není klikací, nemá vypadat jako klikací, jinak na to lidi klikají a pak odejdou, protože je to rozbitý. A už se nevrátěj, protože nejsou placení jako testeři..
Jasně (však Petr psal, že to graficky dotažené není). Otázka zní, zda chceme klikací verzi, nebo ne.
Mě osobně to vyhovuje.
- klikací verze, s jednotně naformátovanými body se mi líbí víc než současné uspořádání.
- pro programy volební, je nutné program velice zestručnit
- pro tisk na letáky/brožurky - jen vytahat hesla s maličkým vysvětlujícím textem
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Forma programových bodů

Příspěvek od Roman.Kucera »

Proti klikací versi nic nemám, ale nevím, jestli to je tématem vlákna, bavit se čistě o formě, nikoliv o struktuře.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Odpovědět

Zpět na „Pirátský program“