Bilion pro budoucnost

Veřejná diskuse k návrhům a bodům a tématům Pirátského programu.


Moderátoři: Garanti, Rada resortních týmů - členové, Poslanecka snemovna - poslanci

Pravidla fóra

Toto je veřejné fórum pro konzultace k Pirátskému programu.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.

Do tohoto fóra patří programová témata, která se týkají programu jako celku, více bodů nebo žádného z nich.

jiri_hejna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 41
Registrován: 16 srp 2021, 15:00
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Bilion pro budoucnost

Příspěvek od jiri_hejna »

videicko: https://www.youtube.com/watch?v=vz671zoCZr4&t=149s

vidim tam nejake veci, ktere se me trochu tykaji nebo me zajimaji nebo s nima mam zkusenost ;)

  • Automatizace a digitalizace at nejsme montovna - tak s tim bych byl hodne opatrnej a nerikal to ani septem za rohem ... dokazete si predstavit, kolik lidi se tu zivi praci, ktera jde bez problemu zautomatizovat? Muj zamestnavatel pred par lety vznesl pozadavek, abych mu to rozpracoval a od te doby nesmim rict ani auto a blbe se usmivat :) (bylo by to asi 4000 lidi pryc jen u nas) ... ani nebudu rikat, ze muzeme delat help desk agenty s right to left approach a tak

  • Levna prace - no to je duvod, proc jsme v Brne silicon valley a jakmile pujde par platu nahoru, tak uz slinta vedle Madarsko (jakoze neironicky) a Rumunsko uz taky prichazi v uvahu, tak taky opatrne

  • Levni agenturni pracovnici z dovozu ... jakoze jo - a co takhle nejak vymyslet, aby se schopni lidi od nas smejdama nenechali vyvazet na zapad? Tusite vubec, za jakych podminek odsud lidi utikaji pod hlavickou ceske nebo slovenske agentury na ty nejpodradnejsi prace? Fakt se neda vymyslet, aby alespon ty nejvetsi prasarny - treba od ceneneho podnikatele v doprave - a podobnych prestaly :O (to uz jsme dokonce - nekde dost hluboko - pod minimalni mzdou UK ... pres neni nic) ... ale zas je tam hrazeny pobyt (tak ne asi, jinak by se mohli treba s majitelem hostelu nebo dohromady domluvit, ziskat ucet za elektrinu nebo tak neco, bankovni ucet a byli by o 3-5 liber za hodinu vys ... teda jestli by se nesnazili, jinak cca o 10 na hodinu) ... tohle je jeste neco jako etika? Jako vis, ze za to krom toho jejich poplatku, hodinove marze, kterou odhaduju tak na tretinu az polovinu vyplaty - maji jeste pomerne vysokou odmenu od toho, komu toho cloveka poslali?
    https://www.pracovnipobyty.cz/vyhledava ... 17&send=pp

  • Patenty - prave ted hlasim dalsi v Nemecku ... na https://ip.com/ se Ceska republika zvolit neda - a kdyz jsem se pred 3 lety ptal proc, tak mi z Legal odpovedeli, ze nasemu patentovemu pravu nikdo neveri. Tak jeste jsem mohl Rakousko nebo Polsko (ale to ma nejaky non-disclosure).

  • Po ja nevim 3 letech jsem koukl na studijni programy na FIT - nekdo tusi, proc BC. je tak mimo misu a Dr. je vyborne? Kde jsou vsechny veci, ktere se tykaji platforem, ktere budou v kurzu, kdyz decka budou koncit? (to neni ani u dr. studia) :O

  • Ja pamatuju, ze jsme tak co 2-3 mesice mivali nejakou konferenci, aby se vymyslely / domluvily staze, dokonce vim, ze nekde pracoval jako student na dohodu nebo pul uvazku a na chodbach vysely plakaty ... ted nedavno jsem byl v kancelari na otocku - a uz neni ani na hajzliku zminka o nicem ...

  • na druhou stravu VUTcku zlateho bludistaka za architekturu systemu - to nikdy nebyvalo (mam k tomu neco extra, jdu najit nejake skolstvi)

Odpovědět

Zpět na „Pirátský program“