MF VM 11/2022 Vsetín - koaliční smlouva s Koalicí pro otevřený Vsetín /rozprava/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni, PMS ValMez

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí všichni a přispívají členové a registrovaní příznivci místního sdružení (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Libor.Adamek
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 422
Registrován: 24 říj 2017, 14:25
Profese: prodejce kancelářské techniky
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Dal poděkování: 1260 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování

MF VM 11/2022 Vsetín - koaliční smlouva s Koalicí pro otevřený Vsetín /rozprava/

Příspěvek od Libor.Adamek »

Vážené místní fórum,
dle ujednání na akční schůzi a souhlasu PMS ZDE,
zahajuji rozpravu nad návrhem Koaliční smlouvy s koalicí pro otevřený Vsetín.

Navrhuji 7 dnů rozpravu do 1.6.2022, dále by následoval 1 den na rozmyšlenou a poté by bylo zahájeno hlasování.

Návrh smlouvy

Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Adamek za příspěvek:
Martin.Valasek
Uživatelský avatar
Denis.Rychtar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 708
Registrován: 27 říj 2013, 15:38
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 1091 poděkování
Dostal poděkování: 670 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF VM 11/2022 Vsetín - koaliční smlouva s Koalicí pro otevřený Vsetín /rozprava/

Příspěvek od Denis.Rychtar »

Je to napsaný dobře s programovými průsečíky souhlasím jen je důležité vymezit ty kodexy k případnému porušovaní smlouvy ať je se o co opřít když budou neshody.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Denis.Rychtar za příspěvky (celkem 2):
Libor.Adamek, Martin.Valasek
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
denis.rychtar@pirati.cz
Uživatelský avatar
Libor.Adamek
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 422
Registrován: 24 říj 2017, 14:25
Profese: prodejce kancelářské techniky
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Dal poděkování: 1260 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování

Re: MF VM 11/2022 Vsetín - koaliční smlouva s Koalicí pro otevřený Vsetín /rozprava/

Příspěvek od Libor.Adamek »

V koaliční smlově chybí kandidátní listina
Pirátská strana je zastoupena krajským předsedou
O kandidatůru projevil zájem i další příznivec viz.

Petr.Tkadlec píše: 26 kvě 2022, 10:46

O kandidátku měl ještě zájem Jiří Pala, který za nás v minulosti již kandidoval. O konkrétní místo na kandidátce mu pravděpodobně nejde, ale bylo by dobré, aby se na něj nezapomnělo.
Jirka se nemůže dostat na toto místní fórum, tak jen přikládám jeho vzkaz a rád bych tedy, aby před schválením této smlouvy byla vyjasněna i jeho pozice.
"Drazí přátelé,
dovolte mi, abych se představil. Jmenuji se Jiří Pala, je mi 25 let a od narození jsem díky dětské mozkové obrně upoután na invalidní vozík. Vystudoval jsem střední školu Kostka se zaměřením na žurnalistiku a média. A proč kandiduji?
Dovoluji si tvrdit, že člověk na vozíku vidí věci z jiné perspektivy než člověk chodící a myslím, že tato perspektiva by mohla být pro ostatní inspirativní."

proisl
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 19 říj 2021, 17:27
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: MF VM 11/2022 Vsetín - koaliční smlouva s Koalicí pro otevřený Vsetín /rozprava/

Příspěvek od proisl »

Zdravím,
vím, že je po rozpravě, ale jak s fórem a různými procesy nemám moc zkušeností, tak jsem se zapomněl zapojit do rozpravy. Za Piráty by na Vsetíně měli kandidovat tři lidi. Já, Jiří Pala, se kterým jsem se spojil a projevil zájem (což je popsáno i výše) a na doporučení Petra Tkadlece ještě Martin Rafaj.
Jména sepíšeme a doplníme do smlouvy, nicméně, jak je "pirátská scéna" na jen velmi symbolická tak o sobě ani pořádně nevíme, a seznamujeme se zatím jen prostřednictvím FB. Pokud bude něco dalšího potřeba prosím kontaktujte mě raději pro jistotu i přes FB (Tom Proisl), případně meil (proisl@terebo.cz), nebo telefon (777674838) - jak jsem psal, s fórem to moc neumím a tyto (pro běžného člověka) tradiční způsoby komunikace jsou pro mě v tuto chvíli jistější (nerad bych zase něco prošvihnul).

Tito uživatelé poděkovali autorovi proisl za příspěvek:
Petr.Tkadlec
Uživatelský avatar
Libor.Adamek
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 422
Registrován: 24 říj 2017, 14:25
Profese: prodejce kancelářské techniky
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Dal poděkování: 1260 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování

Re: MF VM 11/2022 Vsetín - koaliční smlouva s Koalicí pro otevřený Vsetín /rozprava/

Příspěvek od Libor.Adamek »

Jinak po debatách, co jsme vedli na on-line schůz,i navrhuji maximální příspěvek na volby pro Vsetín ve výši 15 tisíc korun.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Adamek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Denis.Rychtar
Uživatelský avatar
Libor.Adamek
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 422
Registrován: 24 říj 2017, 14:25
Profese: prodejce kancelářské techniky
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Dal poděkování: 1260 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování

Re: MF VM 11/2022 Vsetín - koaliční smlouva s Koalicí pro otevřený Vsetín /rozprava/

Příspěvek od Libor.Adamek »

Upravená smlouva k hlasování

Koaliční-smlouva-Vsetín-2022.pdf
(65.28 KiB) Staženo 62 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Adamek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Denis.Rychtar
proisl
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 19 říj 2021, 17:27
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: MF VM 11/2022 Vsetín - koaliční smlouva s Koalicí pro otevřený Vsetín /rozprava/

Příspěvek od proisl »

K diskuzi na FB:
K dotazu Pavla Šerého: Komunal VS - NK na kandidatce KOV si vybira Berg? Takze vlastne kandidatka, bez 18 míst, je pod taktovkou SZ? Pak Tom Proisl by mel byt dvojka.

-Slovo "vybíral" je trochu nadsazené. V komunálu, minimálně tom vsetínském to bylo a je spíše o vysvětlování, přesvědčování a "osobním kouzle". Ve všem má Michal Berg oproti mě velkou výhodu a pokud by někoho nezávislého měli nominovat Piráti, tak by ta pozice zřejmě zůstala prázdná - já podobné kontakty jako Michal nemám a jsem rád, že kvalitní nezávislé kandidáty oslovil a přesvědčil.

K dotazu Kamči Gálikové: Mě by zajímalo jak to je. Je ještě jeden příznivec ze Vsetína, zatím nevím zda chce kandidovat, ale mohl by? Není pozdě, a může na kandidátku více lidí?

-Aktuální info, cca 30 minut staré - kandidátka je plná, prakticky uzavřená, doplnit kandidáta už nelze.

K příspěvkům Zdeňka Třose a Kamči Galíkové - první pirátská pozice je číslo 5 kandidátky, myšlenka na posunutí na pozici 3 při vyšším příspěvku, resp. případně krácení peněz při současné pozici

-Pokud chcete na základě "nového zjištění" že první Pirátský zástupce je na 5. pozici krátit peníze, tak vám v tom nemůžu bránit. Pokud se to odhlasuje, tak s tím nic neudělám ale přijde mi to neseriózní . ve smlouvě na fóru tato informace visí už nějakou dobu. Jen bych chtěl opět připomenout, že to jsou Piráti, kdo se na Vsetíně připojili ke KOV a kdo na tom bude maximálně profitovat. Piráti na Vsetíně mají z minulosti špatnou pověst, statisticky vždy horší výsledky než celostátní průměr a to že se tak trochu skryjeme za značkou koalice nám v tuto chvíli jen prospěje. Je totiž lepší mít ze začátku menší dosah a ten postupně zvyšovat a povědomí o Pirátech zlepšovat, než jít hned "do plných" a nemít další 4 roky dosah žádný.
Osobně rovněž nevidím velkou výhodu ve změně mé pozice na kandidátce. První 4 pozice jsou obsazeny kvalitně a lidé na nich posunout výsledek celé koalice nahoru.

Tito uživatelé poděkovali autorovi proisl za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Libor.Adamek
Uživatelský avatar
Zdenek.Tros
Příspěvky: 453
Registrován: 20 lis 2017, 14:10
Profese: Podnikatel
Dal poděkování: 568 poděkování
Dostal poděkování: 574 poděkování

Re: MF VM 11/2022 Vsetín - koaliční smlouva s Koalicí pro otevřený Vsetín /rozprava/

Příspěvek od Zdenek.Tros »

Ahojte, koalici urcite podporuji. Penize bych nekratil, klidne bych i přidal na 20k, pokud by se našly. U podpoření programu, nasich myslenek, ideji, dobre koalici, lepšího a transparentnejsiho politického prostředí na Vsetíně bychom se nemeli zaseknout na penězích.
Ale pro me by bylo přívětivější, kdyby v čele byl kandidat za Piráty alespon na 3-4 miste.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Tros za příspěvek:
Petr.Tkadlec
Uživatelský avatar
Libor.Adamek
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 422
Registrován: 24 říj 2017, 14:25
Profese: prodejce kancelářské techniky
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Dal poděkování: 1260 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování

Re: MF VM 11/2022 Vsetín - koaliční smlouva s Koalicí pro otevřený Vsetín /rozprava/

Příspěvek od Libor.Adamek »

Navrhují vést diskuzi do 23.6. pak by následoval den na rozmyšlenou a poté 2 denní veřejné hlasovnání na forů (24.-25.6)
Do 28.6. je třeba koaliční smlouvu předložit RV.

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum ValMez“