Nominace Kláry Kadár do dovolby RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporuji nominaci Kláry Kadár do dovolby RV

Ano

79
78%

Ne

14
14%

Zdržuji se

8
8%
 
Celkem hlasujících: 101 - Celkem hlasů: 101

Uživatelský avatar
Lydie.Bartosova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 556
Registrován: 29 led 2012, 01:43
Profese: vychovatelka
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 940 poděkování
Dostal poděkování: 1388 poděkování

Nominace Kláry Kadár do dovolby RV

Příspěvek od Lydie.Bartosova »

Ahoj Pirátky a Piráti,

ráda bych nominovala do dovolby RV středočeskou pirátku, Kláru Kadár. Dlouhodobě ji ve veřejném prostoru vnímám jako výraznou osobnost a neúnavnou advokátku lidskoprávních témat. Je přímá, věcná, schopná a byla by skvělou posilou republikového týmu. Díky, že zvážíte její podporu!

https://lide.pirati.cz/profil/3541/

Uživatelský avatar
Klara.Kadar
Republikový výbor
Příspěvky: 57
Registrován: 10 říj 2020, 12:09
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 95 poděkování
Dostal poděkování: 161 poděkování

Re: Nominace Kláry Kadár do dovolby RV

Příspěvek od Klara.Kadar »

Milé Pirátky a Piráti,

moc děkuji @Lydie.Bartosova za nominaci, kterou tímto přijímám.

Dovolte mi se představit, jsem Klára a jsem středočeskou Pirátkou. V kraji vedu KET sociální politiky a na celorepublikové úrovni vedu MRT Lidská práva. Tyto dvě oblasti asi naznačují, kde leží můj bod zájmu. V profesní rovině pracuji v organizaci Konsent, která boří mýty o sexu a sexuálním násilím. Pracuji tam na pozici advocacy manažerky a mým hlavním úkolem je náprava definice znásilnění (momentálně prochází Sněmovnou) a zavedení sociální sexuální výchovy do školství jako pevné součásti výuky. Dříve jsem pracovala ve státní správě (MPSV, Úřad vlády), kde jsem pracovala jako projektová manažerka.

Do RV se chci zapojit, protože bych ráda přiložila ruku k dílu. Na CF @Andrej.Ramaseuski při prezentaci práce RV prosil, abychom již žádné členy a členky z RV neodvolávali, plně rozumím jeho obavám, že by práce zůstala na minimu lidí, ale ten objem by zůstal. Proto i jako řadová členka vítám, že se strana rozhodla posílit řady RV.
Čeká nás volební maraton a jsem připravena se plně zapojit. Vzhledem k dlouhodobé zkušenosti s projektovým řízením, sestavováním (a dodržováním) rozpočtů a dalšími radostmi, věřím, že mohu tyto zkušenosti zúročit i v rámci RV. Ráda bych se zapojila např. do programové skupiny.

Že něco není trestné, neznamená, že je to morální.

Uživatelský avatar
ellen.kovacikova
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 18
Registrován: 04 bře 2023, 12:45
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Re: Nominace Kláry Kadár do dovolby RV

Příspěvek od ellen.kovacikova »

Klára je někdo, kdo se svým přístupem a zkušenostmi by měl být v RV, věřím že RV ráda věnuje energii a vím, že její slova nejsou prázdná.

Tito uživatelé poděkovali autorovi ellen.kovacikova za příspěvek:
Klara.Kadar
Uživatelský avatar
Klara.Kadar
Republikový výbor
Příspěvky: 57
Registrován: 10 říj 2020, 12:09
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 95 poděkování
Dostal poděkování: 161 poděkování

Re: Nominace Kláry Kadár do dovolby RV

Příspěvek od Klara.Kadar »

Odpověď na otázky od @Dalibor.Zahora
1) Jaké činnosti by si se chtělx nejvíce věnovat?
2) Do jaké pracovním skupiny RV by ses zapojilx?
3) Bylx by si ochotnx se přihlásit i jako jednatelx?

1) Chtěla bych se zapojit do tvorby programu.
2) Nejvíce si sama sebe dokážu představit v programové skupině. Viz odpověď výše.
3) Myslím si, že by to nebylo vhodné. Ještě jsem v RV nebyla a chci nejdříve nabrat zkušeností, než se poženu dál.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kadar za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Že něco není trestné, neznamená, že je to morální.

Uživatelský avatar
Klara.Kadar
Republikový výbor
Příspěvky: 57
Registrován: 10 říj 2020, 12:09
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 95 poděkování
Dostal poděkování: 161 poděkování

Re: Nominace Kláry Kadár do dovolby RV

Příspěvek od Klara.Kadar »

Odpověď na otázku k odborům od @Tomas.Valek, která zajímala i @Jan.Prokop
1.) V jednání RV 05/2024 byly předloženy tři varianty, kterou z těchto tří preferujete a proč? (Prosím o výběr pouze jedné možnosti, děkuji.)

Poté bych se chtěl zeptat na vaše zkušenosti s prací odborů. Jako členové republikového výboru se stanete členy orgánu, který rozhoduje o rozpočtu odborů nebo projednává průběžné zprávy předsednictva (mj. o plnění strategie či stavu strany).

2.) Jste seznámeni s prací odborů, jejich kompetencemi a znáte aktuální projekty odborů?

A na závěr, v rámci kontinuity práce výboru, bych se chtěl zeptat na následující. Na listopadovém zasedání RV schválil usnesení, aby předpisová pracovní skupina vydefinovala specifické agendy odborů a shromáždila návrhy usnesení. Dotaz zní:

3.) Mají dle Tvého názoru být nespecifické (úřední) agendy převedeny pod kancelář a pod jinými volenými orgány strany zůstat převážně jen politické?

1) Popravdě mi nevyhovuje ani jeden z návrhů. Mám z nich pocit, že dochází k přenosu moci z CF, a to je dle mého jeden z našich pilířů a zároveň i jeden z osobních důvodů, proč jsem do strany vstupovala. Osobně bych teď nemohla zvednout ruku ani pro jeden z navrhovaných.
S prací odborů jsem přišla do kontaktu jako řadová členka. Vždy když jsem něco potřebovala, dostala jsem odpověď, nebo můj požadavek byl vyřízen. Konkrétně MO, asistentka RT. Pouze u PO jsem v minulosti měla pocit, že nepracuje dostatečně efektivně, a to z důvodu opakujících se výběrových řízení na stejné pozice, kdy přitom již několikrát proběhly a jistě se dalo vybrat z dříve přihlášených.

2) Řekla bych, že rámcově představu mám, ale určitě ne detailní přehled. Půjde o věc, kterou budu při svém zvolení muset dostudovat.

3) Toto by jistě dávalo smysl, ale zároveň nesmí dojít k omezení rozhodování CF. V návrhu, který jsi připravil jsem se např. dočetla, že často dochází k duplicitní práci. Možná bychom se nejdříve mohli zaměřit na efektivitu, aby lidé zbytečně nepálili kapacity na duplicitách apod.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kadar za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Novy, Jan.Prokop, Vaclav.Kubaljak

Že něco není trestné, neznamená, že je to morální.

Uživatelský avatar
Klara.Kadar
Republikový výbor
Příspěvky: 57
Registrován: 10 říj 2020, 12:09
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 95 poděkování
Dostal poděkování: 161 poděkování

Re: Nominace Kláry Kadár do dovolby RV

Příspěvek od Klara.Kadar »

Odpověď na otázky od @Petr.Tkadlec

  1. Příjde Vám v pořádku navýšení rozpočtu na fundaraising o 1 milion korun?
  2. Myslíte si, že se tato investice vrátí, tudíž jestli se vyplatí?
  3. Souhlasíte s pozicí fundaraisera se zaměřením na velké dárce?
  4. Jaká je Vaše představa o fundaraisungu? Kolik bychom do toho měli investovat, kolik vybírat a na co se hlavně zaměřit?

Co se týče fundraisingu, mé znalosti vycházejí především z prostředí NGO. Při schůzkách s různými experty na tuto oblast jsem několikrát slyšela poučku "co první rok vyděláš, bys měl zase zpátky do fundraisingu vložit". V našem českém prostředí mi nepřijde moc funkční, protože trh a možnosti jsou dost omezené.
1) Nebyla jsem u rozhodování a možná někdo aplikoval poučku viz výše. Potřebovala bych k tomu data, na základě kterých došlo k takovému navýšení.
2) Z dat, která jsi předložil lze usoudit, že příjmy se dlouhodobě snižují. Očekávala bych tedy, že tímto finančním nakopnutím může dojít i k navýšení příjmů, ale opět viz výše, je to spíše moje domněnka, protože jsem k tomu neviděla predikci a z čeho vychází.
3) Pozice není problém pokud je dobře nastavena. Tyto pozice si na sebe musí vydělat a zároveň přinést zisk. Ale než se zisk objeví je často dotována. Osobně bych ji nastavila tak, že první dva měsíce jsou náklady na pozici hrazeny plně a následně se každý měsíc snižují a zbytek si musí tento člověk vydělat sám. Většinou se jedná o určité % z vybrané částky.
4) Zaměření na velké dárce by dávalo smysl, protože energie a kapacity vkládané do malých dárců nikdy nemohou přinést takový zisk jako do těch velkých, ale nějak si to neumím představit u politické strany. U NGO si takto firmy zlepšují svou karmu a obraz před společností. To u politické strany dle mého nemůže fungovat. Pokud firmy někam investují, tak za účelem zisku. Tudíž by nás to stavělo do blbé role. Proto bych se (i když to nepřinese takový zisk) raději zaměřila na menší dárce a u nich se zaměřila na pravidelnost.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kadar za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Že něco není trestné, neznamená, že je to morální.

Uživatelský avatar
Klara.Kadar
Republikový výbor
Příspěvky: 57
Registrován: 10 říj 2020, 12:09
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 95 poděkování
Dostal poděkování: 161 poděkování

Re: Nominace Kláry Kadár do dovolby RV

Příspěvek od Klara.Kadar »

Odpověď na otázky od @Tereza.Vovesova

1) Co tě motivovalo přihlásit se, případně přijmout nominaci, do dovolby RV?
2) Co si od svého působení v RV slibuješ a případně kam chceš konkrétní záležitosti se kterými kandiduješ posunout?

1) Jednoduše se chci více zapojit. Již v minulosti jsem byla oslovována s různými možnostmi být nominována, ale vždy jsem omítla, protože jsem byla v situaci, kdy bych se daným pozicím nemohla věnovat. Nyní se situace změnila. Jenom pro představu - své kandidatury vždy konzultuji v rodinném kruhu, protože mé zapojení bude mít vždy vliv na chod rodiny. Nyní již dítě není tak malé a práce se mi nyní také stabilizovala. Sešlo se tedy několik příznivých okolností a já si řekla, že to konečně zkusím.

2) Věřím, že do RV mohu přinést minimálně nový pohled na věc. Vzhledem ke svým zkušenostem nechci tvrdit, že změním jednu konkrétní věc. Některé bych spíše ráda udržela, než je měnila. Chtěla bych se zapojit do tvorby programové skupiny.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kadar za příspěvek:
Tereza.Vovesova

Že něco není trestné, neznamená, že je to morální.

Uživatelský avatar
Klara.Kadar
Republikový výbor
Příspěvky: 57
Registrován: 10 říj 2020, 12:09
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 95 poděkování
Dostal poděkování: 161 poděkování

Re: Nominace Kláry Kadár do dovolby RV

Příspěvek od Klara.Kadar »

Odpověď na otázku od @Martin.Kucera

Měl bych dotaz na všechny kandidující, týkající se aktuálního jednání viewtopic.php?t=66404
Měl by dle tebe RV:
A) předložit CF jen jeden návrh a navíc do zrychleného jednání
B) předložit CF jen jeden návrh, do řádného jednání
C) předložit CF všechny návrhy a jeden doporučit, do zrychleného jednání
D) předložit CF všechny návrhy a jeden doporučit, do řádného jednání
E) vzhledem k podpořeným členským podnětům (v jednání o rozšíření RP) nejdříve zajistit zpracování analýzy, která identifikuje skutečné problémy fungování a jejich přičiny, a teprve na jejím základě se dále rozhodovat

Můžeš vybrat i více možností a seřadit je podle svých priorit.

Nejvíce bych se přikláněla k bodu E. Tento postup mi přijde logický a jsem zvyklá se takto rozhodovat i na jiných (pracovních) pozicích.
Následně D a C.
Body A a B bych odmítla.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kadar za příspěvky (celkem 3):
Eva.Novakova, Petr.Vileta, ellen.kovacikova

Že něco není trestné, neznamená, že je to morální.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“