Lubomír Šušlík

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
BenjaminPierce
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 251
Registrován: 16 říj 2016, 00:37
Dal poděkování: 214 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lubomír Šušlík

Příspěvek od BenjaminPierce »

Předně považuji za vhodné zájemci poděkovat za práci ve zdravotnictví, které bylo díky době covidové posledních 1,5 roku neskutečně vytížené.

Bohužel mne dva zcela zásadní a nepřekročitelné důvody vedou k tomu využít práva zatím ještě registrovaného příznivce vyjádřit se k projednávaným věcem a doporučit zájemce nepřijímat.

Důvod první.
Vzhledem urážkám voličů STANu, se při možnosti pouze 4 preferenčních hlasů vulgární urážky vztahuj zcela logicky také na všechny voliče, kteří kroužkovali kandidáty od pozice 5 do pozice 22, tedy i voliče Pirátů, ke kterým se zájemce hlásí.

Což jen ve Zlínském kraji celkově znamená.

5 Houser Marek 2 448
6 Pifka Tomáš Ing. 4 219
7 Zach Jakub Ing. arch. 1 672
8 Zábranský Martin Mgr. 4 626
9 Fišerová Zuzana Ing. Mgr. Ph.D. 3 756
10 Francová Kateřina Bc. 4 067
11 Maňásek Pavel Ing. 256
12 Galatík Petr Ing. 1 158
13 Shaw Salajová Monika M.Sc. 1 098
14 Chmela Tomáš Mgr. 1 861
15 Čabla Tomáš 374
16 Horváth Zbyněk Ziggy 1 089
17 Koudela Adam 425
18 Havela Josef Mgr. 1 228
19 Knotek Jiří Bc. 729
20 Michálek Petr MgA. 2 979
21 Grós Jakub Mgr. 775
22 Fukalová Helena MUDr. 2 363

Voliči co kroužkovali tyto kandidáty a nejen první 4 podle postupu schváleného pirátskou členskou základnou jsou mezi těmi, které zájemce o členství takto veřejně uráží. Celorepublikově jde podle zájemce o členství až o desítky tisíc voličů, kteří jen protože nevolili jak někdo druhý očekává jsou pitomci a podrazáci.

Druhý důvod.

Zájemce o členství taktéž nectí Ústavu resp. Listinu základních práv a svobod, která v čl. 21 odst. 1 , naopak jako jedno se základních práva a svobod ústavním zákonem umožňuje svobodnou volbu vůči které se zájemce takto zásadně vymezuje.

V tuto chvíli je proto doporučení nepřijímat zájemce, který nectí svobodné volby a tím ani nectí doufám zásadu č. 1 celé České pirátské strany.

Tito uživatelé poděkovali autorovi BenjaminPierce za příspěvek:
Feel

,,To nejde" je jen rychlá a jednoduchá výmluva, v devíti z deseti případů to zpravidla jde.

Jensen68
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 75
Registrován: 24 říj 2017, 13:52
Profese: zdravotní bratr
Bydliště: Kroměříž
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování

Re: Lubomír Šušlík

Příspěvek od Jensen68 »

Vážený Benjamíne,
o Vaše poděkování za práci ve zdravotnictví skutečně nestojím. Mám svou práci rád, a je mi odměnou sama od sebe. Sám dobře vím, co je vhodné, a co už vhodné není. Například není vhodné, že osočujete zcela neznámého člověka z vulgarity, a z toho, že nectí jakousi Listinu. Myslím si, že mé vyjádření bylo zcela přirozenou reakcí na zjevnou nespravedlnost, která se stala "vykroužkováním" Pirátů z voleb.
Nevím, co Vás opravňuje k tomu, abyste někoho k přijetí za člena Pirátů doporučoval, či nedoporučoval, když sám nejste členem. Doufám, že řádní členové strany mají větší smysl pro spravedlnost, přiměřenost a menší potřebu škodit jiným lidem, než jste zde projevil Vy.
A ... pozdravujte od mě své soudruhy ze STANu! :)

Uživatelský avatar
Eliska.Holsanova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 498
Registrován: 17 pro 2016, 11:39
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 399 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování

Re: Lubomír Šušlík

Příspěvek od Eliska.Holsanova »

Ahoj Lubomíre, díky za Tvůj zájem, jako zástupce PO jsem přesvědčená, že se tyto věci nejlépe řeší při osobním setkání a na základě jednoho příspěvku u Piratů rozhodně nikoho neodsuzujeme. Pokud Ti vyhovuje Zlín, můžeš přijít na nejbližší setkání 18.10. od 17 hod v kavárně Bárka na lodi. Pokud je pro Tebe lepší Kroměříž, předám Tě na místní sdružení v Kroměříži, které taky bude mít v dohledné době schůzku. Pěkný den :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eliska.Holsanova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tkadlec, Jensen68, Yveta.Martinkova
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4765
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4399 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lubomír Šušlík

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jensen68 píše: 13 říj 2021, 15:51

Vážený Benjamíne,
o Vaše poděkování za práci ve zdravotnictví skutečně nestojím. Mám svou práci rád, a je mi odměnou sama od sebe. Sám dobře vím, co je vhodné, a co už vhodné není. Například není vhodné, že osočujete zcela neznámého člověka z vulgarity, a z toho, že nectí jakousi Listinu. Myslím si, že mé vyjádření bylo zcela přirozenou reakcí na zjevnou nespravedlnost, která se stala "vykroužkováním" Pirátů z voleb.
Nevím, co Vás opravňuje k tomu, abyste někoho k přijetí za člena Pirátů doporučoval, či nedoporučoval, když sám nejste členem. Doufám, že řádní členové strany mají větší smysl pro spravedlnost, přiměřenost a menší potřebu škodit jiným lidem, než jste zde projevil Vy.
A ... pozdravujte od mě své soudruhy ze STANu! :)

Podle mě se o žádnou nespravedlnost nejedná, jedná se o neschopnost vlastní, kdy strana neudělala žádné kroky pro eliminování hlavních hrozeb a raději se patlala pouze v Babiš antikampani. Já o vulgaritách poučovat raději nebudu, ale poučovat a urážet tady letitého příznivce Pirátů, odborníka na právo, rozhodně není moudré, kór když se tu odkázal na faktické věci. Před vstupem do strany kromě programu doporučuji nastudovat ještě minimálně toto:https://wiki.pirati.cz/rules/komin
III. Komunikační minimum
Předpokládej dobrou vůli.
Respektuj ostatní.
Přebírej iniciativu.
Domýšlej důsledky.
Komunikuj svobodně a věcně.
Kritizuj konstruktivně.
Buď otevřený.
Buď fér.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 3):
BenjaminPierce, Feel, Filip.Matuska
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
BenjaminPierce
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 251
Registrován: 16 říj 2016, 00:37
Dal poděkování: 214 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lubomír Šušlík

Příspěvek od BenjaminPierce »

Jensen68 píše: 13 říj 2021, 15:51

Vážený Benjamíne,
o Vaše poděkování za práci ve zdravotnictví skutečně nestojím. Mám svou práci rád, a je mi odměnou sama od sebe. Sám dobře vím, co je vhodné, a co už vhodné není. Například není vhodné, že osočujete zcela neznámého člověka z vulgarity, a z toho, že nectí jakousi Listinu. Myslím si, že mé vyjádření bylo zcela přirozenou reakcí na zjevnou nespravedlnost, která se stala "vykroužkováním" Pirátů z voleb.
Nevím, co Vás opravňuje k tomu, abyste někoho k přijetí za člena Pirátů doporučoval, či nedoporučoval, když sám nejste členem. Doufám, že řádní členové strany mají větší smysl pro spravedlnost, přiměřenost a menší potřebu škodit jiným lidem, než jste zde projevil Vy.
A ... pozdravujte od mě své soudruhy ze STANu! :)

Oprávnění se v diskuzi vyjádřit se nachází v Stanovách České pirátské strany, které jsou vnitrostranickou obdobou Listiny základních práv a svobod. Ve stanovách je mimo jiné v čl. 2 odst. 3 písm. b) uveden závazek bojovat proti potlačování lidských práv. V tomto konkrétním případě proti útoku na svobodné volby jako základní lidské právo, právě proto se podle čl. 4 odst. 3 Stanov v této diskuzi vyjadřuji. K tradici založené na demokratickém právním státě a úctě k právům člověka a občana se v koaliční smlouvě přihlásila i sama koalice PirSTAN.

Zcela souhlasím, jde o svobodnou a přirozenou reakci. Co si v historii žádostí o členství pamatuji, ne každý se takto přirozeně uvedl hned při žádosti o členství a bohužel doteď to u některých plodí své ovoce, což je další z důvodů proč se vyjadřuji. Forma, která nepřekvapivě pokračuje např. žádostí o pozdravování soudruhů ze STAN, se podobá obdobným nepravdivým mediálním útokům, kterým v předvolební kampani čelila Pirátská strana. Domnívám, že tato zcela přirozená reakce nemůže Českou pirátskou stranu posunout k budoucímu lepšímu výsledku a oslovit další voliče. Samozřejmě respektuji, že rozhodnutí o přijetí je na členech samotných, ne vždy jim to zájemce o členství takto usnadní.

Osobně nejsem nadšený, že vláda bude složena i ze dvou stran, které spolu s ČSSD posledních 30 let stojí za stavem našeho státu a domácí politiky, přesto respektuji základní právo jiných svobodně volit i ty strany a kandidáty ke kterým mám sám oprávněné výhrady.

K výroku o ,,jakési" Listině není co dodat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi BenjaminPierce za příspěvky (celkem 4):
Feel, Petr.Tkadlec, Filip.Matuska, Radek.Strouhal

,,To nejde" je jen rychlá a jednoduchá výmluva, v devíti z deseti případů to zpravidla jde.

Jensen68
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 75
Registrován: 24 říj 2017, 13:52
Profese: zdravotní bratr
Bydliště: Kroměříž
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování

Re: Lubomír Šušlík

Příspěvek od Jensen68 »

Benjamíne, je mi srdečně jedno, jakým jste odborníkem, a z jakých důvodů si Vás na Pirátském fóru tak považují. Protože můj osobní dojem z těch několika Vašich písemných vyjádření je velice špatný (což je ostatně vzájemné, že?).
Pokud máte právnické vzdělání, tím hůř.
Právník, kterému je lhostejné, co je to spravedlnost, společnosti spíše škodí, než by jí prospíval. A zákonnost představuje pouhé minimum spravedlnosti. Právní pozitivisté, kteří kladou formu nad obsah, se velmi účinně podíleli na instalaci a legitimizaci nejkrvavějších režimů 20. století. Není přece důležitá litera, ale obsah zákona - jaký zájem daný zákon chrání!
Ty nejstrašnější zločiny proti lidskosti se děly z právního hlediska naprosto legálně.
Když zákony píšou zločinci, je zákonnost zločinná. Ale legální. Nikoli legitimní.
Když se právní pozitivista zaštiťuje Listinou základních práv a svobod, nemusí tak činit z důvodu, že by chtěl chránit zájem těch nejslabších lidí ve společnosti a menšin, a v zájmu demokracie, která má "zesilovat hlas" menšin, protože menšina mívá pravdu, a většina se povětšinou mýlí. Právní pozitivista může použít onu "Listinu" jako nekritizovatelný "klacek", kterým se snaží svého domnělého nepřítele umlátit.

Benjamíne, jako člověk, který se za svůj život setkal s mnoha lidskými tragédiemi, velmi dobře vím, že k soudu se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek. A že advokátům jde o vítězství, nikoli o spravedlnost. Mimochodem, skutečná právní autorita, ústavní právník Vojtěch Cepl považoval u nás široce rozšířené advokátské pojetí práva za neštěstí pro společnost. Stalo se zvykem vyviňovat mocné či vlivné zločince s odvoláním na paragrafy. Lidé tento "dvojí metr" vnímají silně negativně, cítí se zranitelní a nejistí, přestávají věřit v demokracii a hledají pak "silné vůdce", kteří jim tu jistotu a ochranu nabízí.

Jeden příklad z praxe ... Kdysi jsem pracoval na záchytné stanici (PZS). Když vedení nemocnice, která PZS provozovala, převzal sociální inženýr z ODS Fuit a jeho snaživý pomocník, právník Papež, vzrostla cena za nedobrovolný pobyt v tomto zařízení na 12.700 Kč! Ředitel náklady na provoz PZS vydělil počtem zachycených, a vyšla mu tato částka, kterou se jeho spoluviníci snažili po lidech často nezaměstnaných a bez přístřeší vymáhat.
Z hlediska právního pozitivismu bylo všechno v pořádku, legální. Samozřejmě, že ing. Fuitovi tento jeho nápad muselo schválit Zastupitelstvo Zlínského kraje, které Kroměřížskou nemocnici a.s. spravuje. Svůj podíl viny na této zrůdnosti tedy mají všechny strany, které byly v radě zastoupeny ... např. i prosociální rétorikou se pyšnící ČSSD.
Jaké jsou sociální a psychologické důsledky takovéhoto legálního, ale nelegitimního rozhodnutí? Zadlužení, prohloubení frustrace a ještě hlubší upadnutí do kolotoče závislostí, prohloubení naučené bezmocnosti, ekonomická likvidace závislých a jejich rodin (vždy jde o širší problém), bezdomovectví, sebevražednost.
Když jsem se na toto téma bavil s dr. Konečným (ODS) z Psychocentra Zlín, řekl mi, že je to jedno, protože to stejně nikdo platit nebude :) Takto se tedy vyjadřuje naše elita a naši odborníci. Sice jsou formálně slušní, nikomu do pitomců nenadávají, ale je jim úplně jedno, že jejich rozhodnutí mohou vést k lidským tragédiím. A za spravedlivé považují to, co jim slouží k osobnímu prospěchu.

No ... abych se vrátil k našemu sporu ... Pokud jedna pětina voličů STANu rozhodne o likvidaci svého pracovitějšího koaličního partnera s širším elektorátem, nelze to považovat za spravedlivé, či dokonce za demokratické. To lidé s citem pro spravedlnost snadno pochopí. A zdá se, že lidé s citem pro spravedlnost jsou jak ve špičkovém vedení SPOLU, tak ve STANu - a podle toho tak k Pirátům přistupují v povolebním jednání. Do budoucna by bylo dobré se volebních koalic neúčastnit, nebo možnost kroužkování zredukovat ze čtyř kroužků na jeden.

Naposledy upravil(a) Jensen68 dne 14 říj 2021, 16:35, celkem upraveno 1 x.
Jensen68
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 75
Registrován: 24 říj 2017, 13:52
Profese: zdravotní bratr
Bydliště: Kroměříž
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování

Re: Lubomír Šušlík

Příspěvek od Jensen68 »

Petr.Tkadlec píše: 14 říj 2021, 10:55
Jensen68 píše: 13 říj 2021, 15:51

Vážený Benjamíne,
o Vaše poděkování za práci ve zdravotnictví skutečně nestojím. Mám svou práci rád, a je mi odměnou sama od sebe. Sám dobře vím, co je vhodné, a co už vhodné není. Například není vhodné, že osočujete zcela neznámého člověka z vulgarity, a z toho, že nectí jakousi Listinu. Myslím si, že mé vyjádření bylo zcela přirozenou reakcí na zjevnou nespravedlnost, která se stala "vykroužkováním" Pirátů z voleb.
Nevím, co Vás opravňuje k tomu, abyste někoho k přijetí za člena Pirátů doporučoval, či nedoporučoval, když sám nejste členem. Doufám, že řádní členové strany mají větší smysl pro spravedlnost, přiměřenost a menší potřebu škodit jiným lidem, než jste zde projevil Vy.
A ... pozdravujte od mě své soudruhy ze STANu! :)

Podle mě se o žádnou nespravedlnost nejedná, jedná se o neschopnost vlastní, kdy strana neudělala žádné kroky pro eliminování hlavních hrozeb a raději se patlala pouze v Babiš antikampani. Já o vulgaritách poučovat raději nebudu, ale poučovat a urážet tady letitého příznivce Pirátů, odborníka na právo, rozhodně není moudré, kór když se tu odkázal na faktické věci. Před vstupem do strany kromě programu doporučuji nastudovat ještě minimálně toto:https://wiki.pirati.cz/rules/komin
III. Komunikační minimum
Předpokládej dobrou vůli.
Respektuj ostatní.
Přebírej iniciativu.
Domýšlej důsledky.
Komunikuj svobodně a věcně.
Kritizuj konstruktivně.
Buď otevřený.
Buď fér.

Petře, já vedení Pirátů kritizovat nebudu, protože jsem pro úspěch strany zatím nic podstatného neudělal. Všechno, co admirál Bartoš nebo Olga Richterová říkali či dělali se mi zdálo skvělé a výstižné. Faktem je, že slušný člověk je se svou otevřeností a pravdomluvností ve sporu s agresivním a bezectným lhářem vždy v nevýhodě. S podpásovkami čestný člověk zpravidla nepočítá, protože je to cizí jeho myšlení.
Piráty nenapadlo, že je koaliční přítel může podrazit. Třeba prostřednictvím části svých příznivců.
Na tom není nic divného. Divné je, že se tak děje. Je to zvrácené. S perverzitou ve společnosti je třeba bojovat.
Je poněkud perverzní, když nad mnohokrát soudně usvědčeným lhářem vlaje vlajka "Pravda vítězí, je poněkud perverzní, když se Babišův nohsled a právník zapojený v exekučním byznysu Vondráček prohlašuje za masarykovce, je poněkud perverzní, když hlasatel křesťanské lásky Duka hájí katolické pederasty, je poněkud perverzní, když křesťanský etik "Orko" Vácha haní ženy, které si prošly traumatickými porody a obhajuje své málo empatické kamarády z řad lékařů.
I díky těmto lidem se perverzita stává normou - co bylo kdysi nemožné, je dnes obvyklé.
Na počátku století lidé na vesnici nezamykali své domy. Bylo nemyslitelné, že by někdo vstoupil bez pozvání a se zlým úmyslem. Ale dnes? Lidé se zlodějskou mentalitou nám určují, co je správné.

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4765
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4399 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lubomír Šušlík

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jen dodám, že "Benjamin" je Radek, který se zúčastnil mnoha schůzi a pirátských akcí a toto je fakt zbytečné. Já si myslím, že předvolební koalice jsou podvod, jak pravil Zeman, ale zároveň je blbá 5% klauzule, tak je to těžko. Snad tato vláda ten volební zákon narovná a nebude se chovat jak ty předchozí, protože jim to teď vlastně vyhovuje.

Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 723
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 991 poděkování
Dostal poděkování: 979 poděkování

Re: Lubomír Šušlík

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Eliska.Holsanova píše: 14 říj 2021, 10:44

Ahoj Lubomíre, díky za Tvůj zájem, jako zástupce PO jsem přesvědčená, že se tyto věci nejlépe řeší při osobním setkání a na základě jednoho příspěvku u Piratů rozhodně nikoho neodsuzujeme. Pokud Ti vyhovuje Zlín, můžeš přijít na nejbližší setkání 18.10. od 17 hod v kavárně Bárka na lodi. Pokud je pro Tebe lepší Kroměříž, předám Tě na místní sdružení v Kroměříži, které taky bude mít v dohledné době schůzku. Pěkný den :-)

Eliško děkuji, Lubomíra jsem pozval i do Kroměříže.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Krejcir za příspěvky (celkem 2):
Jensen68, Eliska.Holsanova
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
Jensen68
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 75
Registrován: 24 říj 2017, 13:52
Profese: zdravotní bratr
Bydliště: Kroměříž
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování

Re: Lubomír Šušlík

Příspěvek od Jensen68 »

Přátelé,
moc vám děkuji za pozvání!
A těším se na diskusi o problémech, které naše lidi tíží a na hledání a nalézání řešení.
"Piráti" je skvělá značka! Je pro lidi s nadhledem, se smyslem pro humor a sebeironii.
Je dokázáno, že jedna třetina populace není schopná "ironický tón" rozeznat a ironii pochopit.
Což neznamená, že by tito lidé byli v něčem horší, než ostatní. Znamená to jen, že tato třetina Piráty nikdy podporovat nebude. Ke své škodě :) Tito lidé ale mají mnoho jiných možností ... STAN, SPD, Zemanovce aj.

Tak napněme plachty, a ke kormidlu!
Najeli jsme na mělčinu předsudků, na skalisko lží, "přátelská palba" nás trefila pod čáru ponoru, ale naše bárka statečně pluje. Tak šťastnou plavbu v bouřlivých a nepřejícných vodách, Piráti!

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Zlínský kraj“