Schůze MS Strakonicko 10.11. 2020 online

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj, PMS Strakonicko

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Veronika.Kovarova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 204
Registrován: 20 črc 2018, 12:43
Profese: architekt, grafik
Bydliště: Volyně
Dal poděkování: 336 poděkování
Dostal poděkování: 269 poděkování

Schůze MS Strakonicko 10.11. 2020 online

Příspěvek od Veronika.Kovarova »

Svolávám schůzi MS Strakonicko na úterý 10.11. od 19 hodin na jitsi https://jitsi.pirati.cz/strakonicko

Program:
1) dotazy na zájemce o členství, přijímání
2) plán agendy do konce roku
3) požadavky pro rozpočet

Program doplňujte.
Díky
Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1857
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2750 poděkování

Re: Schůze MS Strakonicko 10.11. 2020 online

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Zápis z jednání 10.11.2010
Jednání proběhlo online na jitsi od 19 hodin

Přítomní: Jana Koláříková, Veronika Kovářová, Lukáš Kolářík, Michal Diviš, Tadeáš Pelech, Vítek Špoula
Zapisovatel: Veronika Kovářová
Ověřovatel: Jana Koláříková

Představení příznivců a zájemců o členství
Tadeáš Pelech - žije v Malenicích, fandí Pirátům, IT, překladatel aj, pl, o politiku se zajímá z pozice voliče.
LK: Proč piráti?
TP: Programově jsou mi nejblíže, myslím tak ze 70-75 procent se shoduji s programem.
Vítek Špoula - studuji poslední ročník na ekonomii na Jihočeské univerzitě, téma diplomové práce je Smart city, znám Piráty z Katovic přes Janu a Lukáše, s Lukášem jsme společně kandidovali s projektem Katovice 2.0, máme jednoho zastupitele. Vedu kolektiv dětí - trénuji judo.
JK: Jak bys nám chtěl pomoci?
VŠ: Zajímá mě i personalistika, počítače, mám spoustu volného času.
VK: Budu ráda, když mě pošleš nějaké zdroje a časem i diplomku, smart city mě hodně zajímá, můžeme Tě zahrnout i do KETu územního plánování?
VŠ: Určite, pošlu. Já jsem pojal diplomku tak, že by to měl být zároveň návod pro menší obce, které si nemohou dovolit úředníka, který by si vzal Smart city pod křídla. Měly by tam být postupy, návody, které dotace se dají a jak využít apod.
JK: Už se těším na spolupráci, u HR mám spoustu práce, tak můžeme začít spolupracovat.

Výhled aktivit do konce roku či do budoucna
VK: Nikola - koordinátorka - už nám naplánovala ještě jedno setkání s příznivci - 8.12. od 19 hodin na jitsi. Taky mě vyzvala k tvořivému workshopu pro příznivce pirátů speciálně pro pirátčata nad nějakým tvořením - tak to budeme také inzerovat i přes Strakonicko. Jinak mě teď nic nenapadá.
JK: Během korony jsme dělali online pub kvízy. Napadlo mě, že když teď proběhly krajské volby, spousta lidí si možná uvědomila, že vlastně moc neví, proč je kraj, a jak dobře ho zná. Navrhuji udělat sadu pub kvízů např. 5krát pátek a završit těsně předvánočním tématem. Např. památky jižních Čech, politici jižních Čech.
VK: A poštou bychom jim mohli poslat odměny - užitečný merch - zapalovače, děštníky, slepítka na webkamery,…
TP: Jak se to dělá technicky?
JK: Přes jitsi, kdy pošleš lidem přes chat formulář, oni si ho vyplní a pak pošlou zpět, udělá se pauza na 10minut a pak se vyhodnotí výsledky.
Soutěžilo nás cca 10-15 týmů a ani to moc nepadalo.
VŠ: Napadá mě kultura, politika, památky, jihočeské tradice (pikador) a jihočeské vánoční tradice.
JK: Založíme dokument, sepíšeme nápady, připravíme timeline a rozdělíme si úkoly.
LK: Napadlo mě dělat krátké vlogy, jak zvládat korona uzavírky v rodinách. Aby to bylo užitečné a zároveň vtipné video, jak se vyrovnat se současnou rodinnou ponorkou. Jak zvládnout home office - time management, motivace, jak se donutit pracovat, jak se uvolnit a relaxovat, třeba taková desatera, jak nezabít děti, jak se bavit, worklife balance, dát si do kalendáře - teď mám pauzu.
VŠ: time managent můžu připravit, mám to čerstvě nastudované a kontakt na přednášejícího, třeba by mi ještě poradil, speciální dovětky k současné situaci
LK: super, jen nesmíme zapomenout to pak posunout trochu do legrace, aby to byl virál
VK: můžeme udělat komiksové stripy
LK: když to budou videa, pracuješ zároveň na svém PR, ale děláš to užitečně, že z toho ti lidi mají aspoň informace
VŠ: Můžeme do toho vtáhnout popkulturní odkazy, například české filmy: Ráno vylézámz postele na první budík, protože jinak nemám čas vstát a opařit se čajem.
TP: Tady by byla možná příležitost k té grafice
MD: a co challenge - sportuj s piráty - deset dní se donuť k pohybu na vzduchu
JK: Připravujeme s personálním odborem akci Hýbej se s piráty. Bude se to překrývat - synergicky to využijeme.
VŠ: Mohli bychom vyzvat například k zvládnutí 6 vrcholů Šumavy, k objevování netypických míst, vyburcování lidí, aby se šli někam projít, něco prozkoumat.
VK: Můžeme si vzít inspiraci z prázdninových her ČT dečka, běhali jsme s dětmi po koutech, které jsme jiné dny míjeli bez povšimnutí - klíč může být podobný. (můžeme tyto aktivity zapojit do průprav na vylepšování turistické sítě kraje - naplňování našeho krajského programu čistě aktivitami krajského sdružení, abychom přes společné putování připravili návod na to, jak si má připravit podklady centrála cestovního ruchu)

Rozpočet - jaké požadavky budeme mít na krajské sdružení, jaké aktivity plánujeme na příští rok.
JK: Rozhodně bychom měli počítat s Autumn night a to s jarním náhradním termínem za tento podzim, plus termínem příštího podzimu, nesmíme zapomenout na kampaň do poslanecké sněmovny.
VK: Navrhuji udělat rozpočtovou položku na akce ve Vopici, když máme placený prostor, nechť je využíván nejen mnou.
LK: Nemělo by krajské předsednictvo navrhnout PARO v rámci kraje?
JK: Většina členů je z ČB, museli bychom vymyslet spravedlivý systém
LK: Mohli by se vypočítat třeba 3 hlasy pro každé město a to město by se muselo dohodnout na těch třech.
MD: Trávník máme zasázený, ale mohli bychom příští rok poprosit o další plochy.
JK: Navrhuji položku pro komunitní projekty a provozní náklady.
LK: Měl jsem na to takový vzorec, že podle výsledků ve volbách rozděluji peníze, které ti lidi reálně straně přinesli.
JK: Myslím, že jednodušší bude, když mi MS řeknou své plány a podle nich připravíme takový rozpočet, který podpoří konkrétní aktivní lidi, kteří chtějí dělat věci.
LK: Nesmíme zapomenout na Katovice 2.0, měli jsme tam nějaké plány jako třeba ta lavička, je potřeba zabetonovat.
TP: V Malenicích máme pěkný jez a není tam odkud na něj koukat, tam by se taky šikla lavičky ale taky se musí zabetonovat, jinak ji povodeň odnese.
JK: Na tyhle akce by se přesně hodila položka komunitní projekty.
VK: Ten můj nápad na Foodtruck - natřít v barvách Pirátů a objíždět akce, tam nabízet jídlo z místní surovin (Nuzínské párky ve Vacovském rohlíku,…) protože podporujeme místní živnostníky a soběstačnost. Myslíte - že by to mělo měřítko kraje, nebo celostátního PARA? Koukala jsem na ty foodtrucky, rozpočet by byl mezi 200-300 tisíci.
LK: To je dobrý tip na poslaneckou kampaň.
JK: Třeba dokážeme ještě snížit cenu, když najdeme správné auto a přichystáme to svépomocí.
VŠ: Napadla mě kampaň s darováním krve pro středoškoláky. Navrhuji soutěž tříd. Zpropagujeme darovnání krve, vyzveme středoškoláky k zájmu o politiku a vítězná třída (třída, kde bude nejvíc dárců) by získala odměnu např. den s poslancem, hmotné dary?
LK: Třídu bych mohl provést po poslanecké sněmovně a k tomu bych sehnal nějaký dar pro školu, třeba 3D tiskárnu.

Různé:

VK: Michal má pěkné fotky z osévání trávníků a sázení stromů - je vidět, že jste s tím měli spoustu práce,
MD: Dan chtěl, abychom to nahráli do RM, bude to pak i tam.

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Odpovědět

Zpět na „Strakonicko“