COVID Testování Školy LOGISTIKA

Moderátoři: Mediální tým - KS Vysočina, PKS Vysočina

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

PospichalRichard
Příznivec Pirátů – Vysočina
Příspěvky: 23
Registrován: 29 srp 2019, 15:46
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování

COVID Testování Školy LOGISTIKA

Příspěvek od PospichalRichard »

COVID Testování Školy LOGISTIKA

Zdravím všechny,

tak nějak i vláda se už přiklání k možnosti vrácení některých dalších ročníků do škol při provedení testu. Pro školu to znamená vysoký výskyt biologického odpadu a vzdhledem k tomu, že víme jak se spoléhat v tot situaci na vládu, chtělo by to začít řešit možnosti jak školam zajistit likvidaci tohoto odpadu. Každé město má své technické služby, které se starají i o svoz odpadu. Nejjednoduší způsob jak pomoci školám je dle mého názoru poskytnutí potřebných hygienických prostředků (Rukavice, označené nádoby na bioodpad atd...) a následný svoz tohoto odpadu poté města budou řešit se svou nemocnicí.
Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: COVID Testování Školy LOGISTIKA

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

PospichalRichard píše: 07 úno 2021, 08:07
COVID Testování Školy LOGISTIKA

Zdravím všechny,

tak nějak i vláda se už přiklání k možnosti vrácení některých dalších ročníků do škol při provedení testu. Pro školu to znamená vysoký výskyt biologického odpadu a vzdhledem k tomu, že víme jak se spoléhat v tot situaci na vládu, chtělo by to začít řešit možnosti jak školam zajistit likvidaci tohoto odpadu. Každé město má své technické služby, které se starají i o svoz odpadu. Nejjednoduší způsob jak pomoci školám je dle mého názoru poskytnutí potřebných hygienických prostředků (Rukavice, označené nádoby na bioodpad atd...) a následný svoz tohoto odpadu poté města budou řešit se svou nemocnicí.
Mě by obecně zajímala ta logistika. Dost pochybuji, že by si školy dělaly ty testy samy. Že by školník stál u dveří a testoval každého, kdo vstoupí dovnitř. Zároveň si nemyslím, že by KHS mělo tolik posádek, aby pokryla celý kraj.
Logičtější mi přijdou sběrová místa, která pokryjí větší oblast a tedy více škol naráz. Počítám, že ti co testují, mají i potřebné vybavení na ekologickou likvidaci a škola s tím vůbec nebude mít co dělat.

Acta est fabula, plaudite...

PospichalRichard
Příznivec Pirátů – Vysočina
Příspěvky: 23
Registrován: 29 srp 2019, 15:46
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování

Covid testování školy - logistika

Příspěvek od PospichalRichard »

Ahoj, v následujícím trpící jsem se při první možnosti k návratu žáků do škol vyjádřil, že by bylo dobré začít řešit logistiku odvozu biologickeho odpadu ze škol. Dnes jsem došel do skoly, no a zjištění? Testy se hází do odpadkoveho koše, který se pak hoši normálně do komunální popelnice a konec. Nepřijde mi to úplně jako rozumné zacházení s materiálem takového původu. Proto bych rad oper obnovil diskuzi, ovšem stary topic byl zamčen.

viewtopic.php?f=84&t=56089&p=745486#p745486
Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: COVID Testování Školy LOGISTIKA

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Stačí napsat a není problém odemknout. Témata jsem sloučil, aby nebyla duplicitní.

Btw...měl jsi pravdu, by mě vůbec nenapadlo, že to bude řešeno podobně blbým způsobem.

Acta est fabula, plaudite...

Odpovědět

Zpět na „Vysočina“