Český národní pták

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Jensen68
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 75
Registrován: 24 říj 2017, 13:52
Profese: zdravotní bratr
Bydliště: Kroměříž
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování

Český národní pták

Příspěvek od Jensen68 »

Jak známo, roztodivní sociální inženýři z ODS jsou známí navrhováním a realizováním nejrůznějších ptákovin, ať už jsou to "regulační poplatky", platba 12.700 Kč za pobyt na "záchytce", nebo jako je teď volba "českého národního ptáka".

Jelikož jsou nyní Piráti s Ptákostranou v koalici, zajisté se budou muset vyjádřit i k průlomovému návrhu ornitologa Vondry, a přispět svým nápadem.

Samozřejmě - z pohledu Pirátů není lepší volby, než straka obecná, latinsky "pica pica". Straka nejlépe hájí naše barvy, černou a bílou, je velmi inteligentní (sama se poznává v zrcadle), je schopna analýzou situace pozměnit svoje chování k dosažení žádoucího výsledku - je tedy pragmatická.
Ani strana pana Vondry a premiéra Fialy jistě nebude proti, jelikož ODS má od svého počátku straku ve znaku. I když každý ví, že kultovním zvířetem Ptákostrany je ve skutečnosti kočkopes.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26220
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37003 poděkování
Dostal poděkování: 30165 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Český národní pták

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Já bych navrhnul, pokud mám být vážný, orla mořského(pták roku 2006), nebo čápa bílého(Pták roku 94 a 2014). Nebo výr velký(bubo bubo).
Pokud mám být méně vážný, tak moravskou stříbrno-červenou šachovnicovou orlici.

V každém případě bych pak byl pro nový "Velký státní znak" s motem("Pravda vítězí"), štítonoši(Český lex zprava, národní pták zleva (teď doufám, že jsem nepopletl heraldické strany)), a lipové ratolesti (celkově znáte ze standardy prezidenta republiky). Užití velkého znaku by bylo omezeno na hlavu státu a další nejvyšší ústavní instituce.

Střední znak a malý znak by mohli zůstat k obecnějšímu užití jak je to dnes.

A následovat by mohl jednotný redisign jednotné grafické identity státu a jeho úřadů. Když už se to má dělat, tak ať je to k něčemu, co se dlouhodobě užije a vyplatí.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Vladislav.Kurz
Příspěvky: 112
Registrován: 01 zář 2009, 13:39
Profese: spravce pocitacovych siti a serveru
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování

Re: Český národní pták

Příspěvek od Vladislav.Kurz »

Straka zlodejka, nebo sojka praskacka. To by tak odpovidalo...
Jako fakt nevím k čemu nam je národní pták?

Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“