Seznam exekutorů

Pirátská strana všechny informace zveřejňuje, včetně transparentních účtů, transparentního hospodaření. A to samé chceme prosadit u státu. Na otázky odpovídají členové a příznivci strany.


Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra

Pirátská strana všechny informace zveřejňuje, včetně transparentních účtů, transparentního hospodaření. A to samé chceme prosadit u státu. Na otázky odpovídají členové a příznivci strany.

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam exekutorů

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Vypadá to , že bude potřeba nejprve vyhrát soud, pak seznam uplatníme. Mohl by někdo náhodně vybrat ze seznamu 14 exekutorů - z každého kraje jednoho - které obešleme prioritně?

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3692
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8305 poděkování
Dostal poděkování: 6373 poděkování

Re: Seznam exekutorů

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Já to udělám. Ještě potřebuju vědět, jestli ten skript pobere ty jména s titulem za čárkou, nebo jestli ty tituly mám normálně hodit před (popř. za) jméno.

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam exekutorů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Titul pred jmenem. Jak bude v dopise. Diky

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3692
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8305 poděkování
Dostal poděkování: 6373 poděkování

Re: Seznam exekutorů

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

+ určení kraje

PHA ales.bayer@quick.cz,JUDr. Aleš Bayer
urad@soudniexekuce.eu,JUDr. Emilie Čenovská
MS belasta@iol.cz,Mgr. Čeněk Bělasta
OL podatelna@exekutor-prostejov.cz,Mgr. Lenka Černošková
JM info@exekutorhodonin.cz,Mgr. Kamil Brančík
info@eubenesov.cz,JUDr. Iva Vychopňová
KH podatelna@exekutor-trutnov.cz,JUDr. Jan Bohutínský
LBC info@exekutor-cl.cz,JUDr. Bémová Jana
PZ podatelna@exekutori.com,JUDr. Vendula Flajšhansová Vendula
ZL podatelna@exekuce-kromeriz.net,Mgr. David Chaloupka
VS podatelna@exekutor.cz,Mgr. Stanislav Molák
PB podatelna@exekuce-pardubice.cz,JUDr. LadislavNavrátil
UL podatelna@exekuceusti.cz,JUDr. Vratislav Pospíšil
KV e-podatelna@soudniexekutor.com,JUDr. Jitka Wolfová

pro skript
urad@soudniexekuce.eu,JUDr. Emilie Čenovská
belasta@iol.cz,Mgr. Čeněk Bělasta
podatelna@exekutor-prostejov.cz,Mgr. Lenka Černošková
info@exekutorhodonin.cz,Mgr. Kamil Brančík
info@eubenesov.cz,JUDr. Iva Vychopňová
podatelna@exekutor-trutnov.cz,JUDr. Jan Bohutínský
info@exekutor-cl.cz,JUDr. Bémová Jana
podatelna@exekutori.com,JUDr. Vendula Flajšhansová Vendula
podatelna@exekuce-kromeriz.net,Mgr. David Chaloupka
podatelna@exekutor.cz,Mgr. Stanislav Molák
podatelna@exekuce-pardubice.cz,JUDr. LadislavNavrátil
podatelna@exekuceusti.cz,JUDr. Vratislav Pospíšil
e-podatelna@soudniexekutor.com,JUDr. Jitka Wolfová

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam exekutorů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Posláno.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam exekutorů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Současný stav je následující:
Ze 14 exekutorů 7 vůbec neodpovědělo, 1 vyzval k upřesnění, 1 uvedla, že informace neexistují, neboť v dané době žádný exekutor ve městě nepůsobil, 1 poskytl požadované informace s výjimkou výše výdělku exekutora a jeho zaměstnanců, 4 odpověděli, že nejsou povinným subjektem. Na to jsem reagoval 4 odvoláními, 1 upřesněním žádosti a 7 stížnostmi na postup při vyřizování žádosti o informace.
Pro inspiraci a referenci přikládám text jedné ze stížností:
JUDr. Aleš Bayer_signed.pdf
(138.17 KiB) Staženo 185 x

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Seznam exekutorů

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Jen tak pro zajímavost, kolik by asi tak měl brát soudní exekutor a jeho zaměstnanci?
Přečetl jsem si pozorně I. ÚS 206/06, ale brát jej doslova, tak by se dal vztáhnout skoro na jakékoliv podnikání, kde stát má "koncesní" režim. jen tak namátkou: kasina, výherní automaty, obchod se zbraněmi... Z právnických profesí pak mnohem jednoznačněji na notáře, než exekutory, ale v zásadě i na advokáty (aspoň pokud berou ex offo). A jen tak mimochodem, soukromníky, kteří mají největší podíl na veřejných penězích, jsou jednoznačně lékaři, takže kdy začneš prudit svého obvoďáka?
Chápu, že je to strašně lákavé přidat se k "boji" proti exekutorům, ale nějak mi uniká smysl. Co vlastně chceš, Jakube, vědět? Kolik berou soudní exekutoři a jejich zaměstnanci? To se mě klidně můžeš zeptat. jenom by mně zajímalo, kolik si asi tak myslíš, že berou a kolik si myslíš, že by za svou činnost brát měli?
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam exekutorů

Příspěvek od Roman.Kucera »

Nemám rád, když si někdo stanovuje plat tak, že o něj oškube někoho v tísni, a není proti tomu odvolání. Toť vše. Prostě se mi to ekluje.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Seznam exekutorů

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Roman Kucera píše:Nemám rád, když si někdo stanovuje plat tak, že o něj oškube někoho v tísni, a není proti tomu odvolání. Toť vše. Prostě se mi to ekluje.
Náklady exekučního řízení stanovuje Ministerstvo spravedlnosti. To, kolik soudnímu exekutorovi zbude je dáno množstvím napadených exekucí a množstvím vymožených exekucí po odečtení nákladů na provoz úřadu. Plat jako takový exekutor žádný nemá. Nikdo mu nic negarantuje. Stejně tak nikdo nestanoví platy zaměstnanců exekutora na jednotlivých pozicích. Podle mých zkušeností z poslední doby, kdy se na mě obraceli zaměstnanci z oddělení výkonu rozhodnutí u soudů, kde se v důsledku novely o.s.ř. propouštělo, jsou podmínky u exekutora pro většinu z nich neakceptovatelné. Nejen finančně, ale i rozsahem činností, které musí na Ex. úřadě zvládnout.
Takže jsme ochotni se bavit o tom, že exekutění je především spousta práce, která se musí udělat úplně stejně poctivě a precizně, ať už se vymáhá 100,- korun nebo 100.000,-Kč? Nebo si budeme dál pěstovat představu, že zlí exekutoři nemají na práci nic jiného, než chudáka, co před 5 roky "zapomněl" zaplatit pětistovku sedřít z kůže? Pokud máte zájem, tak navrhněte nějaký "příšerně nespravedlivý dluh" a já tady popíšu, kdo a co musel udělat, než u povinného zazvonil exekutor.
Mnohokrát jsem také do různých diskusí napsal, ať povinný napíše a pošle papíry, co vlastně se stalo, než to "dal do novin", že se pokusíme najít tu chybu, nebo místo, kde ta "strašná nespravedlnost" nastala. Nikdy ale nikdo nereagoval, takže už to dávno nedělám, ale teď a tady to zkouším znovu.
Mimochodem, byl jsem vždy odpůrcem fikce doručení, jak ji vymyslel vynikající ministr spravedlnosti Pospíšil. Ne že by se mně na můj názor někdo ptal, ale seběhlo se, že jsem byl na jednání ústavněprávního výboru senátu o této věci a na argumentaci proti vhazování zásilek do schránky odpověděla za soudce JUDr. Kasíková, že zakládáním nedoručených zásilek zbytečně bobtnají spisy a za Min. spr. odborník na všechno právo JUDr. Korbel, že s tím už se nedá nic dělat, protože novinářům se tento nápad moc líbí.
Protože nejsem odborník na počítače, ale tady očekávám, že určitě nějací budou, měl bych dotaz na vás, zejména na ty, kteří si myslí, že stát by dokázal vymáhat pohledávky levněji: Mě, jako drobného podnikatele stál nákup softwaru na zpracování exekuční agendy před 7 lety 150.000,-. Ročně zaplatím za nové aplikace a údržbu kolem 80.000,-. Jde o software, který podle mého laického názoru funguje obdobně jako spisový software u soudu. Proč u mě se platby pohybují v desetitisících a u soudů v milionech?
Samozřejmě chápu, že si o mně můžete myslet, že jenom chválím svůj kožich, ale moje názory na lidskou práci a odměnu za ni jsou konzistentní, jak se můžete dozvědět z mých jiných příspěvků. Takže mne trošku nadzvedává, když se na některé věci tváříme, jako by se dělaly samy a zadarmo.
Martin D
Návštěvník – nepatří k Pirátům

kohoutek@soudni-exekutor.org

Příspěvek od Martin D »

Důrazně nedoporučuji jakoukoli komunikaci s tímto pánem kohoutek@soudni-exekutor.org.
Odpovědět

Zpět na „Otevřený stát“