Změny v členských podnětech [anketa]

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Můj názor na navrhované změny členských podnětů

jsem pro
6
17%
jsem proti
15
42%
jsem jen pro změnu Návrh usnesení A
11
31%
jsem jen pro změnu Návrh usnesení B
1
3%
jsem jen pro změnu Návrh usnesení C
2
6%
zdržuji se
1
3%
 
Celkem hlasujících: 32 - Celkem hlasů: 36

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34806 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v členských podnětech [anketa]

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Republikový výbor nyní hlasuje do 7. 3. 2021 20:00 o případných změnách v členských podnětech.
Hlasování zde viewtopic.php?p=749718#p749718

Minulý víkend proběhla na RV i debata k těmto změnám (v neděli 11:30 - 12:15 | RV 11/2021 Předjednání změny JdŘ CF) takže je to v druhé polovině zápisu https://mrak.pirati.cz/s/io6KLyc87QRpJy8

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34806 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny v členských podnětech [anketa]

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

A pro pořádek výsledek:

***
Současně upozorňuji, že byla zahájená olba členů RV za CFv a tedy možní zájemci si mohou zakládat nominace, určitě uvítáme posily.
***
RV schválil následující usnesení:
viewtopic.php?p=750041#p750041
Možnost D
Republikový výbor doporučuje Republikovému předsednictvu zajistit, aby namísto navrhovaných změn JdŘ v oblasti členských podnětů, byl pro členy vypracován manuál. Ten by měl obsahovat návod, jak ke členským podnětů přistupovat a co se doporučuje členům vykonat před založením členského podnětu. Současně by měl obsahovat rozcestník, na které orgány a týmy je vhodné se obracet.
Členský podnět je jedno z hlavních práv člena strany a omezování těchto práv by bylo v rozporu s bodem Přímá demokracie v dlouhodobém programu strany. Ze strany navrhovatelů navíc nebyla dostatečně prokázána prevalence problému, který se navrhované změny snaží řešit.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“