Pokračování projektu aktualizace poslání a programových cílů ve stanovách

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování projektu aktualizace poslání a programových cílů ve stanovách

Příspěvek od Michael.Polak »

Myslím, že řada členů, co dotazník vyplnila, napíše do poznámek, které body jim tam chybí.

Já z toho mám smíšené pocity. Téměř všechny ty body jsou důležité, ale už jenom poměrně jemné nuance ve formulaci můžou znamenat úplně jinou reálnou politiku.

Osobně si myslím, že členové svým hlasováním v některých otázkách stanovy už dávno porušili. Například si nemyslím, že potřebujeme nějaké formální kvoty na zastoupení mužů a žen na kandidátkách: ve skutečnosti nejde ani tak o celkový počet, jako o tu špičku ledovce, která je vidět - a to jsou leadři kandidátek. I bez nějaké formální směrnice nebo kvoty se krajská sdružení teda měla domluvit (třeba i na bázi nějakého losování) na rovném zastoupení žen na pozici lídrů kandidátních listin: prostě všechny zmínky o rovnosti příležitostí v programu nás měly trknout a upozornit nás na to, že svým vlastním hlasováním v primárních volbách jsme svoje programové cíle porušili (já třeba myslím ne, ale zkrátka jsem byl jeden z mnoha).

Nejde mi ani tak o úplně puntičkářské přepsání programových cílů ve stanovách, jako spíš o to, aby si všichni uvědomili, že ty cíle je pak zavazují nějak hlasovat, i když hlasování je tajné a nevynutielné. Je zjevné, že většina členů, dohromady nebo na krajské úrovni, vždycky hlasovala způsobem, že se výsledek dostal do rozporu s programovými cíly strany.

Nepatřím k lidem, kteří by měli tendenci něco vynucovat, soudit a trestat. Jediným trestem, který na vás můžu uvalit, je utrpení způsobené čtením mých dlouhých příspěvků a přemýšlením o nich :-) (čemuž se můžete vyhnout tím, že si mě na tomhle diskuzním foru skryjete, samozřejmě).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Robert.Magni, Jan.Licka

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Pokračování projektu aktualizace poslání a programových cílů ve stanovách

Příspěvek od Dan.Lestina »

Tyjo, to je zas anketa... takováhle anketa zase klidně může dát data, ze kterých půjde tvrdit úplně cokoli, jak se to bude hodit.
Vtipné je, že jsi vypustil formulaci k životnímu prostředí ode mě jako od výkonného zástupce vedoucího RT :) ach, ach.
Tak snad to nemá být nějaký extra relevantní vstup pro měnění těch stanov a půjde se na to s rozmyslem.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Ivo.Vlasaty, Jaroslav.Kamen

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2494
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1766 poděkování
Dostal poděkování: 2847 poděkování

Re: Pokračování projektu aktualizace poslání a programových cílů ve stanovách

Příspěvek od Tomas.Valek »

Michael.Polak píše: 18 čer 2023, 10:13

Myslím si, že rovnost příležitostí je něco zcela jiného než rovný a statisticky vyvážený výsledek volby.

Stejně tak odvozovat, že výsledky našich primárek, v kterých se demokratickým procesem snažíme najít nejlepší vhodné kandidáty, nelze považovat za něco, co odporuje našim Stanovám.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Jakub.Backa

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokračování projektu aktualizace poslání a programových cílů ve stanovách

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Ivo.Vlasaty píše: 18 čer 2023, 16:53

Já se v těch anketách úplně nevyznám, ale tohle mělo asi patřit spíš do tohohle vlákna. Co s tímhle mám dělat, prosím?

Ivo.Vlasaty píše: 15 čer 2023, 22:04

nevím :?: Screenshot_20230615-215219_Firefox.png

To je anketa Martina Kučery (Rozeslané Honzou Bednaříkem z emailu Lindy Kašpárkové), která buď už skončila, nebo jsi ji už vyplnil, podle té chybové hlášky.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“