Zápis ze setkání 23.2. 2020

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Odpovědět
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Zápis ze setkání 23.2. 2020

Příspěvek od David.Wagner »

Díky Kláře Kocmanové vám mohu přinést zápis, jaj!

5. setkání ZO, PiCe Praha, 23.2.2020
Přítomní: David František Wagner, Veronika Murzynová, Josef Břečka, Vojtěch Pikal, Klára Kocmanová, Šárka Václavíková, Martin Karim(RegP), Karla...(host), Michal Gill (18:50)

1) Slovensko
- proběhlo školení v Brně, kde byli zastápci bohužel jenom z jedné strany
- na fóru bude usnesení od ZO + RV o podpoře v následujících volbách

2) Municipal conference
Češi, Němci a Nizozemci - spolupráce se povedla
- pro příště jsme poučení ohledně vyzkoušení prezentací dopředu!
- bude k dispozici záznam
- pozitivní zpětná vazba, pravděpodobně budeme pořádat i příští rok, budeme podporovat i větší spolupráci s Prahou

3) blížící se setkání
- v dubnu proběhne setkání se zástupci komunální politiky z V4 (z Prahy nejspíš 2 zastupitelé, teprve proběhne organizační schůzka)
- v červnu zvažujeme setkání v Gdaňsku
- v Brně bychom chtěli dělat setkání z liberálních stran V4 (jak dělat kampaň, co nás spojuje atd), během jednoho dne si budou předávat know-how

4) Think twice
- rozeslány pozvánky
- europarlament má na starosti propagaci
- na místě budou organizovat Šárka V., Michal Gill a Klára K.
- Klára napíše Davidovi ohledně záměru, ten ji propojí + Klára zjistí kavárny v okolí, jestli mají nějaké salonky, kam by se případně dali odeslat další lidé


5) v Europarlamentu se bude řešit téma daňových úniků a daňových rájů - v plánu seminář pro naše poslance, v říjnu by mohla být větší konference i pro politiky z jiných stran

6) PPI a PPEU jedou podle nastavených programů, PPEU by měl (do měsíce) zprovoznit jednotný komunikační kanál
- na podzim proběhnou general assembly a volby, měly by být otevřené primárky

7) různé
Vojta:
Probíhá aktualizace strategie, která se ZO nijak nedotkla, ale měl by tam mít svoji stránku i europoslanecký klub, David to předal Marcelovi a mělo by se to vyřešit do SVÝTu.
Proběhlo třídění redminu, ale byl mi zavřen jeden úkol, který jsem si založil před třemi lety - komunkační platforma pro PPI a PPEU
David navrhuje metromost, napíše oběma internacionálám, vyčiní jim a navrhne platformu.

diskuze o pirátské bezpečnostní konferenci v Mnichově (účast cca 20 lidí)

Ve druhé půlce roku budeme řešit eurovolby, jak jsme je řešili posledně a čeho se pro příště vyvarovat.

Šárka jede 14.-15.3. do Budapešti s NDI - David doporučuje na fóru založit vlákno NDI v rámci odboru a tam o tom informovat.

Veronika: Psala mi Věrka Marušiaková za místní rozvoj, že by měli zájem o spolupráci na Policy lab se ZO (Slovensko, Brusel)

Josef: Dostal jsem reminder od evropských federalistů, jestli chceme participovat na jejich konferenci (21.3., Brusel).

David: Pokud by se chtěl někdo zapojit v organizaci Think Twice, ať se ozve - budeme potřebovat spoustu lidí s pomocí organizaci na místě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Jan.Zavadil

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápis ze setkání 23.2. 2020

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

poznámka:
ad 3.3. - to by mě možná zajímalo (Brno a o čem jsou liberální strany)
ad 7 - platforma pro PPI a PPEU - nejde platformu komunikační(v případě PPCZ "internetové pirátské fórum") ale rozhodovací (v případě PPCZ "jednání celostátního fóra pirátské strany na internetu")

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jan.Mares
Zahraniční odbor
Příspěvky: 681
Registrován: 14 srp 2017, 19:48
Profese: Spisovatel slevových letáků
Dal poděkování: 237 poděkování
Dostal poděkování: 1547 poděkování

Re: Zápis ze setkání 23.2. 2020

Příspěvek od Jan.Mares »

Šlo by nějak rozvíst ty akce s V4? Setkání v Gdaňsku je taky V4 záležitost? Nebo se mi plní sen a bude trestná výprava na polské Piráty?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Mares za příspěvek:
Jan.Zavadil
Odpovědět

Zpět na „Zahraniční odbor“