Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji přezkum rozhodčího nálezu DZ ze dne 29. 2. 2024

Ano

41
28%

Ne

99
67%

zdžuji se

8
5%
 
Celkem hlasujících: 148 - Celkem hlasů: 148

Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 285
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

No já prodávám jak jsem tady koupil. Ale jinak mi může být celý Zahora a jeho záhoroviny úplně ukradený. :-).

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Bohuslav.Svehla píše: 04 bře 2024, 22:49

Ano, ovšem, Františku. Stačí trochu to naše fórum projít. 1 minuta hledání
viewtopic.php?t=7

jo jasně. Chvíli to zabere, ale dá se najít i ten zdroj, ze kterého čerpal @Frantisek.Pudil
viewtopic.php?p=857438#p857438

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvek:
Robert.Magni

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21729
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5291 poděkování
Dostal poděkování: 12573 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Příspěvek od Lukas.Novy »

Dalibor je podepsany jako zakladajici clen na zapisu ze zakladajiciho snemu. Nasledne potom ukoncil clenstvi a stal se RegP.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Belsan, Vojtech.Pikal, Robert.Magni, Dalibor.Zahora, Ondrej.Profant

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26214
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36996 poděkování
Dostal poděkování: 30157 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

VP moderuje:

Prosím, aby jsme neřešili, kdo je tu zakládající člen a má starší stranickou legitimaci. To je snad v tomto podnětu naprosto irelevantní. Máme řešit rozhodnutí RK a jestli má dojít k jeho přezkumu.

Co se týče "zakládajícího členství" Dalibora Záhory, Dalibor byl členem přípravného výboru a na ustavujícím fóru disponoval hlasovacím právem. - viz: https://wiki.pirati.cz/akce/cf2009/1_2009 ; Jako takový věřím, že se může nazývat "zakládajícím členem".
Následně zřejmě na členství rezignoval a po mnoho let byl pouze Registrovaným příznivcem.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 8):
Jiri.Belsan, Robert.Magni, Lukas.Dolezal, Lukas.Novy, Bohuslav.Svehla, Eva.Novakova, Tereza.Hubackova, Dalibor.Zahora

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34806 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Andrej.Ramaseuski píše: 03 bře 2024, 20:34
Lukas.Novy píše: 01 bře 2024, 17:37

Tohle sis mohl odpustit, Dalibore. Fakt by nešlo se prostě omluvit?

No, teoretický může to byt tak, že pravdu má a nevidí důvod k omluvě. Ale pokud nemůže svá tvrzení nečim podložit, tak má smůlu a páchá tu marnost.

Já myslím, že bych byl schopen doložit a možná to ještě dodatečně udělám. Zde se stalo, že jsem to nedoložil v rámci tohoto řízení.
Ale celé je to, jak už jsem zamotanější, viz to, že ten výrok a tvrzení, jsem nikdy takto nenapsal, což je doložitelné.
Měl bych se omlouvat za výrok, který vytvořila KK, trochu absurdní. ;)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34806 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jako navrhovatel žádám tímto o stažení členského podnětu. cc @Vojtech.Pikal

Včera jsem splnil rozhodčí nález. Dnes jsem podal rezignaci na mandát člena KK, čím ukončuji jednání CF o odvolání z funkce (viz vložený text z jednání)

Dalibor.Zahora píše: 06 bře 2024, 08:44

Vést boj o tuto kótu ztratilo v tuto chvíli smysl, proto jsem dnes rezignoval na mandát člena Kontrolní komise, včera jsem splnil rozhodčí nález, ačkoli s ním vnitřně nesouhlasím a jsem přesvědčený, že je z řady doložitelných důvodů chybný.

Tento postup jsme nakonec zvolil proto, abych celou věc, která neměla dobrých řešení, nějakým způsobem ukončil.
Jsou tu důležitější věci než jedna šarvátka, v dalších jednáních CF se hraje o budoucnost fungování strany, kde hrozí, že to, co budovali a naplňovali stovky lidí přes deset let, může být zničeno.

Toto jednání je tedy skončeno, jelikož je bezpředmětné. Dovoluji si požádat o zprocesování předsedající @Tereza.Vovesova.

Koho zajímají podrobnosti, více se ještě nyní rozepisuji v členském podnětu o přezkum, který ovšem také stahuji.

Nyní jen stručná rekapitulace, kde vidím vady v rozhodčím nálezu, které mi bránili ho vnitřně akceptovat, objevila se totiž ještě další chyba.

Jak už jsme jinde uvedl, citovaný výrok, za který jsem se měl omluvit, jsem nikdy takto nenapsal, ale byl vytvořen KK. RK na něm tedy neměla stavět svůj rozhodčí nález. Podrobně obsah tweetu rozebírám a dokládám zde viewtopic.php?p=872334#p872334. Smazal jsem proto tweet, kde byla část z citovaného výroku, jinou možnost jsem neviděl.

V kontextu původních tweetů spadá část mého vyjádření, která byla v rozhodčím nálezu, pod hodnotící soud, ne pod faktické tvrzení a proto na mě neměla být vynucována omluva a mazání tweetů. Podvolil jsem se vadnému nálezu pouze proto, že jsem v podstatě v rámci stranických předpisů neměl jinou možnost.

Poslední věc, v rozdhodčím nálezu je další chyba či rozpor:

V nálezu se píše:

Odpůrce výrokem „Matěj Kubíček měl za úkol do komise nepřipustit nikoho, kdo by byl kritický nebo by tam "věci" rozporoval.“ poškodil dobré jméno člena strany, čímž se dopustil porušení předpisů ve smyslu § 5 odst. 1 rozhodčího řádu,

ale v odůvodnění se pro změnu v souvislosti s citovaným výrokem píše

Odpůrce stranu prokazatelně poškodil a dopustil se tak porušení § 5 odst. 2 písm. e) rozhodčího řádu.*

Takže je zde rozpor, ve stručnosti jde poškození strany nebo dobré jméno člena?

Jinak jsem toho názoru že RK odvedla velmi dobrou práci a nález je důležitý pro stanovení mantinelů stranické kritiky. Škoda jen, že došlo k výše uvedenému. K zamyšlení do budoucna je také skutečnost, že postrádáme dostatečné opravné prostředky pro lapsy, ke kterým může pochopitelně dojít. Přezkum v odborných věcech prostě není tím, s čím lze operovat, protože širšímu členstvu nemusí být vždy zcela zřejmá podstata problému.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Ivor.Kollar, Vojtech.Pikal, Lukas.Novy, Petr.Tkadlec

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26214
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36996 poděkování
Dostal poděkování: 30157 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

VP moderuje:

Registruji stažení návrhu.
Pokud se nenajde někdo, kdo by si ho chtěl vzít za svůj, podnět bude bez dalšího uzamčen a archivován.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Tereza.Vovesova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“