MMR jako orgán odmítající připomínky a vytvářející monopol

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym MistniRozvoj

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Místní rozvoj a Veřejná správa. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Walter.Sodomka
Člen KS Praha
Příspěvky: 39
Registrován: 05 úno 2019, 11:51
Profese: nezisková organizace - Komínová asociace
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

MMR jako orgán odmítající připomínky a vytvářející monopol

Příspěvek od Walter.Sodomka »

Ahoj,

rád bych se s Vámi podělil o nepříjemnou zkušenost, kterou jsem získal při jednání s MMR v minulém týdnu. Pohybuji se v neziskovém sektoru, kde se zabývám problematikou kvality ovzduší v souvislosti s vytápěním. V rámci stavebního zákona se připravuje i novelizace vyhlášky č. 268/2009 Sb. - Vyhlášky o technických požadavcích na stavby. V této vyhlášce se nachází paragraf odkazující se na zastaralou (zcela nevyhovující) národní normu, která řeší komíny. Tato norma nebere ohledy na moderní technologie používané ve výstavbě (peletové kotle, kondenzační kotle, nezná dřevostavby a podobně), přesto se má nyní schválit vyhláška, která se na ni zcela závazně odkazuje. Požádal jsem, zda se můžeme jako subjekt jehož práce zcela odpovídá této problematice (Komínová asociace asociace pro optimalizaci komínů a spalování, z.s.) spolupodílet na připomínkování novelizace této vyhlášky. Z MMR nám však přišel dopis, že nepovažují za nutné, ani potřebné nás mezi organizace které se k připomínkovému řízení mají připojit, ALE NAOPAK NÁM DOPORUČUJÍ OBRÁTIT SE NA HOSPODÁŘSKOU KOMORU A SPOLEČENSTVO KOMÍNKŮ ČR.
Tato odpověď mi přijde zcela absurdní a opravdu mě vytočila, dokážu pochopit (i když velice ztěžka), že není například prostor k připomínkování, ale co nepochopím je, že se mám obrátit na soukromé organizace, placené z příspěvků soukromých firem, jejichž zájmy tyto organizace hájí, abych připomínkoval vyhlášku k zákonu. Společenstvo kominíků není ani neziskovou natož nezávislou organizací a přesto bude lobovat za zájmy svých donátorů a stejný problém vidím i u hospodářské komory. Jak je možné, že tyto organizace se přímo podílí na zpracování vyhlášky a definují podmínky, když nejsou nezávislé a jak je možné, že MMR tuto spolupráci přímo podporuje?
Vidím tu něco shnilého na MMR :weep:
Co vy na to? @Ondrej.Profant @Ivan.Bartos

Tito uživatelé poděkovali autorovi Walter.Sodomka za příspěvky (celkem 2):
Jan.Bartko, Josef.Spak
Walter.Sodomka
Člen KS Praha
Příspěvky: 39
Registrován: 05 úno 2019, 11:51
Profese: nezisková organizace - Komínová asociace
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MMR jako orgán odmítající připomínky a vytvářející monopol

Příspěvek od Walter.Sodomka »

Na další žádost, zda by mi z MMR poslali alespoň aktuální znění vyhlášky se ani nikdo neozval ..... :roll:
Chce se mi říct, že při komunikaci s MMR přichází piráti o iluze
@Ivan.Bartos @Vera.Marusiakova @Anna.Doova

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10310
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18252 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MMR jako orgán odmítající připomínky a vytvářející monopol

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Zdravim.Při komunikaci s úřadem,kde jsem 10 pracovních dnů v období mezi svátky se specifickým dotazem na resort, kdy mám ve svém kabinetu 1 člověka (neboť další lidé nastoupili od 3.) je výhrada dosti nespravedliva. Zároveň ministerstvo není email
Ivan.bartos@pirati.cz ale úřad, který ani po lepším nastavení procesu není real-time infolinka. Dekuji z pochopení a prosím, zda příště při formulaci kritiky lze i přemýšlet.
Díky 🙏
Vláda byla jmenována 17. prosince. Nastup na urad v počtu já a Tajemnik jsme realizovali 21. prosince.

předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Walter.Sodomka
Člen KS Praha
Příspěvky: 39
Registrován: 05 úno 2019, 11:51
Profese: nezisková organizace - Komínová asociace
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MMR jako orgán odmítající připomínky a vytvářející monopol

Příspěvek od Walter.Sodomka »

Ahoj, upřímně jsem to nemyslel jako výtku vůči tobě, že jsi mi zde neodpověděl, ale postěžování si na výše popsanou situaci jednání mě jako občana přímo s MMR, kde na moje dotazy dále neodpověděli a ani mi neumožnili si současný návrh vyhlášky pročíst. Problém jsem řešil na konkrétních místech MMR a zde jsem na něj chtěl upozornit :-)
Nemyslím si, že je v tvé gesci tento problém řešit, ale naopak si myslím, že bys o tom měl vědět. V každém případě, nebudu jen kritizovat a když bude z vaší strany zájem, tak rád přiložím ruku k dílu.

Uživatelský avatar
Vera.Marusiakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 162
Registrován: 09 bře 2016, 22:33
Profese: Parlamentní zpravodajka ministra
Dal poděkování: 176 poděkování
Dostal poděkování: 274 poděkování

Re: MMR jako orgán odmítající připomínky a vytvářející monopol

Příspěvek od Vera.Marusiakova »

Walter.Sodomka píše: 04 led 2022, 19:40

Na další žádost, zda by mi z MMR poslali alespoň aktuální znění vyhlášky se ani nikdo neozval ..... :roll:
Chce se mi říct, že při komunikaci s MMR přichází piráti o iluze
@Ivan.Bartos @Vera.Marusiakova @Anna.Doova

Prosím z jakého emailu a komu (na jaký email) byla žádost adresována a kdy se tak stalo?
Nastoupila jsem včera a čekám, až mi bude zřízen přístup do systémů MMR. Prosím na adresu vera.marusiakova@pirati.cz. Děkuji

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vera.Marusiakova za příspěvek:
Walter.Sodomka
Walter.Sodomka
Člen KS Praha
Příspěvky: 39
Registrován: 05 úno 2019, 11:51
Profese: nezisková organizace - Komínová asociace
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MMR jako orgán odmítající připomínky a vytvářející monopol

Příspěvek od Walter.Sodomka »

Děkuji za reakci, již se věc řeší ;)

Odpovědět

Zpět na „Místní rozvoj a veřejná správa“