Legalizace konopí

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Kuba.C
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 28
Registrován: 07 lis 2023, 11:36
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Legalizace konopí

Příspěvek od Kuba.C »

Ahoj, moc tady toho na fóru k tomuto tématu nemohu najít, kromě zmínek v dotazníku, že se ptáte na názor lidí, nebo je to už leta starý...
Chtěl bych se zeptat jak aktuálně vypadá toto téma, když je Pirátská strana ve vládě. Řeší se to nějak vůbec?

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Legalizace konopí

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

@Janka.Michailidu

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Legalizace konopí

Příspěvek od Lukas.Novy »

Ahoj,

legalizaci psychotropních látek obecně máme v dlouhodobém programu. Aktualně ve vládě tlačíme "legalizaci" konopí ve formě omezeného samopěstitelsví, možná se podaří i konopné kluby. Naopak komerční prodej je pravděpodobně zatím v nedohlednu. Konkrétně sem zaslechl, že se již připravuje nějaké paragrafové znění, ale potvrzené to nemám.

Pro jistotu dodám, že nejsem členem žádného příslušného týmu, snad se někdo oprávněný vyjádří, jak bude mít chvíli. :)

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Kuba.C
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 28
Registrován: 07 lis 2023, 11:36
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: Legalizace konopí

Příspěvek od Kuba.C »

Jop, asi mám hlavně namysli to omezené samopěstitelství, pro začátek :-)
Jsem chlap z vesnice, máme zahradu a každý rok si několik rostlin pěstuji (3-4). Něco pak mám pro vlastní potřebu a ze zbytku se vyrobí mastičky, který opravdu fungují.
Přijde mi dost ujetý, aby za tohle byli lidi kriminalizovaní a něco jim hrozilo pokud by je někdo udal.


Co se týče komerčního prodeje, z čehož si myslím, že by ve výsledku měl i užitek samotný stát, nelze se inspirovat někde v cizině, kde už to funguje? Nebo mezi poslanci napříč stranami není nějaká většinová shoda ohledně tohoto?

radomirpolach
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 405
Registrován: 23 úno 2017, 02:47
Profese: Head of DevOps, Software Engineer
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 234 poděkování

Re: Legalizace konopí

Příspěvek od radomirpolach »

Kuba.C píše: 16 lis 2023, 09:47

Jop, asi mám hlavně namysli to omezené samopěstitelství, pro začátek :-)
Jsem chlap z vesnice, máme zahradu a každý rok si několik rostlin pěstuji (3-4). Něco pak mám pro vlastní potřebu a ze zbytku se vyrobí mastičky, který opravdu fungují.
Přijde mi dost ujetý, aby za tohle byli lidi kriminalizovaní a něco jim hrozilo pokud by je někdo udal.


Co se týče komerčního prodeje, z čehož si myslím, že by ve výsledku měl i užitek samotný stát, nelze se inspirovat někde v cizině, kde už to funguje? Nebo mezi poslanci napříč stranami není nějaká většinová shoda ohledně tohoto?

Jsem pro to převzít nějakou zahraniční legislativu, u nás to vždycky někdo zpacká.

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2463
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2012 poděkování
Dostal poděkování: 3234 poděkování

Re: Legalizace konopí

Příspěvek od Jan.Prokop »

Kuba.C píše: 15 lis 2023, 12:34

Ahoj, moc tady toho na fóru k tomuto tématu nemohu najít, kromě zmínek v dotazníku, že se ptáte na názor lidí, nebo je to už leta starý...
Chtěl bych se zeptat jak aktuálně vypadá toto téma, když je Pirátská strana ve vládě. Řeší se to nějak vůbec?

První bych si přečetl asi tohle, je tam roadmap, dopadová studie a další informace
https://regulacekonopi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“