Žádost o nominaci Hany Hajnové na místopředsedkyni strany

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj

Odpovědět

Podporuji nominaci Hany Hajnové na místopředsedkyni strany

ano

9
50%

ne

5
28%

zdržuji se

4
22%
 
Celkem hlasujících: 18 - Celkem hlasů: 18

Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1086
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1780 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Žádost o nominaci Hany Hajnové na místopředsedkyni strany

Příspěvek od Hana.Hajnova »

Vážené krajské fórum Moravskoslezského kraje,

přicházím za vámi s žádostí o krajskou nominaci do republikového předsednictva. Po nějaké době zvažování jsem se rozhodla znovu ucházet o post místopředsedkyně Pirátů a nabízím své služby na těch úkolech, kterým jsem se věnovala v uplynulých měsících.

Tím největším úkolem, který před námi v následujících dvou letech stojí, jsou samozřejmě volby. Rok 2024 je supervolební, na který navazují v roce 2025 sněmovní volby. Výsledky ve všech těchto volbách jsou pro nás v mnoha ohledech klíčové.

Co nabízím:

  • Kontinuitu v řízení volebních kampaní ve spolupráci s volebním výborem, manažerem i štábem, krajskými předsednictvy OFFTOPIC(i když nebudu zvolena, budu k dispozici pro maximálně hladkou předávku této agendy)

  • Politické vyjednávání – v rámci koaliční rady, Senátu a dalších míst, kde to bude užitečné

  • Propojování krajské a celostátní politiky

  • Zkušenosti z tvorby rozpočtů, programů, vedení týmu a projektového řízení

  • A v neposlední řadě také aktivní prosazování cílů a hodnot pirátské politicky na všech úrovních

Co zlepšit:

  • Jeden z úkolů, který se mi nepodařilo dotáhnout, je právní tým – i přes opakované pokusy jsme nedospěli ke konkrétnímu konceptu, jak vytvořit interní právní tým, který by byl podpůrným nástrojem zejména pro naše aktivní politiky na komunální či krajské úrovni --> ráda bych s novým RP otevřela diskusi, zda a jak právní tým uchopit

  • Vnitrostranická kultura – méně interních hádek, více politické práce + méně mikromanagementu, více prostoru pro strategické debaty – stojí to hodně času a práce, ale když spolu více komunikujeme, dokážeme se domluvit (viz Stanovy). Používejme to častěji.

  • Mechanismy a nástroje – pojďme diskutovat, jak zlepšit naše procesy a nástroje, aby nás stále dostatečně chránily jako jedinou stranu bez korupce a zároveň z nás nedělaly snadný cíl pro bulvarizaci ve veřejném prostoru.

Závěrem bych ráda poděkovala všem stávajícím členkám a členům RP za dobrou týmovou spolupráci, že jsme se dokázali vzájemně podpořit a motivovat, když se něco nepovedlo. Chci také poděkovat členkám a členům Republikového výboru OFFTOPIC(současným i minulým), že vždy, když jsem se na ně obrátila s žádostí o spolupráci, tak mě nenechali ve štychu a pomohli mi dotáhnout program do komunálu pět minut po dvanácté nebo rozpočet centrály minutu před dvanáctou :)

Je stále spousta věcí, které se dají dělat lépe, ale pořád mě naplňuje být součástí jediné liberální politické síly v této zemi, která má odvahu dělat, co je správné, která hájí skutečně rovná lidská práva a hodnoty svobody a demokracie. A pro takovou jsem připravena pracovat i nadále.

OFFTOPICnejde mi v anketě nastavit možnost změnit hlas

Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Hajnova za příspěvek:
Michal.Soltys

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Uživatelský avatar
Michal.Soltys
Mediální odbor
Příspěvky: 76
Registrován: 25 říj 2017, 20:51
Profese: Dělník
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 707 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování

Re: Žádost o nominaci Hany Hajnové na místopředsedkyni strany

Příspěvek od Michal.Soltys »

Ahoj Hanko, rád Tvou kandidaturu podpořím a mám na Tebe dvě otázky:

  1. Jak bys motivovala lidi, aby se přidali k nám do strany?
  2. Jak bys motivovala naše členy a regp, aby se více zapojovali do kampaní a propagace naší strany?
Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1086
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1780 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Re: Žádost o nominaci Hany Hajnové na místopředsedkyni strany

Příspěvek od Hana.Hajnova »

Ahoj Michale,

děkuji za otázky, pokusím se stručně, případně se doptej :)

  1. Motivace by měla vycházet z toho, v čem jsme nejlepší a co můžeme nabídnout (boj proti korupci, rovnost lidských práv pro všechny, data based politika apod.), ale hlavně bychom to měli těm lidem aktivně nabízet - ne ve smyslu, aby se stali hned členy, ale abychom jim uměli nabídnout nějakou formu spolupráce, uměli je aktivně zapojit a udržovali s nimi kontakt. Když nás někdo osloví na akci, zaujme v odborné rovině, vyjádří sympatie na sociálních sítích, tak nezůstat u poděkování a podané ruky, ale zkusit s ním dál pracovat. Nicméně pořád budeme v ČR, kde je obecně ochota lidí vstoupit do politické strany diametrálně nižší než je tomu např. v Německu nebo Rakousku.

  2. což mi navazuje na druhou odpověď, kdy pro motivaci pro větší zapojení je nejdůležitější ta emoce, kterou si lidé odnesou. Práce na kampani nebo čemkoliv jiném musí lidi bavit, musí v tom vidět smysl a odnášet si dobrý pocit. U nás v krajské kampani třeba fungovalo pozvat dobrovolníky po sbalení stánku na kafe/pivo/večeři a kus řeči, pozitivní atmosféra na pracovních schůzkách, nechat dobrovolníkům prostor, aby sami přicházeli s nápady, osobní kontakt s čelními kandidáty i představiteli strany...ono je to hodně individuální, ale určitě bychom na to měli myslet jako na nedílnou součást naší činnosti nejenom v kampaních.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Hajnova za příspěvek:
Michal.Soltys

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty a nominace“